elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 24-10-2010 01:47:09

Nike
elproger
Registrovan: 21-08-2009
Komentari: 471

Passat 2003. 1.9 DTI PD - 01038 - Central Locking Thermal Protection

Pozdrav,

Evo prije nekoliko dana smo ubacili mauelni mjenjac u ovaj auto umjesto AT. Nakon dosta problema oko prekodiravanja ABS-a, podpedalnog prekidaca i slicnih problema, sve smo rijesili, auto je sto se toga tice full ok, (usput receno vuce ko lud smile smile ali ostaje jedan glupi problem:

Centralna brava budali! Sama se zakljucava , otkljucava, nekad se moze s daljinskim otvoriti, nekad ne, u glavnom auto je ispravan sto se tice voznje ali ostaje ovaj glupi problem koji ne mozemo rijesiti pa ni predati auto musteriji koji se sam otkljucava i zakljucava savakih minut dva bez pravilnih intervala....

Na dijagnozi dobijemo gresku :  01038 - Central Locking Thermal Protection (Centralno zakljucavanje - termo zastita)

Nikako ne mogu da skontam na sto se odnosi problem, na termalnu zastitu samog modula ili na nesto drugo... Vidan problem nisam nasao, zabravci su ispravni....

Citam po netu da je to prilicno cest problem, ali i ne na sto se konkretno odnosi. Spominje se ozicenje, koje je ok u ovom slucaju ako sta nisam previdio....

Usput receno, cini mi se da je auto i dosao sa tom greskom (na prikolici doduse bez skopcanog akumulatora), mimo problema sa AT mjenjacem koji je musterija htjela da se zamjeni sa mauelnim, ali na to u pocetku nismo obracali paznju jer je prvenstveno bio cilj srediti mjenjac.


Jel imao tko iskustva sa ovim problemom?

Zadnja izmjena od Nike (24-10-2010 02:07:22)

Offline

#2 24-10-2010 15:10:38

drz
elproger
Iz: Srbija
Registrovan: 16-05-2009
Komentari: 948

Re: Passat 2003. 1.9 DTI PD - 01038 - Central Locking Thermal Protection

Mislim da ta greska nema veze s tim sto centralno 'budali' - najverovatnije si mnogo puta otkljucao/zakljucao pa ti je centralno stalo i tom prilikom izbacio tu gresku, a samim tim i daljinac nije hteo da radi. Sacekas minut - dva i opet sve radi. Najcesce je problem u vozacevoj (ili suvozacevoj ako je ima) bravi. Pozz

Offline

#3 24-10-2010 15:20:23

marbxy
elproger
Iz: Slav. Brod
Registrovan: 12-08-2009
Komentari: 105

Re: Passat 2003. 1.9 DTI PD - 01038 - Central Locking Thermal Protection

drz napisao:

Mislim da ta greska nema veze s tim sto centralno 'budali' - najverovatnije si mnogo puta otkljucao/zakljucao pa ti je centralno stalo i tom prilikom izbacio tu gresku, a samim tim i daljinac nije hteo da radi. Sacekas minut - dva i opet sve radi. Najcesce je problem u vozacevoj (ili suvozacevoj ako je ima) bravi. Pozz

a to pogledaj u mjernim blokovima dali koja šalje signal

Offline

#4 24-10-2010 18:35:43

drz
elproger
Iz: Srbija
Registrovan: 16-05-2009
Komentari: 948

Re: Passat 2003. 1.9 DTI PD - 01038 - Central Locking Thermal Protection

Tesko ce to uloviti u mernim blokovima jer, koliko sam skontao, centralno dobro radi ali nema pravila kad zakljucava/otkljucava sam. U stvari, mislim da se brze moze ustanoviti bez diag.
Jedna ispravka mog prethodnog posta - kad sam spomenuo suvozacevu bravu, mislio sam na cilindar, tj. da se i ona mogu otvarati kljucem.

Offline

#5 27-10-2010 22:47:11

Nike
elproger
Registrovan: 21-08-2009
Komentari: 471

Re: Passat 2003. 1.9 DTI PD - 01038 - Central Locking Thermal Protection

Hm, ja sam zadnjih dana imao drugog posla, a sef se posvetio tom autu i problem je rijesio tako sto je promjenio komplet modul centralnog i prijavio ponovo kljuceve.  Mada sam ja mislenja da se auto mogao rijesiti i popravkom, vjerovatno je na konektoru bio problem kao sto VCDS preporucuje da se provjeri ili instalacija do vrata. Bilo kako bilo auto je rijesen, a ovo jos jedna tema koja ce nadam se pomoci nekome da rijesi problem.

Hvala na prijedlozima sto se mene tice.

Offline

Board footer