elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 08-05-2010 18:18:28

doee
elproger
Iz: tuzla
Registrovan: 03-01-2010
Komentari: 160

Pežo 307,akumulator ili šta???

pozdrav svima,ako bi neko od iskusnih forumaša mogao da mi da neki savjet a radi se o slijedeæem...
u pitanju je pežo 307 2.0 hdi 2002 godište,66 kW.auto je radilo perfektno veæ 7 mjeseci,nikakvih kvarova nisam imao,meðutim danas poslije normalne gradske vožnje bez ikakvih znakova bilo èega ugasio sam auto i tako par sati poslije kad sam htjeo da ga upalim okrenem kljuè ali "ništa"...ni makac, nema kontakta,...ni da zavregla,opet okrenem kljuè...kao malo doðe do kontakta ali nemogu da zaverglam nikako...na lijevoj strani od volana gdje su osiguraèi nešto "cvakæe" kao neki prekidaèi se pale i gase,ali nemogu da pokrenem auto.zvao sam druga sa svojim autom i spojimo kablove na akumulator...tada zavergla i kao da hoæe da upali ali opet izgubi snagu,...tako par puta i onda sam odustao.nemogu da zakljuèam auto na daljinsko zakljuèavanje a ni na bravu od šofera pa èak i kad su kablovi spojeni sa drugim autom...ako ima neko kakav savjet bio bih zahvalan prije nego što nekoga naðem da me šlepa do servisa.hvala unaprijed...

Offline

#2 08-05-2010 19:05:45

doee
elproger
Iz: tuzla
Registrovan: 03-01-2010
Komentari: 160

Re: Pežo 307,akumulator ili šta???

sad sam provjerio kleme,u stvari skinuo sam akumulator vani,izmjerio sa unimerom i pokazuje mi 12,40 V,...pregledao sam masu,ona je ok, pregledao sve osiguraèe i one ispod haube a i one pored volana u lijevom uglu...svi su ok,...zvao sam nekog elektièara i on mi kaže da netreba spajat kablove nego izmijenit akumulator,...
ako je u pitanju moj akumulator zašto nisam mogao zakljuèat auto na centralnoj bravi dok su bili spojeni kablovi od drugog auta...i da li postoji naèin da mehanièki zakljuèam sva vrata na autu?

Offline

#3 08-05-2010 19:36:29

ar21111952
elproger
Iz: Vitkovici-Gorazde,BiH
Registrovan: 01-11-2009
Komentari: 315

Re: Pežo 307,akumulator ili šta???

doee napisao:

sad sam provjerio kleme,u stvari skinuo sam akumulator vani,izmjerio sa unimerom i pokazuje mi 12,40 V,...pregledao sam masu,ona je ok, pregledao sve osiguraèe i one ispod haube a i one pored volana u lijevom uglu...svi su ok,...zvao sam nekog elektièara i on mi kaže da netreba spajat kablove nego izmijenit akumulator,...
ako je u pitanju moj akumulator zašto nisam mogao zakljuèat auto na centralnoj bravi dok su bili spojeni kablovi od drugog auta...i da li postoji naèin da mehanièki zakljuèam sva vrata na autu?

pozdrav! prvo nemozes ispitati akumulator unimerom to moras amper klijestima,kad si vec prespajao sa drugog vozila trebao si sacekati bar 10min.a da to drugo vozilo radi najmanje 25oo o/min. pcito da je taj akumulator prazan treba vidjeti zasto?

Offline

#4 08-05-2010 19:46:26

sehovacnikola
elproger
Iz: Sarajevo
Registrovan: 23-04-2010
Komentari: 462

Re: Pežo 307,akumulator ili šta???

Probaj staviti drugi akumulator pa onda probaj, to je najbezbolnije rjesenje, ako sve bude uredu izmjeri dali automobil vuce struju (ampermetrom), a posle i punjenje. Punjenje ces najednostavnije izmjeriti kad je automobil upaljen skidanjem jedne od klema, ako se auto ne ugasi provjeri dali dovoljno puni. Upaliti svjetla (duga i kratka) dok je klema skinuta.

