elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 23-12-2009 18:59:30

rimano
elproger
Iz: Tuzla
Registrovan: 14-05-2009
Komentari: 155

Veliki servis

Pozdrav, interesuje me da li je neko radio veliki servis kod neovlastenog servisera i koliko vas je to kostalo.
Danas sam nasao momka koji odrzava pezoe i rekao mi je da je kod njega oko 400 KM veliki servis koji ukljucuje zamjenu zupcastog i spanera, pumpe za vodu, ulja, svih filtera i ulja total 10w40  bez zamjene mikro remena i njegovog spanera. Kaze mikroremen nemora se mijenjati dok nepukne a inase je skup.
Kad sam radio mali servis svi filteri sa uljem ulje 5w40 su me izasli 220 KM pa mi je ova cijena od 400KM za veliki servis dijeluje smijesna.
Sta mislite dali je neka mutljavina u pitanje, npr nekvalitetni dijelovi ili slicno?

Offline

#2 23-12-2009 22:22:46

Profiler_HDi
Član
Registrovan: 28-09-2009
Komentari: 38

Re: Veliki servis

u Sarajevu kod ovlastenog ti je 660km!ja sam na svom 307 2.0HDi 110ks radio!prema tome josh 260 km daj i budi jet-set!pusti te okolo servise.....

Offline

#3 23-12-2009 22:40:18

predingli
Expert
Iz: Križevci, Hrvatska
Registrovan: 24-12-2008
Komentari: 2,785

Re: Veliki servis

Profiler_HDi napisao:

u Sarajevu kod ovlastenog ti je 660km!ja sam na svom 307 2.0HDi 110ks radio!prema tome josh 260 km daj i budi jet-set!pusti te okolo servise.....

Pusti te okolo servise ? A zašto onda ne pitate za  savjete kod kvarova i kako nešto popraviti u Peugeotu tu kad ovo nije ovlašteni Peugeot forum ? Elprog ti je onda isto tam neki "okolo forum" !


Ne pitaj me ono što ne znam smile !

Offline

#4 23-12-2009 22:53:03

autoservis-edo
elproger
Iz: V.Gorica
Registrovan: 01-07-2009
Komentari: 1,187

Re: Veliki servis

u potpunosti se slazem sa tobom Predingli......ja sam uveo kod sebe u praksu da ako me neko nekaj pita ja neznam.....naravno ako ocjenim da to ja necu popravljati jer nisam ja badava proveo neci ispred kompa i na netu da najdem rjesenje zan eki problem....koda mi koji nismo ovlasteni neznamo popravljati a mi si dajemo vise truda i vise pazimo jer od svake musterije zivimo i ako ona keze nekom drugom da smo sfusali to ce cjelo selo znati a kad ovlasteni sfusa i kad mu u turbinu uleti seraf to je OK jel je ipak on ovlasteni servis....a kad tamo po autima rade segrti na praksi...

Offline

#5 23-12-2009 22:56:05

gonza
Expert
Iz: svilajnac
Registrovan: 07-12-2009
Komentari: 1,008

Re: Veliki servis

slazem se sa predingli... ja kad radim, ugradjujem originalne delove, osim ako musterija ne zahteva drugacije(a ima i drugih proverenih marki) i uvek dajem garanciju. na veliki servis se menja obavezno i linijski(mikroremen) i natezac... a ne kad pukneeee. sta mislis da ti pukne linijski i podvuce se pod zupcasti. el ce i dalje biti skupo da ga zamenis:)


ako je zena imenica, onda je ljubavnica zamenica smile

Offline

#6 23-12-2009 23:07:18

rimano
elproger
Iz: Tuzla
Registrovan: 14-05-2009
Komentari: 155

Re: Veliki servis

ovlasteni servis mi je trazio malo vise od 750 KM za taj servis, mozda je razlika u tome sto je kod njih bio ukljucen i taj linijski remen sa spanerom.
mada nije to neka nauka da se mora ici u ovlasteni, samo je pitanje dali su dijelovi ok

Offline

#7 23-12-2009 23:10:32

dmilano2
elproger
Iz: Mostar
Registrovan: 24-11-2009
Komentari: 158

Re: Veliki servis

Ja se isto slažem svi nešto prièaju a niko ne kaže šta se podrazumijeva pod veliki servis ovdje nije ukljuèena plivajuæa remenica na radilici-teg koja je problem na ovim autima onda kad doðe do problema pitaju nas  radio ovlašteni servis kako može biti da se nešto desilo i da su oni nešto propustili

