elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 18-05-2010 14:19:36

nermin
Član
Registrovan: 11-05-2010
Komentari: 15

Plavi dim iz auspuha

poslije dužeg rada u mjestu (grijanje u toku noæi), ujutro kada krenem voziti iz auspuha izlazi smrdljivi plavi dim, kada malo "stisnem" izbaci i više nema dima, motor je BMW 525 D, prešao 221000, 2003 godina. Bio sam kod majstora i svi su rekli BiH nafta, vozilo kopèano na dijagnostiku, sve stvarne vrijednosti se poklapaju sa zadanim od momenta palenja do rada sve i jedne brizgaljke i pumpe, ne gubi vodu i ulje, nema ulja u boci sa vodom, a niti ulja u karteru. Potrošnja goriva je normalna (zaèuðujuæe mala), vuæa ekstra, rad miran (neèuje se), ali vozilo je nedavno uveženo iz Njemaèke i stajao je u BMW-u preko 6 mjeseci.
Recite mi dali je moguæe da se ovo dešava od BiH nafte, i dali je posljedica tog dugog stajanja, jer kada mi se ovo desilo prvi put i sada, razlika je u kolièini dima, prvi put je bilo puno više sada samo malo, a tada sam sipao, po preporuci boschista, ATF u naftu.

Offline

#2 18-05-2010 17:13:28

bjeli
Expert
Iz: Prnjavor
Registrovan: 30-03-2009
Komentari: 2,253

Re: Plavi dim iz auspuha

ne niposto ATF pokusaj sa nekim od pojacivac  za dizel goriva ili pokusaj na isprazniti rezervoar pa nasuti gorivo na nekim poznatim pumpama
OMV i tako slicnima
a plav dim ukazuje na nepravilno sagorijevanje nafte

Offline

#3 18-05-2010 17:43:55

nermin
Član
Registrovan: 11-05-2010
Komentari: 15

Re: Plavi dim iz auspuha

bjeli napisao:

ne niposto ATF pokusaj sa nekim od pojacivac  za dizel goriva ili pokusaj na isprazniti rezervoar pa nasuti gorivo na nekim poznatim pumpama
OMV i tako slicnima
a plav dim ukazuje na nepravilno sagorijevanje nafte

pa kako sam prestao sipati ATF, to se smanjilo, a i OMV naftu, opet kazem samo poslije dužeg rada u mjestu (grijanja u autu), to se desi, ali u veoma manjoj mjeri nego u poèetku.

Offline

#4 18-05-2010 18:11:52

bjeli
Expert
Iz: Prnjavor
Registrovan: 30-03-2009
Komentari: 2,253

Re: Plavi dim iz auspuha

ma nesekiraj se nista onda samo vozi

Offline

#5 18-05-2010 20:02:00

oliver
Expert
Iz: SRBAC-RS
Registrovan: 24-01-2009
Komentari: 2,124

Re: Plavi dim iz auspuha

Pa sasvim normalno da kad auto radi u mjestu dugo i poslije toga izbaci malo dima, sipaj dobro gorivo i gassss

Offline

Board footer