Offline

#5 08-05-2010 19:56:03

doee
elproger
Iz: tuzla
Registrovan: 03-01-2010
Komentari: 160

Re: Pežo 307,akumulator ili šta???

probao drugi akumulator,vergla ali neæe da upali...ne može daljinski zakljuèati auto,da li je moguæe da je otišao BSI,zato što sam spajao kablove sa drugog auta?

Zadnja izmjena od doee (08-05-2010 20:08:23)

Offline

#6 08-05-2010 20:09:18

DUKI
elproger
Iz: leskovac
Registrovan: 02-04-2010
Komentari: 224

Re: Pežo 307,akumulator ili šta???

sehovacnikola napisao:

Probaj staviti drugi akumulator pa onda probaj, to je najbezbolnije rjesenje, ako sve bude uredu izmjeri dali automobil vuce struju (ampermetrom), a posle i punjenje. Punjenje ces najednostavnije izmjeriti kad je automobil upaljen skidanjem jedne od klema, ako se auto ne ugasi provjeri dali dovoljno puni. Upaliti svjetla (duga i kratka) dok je klema skinuta.

Nikako neskidaj klemu dok auto radi.Mze da strada elektronika na autu.Ako vec hoces da proveris koliko puni uzmi unimer i proveri voltmetrom.Akumulator mozes da ispitas jedino pod opterecenje,tj.neka neko vergla a ti meri pad napona.

Offline

#7 08-05-2010 20:49:33

ar21111952
elproger
Iz: Vitkovici-Gorazde,BiH
Registrovan: 01-11-2009
Komentari: 315

Re: Pežo 307,akumulator ili šta???

doee napisao:

probao drugi akumulator,vergla ali neæe da upali...ne može daljinski zakljuèati auto,da li je moguæe da je otišao BSI,zato što sam spajao kablove sa drugog auta?

nemora znaciti da je stadao bsi modul,pokusaj ga resetovati daj kontakt skini minus klemu stavi je na plusnu drzi 10 sek vrati kontakt stavi minusnu klemu na akumulator. i zapamti nikad ne skidaj klemu dok motor radi ovaj kolega sto te savjetuje ocito nezna o kom se vozilu radi i koji je nivo tehnologije.Pozdrav!

Offline

#8 08-05-2010 21:21:00

doee
elproger
Iz: tuzla
Registrovan: 03-01-2010
Komentari: 160

Re: Pežo 307,akumulator ili šta???

sad mi je èovjek dolazio da uradi dijagnostiku na autu,sistem ubrizgavanjaje ok kao i abs,meðutim nema komunikacije sa raèunarom, "sistem ne odgovara" , kaže èovjek vjerovatno da je stradao procesor,...da li je to moguæe,...šta da radim ima li ko još savjet kakav jer izgleda da æu na servis i ode 700 eura...

Offline

#9 08-05-2010 21:33:36

Bacha
elproger
Iz: Beograd
Registrovan: 04-01-2010
Komentari: 0

Re: Pežo 307,akumulator ili šta???

Polako sa tolikim eurima.
Ako ne odgovara raèunar ubrizgavanja ne znaèi da je crkao.
Treba proveriti napajanje ka mot.raèunaru i još dosta toga pa tek onda menjati.
Vidi,ima sigurno nekog od naših forumaša tebi u blizini,koliko si daleko od Olivera,Elija........
Ljudi èe ti sigurno pomoèi i rešti problem.
I ne igraj se sa skidanjem klema,to se radilo na Jugu i nikada više.

