elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 28-03-2010 18:55:43

anba
elproger
Iz: Travnik- BIH
Registrovan: 07-04-2009
Komentari: 58

Clio 1.5 dci extreme 2003 g. ne pali

Pozz društvo. Gledao jednog clia (sa unfalom) pregledao sve, auto pali, ide, ajde reko ok, kupit cu napraviti pa prodati i nesto love zaraditi. Auto dovezao kuci, nakon ceka je stajalo jos mjesec ispred radnje zbog nabavke dijelova....  napokon poceo sastavljati auto i gle cuda, sjeo u auto da ga upalim i uvezem u garazu kad ono nece ni da zavergla.

Zasukao rukave i redom: provjerio releje na ljevoj strani motornog prostora (svi ispravni), takodej i one releje kod noznih komandi, ona tri releja, zatim provjerio masu i sve ok al auto ni da zavergla, akumulator je nov. kleme ok... jedino sto sam primijetio je da prilikom davanja kontakta immo lampica bi trebala da zasvijetli na kratko i onda da se ugasi, medutim kod ovog auta ona prilikom davanja kontakata pocinje uzurbano na treperi...

Nemam nikakve diagnostike za renault, morat cu angazovati nekom majstora da proba iscitati kodove gresaka sa odgovarajucom diagnostikom. E da jos nisam provjerio pobudu na automatu alnesera, cim provjerim javim. Jos samo da napomenem da auto u ovih mjesec dana nije imalo akumulator spojen. Da li je moguce da zbog toga sto nije imalo akumulator da je kod kljuca zaboravljen? Auto nema onaj shok prekidac... da li vam na pamet pada jos nesto sto bih trebao provjeriti ili da cekam diagnostiku

Hvala! pozz..

Zadnja izmjena od anba (28-03-2010 19:04:17)

Offline

#2 28-03-2010 20:23:11

carclima
Član
Iz: djurdjenovac Slavonija.hr
Registrovan: 30-04-2008
Komentari: 0

Re: Clio 1.5 dci extreme 2003 g. ne pali

anba napisao:

Pozz društvo. Gledao jednog clia (sa unfalom) pregledao sve, auto pali, ide, ajde reko ok, kupit cu napraviti pa prodati i nesto love zaraditi. Auto dovezao kuci, nakon ceka je stajalo jos mjesec ispred radnje zbog nabavke dijelova....  napokon poceo sastavljati auto i gle cuda, sjeo u auto da ga upalim i uvezem u garazu kad ono nece ni da zavergla.

Zasukao rukave i redom: provjerio releje na ljevoj strani motornog prostora (svi ispravni), takodej i one releje kod noznih komandi, ona tri releja, zatim provjerio masu i sve ok al auto ni da zavergla, akumulator je nov. kleme ok... jedino sto sam primijetio je da prilikom davanja kontakta immo lampica bi trebala da zasvijetli na kratko i onda da se ugasi, medutim kod ovog auta ona prilikom davanja kontakata pocinje uzurbano na treperi...

Nemam nikakve diagnostike za renault, morat cu angazovati nekom majstora da proba iscitati kodove gresaka sa odgovarajucom diagnostikom. E da jos nisam provjerio pobudu na automatu alnesera, cim provjerim javim. Jos samo da napomenem da auto u ovih mjesec dana nije imalo akumulator spojen. Da li je moguce da zbog toga sto nije imalo akumulator da je kod kljuca zaboravljen? Auto nema onaj shok prekidac... da li vam na pamet pada jos nesto sto bih trebao provjeriti ili da cekam diagnostiku

Hvala! pozz..

clio 2  nista cudno..jako nezgodni sto se tice imo i onih njegovih daljinaca..obzirom da nemas diagnozu za njega nevredi da ista ceprkas..morao bi bar procitati greske da bi mogli dalje raspravljati...pobuda alnasera isto ne radi ako je imo aktivan...sve ide iz bsi modula... jeben auto,tako mali sugavi a kompliciran


pozdrav!

Offline

#3 28-03-2010 21:08:32

anba
elproger
Iz: Travnik- BIH
Registrovan: 07-04-2009
Komentari: 58

Re: Clio 1.5 dci extreme 2003 g. ne pali

Ok druže, onda cekam dijagnozu pa se javljam..

Pozz.

Offline

#4 28-03-2010 23:17:36

predragv
elproger
Iz: zg okolica
Registrovan: 23-03-2009
Komentari: 104

Re: Clio 1.5 dci extreme 2003 g. ne pali

probaj sa drugim kljucem, provjeri konektor na zavojnici na kontakt bravi, kod se nemoze izbrisati na tom autu...vjerojatno imas problem s kljucem, otvori ga pa pritisni onu zavojnicu na plocici i istodobno daj kontakt

Offline

#5 29-03-2010 00:15:17

anba
elproger
Iz: Travnik- BIH
Registrovan: 07-04-2009
Komentari: 58

Re: Clio 1.5 dci extreme 2003 g. ne pali

OK drug; drugi kljuc nemam rado bih probao... Kljuc sam rastavljao i onako vizuelno pregledao da nije negdje bas na toj zavojnici popustio lem, koliko sam mogao vidjeti nije, ali u svakom slucaju probam tvoj savjet, a konektor na zavojnici na kontakt bravi nisam gledao, sutra skidam plastikice oko volana pa gledam...

hvala! pozz...

