elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 21-01-2010 17:23:52

Xzoran
elproger
Registrovan: 06-11-2009
Komentari: 60

Laguna 2.2dCi 2004 nece da upali(relej, osigurac, ne znam sta je)POMOC

Jutros mi auto nije hteo upaliti, vergla malo ali posto ionako imam vec dosta oslabljen akumulator,pa jos plus i ova hladnoca na sve to-skinem akumulator i punim ga nekih sat vremena u nadi da ce biti dovoljno za start. Kad sam stavio akumulator, nista nije radilo. Mada sumnjam da sam prilikom stavljanja akumulatora posto sam stavio prvo +, slucajno zicom od mase zakacio plus. Ali ne znam kako bi to pravilo neki kratki spoj kad je minus na akumulatoru bio slobodan sve vreme,nista ga nije doticalo.   Nece centralna, ni da prima kljuc...itd. Samo svetli na tabli stop i blinkuje ona lampica sto pokazuje gde je citac kartice. I cuje se klackanje nekog releja. Posto imam autodatu nadjem gde su releji koji se odnose za palenje, kontakt itd kod motora i dole s leve vozaceve strane gde su osiguraci. Sve sam raskopao ,pogledao osigurace detaljno, otvarao kutijice releja da vidim da nisu slucajno pregoreli. Ali cini mi se da klacka neki relej unutar kutije gde je stampana ploca na koju se kace osiguraci i releji.

Offline

#2 21-01-2010 17:49:39

Xzoran
elproger
Registrovan: 06-11-2009
Komentari: 60

Re: Laguna 2.2dCi 2004 nece da upali(relej, osigurac, ne znam sta je)POMOC

Samo da napomenem da li postoji mogucnost da prilikom bas slabe struje pocnu da brljave releji i klackaju samo? To mi se desilo letos kad je bila ista situacija sa akumulatrom posto je burazer slusao muziku nekih 2 sata sa ful basom, probao sam upaliti auto, a neki relej kod motora samo klacka velikom brzinom,cak se ni kljuc ne moze izvaditi sve dok se ne odvoji akumulator.

Offline

#3 21-01-2010 20:41:36

carclima
Član
Iz: djurdjenovac Slavonija.hr
Registrovan: 30-04-2008
Komentari: 0

Re: Laguna 2.2dCi 2004 nece da upali(relej, osigurac, ne znam sta je)POMOC

Xzoran napisao:

Jutros mi auto nije hteo upaliti, vergla malo ali posto ionako imam vec dosta oslabljen akumulator,pa jos plus i ova hladnoca na sve to-skinem akumulator i punim ga nekih sat vremena u nadi da ce biti dovoljno za start. Kad sam stavio akumulator, nista nije radilo. Mada sumnjam da sam prilikom stavljanja akumulatora posto sam stavio prvo +, slucajno zicom od mase zakacio plus. Ali ne znam kako bi to pravilo neki kratki spoj kad je minus na akumulatoru bio slobodan sve vreme,nista ga nije doticalo.   Nece centralna, ni da prima kljuc...itd. Samo svetli na tabli stop i blinkuje ona lampica sto pokazuje gde je citac kartice. I cuje se klackanje nekog releja. Posto imam autodatu nadjem gde su releji koji se odnose za palenje, kontakt itd kod motora i dole s leve vozaceve strane gde su osiguraci. Sve sam raskopao ,pogledao osigurace detaljno, otvarao kutijice releja da vidim da nisu slucajno pregoreli. Ali cini mi se da klacka neki relej unutar kutije gde je stampana ploca na koju se kace osiguraci i releji.

imas i par onih maxifuse osiguraca od 50 i 80 amp..u kutiji na vozacevom blatobranu gdje ti je onaj pametni sklop i par normalnih osiguraca tu kutiju izvuce(jao muke makni filter zraka) ispod same kutije ti je nosac za maxifuse ..dakle velike osigurace..

el imas blic? el rade sva4 zmig?  ako je ovo negativno potrazi debele kablove od minusa sa akumulatora pa do sasije auta....

ima li ikakve promjene kad ubacis karticu? otkljuca volan?radi svjetlo u kabini? 

ako ti je ovo puno pitanja..odvuci u DOBRU radionu..to je francuz,mozda mu prazna rezervna guma,ja ih stvarno nevolim ali ih rjesavam.

Pozdrav!