Zadnja izmjena od Bacha (08-05-2010 21:42:23)

Offline

#10 08-05-2010 21:39:52

zsolje
elproger
Iz: Trogir
Registrovan: 24-11-2009
Komentari: 79

Re: Pežo 307,akumulator ili šta???

sehovacnikola napisao:

Probaj staviti drugi akumulator pa onda probaj, to je najbezbolnije rjesenje, ako sve bude uredu izmjeri dali automobil vuce struju (ampermetrom), a posle i punjenje. Punjenje ces najednostavnije izmjeriti kad je automobil upaljen skidanjem jedne od klema, ako se auto ne ugasi provjeri dali dovoljno puni. Upaliti svjetla (duga i kratka) dok je klema skinuta.

pa da mu poizgaraju diode!!!   
neka covjek lijepo zakaci voltmetar i proba verglat i tada ocita napon
kad motor radi i kada je akumulator pun mora iznositi oko 14,3-14,5 volti ako je ispod 13v nesto nije u redu.

Offline

#11 08-05-2010 21:55:27

doee
elproger
Iz: tuzla
Registrovan: 03-01-2010
Komentari: 160

Re: Pežo 307,akumulator ili šta???

Bacha napisao:

Polako sa tolikim eurima.
Ako ne odgovara raèunar ubrizgavanja ne znaèi da je crkao.
Treba proveriti napajanje ka mot.raèunaru i još dosta toga pa tek onda menjati.
Vidi,ima sigurno nekog od naših forumaša tebi u blizini,koliko si daleko od Olivera,Elija........
Ljudi èe ti sigurno pomoèi i rešti problem.
I ne igraj se sa skidanjem klema,to se radilo na Jugu i nikada više.

raèunar ubrizgavanja odgovara i to je OK, abs je takoðe OK, meðutim, nema odgovora od bsi modula,...
stavio sam akumulator i probao verglati, auto vergla bez problema ali neæe da sastavi, sve lampe i svjetla rade osim zakljuèavanja, i èini mi se stakla ne rade...
ja sam druže u tuzli,

Offline

#12 08-05-2010 22:01:20

doee
elproger
Iz: tuzla
Registrovan: 03-01-2010
Komentari: 160

Re: Pežo 307,akumulator ili šta???

zsolje napisao:
sehovacnikola napisao:

Probaj staviti drugi akumulator pa onda probaj, to je najbezbolnije rjesenje, ako sve bude uredu izmjeri dali automobil vuce struju (ampermetrom), a posle i punjenje. Punjenje ces najednostavnije izmjeriti kad je automobil upaljen skidanjem jedne od klema, ako se auto ne ugasi provjeri dali dovoljno puni. Upaliti svjetla (duga i kratka) dok je klema skinuta.

pa da mu poizgaraju diode!!!   
neka covjek lijepo zakaci voltmetar i proba verglat i tada ocita napon
kad motor radi i kada je akumulator pun mora iznositi oko 14,3-14,5 volti ako je ispod 13v nesto nije u redu.

auto je jutros upalilo kao i uvijek, išao do grada nekih 10 km, vratio se, ugasio uobièajeno, kroz pola sata izaðem ponovo krenem, otkljuèam auto na daljinski i okrenem kljuè meðutim nema kontakta,vratim kljuè pa ponovo opet nema, onda doðe odjedanput kontakt ali se èuje kao neki prekidaèi ondje gdje su osiguraèi,upalim svjetla onda skale na tabli skaèu gore dole,ali èim kerenem da upalim sve nestane odjednom...poslije sam pokušao sa kablima i kad sam spojio onda je kontakt bio Ok i verglanje takoðe i mislio sam da æe upalit jer je zamalo htjeo meðutim ništa.još par puta sam pokušao i okanio se...neæe

Offline

#13 08-05-2010 22:03:23

Bacha
elproger
Iz: Beograd
Registrovan: 04-01-2010
Komentari: 0

Re: Pežo 307,akumulator ili šta???

Polako skini BSI,prethodno skini kleme,pa ga pregledaj,onako vizuelno,ima li tragova vode.
Kod nas je bilo jakih kiša ovih dana,možda ih je bilo i u Tuzli,a BSI kod 307 se lako pokvasi.
Treba pregledati i BCM(u motornom prostoru) sve osiguraèe i sl.
Uglavnom bez panike i davanja 700 eur,jer i da je BSI,nesme preæi popravka 300-350.

