elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 03-01-2010 09:34:49

matekk
elproger
Iz: Varaždin
Registrovan: 08-05-2009
Komentari: 265

Škoda Felicia 1.9d rasturen podizaè ventila

pozdrav svima i svako dobro u godini novoj:) prijatelj me zove neki dan da je ostal na naplatnim kuèicama kod zagreba i da škodilak èudno nabija,velim mu gasi motor zovi šlep službu i dovezi ga k meni doma. i doista motor trese ko blesav,probal sam otpuštati lajtunge od nafte da vidim da li doðe do promjene rada motora i vidim da prvi cilindar ne reagira. idem skidati poklopac ventila i eto sranja,vidim ošteèenu bregastu,poklopèiæ od podizaèa zacvikani u glavi i rastureni podizaè od usisnog ventila,a i glava je ošteèena oko tog podizaèa..e sad pošto ne popravljam baš škode i vw motore za koliko se može naæi para glava sa bregastom i gdje najpovoljnije? naravno još ne znam kakav je klip od tog cilindra jer bi frend htio znati bar okvirnu cijenu za glavu i to pa æemo se odluèiti kaj dalje dal da rastavljam motor ili ide u prodaju. uzmimo u obzir da je auta kupio u sloveniji za cca 400 eura:) eto nadam se da nisam preopširan bio i da je u dobrom podforumu tema stavljena,hvala svima na javljanju! p.s. možda kolega predingli i o ovom problemu nekaj zna:)


Svatko je kovač svoje sreće,a Mišo je Kovać svoje:)

Offline

#2 03-01-2010 10:42:41

dmilano2
elproger
Iz: Mostar
Registrovan: 24-11-2009
Komentari: 158

Re: Škoda Felicia 1.9d rasturen podizaè ventila

Najbolje ti je kad si poèeo a nemaš još puno skini glavu pa æeš vidjeti pravo stanje

Offline

#3 03-01-2010 11:29:46

matekk
elproger
Iz: Varaždin
Registrovan: 08-05-2009
Komentari: 265

Re: Škoda Felicia 1.9d rasturen podizaè ventila

a samo sam poklopac ventila maknul,ima još dosta za šrafati.


Svatko je kovač svoje sreće,a Mišo je Kovać svoje:)

Offline

#4 03-01-2010 11:37:35

vulep
elproger
Registrovan: 05-03-2009
Komentari: 1,256

Re: Škoda Felicia 1.9d rasturen podizaè ventila

Moras skinuti glavu da se vidi zasto se to desilo.Da nije prezubio motor za 2-3 zuba pa je klip stigao venetil i u svemu tome stradao podizac.Skini bregastu i izvici taj podizac da vidimo sta je dole

Offline

#5 03-01-2010 13:54:48

dmilano2
elproger
Iz: Mostar
Registrovan: 24-11-2009
Komentari: 158

Re: Škoda Felicia 1.9d rasturen podizaè ventila

matekk napisao:

a samo sam poklopac ventila maknul,ima još dosta za šrafati.

Ako nisi prije radio nije to ništa zagonetno okolo malo crijeva,,remenica bregaste, auspuh i šarafi od glave možeš je skinuti za 1 sat ako se imalo baviš ovim poslom.Prije skidanja provjeri fazu-paljenje da znaš šta je uzrokovalo havariju i ako je zupèasti preskoèio šta je bio razlog

Offline

#6 03-01-2010 15:08:22

matekk
elproger
Iz: Varaždin
Registrovan: 08-05-2009
Komentari: 265

Re: Škoda Felicia 1.9d rasturen podizaè ventila

bavim se mehanikom naravno i nije problem skinuti mi glavu,nego frendu se ne isplati popravak. u sloveniji su jeftini auti pa za 500 eura nadje èak tricu golfa koji æe mu poslužiti za posao,tj da se odvede do gorice i doma. sad razmišlja o prodaji felicije pa ak koga zanima nek mi se javi na mejl.


Svatko je kovač svoje sreće,a Mišo je Kovać svoje:)

Offline

Board footer