Offline

#4 21-01-2010 21:16:19

Xzoran
elproger
Registrovan: 06-11-2009
Komentari: 60

Re: Laguna 2.2dCi 2004 nece da upali(relej, osigurac, ne znam sta je)POMOC

E,hvala na savetima, nadam se da ce nesto biti.  Evo vec celi dan punim akumulator,madam se da cu nesto uspeti.Cini mi se kao da je sosta slaba struja bila prvi put kad sam pokusao upaliti. Nece da radi centralna,a za zmigavce i svetlo cu videti za koji trenutak. Najgore mi je to sto je automatik pa stoji u P(kao da mi nije dovoljna rucna?) i sad bez kontaktane vredi stiskati kocnicu,nece da otkljuca onaj zubic sto blokira veliko dugme rucice automatskog menjaca.Ali cini mi se da u uputstvu o autu pise nesto o tome kako da se prebaci u N, posto je to cisto mehanicki posao. Sumnjam cak i da masa negde gubi jer je padao sneg i kisa kad sam skidao vani akumulator, mozda voda negde usla medju osigurace itd...

Offline

#5 21-01-2010 21:19:25

Xzoran
elproger
Registrovan: 06-11-2009
Komentari: 60

Re: Laguna 2.2dCi 2004 nece da upali(relej, osigurac, ne znam sta je)POMOC

Za minus imam samo jednu zicu koja se vidi odozgo kako je zaserafljena direktno na blok motora!

Offline

#6 22-01-2010 00:00:18

oliver
Expert
Iz: SRBAC-RS
Registrovan: 24-01-2009
Komentari: 2,124

Re: Laguna 2.2dCi 2004 nece da upali(relej, osigurac, ne znam sta je)POMOC

Ja bih rekao da je taj akumulator crko, zašto neprobaš s drugim ili preklemaj s drugog auta pa vidi šta æe biti

Offline

#7 22-01-2010 01:59:57

Eli&Elvis
elproger
Iz: S.Most BiH
Registrovan: 16-12-2008
Komentari: 2,091
Website

Re: Laguna 2.2dCi 2004 nece da upali(relej, osigurac, ne znam sta je)POMOC

u pravu je Oliver a to sto si punio sat vremena nije nista ostavi ga 15- sati pa ako je ispravan primice struju, jer kod tih renoa ako je slab napon u akumulatoru on nece da primi karticu.

Offline

#8 22-01-2010 02:42:12

Xzoran
elproger
Registrovan: 06-11-2009
Komentari: 60

Re: Laguna 2.2dCi 2004 nece da upali(relej, osigurac, ne znam sta je)POMOC

Resio sam kvar konacno! Izgleda da je neka voda usla medju osigurace kod motora kad sam skidao akumulator,a mora se skinuti i poklopac tih osiguracaa kisa i sneg samo padaju,sigurno se i neki led danas uhvatio. Pregoreo jedan osigurac od 70A,kasnije sam u autodati nasao da je to osigurac od releja koji je zaduzen za kontakt. Ali ni to nije sve, upalim ga sve u redu odvezem se par kilometara i vratim nazad,kad nece da upali ponovo, a
sve drugo radi cak i svetli dugme od paljenja kad se pritisne, i skontam da je imobilajzer nesto labav sto je nakacen na volan. Kontakt prima ali crvena tackica od alarma i dalje svetli. Na kraju ustanovim da se sraf koji drzi immo zaglavio za njegovo perce sto zakljucava volan. Najgore sto se cuje da radi otkljucava i zakljucava volan ,kao sve je u redu,a kao alarm i dalje radi. Skinem to sve i vratim ponovo i upalim bez problema. Eto i ko zna po koji put sam svoj majstor-mogu misliti sta bi mi sve ustanovio majstor,a tek paprena cena. Uglavnom sad je ok. Pozdrav i hvala

Offline

#9 27-01-2010 03:14:48

gogules
Član
Registrovan: 25-01-2010
Komentari: 21

Re: Laguna 2.2dCi 2004 nece da upali(relej, osigurac, ne znam sta je)POMOC

Xzoran napisao:

Resio sam kvar konacno! Izgleda da je neka voda usla medju osigurace kod motora kad sam skidao akumulator,a mora se skinuti i poklopac tih osiguracaa kisa i sneg samo padaju,sigurno se i neki led danas uhvatio. Pregoreo jedan osigurac od 70A,kasnije sam u autodati nasao da je to osigurac od releja koji je zaduzen za kontakt. Ali ni to nije sve, upalim ga sve u redu odvezem se par kilometara i vratim nazad,kad nece da upali ponovo, a
sve drugo radi cak i svetli dugme od paljenja kad se pritisne, i skontam da je imobilajzer nesto labav sto je nakacen na volan. Kontakt prima ali crvena tackica od alarma i dalje svetli. Na kraju ustanovim da se sraf koji drzi immo zaglavio za njegovo perce sto zakljucava volan. Najgore sto se cuje da radi otkljucava i zakljucava volan ,kao sve je u redu,a kao alarm i dalje radi. Skinem to sve i vratim ponovo i upalim bez problema. Eto i ko zna po koji put sam svoj majstor-mogu misliti sta bi mi sve ustanovio majstor,a tek paprena cena. Uglavnom sad je ok. Pozdrav i hvala

meni je na pezou 307 kad nije hteo daupali majstor uzeo 100km tvrdeæi da je stvar do elektronike.Posle njegove popravke sam prešao oko 200 kilometara da bi se pojavio isti problem.dok sam nisam krenuo od poèetka(dovod goriva)i ustanovio da osguraè crkava što je pumpa otišla.Majstor me pri predhodnoj popravci još ubedjivao da mi nije naplatio šlepanje(ko meni)


nisam ginekolog,ali mogu pogledati

Offline

#10 27-01-2010 10:24:05

koyot
Expert
Iz: Kladanj, BiH
Registrovan: 18-07-2009
Komentari: 2,995

Re: Laguna 2.2dCi 2004 nece da upali(relej, osigurac, ne znam sta je)POMOC

Pa trebas bit realan,dali bi ti mijenjao osig.besplatno,slepanje trazenje kvara pregled komponenti itd na kraju se ustanovi da je crko osigurac I takvih kao ti dnevno nek je 5 I majstor taj dan nebi nista zaradio! A kako platit. Porez I ostale obveze I radnika itd, ipak ti je covjek nasao kvar I napravio! Znaci po tvom trebao ti je zamjenit I pumpu I sve ostale komponente sto su vezane na taj osig,I spucat ti cijenu 1000 km, neznam kakav bi komentar imao tad


atm tuning
electronic key

------------------------

Offline

#11 27-01-2010 11:18:08

gogules
Član
Registrovan: 25-01-2010
Komentari: 21

Re: Laguna 2.2dCi 2004 nece da upali(relej, osigurac, ne znam sta je)POMOC

koyot napisao:

Pa trebas bit realan,dali bi ti mijenjao osig.besplatno,slepanje trazenje kvara pregled komponenti itd na kraju se ustanovi da je crko osigurac I takvih kao ti dnevno nek je 5 I majstor taj dan nebi nista zaradio! A kako platit. Porez I ostale obveze I radnika itd, ipak ti je covjek nasao kvar I napravio! Znaci po tvom trebao ti je zamjenit I pumpu I sve ostale komponente sto su vezane na taj osig,I spucat ti cijenu 1000 km, neznam kakav bi komentar imao tad

ali nije on našao kvar,ispalo je da sam za zamenu osiguraèa i šlepanje par kilometara platio 100maraka,a problem nije bio rešen.


nisam ginekolog,ali mogu pogledati

Offline

#12 27-01-2010 15:06:07

predingli
Expert
Iz: Križevci, Hrvatska
Registrovan: 24-12-2008
Komentari: 2,785

Re: Laguna 2.2dCi 2004 nece da upali(relej, osigurac, ne znam sta je)POMOC

I kaj bi ti sad, nekad promjeniš osiguraè i ide tako bez brige, ako je bila pumpa odmah u kratkom spoju izgorio bi i novi osiguraè odmah, a 200 km ako si prošao jel si ih prošao u komadu ili svaki dan 20 km ?
I ja sam imao takav sluèaj slièan (nije bila pumpa)promjenio sam osiguraè, i kazao mušteriji da treba provjeriti zašto je pregorio i nisam mu naplatio ništa jel je rekao da æemo raèun napraviti kad doðe da provjerimo, misliš da je došao ? Nije zato jer treba platiti dijagnostiku na terenu, treba vidjeti zašto je otišao osiguraè i slièno, a ovako ili je otišao nekome drugom ili sam mjenja osiguraèe.
Odi u evropu i nek ti stane tak auto tam negdje, da vidiš onda kaj košta šlep do prvog servisa ili samo dolazak ADAC-a ili nekoga na teren a isto bi ti možda promjenili samo osiguraè.


Ne pitaj me ono što ne znam smile !

