elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 20-03-2010 23:39:34

templar
elproger
Iz: istra
Registrovan: 04-03-2009
Komentari: 513

Koji osiloskop

postovani kolege nedavno mi izgorijo osiloskop  imao ga  od kad sam u radioni analogni sada razmisljam o kupnji drugog nude mi sada ove nove na PC pa me zanima vase misljenje dali su ti u redu ili ipak analogni,nisam radio jos stim na pc ali kako kazu da nisu bas precizni,


u radu je spas a spasa nema

Offline

#2 21-03-2010 09:25:56

makkki79
elproger
Iz: Srbija
Registrovan: 25-03-2009
Komentari: 767

Re: Koji osiloskop

Ja koristim analogni i digitalni PC osciloskop, moja ti je preporuka neki USB PC osciloskop koji ce sigurno da ti zavrsi posao, pogledaj malo po netu ima dosta toga a i jeftiniji su dosta od standarnih digitalnih osciloskopa, jedino je problem sto moras da ukljucuje racunar malo potraje  pa kad si u guzvi malo bude muke ali i to je sastavni deo posla!
Pozdrav!


Nije je znanje znati i za sebe ga zadrzati, vec je znanje znati i potrebnima ga podeliti!!!

Offline

#3 21-03-2010 11:35:36

vulep
elproger
Registrovan: 05-03-2009
Komentari: 1,256

Re: Koji osiloskop

sve zavisi kolega za sta ti treba,meni je uvek vise odgovrao neki prenosni zbog izlaska na teren,brzo ukljucis iskljucis i tako to.A kome stoji na stolu i koradii sve kod kuce,onda je ovaj pc najjeftiniji i dosta praktican

Offline

#4 21-03-2010 17:38:52

templar
elproger
Iz: istra
Registrovan: 04-03-2009
Komentari: 513

Re: Koji osiloskop

pa u 80 posto sluccaja mi treba za mjerenje signala senzo ra na autu i sve radim u servisu nikad na terenu a jedan kolega mi pricao ima ovaj na PC i kaze da nije bas zadovoljan pa reko prije nego kupim da se raspitam naso u jednoj cipoteki  dvokanalni  50 Mhz isto za PC  oko 3000kn  ,pa zato pitam pa da vidim kakva su vasa iskustva ..


u radu je spas a spasa nema

Offline

#5 26-03-2010 02:53:54

launch
elproger
Iz: Beograd
Registrovan: 10-12-2009
Komentari: 415
Website

Re: Koji osiloskop

Pico scope
Pogledaj sajt i sve ce ti biti jasno. Imas besplatan softver koji mozes da instaliras i mnogo toga ti moze pomoci. Imas detaljna objasnjenja kakav treba signal da ocekujes, sta koji deo signala znaci do detalja za sve senzore. Signali su cisti a rad sa njim veoma jednostavan

U Srbiji ga niko nepordaje ali ako mozes da se snadjes da ti neko donese od preko ili da ga uzmes direktno od njih
Pozdrav,
Bojan


Zastitimo decu u saobracaju

Offline

#6 26-03-2010 03:01:08

acom
Administrator
Registrovan: 20-04-2008
Komentari: 3,955
Website

Re: Koji osiloskop

Linkovi na komercijalne stranice nisu dozvoljeni!!!!

launch napisao:

Pico scope
Pogledaj sajt i sve ce ti biti jasno. Imas besplatan softver koji mozes da instaliras i mnogo toga ti moze pomoci. Imas detaljna objasnjenja kakav treba signal da ocekujes, sta koji deo signala znaci do detalja za sve senzore. Signali su cisti a rad sa njim veoma jednostavan

U Srbiji ga niko nepordaje ali ako mozes da se snadjes da ti neko donese od preko ili da ga uzmes direktno od njih
Pozdrav,
Bojan


---> Neznanje je veliki izvor hrabrosti ! <---

Offline

#7 26-03-2010 11:11:54

markusvb
elproger
Iz: Vrnjacka Banja
Registrovan: 21-06-2009
Komentari: 199

Re: Koji osiloskop

a da li je neko razmisljao o izradi pc oscoloskopa?