Offline

#8 23-12-2009 23:31:03

rimano
elproger
Iz: Tuzla
Registrovan: 14-05-2009
Komentari: 155

Re: Veliki servis

sta je sad plivajuca remenica ako nije tajna

Offline

#9 23-12-2009 23:39:19

predingli
Expert
Iz: Križevci, Hrvatska
Registrovan: 24-12-2008
Komentari: 2,785

Re: Veliki servis

rimano napisao:

sta je sad plivajuca remenica ako nije tajna

Pitaj u ovlaštenom servisu ! Zezam se, on ima na radilici remenicu koja nije fiksna u utoru kao na "normalnim" autima


Ne pitaj me ono što ne znam smile !

Offline

#10 23-12-2009 23:42:17

rimano
elproger
Iz: Tuzla
Registrovan: 14-05-2009
Komentari: 155

Re: Veliki servis

vala ga je pezo zakomplikovao do bola, plivajuci zamajac, plivajuca remenica ...
znali neko kakve tegova za stabilizaciju pezo ima, mogu li se oni pomjeriti pa da se auto stresa vise nego sto bi trebalo kada se pali i gasi

Offline

#11 23-12-2009 23:45:38

predingli
Expert
Iz: Križevci, Hrvatska
Registrovan: 24-12-2008
Komentari: 2,785

Re: Veliki servis

Imaš i utege na felgama, za balans kotaèa smile !

Zadnja izmjena od predingli (23-12-2009 23:45:52)


Ne pitaj me ono što ne znam smile !

Offline

#12 23-12-2009 23:58:11

rimano
elproger
Iz: Tuzla
Registrovan: 14-05-2009
Komentari: 155

Re: Veliki servis

za njih i ja znam iako nisam mehanicar, auto mi se drma puno kad se pali i gasi, nisu nosaci i nije plivajuci zamajac u pitanju, a procitao sam negdje da imaju neki tegovi u motoru pa kontam da nije to u ppitanju

Offline

#13 24-12-2009 01:24:06

Eli&Elvis
elproger
Iz: S.Most BiH
Registrovan: 16-12-2008
Komentari: 2,091
Website

Re: Veliki servis

slazem se sa predingli!!!!!!!!!!!!!!!!!! Kod mene skoro bila musterija sa Pasatom 2008 imao preoblema sa prihvatanjem kljuca ode u VW oni mu promjene citac kljuca, kad su skontali da nije do njega promjenu senzor za otkljucavanje volana, kad su opet skontali da nije ni do njega promjenu komf.comjuter i na kraju su skontali da nije ni do njega a sve su uredno naplatili 1800 maraka a auto opet nekad hoce kljuc nekad nece. E to su vam cuveni ovlasteni servisi gdje rade veoma dobri "strucnjaci" i veoma strucno uzimaju novcanice.

Offline

#14 24-12-2009 03:42:21

Profiler_HDi
Član
Registrovan: 28-09-2009
Komentari: 38

Re: Veliki servis

dajte ba ljudi malo normalne priche!ja otiso u jedan "okolo servis" i to veoma cijenjen i trazio zamjenu zadnjeg lezaja i frajer mi hoce za ruke 70 km po komadu i po njemu se moraju oba mjenjati i on mi kaze nazovi motorex i vidi kod njih posto je lezaj!nazovem motorex i kazu mi da je lezaj 250km(komad)...uredu!ja se pripo ne smijem ni zvati ovlasteni servis da pitam posto je kod njih!i ajd pukne mene huja neka i nazovem ovlasteni servis i momak ljepo kaze 145km je lezaj,ruke su ti 40km ne moras mjenjati oba!iii onda vi meni tu prosipate da su ovi "okolo servisi"kao bolji i jeftiniji od ovlastenog...

Offline

#15 24-12-2009 10:28:53

nedim
elproger
Iz: sarajevo
Registrovan: 10-02-2009
Komentari: 378
Website

Re: Veliki servis

moras mijenjati oba remena, spanere, vedenu pumpu, tekucinu za hladjenje, filtere i obavezno remenicu. ona ti je na mikroremenu. podje bacati i dobije lufta. to se moze ispitati i kad se skine mikro remen (luft kad je pomjeras). remenica ti je sama oko 250 km. vodena pumpa zavisno od motora od 180 do 250. imas tu i set za zubcasti (remen i zatezaci). pregledas lezaj na alternatoru usput (ako zariba otkine osovinu). kupis orginalne djelove i odvuces nekom ko je vec radio peugeot vozila neka ti to odradi. uglavnom mozes racunati do 800 km.