Offline

#13 27-01-2010 15:55:17

gogules
Član
Registrovan: 25-01-2010
Komentari: 21

Re: Laguna 2.2dCi 2004 nece da upali(relej, osigurac, ne znam sta je)POMOC

predingli napisao:

I kaj bi ti sad, nekad promjeniš osiguraè i ide tako bez brige, ako je bila pumpa odmah u kratkom spoju izgorio bi i novi osiguraè odmah, a 200 km ako si prošao jel si ih prošao u komadu ili svaki dan 20 km ?
I ja sam imao takav sluèaj slièan (nije bila pumpa)promjenio sam osiguraè, i kazao mušteriji da treba provjeriti zašto je pregorio i nisam mu naplatio ništa jel je rekao da æemo raèun napraviti kad doðe da provjerimo, misliš da je došao ? Nije zato jer treba platiti dijagnostiku na terenu, treba vidjeti zašto je otišao osiguraè i slièno, a ovako ili je otišao nekome drugom ili sam mjenja osiguraèe.
Odi u evropu i nek ti stane tak auto tam negdje, da vidiš onda kaj košta šlep do prvog servisa ili samo dolazak ADAC-a ili nekoga na teren a isto bi ti možda promjenili samo osiguraè.

u komadu,ja sam platio svoj popravak odmah i kada sutra nije hteo da upali nazvao sam majstora da mi kaže šta je radio da i ja to èaènem nebili mi proradio auto.Misliš da mi je hteo reæi samo što mi nije rekao idi drugom ja sam svoje završio (naplatio).Koliko sam puta popravak iste stvari trebao da platim?Ili bolje da kažem neèije neznanje,uèenje na tudjim kolima,drugim reèima neka majstori šišaju ovce dok ih ima.Hvala Bogu da ima foruma,ovog tipa pa da èovek malo i sam nešto uradi!!!


nisam ginekolog,ali mogu pogledati

Offline

#14 27-01-2010 16:45:53

predingli
Expert
Iz: Križevci, Hrvatska
Registrovan: 24-12-2008
Komentari: 2,785

Re: Laguna 2.2dCi 2004 nece da upali(relej, osigurac, ne znam sta je)POMOC

A dobro to veæ nije pošteno od njega, trebao si odvesti auto kod njega i neka popravi kako treba ili vrati novac, a buduæi si bio daleko od njega i sam si popravio trebao si onda doæi k njemu i ako je èovjek trebao je vratiti novac


Ne pitaj me ono što ne znam smile !

Offline

#15 28-01-2010 00:09:09

schuba
elproger
Registrovan: 25-01-2009
Komentari: 654

Re: Laguna 2.2dCi 2004 nece da upali(relej, osigurac, ne znam sta je)POMOC

ja sam za to da se znanje mora naplatit, pa makar to bila samo izmjena osiguraèa. Isto tako mora svatko stajat iza svog posla i odradit badave nešto što se ispostavilo kao nedovršen posao. Ja sam nedugo išao na teren palit jednu mazdu kojoj je bio kao crko akumulator. Na kraju ni blizu. Dam kontakt i vidim da nema kontrole procesora motora i neæe da vergla. provjeravam osiguraèe - svi cjeli. Normalno nikakvih podataka o autu. nakon dugotrajnijeg kopanja ubodem jedan osiguraè u utor kod kojeg piše ABS (a auto ga nema) i gle èuda, pojavi se kontrola i auto upali. Što æe reæ da je neko kopao po osiguraèima i izgubio jednog. I da mu onda ne naplatim možda taj osiguraè. Još bi mu na odlasku zviznuo i šamar kao odgojnu mjeru.

Offline

#16 28-01-2010 12:15:48

autorelja
elproger
Iz: san-N Pazar
Registrovan: 02-05-2009
Komentari: 318

Re: Laguna 2.2dCi 2004 nece da upali(relej, osigurac, ne znam sta je)POMOC

Nemogu da verujem koliko je posao nas majstora obezvredjen od strane musterija.Oni misle da mi ne ulazemo nista i naravno uzimamo im pare bezveze.Ma ja bi na svaki forum samo pozivnice pa ko je majstor i ima servis moze da ucestvuje.Pozdrav.