Offline

#14 08-05-2010 22:17:18

doee
elproger
Iz: tuzla
Registrovan: 03-01-2010
Komentari: 160

Re: Pežo 307,akumulator ili šta???

Bacha napisao:

Polako skini BSI,prethodno skini kleme,pa ga pregledaj,onako vizuelno,ima li tragova vode.
Kod nas je bilo jakih kiša ovih dana,možda ih je bilo i u Tuzli,a BSI kod 307 se lako pokvasi.
Treba pregledati i BCM(u motornom prostoru) sve osiguraèe i sl.
Uglavnom bez panike i davanja 700 eur,jer i da je BSI,nesme preæi popravka 300-350.

sigurno se nije pokvasio,pregledao sam sve osiguraèe ispod haube a takoðe ni modul se nije sigurno pokvasio,nema tragova nikakve vlage 100 %,...

može li biti relej na bsi modulu da je crko, i da li zaista može otiæ procesor ako sam spajao kablove od drugog auta na akumulator da upalim?

Offline

#15 08-05-2010 22:42:34

Bacha
elproger
Iz: Beograd
Registrovan: 04-01-2010
Komentari: 0

Re: Pežo 307,akumulator ili šta???

Retko ali se dešava.
Jesi li proverio dolaze li sva napajanja na BSI?

Offline

#16 08-05-2010 22:57:09

doee
elproger
Iz: tuzla
Registrovan: 03-01-2010
Komentari: 160

Re: Pežo 307,akumulator ili šta???

Bacha napisao:

Retko ali se dešava.
Jesi li proverio dolaze li sva napajanja na BSI?

bio sam prisutan kad je momak pregledao napajanja, i mislim da dolaze...

druže nije mi jasno kako je moj akumulator mogao da se isprazni za pola sata,znaèi upalio je bez greške i desetak minuta gradske vožnje a kada sam nakon 20 minuta ušao ponovo u vozilo akumulator ni da zavergla...da li je to moguæe...

Offline

#17 08-05-2010 23:13:37

doee
elproger
Iz: tuzla
Registrovan: 03-01-2010
Komentari: 160

Re: Pežo 307,akumulator ili šta???

galeb napisao:

Jesi li ti stavio novi akumulator ?

nisam druže stavio novi akumulator, skinuo od komšije sa auta njegov,dok se moj ne napuni (skopèao sam punjaè) pa æu još jednom probat ujutro, ali ovaj momak je radio dijagnostiku, i nema odgovora od bsi modula,gledao sam kako èovjek radi...

Offline

#18 08-05-2010 23:25:45

launch
elproger
Iz: Beograd
Registrovan: 10-12-2009
Komentari: 415
Website

Re: Pežo 307,akumulator ili šta???

Tosto kucka kuckaju releji jer auto nema pravilan napon. Nemoj se igrati ukoliko je los akumulator jer tako mozes da napravis mnogo vecu stetu. Jesi li merio dali ti negde izvlaci struju? Ukoliko neizvlaci promeni akumulator jer ocito da ti nedrzi struju, anaravno proveri punjenje akumulatora sa AMPER kljestima jer ti je to jedino prcizno merenje dali puni i koliko puni.
Nepravilan napon i takvo prevlacenje struje moze da bude kobno za sve racunare samo je pitanje koji ce imati tu srecu da bude sprzen.


Zastitimo decu u saobracaju

Offline

#19 08-05-2010 23:30:23

launch
elproger
Iz: Beograd
Registrovan: 10-12-2009
Komentari: 415
Website

Re: Pežo 307,akumulator ili šta???

U medjuvremenu si dao neke nove odgovore. Kada si stavio komsijin akumulator jer onda pali auto ili ne?