rimano napisao:

Pozdrav, interesuje me da li je neko radio veliki servis kod neovlastenog servisera i koliko vas je to kostalo.
Danas sam nasao momka koji odrzava pezoe i rekao mi je da je kod njega oko 400 KM veliki servis koji ukljucuje zamjenu zupcastog i spanera, pumpe za vodu, ulja, svih filtera i ulja total 10w40  bez zamjene mikro remena i njegovog spanera. Kaze mikroremen nemora se mijenjati dok nepukne a inase je skup.
Kad sam radio mali servis svi filteri sa uljem ulje 5w40 su me izasli 220 KM pa mi je ova cijena od 400KM za veliki servis dijeluje smijesna.
Sta mislite dali je neka mutljavina u pitanje, npr nekvalitetni dijelovi ili slicno?

Offline

#16 24-12-2009 13:14:31

predingli
Expert
Iz: Križevci, Hrvatska
Registrovan: 24-12-2008
Komentari: 2,785

Re: Veliki servis

Profiler_HDi napisao:

dajte ba ljudi malo normalne priche!ja otiso u jedan "okolo servis" i to veoma cijenjen i trazio zamjenu zadnjeg lezaja i frajer mi hoce za ruke 70 km po komadu i po njemu se moraju oba mjenjati i on mi kaze nazovi motorex i vidi kod njih posto je lezaj!nazovem motorex i kazu mi da je lezaj 250km(komad)...uredu!ja se pripo ne smijem ni zvati ovlasteni servis da pitam posto je kod njih!i ajd pukne mene huja neka i nazovem ovlasteni servis i momak ljepo kaze 145km je lezaj,ruke su ti 40km ne moras mjenjati oba!iii onda vi meni tu prosipate da su ovi "okolo servisi"kao bolji i jeftiniji od ovlastenog...

Ne trebaš mjenjati oba ležaja, ali ako ti otišao jedan velika vjerojatnost je da æe i drugi pošto imaju približno isti  broj kilometara (sad zakljuèi zakaj ne isti), majstor ti je predložio da mjenjaš oba. Ja isto predložim oba ali na mušteriji je da odluèi, ipak on plaæa !
Da i niko nije rekao da su svi "okolo" servisi bolji, niti da su svi ovlašteni bolji, ali niti nemoj pljuvati po "okolo" i dizati u nebo ovlaštene i kod jednih i drugih ima i majstora i šlosera

Zadnja izmjena od predingli (24-12-2009 13:15:46)


Ne pitaj me ono što ne znam smile !

Offline

#17 24-12-2009 13:37:34

dadovb
elproger
Iz: BiH
Registrovan: 07-07-2009
Komentari: 188

Re: Veliki servis

Apsolutno, na obe strane imaš i majstora a i dunðera, valja procijeniti ko je za šta majstor! A dijelove je najpametnije kupovati orginalne a ugradnja od sluèaja do sluèaja. Što se ležaja tièe, iz iskustva, oni su kao i amortizeri, kad ode jedan onda ubrzo ode i drugi, tako da je najpametnije ih mjenjati u paru!
Pozdrav

Offline

#18 24-12-2009 14:29:08

Profiler_HDi
Član
Registrovan: 28-09-2009
Komentari: 38

Re: Veliki servis

mozda sam ja napisao pa me vi pogresno shvatili ja nikog ne dizem u nebo!ja sam ZA ugradnju originalnih dijelova i realne cijene ruku!iznerviram se kada cujem da neki "okolo"ima vecu cijenu od ovlastenog i to je sve........

Offline

#19 24-12-2009 17:07:50

predingli
Expert
Iz: Križevci, Hrvatska
Registrovan: 24-12-2008
Komentari: 2,785

Re: Veliki servis

A kolko je satnica u ovlaštenom ? Ja imam 100 kn + pdv, znaèi 123 kn, sad odi pitati u Peugeot, baš me zanima, ja znam kolko je u Mercedesu kod nas, 250 + pdv, pa kad ti kažem da na e klasi 211  raèunaju promjenu prednjih ploèica i ploèice 1200 kn, a ja ploèice, koje su zamjenske, ali u biti original, jer su i u originalu kad otvoriš kutiju unutra Textar i posel raèunam 650 kn, znaèi ja to napravim za istu lovu na 2 auta a oni na jednome


Ne pitaj me ono što ne znam smile !