Offline

#17 28-01-2010 21:43:40

autogimi
elproger
Iz: skopje
Registrovan: 04-03-2009
Komentari: 371

Re: Laguna 2.2dCi 2004 nece da upali(relej, osigurac, ne znam sta je)POMOC

autorelja napisao:

Nemogu da verujem koliko je posao nas majstora obezvredjen od strane musterija.Oni misle da mi ne ulazemo nista i naravno uzimamo im pare bezveze.Ma ja bi na svaki forum samo pozivnice pa ko je majstor i ima servis moze da ucestvuje.Pozdrav.

ja se slagam sa autoreljom ima puno takvi koji trazu pomoc na forumu  pokusavaju sam napraviti bez alata bez diagnostiku diraju i gde treba i gde ne treba posle idu kod nekog majstora pa mu solu pamet od ono sto su citali na internet, i kad mu neko naplati oni se lutu ko da im je majstor mnogu naplatio pa onda obezvredjuju posao majstora itd.

Offline

#18 28-01-2010 22:46:27

bmw vukovic
elproger
Iz: Banovci,Srbija
Registrovan: 26-12-2009
Komentari: 168

Re: Laguna 2.2dCi 2004 nece da upali(relej, osigurac, ne znam sta je)POMOC

Samo neka oni resavaju sami,mogu neke gluposti ali kad se okuraze pa misle da su majstori pa uvate da rade nesto slozenije i zajebu nesto objerucke ih docekujem.

Offline

#19 28-01-2010 23:58:54

Eli&Elvis
elproger
Iz: S.Most BiH
Registrovan: 16-12-2008
Komentari: 2,091
Website

Re: Laguna 2.2dCi 2004 nece da upali(relej, osigurac, ne znam sta je)POMOC

na furumu treba napraviti ulazni test sa 10 osnovnih pitanja iz oblasti mehanike i elektrike ko ne odgovori nema pristup.

Offline

#20 29-01-2010 00:05:13

gonza
Expert
Iz: svilajnac
Registrovan: 07-12-2009
Komentari: 1,008

Re: Laguna 2.2dCi 2004 nece da upali(relej, osigurac, ne znam sta je)POMOC

eli napisao:

na furumu treba napraviti ulazni test sa 10 osnovnih pitanja iz oblasti mehanike i elektrike ko ne odgovori nema pristup.

ne vredi ni to, naci ce odgovore na netu.


ako je zena imenica, onda je ljubavnica zamenica smile

Offline

#21 29-01-2010 14:39:11

edinreno
elproger
Iz: sarajevo
Registrovan: 23-09-2009
Komentari: 34

Re: Laguna 2.2dCi 2004 nece da upali(relej, osigurac, ne znam sta je)POMOC

ja i ako nisam majstor u potpunosti se slažem sa majstorima - treba sve naplatiti- al shvatite i nas mušterije mnogo puta su nam naplaæivali i ono što jest i što nije .što se tièe foruma  brate nemorate ništa pisati ako neæete. ovo je pogrešna tema na pogrešnom mjestu.

Offline

#22 29-01-2010 16:04:27

gogules
Član
Registrovan: 25-01-2010
Komentari: 21

Re: Laguna 2.2dCi 2004 nece da upali(relej, osigurac, ne znam sta je)POMOC

edinreno napisao:

ja i ako nisam majstor u potpunosti se slažem sa majstorima - treba sve naplatiti- al shvatite i nas mušterije mnogo puta su nam naplaæivali i ono što jest i što nije .što se tièe foruma  brate nemorate ništa pisati ako neæete. ovo je pogrešna tema na pogrešnom mjestu.

slažem se sa vama...koliko smo puta kupili i postavili deo koji nije otišao,do kog nije kvar da bi majstor samo slegao ramenima,naplatio svoj rad a mi ostali i dalje sa istim problemima.Ako ovaj forum služi za deljenje saveta samo majstorima onda nek samo postavljaju pitanja a odgovore nek dobijaju na imail od onog ko zna,mi obièni smrtnici æemo tražiti odgovo na drugoj strani od onih koji ne èuvaju ljubomorno svoje znanje.Pored toga što i proèitamo nemamo ni adekvatan alat da bi mnoge stvari rešili i  sami,a ni hrabrosti da èaèkamo.Više nas interesuje u èemu je problem i koliko æe nas to zadovoljstvo stajati.Filozofija majstora da ne trebamo da vozimo kola ,ako nemamo para da ih održavamo kod ovlašæenih servisera, je izlišna.Veoma mali procenat ,u današnje vreme ,je u stanju da održava kola u ovlašæenim servisima.Toliko ima dobrim majstora i servisa koji su daleko bolji od ovlašæenih,jer svoj posao rade iz ljubavi,sa ljubavlju i njihov popravak se ne svodi na menjanje bespotrebno èitavih sklopova....


