elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 05-02-2011 18:59:44

Luci
elproger
Iz: Pancevo, Negotin
Registrovan: 03-08-2010
Komentari: 66

Dizne HDI - popravka, ispitivanje-majmunisanje

Da li se imaju kupiti ulosci dizni posebno, da ne bi kupovao sve !!!
Probao sam da ocistim dizne i iznenadio se kada sam video da ulozak se ne moze cackati, iglica nema vrh tako da je nisam mogao izvaditi ( iglica je ravna sa telom) i malo ocistiti, kao sto to radimo sa starim diznama VW,Opel, Mercd...
   Merio sam napon na dzeku od dizne i kada auto radi ima od 1,2 V do 1,5v na jacem gasu. Pitam se? Da li bi crkla elektronika u dizni ako bi diznu stavio na stari aparat za dizne i davao joj struju(peckao) sa  baterijom od 1,2 V a pri tom probao kako rasprskva.
   Znam da je opseg od 300- 1300 bara, ali moj aparat nagura do 450 bara tako da je to vise nago kada auto radi na leru, a kada dizne uglavnom prave problem.
Kao sto vidite cenjene kolega vec sam u temi napisao da je ovo majmunisanje, zato sto namam spravu za te dizne a mislim da se ipak tako moze videti koja dizna je losa.
   Zasto ovo raditi, nemam para za onako kako treba.
   Pa sad opalite sa komentarima , ako je neko probao bilo bi dobro da to znamo !
   Pozdrav svima od majstor Zorana kojeg polako gazi vreme !!! big_smile

Zadnja izmjena od Luci (05-02-2011 19:36:45)

Offline

#2 05-02-2011 23:03:47

jabuka
elproger
Iz: Zadar
Registrovan: 28-03-2010
Komentari: 1,304

Re: Dizne HDI - popravka, ispitivanje-majmunisanje

uložaka ima kupiti posebno,ali diznu treba cijelu reparirati,normalno ako je neispravna
a ovo sa peckanjem struje po diznama,to sam davnih dana probao ali sa punjačem od 6v,znam da se to nesmije raditi ali nisam spalio diznu,a i nisam imao ništa od toga,jer ne možeš ju tako ispitati
najbolje ti je da na autu ispitaš prelive na diznama i da ga spoliš na dijagnostiku pa da vidiš koje su količine.
i ako dizna nevalja stavi novu ili drugu ispravnu

Zadnja izmjena od jabuka (05-02-2011 23:04:42)

Offline

#3 05-02-2011 23:38:57

Rocky
elproger
Iz: BIH
Registrovan: 09-03-2009
Komentari: 1,134

Re: Dizne HDI - popravka, ispitivanje-majmunisanje

zasto neodneses dizne bosisti da ispita nije neka cijena a tako cackajuci bojim se da ces napraviti veci belaj

Offline

#4 06-02-2011 10:13:35

Luci
elproger
Iz: Pancevo, Negotin
Registrovan: 03-08-2010
Komentari: 66

Re: Dizne HDI - popravka, ispitivanje-majmunisanje

Zahvaljujem se na odgovorima i savetima jel su na mestu. Ako imaju ulosci posebno da se kupe onda cu to uraditi, zameniti. Ako je ulozak los tu nema pomoci i zato i ne bih odmah isao kod bosiste i slusao raznorazna predavanja - nevalja nafta, svetska ekonomska kriza, bla bla bla,  utvrdicu sam koja ne valja.

Auto mi prvih minut dva radi jako lose, na tri klipa, ljulja samo tako kada je hladno, minus, dimi plav dim, takodje gasi se na leru u voznji dok se ne malo ne ugreje, a posle radi odlicno. Leti mi radi jako dobro.
Zelim na mrazu da ih skinem i brzo na aparat dok se nisu ugrejale dizne da ih oprobam i VIDIM kakav je mlaz. Takodje cu tada na hladno izmeriti kompresiju, mozda i to nije u redu.  PPS kaze regulator pritiska goriva na pumpi nije dobar. Imam siemens sistem, i na pumpi imam dva senzora, pa sad koji je to , onaj veci gore ili manji na  srednjem delu pumpe prema napred. ? Pozdrav

Offline

#5 06-02-2011 22:07:55

dizel servis
elproger
Iz: PRIJEDOR
Registrovan: 10-01-2010
Komentari: 318
Website

Re: Dizne HDI - popravka, ispitivanje-majmunisanje

nediraj simensove dizne ako nemas viska para a sa uloscima neces nista dobiti bez podesavanja

Offline

#6 07-02-2011 12:18:20

Luci
elproger
Iz: Pancevo, Negotin
Registrovan: 03-08-2010
Komentari: 66

Re: Dizne HDI - popravka, ispitivanje-majmunisanje

draskok napisao:

nediraj simensove dizne ako nemas viska para a sa uloscima neces nista dobiti bez podesavanja

Naravno da cu ih podesiti kod bosiste, zahvaljujem se !!!

Offline

Board footer