elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 24-09-2010 23:13:25

launch
elproger
Iz: Beograd
Registrovan: 10-12-2009
Komentari: 415
Website

DEC Superscan 3- informacije

Evo da vas upoznam sa uredjajem firme DEC cija je glavna centrala u Argentini DEC Headquaters.
DEC postoji od 1999 i od svog pocetka razvija se drugacijom politikom od drugih. Uglavnom proizvodjaci univerzalnih dijagnostika krenu sirokom krugu da rade sva vozila pa onda popunjavaju rupe. Politika DEC kompanije je da odrede marku vozila odrade je 85-99% od dilerskih mogucnosti i onda je tek pustaju. U pocetku su radili Pezo, Reno, Citroen, VW, Opel i polako su sirili svoju ponudu.
Obzirom da ih dugo pratim brzo napreduju sa svojim kvalitetom, ponudom i inovacijama.
Od 2008 godine DEC se udruzio sa Engleskom firmom Maveric Technology i sada zajedno nastupaju na svetskom trzistu. Na engleskim forumima sam nailazio samo na pohvale uredjaja pa su me tim i zainteresovali.
Predhodni model DEC Superscan II je pridobio velio poverenje mnogih nasih kolega iz okruzenja. Ono sto su zakljucili i oni je da osciloskop i dijagnosticki uredjaj ipak neide zajedno pa su zbog toga u najnovijem modelu osciloskop izbacili.
Najnoviji model DEC Superscan 3 u prodaju ce biti pusten pocetkom oktobra kako stoji na njihovom zvanicnom sajtu. Ja cu pokusati da napisem neke od njihovih inovacija i po cemu su u prednosti od drugih aparata a sta su mu mane.

1) DEC Superscan 3 je uredjaj koji radi Evropska vozila, znaci ciljna grupa su im servisi koji rade uglavnom Evropska vozila ili serviserima koji zele da pojacaju svoje univerzalne dijagnostike Evropskim programima npr. ko ima Carmanscan.

2) Koliko sam uspeo da ispratim na svim vozilima, modulima, pored standardnih funkcija citanje-brisanje gresaka, test aktuatora, citanje parametara, informacije sistemima, imaju SPECIJALNE funkcije za te module. U specijalnim funkcijama su im znaci programiranja, podesavanja itd...

INOVACIJE

3) Ono sto ih izdvaja od svih drugih dijagnostika je sto nakon brisanja greske uvek mozete da vidite koje ste to grese bili izbrisali. One ostaju naravno zapamcene samo u aparatui kada izaberete da vam prikaze i izbrisane greske tada ce vam biti prikazane

4) UMREZAVANJE svih korisnika DEC Superscan-a iz celog sveta.
Koje su prednosti ovakvog umrezavanja?
Ukoliko imate auto sa nekim problemom, nemate gresku, iz parametara nemozete da izvucete gde bi mogao da bude kvar, jednim klikom ce vam se prikazati za taj ECU nekoliko primera. Odabirom na neki ponudjeni, vi cete na ekranu imati vase trenutne podatke i podatke sa drugog ispravnog vozila, tako da imate pravu realnu uporednu listu. Ukoliko ni tada nemozete da otkrijete kvar, jednostavno kliknete na snashoot i snimite jedno odredjeno vreme parametre i desavanje na autu. To posaljete i neko dobre volje ce se naci sa predlozima i bice vam poslato sta da radite.

5) Ukoliko hocete da radite podesavanja a neznate sta i kako da radite, jednostavno jednim klikom ce za taj modul biti nadjen kompletan primer isto preko umrezavanja, a zatim samo taj primer ili iskopirate ili uz neke izmene ubacite u vas modul

6) Mogucnost pamcenja musterija tako da kada vam vozilo dodje i nakon duzeg vremena, imacete uvid u to sta ste radili poslednji put, koje su greske bili itd... Uredjaj ce automatski da pretrazzi po arhivi i da vam pokaze kao oblacic, cisto da imate informaciju pa ukoliko zelite da vidite sta ste radili samo kliknite na njega.

7) Kada radite citanje parametara u grafickom modu, postavkom kursora na bilo kom delu grafikona prikazace vam parametre u digitalnom obliku i to parametre koji su aktuelni na displeju

glasses Mozete pre rada da uradite snapshoot parametara, zatim odradite posao npr. ciscenja usisa, EGR-a odnosno bilo kakvog rada na vozilu, onda uzmete te parametre sto ste snimili i uporedite sta ste uradili. Sa jedne strane ekrana vam se prikazuje trenutno stanje i predhodno. Tako tacno mozete da imate uvid sta ste uradili i kakva je razlika. Isto tako moze musterija da ima uvid sta ste uradili i da ima razlika video on tu razliku ili ne.