Offline

#8 29-03-2010 18:22:40

launch
elproger
Iz: Beograd
Registrovan: 10-12-2009
Komentari: 415
Website

Re: Koji osiloskop

Covek trazi pomoc i ja mu dajem informacije gde moze da pogleda, inace tu im je i besplatan softver za edukaciju.
Neusmeravam link na neke nase stranice vec na Engleske, kako hocete ako smeta vi brisite ja sam coveku dao direktnu informaciju za ono sto je trazio i dao mu direktan kontakt gde da se obrati za datu temu.

Pozdrav,
Bojan


Zastitimo decu u saobracaju

Offline

#9 29-03-2010 18:27:33

skyline-GTR
Moderator
Iz: Bosanska Krupa / BiH
Registrovan: 28-04-2009
Komentari: 1,885

Re: Koji osiloskop

Bojane da nebi dolazilo do nesuglasica za takve stvari posaljes pp, osoba dobije direktnu informaciju a ti i dalje postujes pravilnik

pozz...


UCOT - Universal Code Off Tool

Offline

#10 30-03-2010 20:50:55

launch
elproger
Iz: Beograd
Registrovan: 10-12-2009
Komentari: 415
Website

Re: Koji osiloskop

OK slayem se sa vama,
ali ovo isto citaju i druge kolege kao sto rece svima treba taj softver jer mnogo toga moze da se nauci iz tog. Ako pogledate moje postove videcete da nigde nisam ninakoga linkovao ali kako da drugacije usmerim na korisnu i edukativnu stvar. Skinite, proverite i videcete dali jesam ili nisam u pravu. Sto se mene tice ja mogu da uklonim i ceo post, ovo nije reklama nekome niti ce PicoScop da pruzme clanove foruma, ovo je samo EDUKATIVNI program odnosno program iz kojeg moze mnogo toga da se nauci o bauku zvanom osciloskop. Slozicete se da mnogi clanovi veoma slabo koriste a dosta njih i neznaju da rade sa osciloskopom i koje su prednosti u radu sa istim.
Zato sam i dao smernice svima a ne pojedincu. Ako je problem brisem, nema ljutnje


Zastitimo decu u saobracaju

Offline

#11 21-04-2010 11:12:23

99662255l
elproger
Registrovan: 21-04-2010
Komentari: 81

Re: Koji osiloskop

Poštovanje
Mene interesira da li je netko radio sa Picoskopom jer imam namjeru ga kupiti, pa ako možete mi pomoæi odluèiti da li je on ok.

Offline

#12 21-04-2010 14:00:31

acom
Administrator
Registrovan: 20-04-2008
Komentari: 3,955
Website

Re: Koji osiloskop

zavisi za sta ces ga koristiti.

99662255l napisao:

Poštovanje
Mene interesira da li je netko radio sa Picoskopom jer imam namjeru ga kupiti, pa ako možete mi pomoæi odluèiti da li je on ok.


---> Neznanje je veliki izvor hrabrosti ! <---

Offline

#13 21-04-2010 17:42:56

99662255l
elproger
Registrovan: 21-04-2010
Komentari: 81

Re: Koji osiloskop

Potreben mi je za pregled senzora na vozilu kada dijagnostika ne pomaže, stime jer kod njega možeš oèitati stanje balansa cilindara, kompresije, usisnih i ispušnih ventila.

Offline

#14 23-04-2010 20:46:23

markusvb
elproger
Iz: Vrnjacka Banja
Registrovan: 21-06-2009
Komentari: 199

Re: Koji osiloskop

kako osciloskopom izmeriti kompresiju, stanje ventila i sl.?  smile

Offline

#15 23-04-2010 21:20:59

makkki79
elproger
Iz: Srbija
Registrovan: 25-03-2009
Komentari: 767

Re: Koji osiloskop

Samo osciloskopom bez odgovarajucih sondi i senzora nemoguce je izmeriti kompresiju, varnicu visokog napona kod bezniskih motora itd.
Za to sto ti hoces potreban ti je senzor pritiska koji se zavije u glavu motora i uz odgovarajuci hardwer i softwer se to moze izvesti, naravno ta aparatura nije ni malo jeftina, eto ukratko ako te zanima jos nesto pitaj?
Pozdrav!!!