Zadnja izmjena od anba (29-03-2010 00:17:35)

Offline

#6 29-03-2010 19:38:03

tango91
elproger
Iz: Split
Registrovan: 08-07-2009
Komentari: 483

Re: Clio 1.5 dci extreme 2003 g. ne pali

na elektronici kljuèa prvo izmjeri otpor transpondera (zavojnice ) najlakše kondezator izmeðu tastera i transpodera mora biti otprilike 30 oma ako je to dobro tada prelemi èip poslje probaj ako je opet isto poði u kljuèara neka ti proba proèitati cod  ili ga prepoznati da je kodiran  ( prvi korak  )

Offline

#7 29-03-2010 21:11:34

carclima
Član
Iz: djurdjenovac Slavonija.hr
Registrovan: 30-04-2008
Komentari: 0

Re: Clio 1.5 dci extreme 2003 g. ne pali

predragv napisao:

probaj sa drugim kljucem, provjeri konektor na zavojnici na kontakt bravi, kod se nemoze izbrisati na tom autu...vjerojatno imas problem s kljucem, otvori ga pa pritisni onu zavojnicu na plocici i istodobno daj kontakt

ma odakle ti to da se na kliu 2 kod nemoze obrisat??? ajd OK ne obrisati nego zaglupirat /zablesat//ili sta vec hoces ..prosle godine sam imao desetak takvih problema...u par slucajeva je problem sa spulom daljinca od27-32 oma je OK....i da cesto rikne i cip na samom daljincuradili smo i kemije u stilu zavojnica sa jednog a cip sa drugog daljinca..no kolega sa foruma davor je u nekoliko slucajeva morao radit novi cip pa nam te zavojnice visu nisu trebale ..no u vecinin slucajeva bsi se zablesa i trazi ponovnu prijavu kljuceva..mislim da smo i promjenili 2 ili 3 bsi...tako da sam poprilicno zapamtio klio 2 jer nisam ih mogao sam odraditi ..sve te probleme rjesavas prvo diagnozom..u motorni mislim da i neces uci dok je kod aktivan..prema tome odi u bsi i vidi imas li tamo gresku....prije bilo cega pregledaj spojnicu mase koja je na sasiji odma do akumulatora..

Offline

#8 29-03-2010 23:20:23

Eli&Elvis
elproger
Iz: S.Most BiH
Registrovan: 16-12-2008
Komentari: 2,091
Website

Re: Clio 1.5 dci extreme 2003 g. ne pali

ovo sto kaze uvazeni kolega carcllima provjeri dobro masu.

Offline

#9 30-03-2010 10:39:13

antibisic
elproger
Registrovan: 15-02-2010
Komentari: 137

Re: Clio 1.5 dci extreme 2003 g. ne pali

I masu i plus imao sam jednom megana sa istim kvarom i bio je obièni osiguraè pregorio

Offline

#10 30-03-2010 22:17:32

anba
elproger
Iz: Travnik- BIH
Registrovan: 07-04-2009
Komentari: 58

Re: Clio 1.5 dci extreme 2003 g. ne pali

Evo dans sam uspjeo od silnog posla, cim otopli ove musterije navale, premjeriti transponder(zavonicu) na ploci kljuca i iznosi 35 ohm, nakon toga sam prelemio kontakte. Po postu kolege carlicima i tango91 ovo ne ulazi u taj okvir sto dovodi do zakljucka da je stradala. Spojnicu mase sam takodje provjeri, sve ok. Ali prije svega kao sto kazete sacekat cu diagnozu sta kaze pa onda dalje.

Hvala mnogo. pozz

Offline

#11 29-04-2010 23:42:37

anba
elproger
Iz: Travnik- BIH
Registrovan: 07-04-2009
Komentari: 58

Re: Clio 1.5 dci extreme 2003 g. ne pali

Pozz drustvo. samo da javim da sam uspio rijesiti problem na clio. problem je bio do mase u prtljaznom prostoru, one dvije mase sto su vezane za zadnji vezni lim. Ocistio ih sredio i sada auto pali ok...

Offline

#12 01-05-2010 01:18:03

Eli&Elvis
elproger
Iz: S.Most BiH
Registrovan: 16-12-2008
Komentari: 2,091
Website

Re: Clio 1.5 dci extreme 2003 g. ne pali

eli napisao:

ovo sto kaze uvazeni kolega carcllima provjeri dobro masu.

rekli smo ti a te cekao citav mjesec da ga sredis

Offline

#13 01-05-2010 19:48:47

anba
elproger
Iz: Travnik- BIH
Registrovan: 07-04-2009
Komentari: 58

Re: Clio 1.5 dci extreme 2003 g. ne pali

Ma je, oteglo se.. cekao prijatelja iz ovlastenog da dodje sa dijagnostikom... uglavnom za sada pali ide... pozzz

Offline

Board footer