elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 22-07-2010 23:50:13

schuba
elproger
Registrovan: 25-01-2009
Komentari: 654

Dacia logan ne pali

prvo je riknuo kljuè. Uzet rezervni i immo lampica se uredno gasi, ali auto i dalje ne pali. Kopèa pumpu i oèitava okretaje radilice ali ne baca iskru. Motor je 1,6 iz meganea 1., a procesor siemens EMS 3132. Ima li tko kakvo iskustvo ili ideju što bi moglo bit. Ponaša se toèno ko da joj immo i dalje ne radi.

Offline

#2 23-07-2010 00:24:24

templar
elproger
Iz: istra
Registrovan: 04-03-2009
Komentari: 513

Re: Dacia logan ne pali

probaj sa diagnostikom da vidis koliko imas programiranih kljuceva da ti nije prijavljen samo jedan , orazlozi mi rikno kljuc sta uopste nemas taj kljuc  sa kojim je do sada auto palio iili,.... jer ako ga imas mozes lako da probas da ga stavis   u antenu  i sa rezervnim palis.

Zadnja izmjena od templar (23-07-2010 00:26:41)


u radu je spas a spasa nema

Offline

#3 23-07-2010 08:30:47

schuba
elproger
Registrovan: 25-01-2009
Komentari: 654

Re: Dacia logan ne pali

ma juèer sam taj auto radio sa ddt-om pa sam opet pop.... Kljuè imam stari cijel samo što ga immo više ne prepoznaje. A ako idem s njim u bravu odmah nakon rezervnog onda ga neki put i prepozna, no sve jedno ne pali. Probat æu danas sa texom vidjet što ona kaže, pa æu znat malo više.Sa  DDT-om mi stalno prijavljuje "misfire catalysateur". Al to nebi trebao bit razlog nepaljenja. U UCH sam pobrisao sve greške i sad je sve
èisto.

Offline

#4 23-07-2010 12:19:16

zmedak5
elproger
Iz: Dalmacija
Registrovan: 24-11-2009
Komentari: 188

Re: Dacia logan ne pali

da staviš bilo šta nakon kljuèa kojeg prepoznaje, prepoznat æe ga.

Offline

#5 23-07-2010 22:39:00

templar
elproger
Iz: istra
Registrovan: 04-03-2009
Komentari: 513

Re: Dacia logan ne pali

misfire ti znaci nedostatak paljenja  obicno kada da tu gresku kaze i na kojem cilindru ali mislim da nemas problem sa  time da auto nece upalit ocitaj sa texsom pa javi rezultat  ,ja sam imao slican problem prosli tjedan sa cliom i bio mi je u pitanju UCH -otisli su driveri ali se je znalo desavat da se izgubi sve na tabli,  u svakom slucaju vidi sta ti izbacuje texsa i posebno obrati pazbju na UCH dali daje koje greske,pozdrav


u radu je spas a spasa nema

Offline

#6 24-07-2010 00:36:28

schuba
elproger
Registrovan: 25-01-2009
Komentari: 654

Re: Dacia logan ne pali

evo rješio ja daèomira danas po podne. Išao sam texom u statuse i vidim da mi bobina nije prisutna. Skinem konektor sa bobine i imam što vidjet. Genijalac je malo kad si daèo nije prepoznao kljuè išao kopat po svemu što mu se našlo pod rukom. Pa je tako i odpojio konektor sa bobine, i kad ga je vraèao natrag uspješno prepigao jedan pin na bobini. I eto ti. No on je cjelo vrijeme govorio kako se ne razumje u auto i kako ništa nije dirao. Kad je auto upalio onda mi je postalo i jasno èemu onaj misfire. Auto hladan trokira na leru dok se ne zagrije. Onda se malo dobije. Izgleda da su mu malo tvrdi ventili jer je na plin i nema zauljivaèa. Interesantno je kako je ddt zabilježio nedostatak paljenja a texa nije vidjela ništa u greškama. Kolega templar hvala na savjetima i pozdrav svima!

Offline

#7 26-07-2010 20:21:13

nina996
elproger
Iz: Leskovac
Registrovan: 01-05-2009
Komentari: 702

Re: Dacia logan ne pali

e sad ga po usima da drugi put zna sta radi.poz


Pirke

Offline

Board footer