Nije je znanje znati i za sebe ga zadrzati, vec je znanje znati i potrebnima ga podeliti!!!

Offline

#16 23-04-2010 21:26:06

markusvb
elproger
Iz: Vrnjacka Banja
Registrovan: 21-06-2009
Komentari: 199

Re: Koji osiloskop

znam za to vidis smajli. nego kome treba osciloskop da bi to merio?
sta fali normalnom dvokanalnom osciloskopu. ovi specijalni za automobile su po meni mazanje za oci.

Offline

#17 02-05-2010 21:23:46

99662255l
elproger
Registrovan: 21-04-2010
Komentari: 81

Re: Koji osiloskop

Dvokanalni oscilokop ne možeš puno toga odraditi, dok sa èetverokanalnim možeš sve, a najvažniji su ti toèni podaci jer sam isprobavao pa su ti velika odstupanja, pa te može zavarati(pogotovo  jer se radi o tipskim), ljudi terba poèeti ulagati u dobre dijagnostike ali najprije isprobaj sam pa kupuj. Kada kažeš dileru da ga donese odmah veæina pa se odmah izmotavaju.Ja radim sa èetverokanalnim i super sam zadovoljan nikaka me nije iznevjerio.

Offline

#18 02-05-2010 23:00:45

dieselman
elproger
Iz: Vrbas,Srbija
Registrovan: 09-02-2010
Komentari: 179

Re: Koji osiloskop

...pa ti onda to postane malo i kupis osmokanalni..a onda konkurent kupi osmokanalni sa dve vremenske baze,a ti vec kreces da trazis nesto sa 12 kanala itd :-)...kad sve saberes,u 95% situacija dvokanalni scope zavrsava posao u autodijagnostici,ostalo je sminka...

Zadnja izmjena od dieselman (02-05-2010 23:02:13)

Offline

#19 03-05-2010 09:09:51

makkki79
elproger
Iz: Srbija
Registrovan: 25-03-2009
Komentari: 767

Re: Koji osiloskop

Upravo tako , dvokanalni osciloskop u dijagnostici radi profi posao, ja u radu koristim analaogni i digitalni dvokanalni osciloskop i jos nisam naisao na problem da ne mogu resiti, zato dvokanalni je odlican a sve ostalo je stvar lepog izgleda kad musterija dodje u radnju pa vidi nema veze sto nema pojma sta je to i cemu sluzi ali kad ugleda ekran sa raznim kablovima i sve to spakovano na pokretnim kolicima a onda obicno budu zanimljivi komentari!!!


Nije je znanje znati i za sebe ga zadrzati, vec je znanje znati i potrebnima ga podeliti!!!

Offline

#20 03-05-2010 14:55:44

MN026
elproger
Iz: Smederevo
Registrovan: 19-01-2009
Komentari: 2,197

Re: Koji osiloskop

pricate oskopu kao da je to nauka --2,4,8,.....kanala.dovoljan je i jedan i to sasvim
kao da ces da se kacis -te na dva senzora  i to na dva auta i da ih poredite.ako nezna onaj koji radi sa skopom kako izgleda signal dzabe je i 12 kanala.jedina stvar koja je mozda vazna ,a to ce retko ko da ima , je  da skop ima auto kalibraciju za odredjeni senzor, i to je dovoljno da ima samo 1 kanal a ubrzava rad do bola i nerazmisljas mnogo.koristim obe vrste skopa i zato mogu ovako nesto da kazem a i sve manje se koristi sto su sistemi napredniji