nisam ginekolog,ali mogu pogledati

Offline

#23 29-01-2010 18:13:00

MN026
elproger
Iz: Smederevo
Registrovan: 19-01-2009
Komentari: 2,197

Re: Laguna 2.2dCi 2004 nece da upali(relej, osigurac, ne znam sta je)POMOC

ljubav i pare ,bilo je to nekad .........ostale samo pare

Offline

#24 29-01-2010 23:41:35

carclima
Član
Iz: djurdjenovac Slavonija.hr
Registrovan: 30-04-2008
Komentari: 0

Re: Laguna 2.2dCi 2004 nece da upali(relej, osigurac, ne znam sta je)POMOC

bmw vukovic napisao:

Samo neka oni resavaju sami,mogu neke gluposti ali kad se okuraze pa misle da su majstori pa uvate da rade nesto slozenije i zajebu nesto objerucke ih docekujem.

kod mene u garazi vec godinam stoji natpis :  najslade se smije onaj tko pise racun.

.pa nek se pravi pametan tko hoce..

jos jedna stara fora koju sam pokupio od amera :

Radni sat 120 kn  (samostalni rad majstora)

radni sat 240 kn  (ako musterija gleda i uci kako se radi)

radni sat 350 kn  KAD musterija pomaze

Dovrsavanje tudih akcija podlijeze posebnom cjeniku..


vecina kolega u kraju prihvatila je ovo kao mjerilo i skoro svi ga imaju u radnji..vjerujte pomaze

Offline

Korisnik koji je napisao "Hvala" za ovaj komentar: pedjatheboy

#25 30-01-2010 00:02:21

carclima
Član
Iz: djurdjenovac Slavonija.hr
Registrovan: 30-04-2008
Komentari: 0

Re: Laguna 2.2dCi 2004 nece da upali(relej, osigurac, ne znam sta je)POMOC

gogules napisao:
edinreno napisao:

ja i ako nisam majstor u potpunosti se slažem sa majstorima - treba sve naplatiti- al shvatite i nas mušterije mnogo puta su nam naplaæivali i ono što jest i što nije .što se tièe foruma  brate nemorate ništa pisati ako neæete. ovo je pogrešna tema na pogrešnom mjestu.

slažem se sa vama...koliko smo puta kupili i postavili deo koji nije otišao,do kog nije kvar da bi majstor samo slegao ramenima,naplatio svoj rad a mi ostali i dalje sa istim problemima.Ako ovaj forum služi za deljenje saveta samo majstorima onda nek samo postavljaju pitanja a odgovore nek dobijaju na imail od onog ko zna,mi obièni smrtnici æemo tražiti odgovo na drugoj strani od onih koji ne èuvaju ljubomorno svoje znanje.Pored toga što i proèitamo nemamo ni adekvatan alat da bi mnoge stvari rešili i  sami,a ni hrabrosti da èaèkamo.Više nas interesuje u èemu je problem i koliko æe nas to zadovoljstvo stajati.Filozofija majstora da ne trebamo da vozimo kola ,ako nemamo para da ih održavamo kod ovlašæenih servisera, je izlišna.Veoma mali procenat ,u današnje vreme ,je u stanju da održava kola u ovlašæenim servisima.Toliko ima dobrim majstora i servisa koji su daleko bolji od ovlašæenih,jer svoj posao rade iz ljubavi,sa ljubavlju i njihov popravak se ne svodi na menjanje bespotrebno èitavih sklopova....

u principu NE dozvolim musteriji da kupi i donese dio...ako sam ja radio diagnozu ja cu nabaviti djelove i sloziti ih gore ..ako sam pogrijesio djelovi ostaju meni to musterija ni nezna..vremenom ce to vec otici nema frke..iako veliku vecinu problema rjesavam odmah sa djelovima koji su u radnji..no ako musterija bas hoce da donese dio onda je prica malo drugacija,opet ja nabavim makar polovno da se uvjerim da je to bas to..jasno to sve vazi ako pricamo o stavkama iznad 100 e(a takva je vecina)...isto tako zamolim svaku musteriju da se vrati ako je ista nejasno oko odradenog posla..jedniom sam stvarno alergican ako mi ne uvazavaju cjenik..onda brate nestaje sva moja finoca i odjebi iz garaze...to je moja garaza i radi se po mojim uvjetima ili se ne radi uopce..i da reklamacije se MORAJU sve rjesit na ovaj ili onaj nacin ali nesmije biti nerjeseno

Offline

Board footer