Zastitimo decu u saobracaju

Offline

#20 08-05-2010 23:34:33

doee
elproger
Iz: tuzla
Registrovan: 03-01-2010
Komentari: 160

Re: Pežo 307,akumulator ili šta???

launch napisao:

Tosto kucka kuckaju releji jer auto nema pravilan napon. Nemoj se igrati ukoliko je los akumulator jer tako mozes da napravis mnogo vecu stetu. Jesi li merio dali ti negde izvlaci struju? Ukoliko neizvlaci promeni akumulator jer ocito da ti nedrzi struju, anaravno proveri punjenje akumulatora sa AMPER kljestima jer ti je to jedino prcizno merenje dali puni i koliko puni.
Nepravilan napon i takvo prevlacenje struje moze da bude kobno za sve racunare samo je pitanje koji ce imati tu srecu da bude sprzen.

da u pravi si, releji su kuckali ludo kad sam probao svjetla upalit, ali malo kasnije je to stalo,znaèi ni oni sad nekuckaju više,e sad da li su oni crkli pa bsi nedaje odgovor ili sam "sredio" bsi.????

Offline

#21 08-05-2010 23:36:56

doee
elproger
Iz: tuzla
Registrovan: 03-01-2010
Komentari: 160

Re: Pežo 307,akumulator ili šta???

launch napisao:

U medjuvremenu si dao neke nove odgovore. Kada si stavio komsijin akumulator jer onda pali auto ili ne?

ne, ni tada nema ništa,vergla ali neæe da upali...releji se neèuju a nema ni onog karakteristiènog zvuka koji sam prije zapazio kad dam kontakt ili upalim klimu i li zadnji brisaè...onaj lagani "klik"

Offline

#22 08-05-2010 23:43:38

launch
elproger
Iz: Beograd
Registrovan: 10-12-2009
Komentari: 415
Website

Re: Pežo 307,akumulator ili šta???

Jel ti rade brisaci? Moze li se sada uci u dijagnostiku BSI-a?
Sta kaze motorni u parametrima jel zakljucan i kojom dijagnostikom radite?

Zadnja izmjena od launch (08-05-2010 23:43:57)


Zastitimo decu u saobracaju

Offline

#23 08-05-2010 23:52:05

doee
elproger
Iz: tuzla
Registrovan: 03-01-2010
Komentari: 160

Re: Pežo 307,akumulator ili šta???

launch napisao:

Jel ti rade brisaci? Moze li se sada uci u dijagnostiku BSI-a?
Sta kaze motorni u parametrima jel zakljucan i kojom dijagnostikom radite?

ne rade, ...nemogu zakljuèati auto ni iznutra na onaj gumb za zatvaranje svih vrata a niti mogu zakljuèeti ostala vrata osim šoferskih.

problem i jeste što se nemože uæi u bsi...nema na njemu odgovora a za dijagnostiku neznam kojom je raðeno...

Zadnja izmjena od doee (10-05-2010 21:47:47)

Offline

#24 09-05-2010 00:58:07

acom
Administrator
Registrovan: 20-04-2008
Komentari: 3,955
Website

Re: Pežo 307,akumulator ili šta???

@nesvilll, oliver :

Svako reklamiranje usluga i prodaje dijelova bez konkretnog odgovora za navedeni problem u narednim postovima biti ce sankcionisano.

admin.


---> Neznanje je veliki izvor hrabrosti ! <---

Offline

#25 09-05-2010 13:05:16

doee
elproger
Iz: tuzla
Registrovan: 03-01-2010
Komentari: 160

Re: Pežo 307,akumulator ili šta???

evo opet se javljam  obzirom da je danas nedjelja, servis neradi,a ja sam opet pretraživao po osiguraèima i nešto sam vidjeo ali na gornjoj kutiji sa osiguraèima ispod haube...tri žice se spajaju i onda nastavljaju dvije dalje,...izolacija oko njih djeluje da je spaljenja-odnosno tvrda a evo i slike kako to sve izgleda. e sad, da li zbog toga može da se desi da vozilo neæe da upali i da li je to napravilo kvar na bsi...

Zadnja izmjena od doee (09-05-2010 18:55:33)

Offline

Board footer