Offline

#21 03-05-2010 22:34:48

99662255l
elproger
Registrovan: 21-04-2010
Komentari: 81

Re: Koji osiloskop

Vidim rasprava se nastavlja ja ti sa svojim oscilokopom mogu oèitati stanje motora za pola sata od kompresije,podešenosti ventila,razvodnog mehanizma , balansa , zatajivanja iskre, balansa tako da mi puno vremena ne gubim veæ sam ubrzao rad sa  njime., dok s ovima terba vremena., a i mušterije su zadovoljne

Offline

#22 04-05-2010 12:43:26

MN026
elproger
Iz: Smederevo
Registrovan: 19-01-2009
Komentari: 2,197

Re: Koji osiloskop

prvo to sto pricas nije obican skop,to je mototester i jaga imam vise od 10 god a ljudi ovde pricaju o skopu .jedan mi je integrisan u uredjaj a drugi je nezavistan i oba imaju ato kalibraciju i musterija kad vidi da ja pritisnem-recimo pik-ap senzor nista mu neznaci,meni znaci.a ti dok nastelujes baze...........drugo pricas o kompresiji,malo sutra,o balansu snage o.k,pa onda zatajivanje iskre-sta ti to znaci mozda probojnost v.n. ili sto bi se reklo u narodu probojnost kablova---mora da kacis amper klesta.sta cemo dalje--vreme punjenja bobine----exra ti tteba specijal sonda,praznjenje bobine preko vn kablova i svecice-opet amper klesta i td
sve to nema veze sa klasicnim skopom za koga ljudi pitaju i interesujuse
a sve to sto ti radis za pola sata ja radim za 5 min i jis odstampam dija grame ako hocu--pihhhh
skop jednokanalni je sasvim dovapljan za normalan rad-kontrolu skoro svih senzora i to nemora da bude brendiran samo da je ok

Offline

#23 05-05-2010 22:03:28

Sedin
elproger
Iz: zenica
Registrovan: 14-04-2009
Komentari: 336

Re: Koji osiloskop

takav odgovor nam treba

Offline

#24 10-05-2010 03:58:47

launch
elproger
Iz: Beograd
Registrovan: 10-12-2009
Komentari: 415
Website

Re: Koji osiloskop

Ne bi se bas slozio da je dovoljan jednokanalni ali dvokanalni jeste, sve ostalo je malo sminka. Ko moze da gleda 8 kanala odjednom svaka mu cast. Pa sa tim kablovima dok razvuce ima pet puta da mu spada i sav da se zapetlja. Nekazem da nije bolje ali je preterivanje. Dvokanalni je potreban za uporedjivanje nekih senzora sto sa jednim nemozes nikako a veoma je bitno pratiti ta dva signala da bi video pravilan rad motora. Cetvorokanalni je veoma retko kad potreban a 8 kanalni nemam pojma ni kad se upotrebljava, u praksi nikad nisam imao potrebe da kacim vise od 4-kanala mada sam i to koristio samo na par vozila


Zastitimo decu u saobracaju

Offline

#25 30-05-2010 22:22:37

raven_sk
elproger
Iz: Sisak
Registrovan: 10-05-2008
Komentari: 739

Re: Koji osiloskop

ekipa, pc scopove nemojte kupovati, nepouzdani su i mogu se tretirati samo kao "prirucni" alat u slucaju da trenutno nemas para za stand alone rjesenje ili ti je stand alone rjesenje trenutno iz nekog drugog razloga nedostupno......koristio sam i analogne i digitalne i pc scopove i u auto industriji i u servisiranju televizora i laptopa.....nema boljeda do dobrog starog analognog stand alone rjesenja

po meni tu vode pricu hameg i tektronix, naravno skupi su, ali posao rade savrseno

sto se kanala tice, moje subjektivno misljenje je da su dva i vise nego dovoljna, ponekad bi dobro dosao jos jedan kanal, ali moze se i bez njega


U jednoj kapljici vode ima vise savrsenstva nego u svim strojevima koje je covjek izmislio.
Titula je ono sto ostane nakon sto covjek zaboravi sve sto je naucio u skoli.

Albert Einstein

Offline

Board footer