elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 17-09-2010 13:57:12

Xzoran
elproger
Registrovan: 06-11-2009
Komentari: 60

Laguna 2.2dci svetli lampica grejaca!

Povremeno mi se upali lampica i ukljuci safe mode,tako da cini mi se da iskljuci turbo,pa jako sporo navlaci obrtaje ali ide bez problema. To se desava npr. ujutru kad odmah upalim auto,zasvetli posle par sekundi posle paljenja, i ako ugasim,pocne da se pali na sam kontakt kad je motor ugasen. Ako se odmah posle paljenja dodaje zesce gas lampica se ni ne ukljucuje. Tokom voznej nema problema, ni kad je motor ugrejan,ali samo posle duzeg mirovanja kad je motor hladan i sledeceg dana kad se upali. U prospektu je to kao nesto objasnjeno da je moguce prisustvo vode u filteru goriva (inace filter je nov promenjen,ali lampica i dalje nekad pali),kod mene je ulozak i postoji zica koja napaja neki senzor na samom filteru a drugi senzor koji je na crevu sto vraca gorivo. Ne sumnjam na dizne jer auto ide ok,ne dimi na auspuhu ni u leru ni prilikom turiranja i slicno. Da li neko zna da li su u pitanju mozda grejaci ili je do goriva? Probao sam iskljuciti grejace skinuo konektore sto idu na njih ali i dalje upali lampicu na kontakt,cak sam iskljucivao i ove sto idu na creva od goriva. Interesuje me koju proveru on vrsi samo na kontaktu,jedino moze da ubrizga gorivo ili mu ostane u memoriji greska od prethodnog paljenja pa je prikazuje na sledecem kontaktu...pozdrav!

Offline

#2 17-09-2010 14:09:43

oliver
Expert
Iz: SRBAC-RS
Registrovan: 24-01-2009
Komentari: 2,124

Re: Laguna 2.2dci svetli lampica grejaca!

Dijagnostika? Vjerovatno je do egr ventila, treba vidjet šta kaže dijagnostika

Offline

#3 17-09-2010 14:26:52

Xzoran
elproger
Registrovan: 06-11-2009
Komentari: 60

Re: Laguna 2.2dci svetli lampica grejaca!

Egr je ciscen pre 5000km, bio je solidno prljav ali nista zabrinjavajuce,kad sam ga ocistio na punom gasu dima ni malo,osim kad se naglo doda izbaci malo crno i prestane a ako se postepeno ubrzava ne dimi nikako. Egr sam gledao ,ima dobar hod itd,nista ne zapinje ventil.Ali cudno mi to sto se upali lampica  na samom kontaktu.Kakve on tu provere uopste i moze da vrsi a motor ne radi,jedino da ubrizga gorivo i ukljuci grejace,a sad je toplo vreme pa ih skoro i ne pali. Probao sam skinuti poklopac od filtera goriva,unutra se vidi samo neki lim kroz jednu rupicu,kao disk od rostfraja i na njemu ulaz i izlaz goriva i konaktor sa 2 zice. malo sam to izduvao i procistio kompresorom i od tada se nije palilo, juce radio,a evo ujutru opet. Ja ipak sumnjam na to gorivo. Auto ide odlicno. Da li bi dimio ako se doda gas a egr ne radi uopste?

Offline

#4 17-09-2010 14:27:57

Xzoran
elproger
Registrovan: 06-11-2009
Komentari: 60

Re: Laguna 2.2dci svetli lampica grejaca!

Nista,otici su na dijagnostiku,samo stos je sto dugo nisam bio,sad kad izbaci mali milion gresaka...bice veselo.

Offline

#5 09-12-2010 22:00:15

palio
elproger
Iz: mne
Registrovan: 19-11-2010
Komentari: 219

Re: Laguna 2.2dci svetli lampica grejaca!

senzor pritiska vazduha turbine ti je crkao ili kontakt od njeg do senzora na crijevu od vazduha. prvi senzor je lijevo do kosa a drugi desno blizu filt. za vazduh

Offline

#6 07-11-2011 22:58:27

vlado2905
elproger
Iz: Zvornik, RS, BiH
Registrovan: 31-01-2010
Komentari: 123

Re: Laguna 2.2dci svetli lampica grejaca!

Provjeriti da nije naciknuo interkuler....

Offline

#7 09-11-2011 22:38:01

predingli
Expert
Iz: Križevci, Hrvatska
Registrovan: 24-12-2008
Komentari: 2,785

Re: Laguna 2.2dci svetli lampica grejaca!

vlado2905 napisao:

Provjeriti da nije naciknuo interkuler....

09.12.2010-07.11.2011 ajd mogel si pričekati još mjesec dana pa bi bilo okruglo godinu dana od zadnjeg odgovora big_smile


Ne pitaj me ono što ne znam smile !

Offline

#8 09-11-2011 23:12:37

OPELS
elproger
Iz: Zepce
Registrovan: 04-03-2011
Komentari: 121

Re: Laguna 2.2dci svetli lampica grejaca!

hahaha ja isto htio odgovorit, a uopce nisam gledao datum big_smile


nisam ja lud, vi ste samo ljubomorni sto glasovi ne pricaju sa vama

Offline

Board footer