Offline

#20 24-12-2009 18:01:00

dmilano2
elproger
Iz: Mostar
Registrovan: 24-11-2009
Komentari: 158

Re: Veliki servis

Profiler_HDi napisao:

dajte ba ljudi malo normalne priche!ja otiso u jedan "okolo servis" i to veoma cijenjen i trazio zamjenu zadnjeg lezaja i frajer mi hoce za ruke 70 km po komadu i po njemu se moraju oba mjenjati i on mi kaze nazovi motorex i vidi kod njih posto je lezaj!nazovem motorex i kazu mi da je lezaj 250km(komad)...uredu!ja se pripo ne smijem ni zvati ovlasteni servis da pitam posto je kod njih!i ajd pukne mene huja neka i nazovem ovlasteni servis i momak ljepo kaze 145km je lezaj,ruke su ti 40km ne moras mjenjati oba!iii onda vi meni tu prosipate da su ovi "okolo servisi"kao bolji i jeftiniji od ovlastenog...

Raspitaj se malo  za koliko para rade momci u ovlaštenom servisu i još jesu li osigurani kod nas u BIH .Kako æe neko ko pristaje na te uvjete-ima primanja od 700- 1000 maraka mjeseèno i to ako dobiju, popraviti auto i riješiti problem  èast izuzecima i pravim gazdama koji se mogu na prste prebrojati

Offline

#21 24-12-2009 18:40:43

Profiler_HDi
Član
Registrovan: 28-09-2009
Komentari: 38

Re: Veliki servis

satnica vam je 20 km u ovlastenom servisu...bar gdje ja idem

Offline

#22 24-12-2009 19:18:25

MN026
elproger
Iz: Smederevo
Registrovan: 19-01-2009
Komentari: 2,197

Re: Veliki servis

ako je za vajduu srbiji nemas za te pare u nekom ovlascenom servisu,pa cak je i za yugo ili sada fiat punto skuplje .kod mene je sat 20e sa pdv-om mehanike,elektronike je skuplji

Offline

#23 26-12-2009 17:03:14

drejko
elproger
Registrovan: 09-02-2009
Komentari: 28

Re: Veliki servis

STA JE ORIGINALNI DEL ?? naravno da se salim smile  Pisete originalni delovi, to je sirok poim ja bi  rekao delovi  prvu ugradnju u automobila.  I "originalni del" mozete da kupite od fabriku koju proizveduje te delove a da nije od ovlasteni servis. Konkretno prva ugradnja zupcasti kais DAYCO, lageri  TIMKEN,SNR,SKF,filtri PURFLUX,puno delove VALEO,remontni FEDERAL MOGUL i drugi brendove koi su u prvu ugradnju vozila. Ne mora da bude prva ugradnja u PSA ali isto da proizvedue za drugi WV,BMW itd naravno da su i to kvalitetni delove. Oni koi kupujete od ovlasteni servisi su samo pakovka sa znaci na peugeot i citroen a unutra su te delove.  Oni prolaze kroz franciju ali ne znaci da su sve to francuski delovi i na samo pakovanje pise u koju drzavu su proizvedeni.
Ali ipak treba da se pazi to sto kupujete od maloprodaju da ste sigurni da je ozbijna firma sa dobar glas i da su to delove koi su od uvoz sa deklaraciju i proveren kvalitet od dobri brend. Mnogo puta  ovi delovi su eftiniji od ovlasteni servis, a retko se desava da ovlasteni servisi imaju nizu cenu ali nekoi delovi ima svrarno dobri cene za zal retko.
Zato ako hocete da ustedite kad kupujete delove a da budu kvalitetni  raspitajte se koj je od prvu ugradnju i trazite po njegovo ime. Mnogo proizvogaca na delove ili trgovske kuce  (skoro svi) pokraj svoju proizvodnju i pakuju ostale delove tako sto u kutiju pod drugo ime mozete da najdete del koi vas treba primer RUVILLE ima zategaci INA DAYCO TIMKEN idt. Za kraj jos jednom kupujte od provereni mesta, a to da samo ovlasteni servisi imaju dobre delove nije tacno.

Offline

#24 26-12-2009 18:10:43

oliver
Expert
Iz: SRBAC-RS
Registrovan: 24-01-2009
Komentari: 2,124

Re: Veliki servis

Potpuno se slažem s tobom drejko

Offline

#25 26-12-2009 18:29:20

MN026
elproger
Iz: Smederevo
Registrovan: 19-01-2009
Komentari: 2,197

Re: Veliki servis

objasni to nekom ko je cuo samo da je original-original

Offline

Board footer