elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 08-07-2010 00:00:21

templar
elproger
Iz: istra
Registrovan: 04-03-2009
Komentari: 513

Lancia libra

pozdrav  rjec je lanci libri 2000.g  benzinac 2000ccm  pet cil.   na autu desavava se da kada je hladan  ne prima gas i puca u motorou kada se zagrije stanje se normalizira svjetli mi check ali na diagnostici nemam gresaka  ,sumnjam na reg protoka zraka   ,jedna stvar  mi nije jasna na tom autu gresaka znaci nema jedino u imobilazeru mi daje greske
1.kjuc
2.napon akumulatora
diagnostika radjena sa texsa i B.B. oba isto izbacuju kada zelim izbrisati gresku trazime  da unesem kod ,nisam jos imao takav slicaj pa evo da pitam jos nessto pokuso sam se spojiti preko OBED  i ne mogu.molim za koji savjet .


u radu je spas a spasa nema

Offline

#2 08-07-2010 10:36:31

raven_sk
elproger
Iz: Sisak
Registrovan: 10-05-2008
Komentari: 739

Re: Lancia libra

templar napisao:

pozdrav  rjec je lanci libri 2000.g  benzinac 2000ccm  pet cil.   na autu desavava se da kada je hladan  ne prima gas i puca u motorou kada se zagrije stanje se normalizira svjetli mi check ali na diagnostici nemam gresaka  ,sumnjam na reg protoka zraka   ,jedna stvar  mi nije jasna na tom autu gresaka znaci nema jedino u imobilazeru mi daje greske
1.kjuc
2.napon akumulatora
diagnostika radjena sa texsa i B.B. oba isto izbacuju kada zelim izbrisati gresku trazime  da unesem kod ,nisam jos imao takav slicaj pa evo da pitam jos nessto pokuso sam se spojiti preko OBED  i ne mogu.molim za koji savjet .

mozda ti senzor radilice ne iscitava kut paljenja dobro, pa okida u krivom trenutku
imao sam na jednoj alfi 164 slican problem, ali tamo je to radio kad se zagrije....kad se ohladi radi dobro...


U jednoj kapljici vode ima vise savrsenstva nego u svim strojevima koje je covjek izmislio.
Titula je ono sto ostane nakon sto covjek zaboravi sve sto je naucio u skoli.

Albert Einstein

Offline

#3 09-07-2010 00:50:26

MARIOFIAT
elproger
Registrovan: 31-03-2010
Komentari: 260

Re: Lancia libra

cim puca tesko da je do regulacije protoka zraka prije da je iskra u krivo vrijeme.dali rade svi cilindri kad je hladan

Offline

#4 09-07-2010 00:57:19

Eli&Elvis
elproger
Iz: S.Most BiH
Registrovan: 16-12-2008
Komentari: 2,091
Website

Re: Lancia libra

kad kod fiata ti gori obd a nema gresaka , imas to objasnjeno u texi mislim da ide procedura ovako, upalis auto pa stisni gas jedanput do kraja pa tako 3 puta i ugasi lampica ce se ugasiti, mislim da ide tako imam to negdje zapisano u uputama za texu.

Offline

#5 09-07-2010 23:02:44

templar
elproger
Iz: istra
Registrovan: 04-03-2009
Komentari: 513

Re: Lancia libra

zamjenio sam reg protoka zraka i auto radi  dobro a lampicu sam ugasio kao sta kolega eli rekao bio mi je malo sumljivo za taj postupak kada ima eektroniku bosch ali uglavnom sve ok a za greske u imobilajzeru se becu opterecivat dok auto normalno pali tako se i musterija slozila  zahvaljujem na pomoci


u radu je spas a spasa nema

Offline

Board footer