9) Takodje isto snapshoot mozete da raditi pre nekog podesavanja ili programiranja, pa i ako zeznete stvar samo pozovete to sto ste snimili i na ekranu ce vam se prikazati trenutno i predhodno stanje. Ako radite npr. podesavanje BSI-a ili programiranje dizni

10) Uoliko radite automatsko pretrazivanje tipa vozila, on to radi veoma brzo

Link koja vozila i sta sve rade na odredjenim vozilima


Evo i video film koji sam uspeo da nadjem koji moze da vam da uvid u ovo sto sam vam objasnjavao i da vidite grafiku kako su odradili.



Bem li ga, neznam kako da ubacim video a da bude vidljiv ovde
Ako se jos neceg setim a da nisam napisao, ja cu vam naknadno napisati ili ukoliko neko mozda vise zna neka doda

Zadnja izmjena od launch (25-09-2010 03:04:22)


Zastitimo decu u saobracaju

Offline

#2 24-09-2010 23:33:13

koyot
Expert
Iz: Kladanj, BiH
Registrovan: 18-07-2009
Komentari: 2,995

Re: DEC Superscan 3- informacije

radi li i teretni program


atm tuning
electronic key

------------------------

Offline

#3 25-09-2010 03:03:35

launch
elproger
Iz: Beograd
Registrovan: 10-12-2009
Komentari: 415
Website

Re: DEC Superscan 3- informacije

Teretni program (kamioni) ako smo se dobro razumeli NE, a komercialni (kombi vozila) DA


Zastitimo decu u saobracaju

Offline

#4 25-09-2010 20:21:22

Bacha
elproger
Iz: Beograd
Registrovan: 04-01-2010
Komentari: 0

Re: DEC Superscan 3- informacije

Èini se vrlo ozbiljna stvar.
Sad treba videti cene,garanciju,podršku ali i neku ozbiljnu prezentaciju.
Posebno mi se dopada pamæenje live date i umrežavanje.
Èini mi se bitno i dubina do koje može da ide,kodiranje,adaptacije i sl....

Offline

#5 26-09-2010 01:18:51

dieselman
elproger
Iz: Vrbas,Srbija
Registrovan: 09-02-2010
Komentari: 179

Re: DEC Superscan 3- informacije

Englezi ga obozavaju..kako vidim po njihovim forumima prvo DEC SS,pa svi ostali.

Offline

#6 26-09-2010 11:08:46

markusvb
elproger
Iz: Vrnjacka Banja
Registrovan: 21-06-2009
Komentari: 199

Re: DEC Superscan 3- informacije

zna li se cena?

Offline

#7 26-09-2010 11:19:14

internet majstor
Expert
Iz: Zrtvi TurboFolka
Registrovan: 29-01-2010
Komentari: 2,053

Re: DEC Superscan 3- informacije

ja bi cijenu htio znati,cijene na pp ili mail?


@)).....

Offline

#8 27-09-2010 02:59:05

autorelja
elproger
Iz: san-N Pazar
Registrovan: 02-05-2009
Komentari: 318

Re: DEC Superscan 3- informacije

I ja bih hteo znati cenu.pp.

Offline

#9 27-09-2010 11:29:14

launch
elproger
Iz: Beograd
Registrovan: 10-12-2009
Komentari: 415
Website

Re: DEC Superscan 3- informacije

U prodaju ga pustaju 04.Oktobra tako barem stoji na zvanicnom sajtu. Ocekivane cene cu vam poslati na pp. posto javno objavljivanje bi bilo protiv pravila foruma


Zastitimo decu u saobracaju

Offline

#10 27-09-2010 16:49:11

rubin_miki
Expert
Iz: Macedonia
Registrovan: 29-08-2009
Komentari: 335

Re: DEC Superscan 3- informacije

dieselman napisao:

Englezi ga obozavaju..kako vidim po njihovim forumima prvo DEC SS,pa svi ostali.

kako sad to kad jos nije izasao?

Offline

#11 27-09-2010 17:27:45

launch
elproger
Iz: Beograd
Registrovan: 10-12-2009
Komentari: 415
Website

Re: DEC Superscan 3- informacije

Hvale predhodne modele Superscan, Superscan 2 a nije izasao najnoviji model 3. Oni se hvale i obozavaju predhodne modele a mislim da ce se sa ovim novim vencati smile


Zastitimo decu u saobracaju

Offline

#12 27-09-2010 18:24:21

MARIOFIAT
elproger
Registrovan: 31-03-2010
Komentari: 260

Re: DEC Superscan 3- informacije

kolega ako nije problem da i meni posaljes cijenu.hvala

Offline

#13 28-09-2010 02:41:07

tech
elproger
Iz: Srbija
Registrovan: 26-05-2009
Komentari: 409

Re: DEC Superscan 3- informacije

ako moze i meni cena na pm
pozz
Hvala


FAP remover

Offline

#14 29-09-2010 23:19:43

templar
elproger
Iz: istra
Registrovan: 04-03-2009
Komentari: 513

Re: DEC Superscan 3- informacije

moze cjena na pm hvala


u radu je spas a spasa nema

Offline

#15 29-09-2010 23:52:49

shkupi
elproger
Iz: makedonija
Registrovan: 10-06-2009
Komentari: 68

Re: DEC Superscan 3- informacije

ako moze cenu na pm

Offline

Board footer