elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 10-06-2011 14:28:11

hepeek
Član
Registrovan: 23-04-2011
Komentari: 14

Početničko pitanje

Pozdrav, novi sam u svijetu dijagnostike, htjeo bih uzeti lexia dijagnostiku za citroen/peugeot, , ovdje kod mene dosta ovih švercera dovozi udarena auta, najvise peugeot i citroen pa me pitaju dali znam nekog ko bi znao ponistiti greske, npr nakon zamjena airbag-a, upariti par kljuceva, ili je otisao bsi pa su kupili novi pa ga zele upariti, provjeriti senzore lambda sonde itd itd, inace po struci sam informaticar, programiranje, system administrator pa i serviser , razumijem se dosta u sam rad windowsa i još dosta toga, lemljenje itd. sada bih malo zaradio i sa strane , pored ovoga sto radim u firmi, voljan sam dosta toga uciti i dosta me interesuje elektronika u autima, narocito citroen/peugeot. Interesuje me dali mi moze lexia/proxia pomoci u tome za pocetak ?  Hvala unaprijed !

Offline

#2 10-06-2011 15:08:18

bjeli
Expert
Iz: Prnjavor
Registrovan: 30-03-2009
Komentari: 2,253

Re: Početničko pitanje

kako da ne lexsia je orginalna dijagnstika za PSA vozila samo st nemoze da brise crash datu iz airbag modula

Offline

#3 10-06-2011 15:10:29

npero
elproger
Iz: Bajmok
Registrovan: 16-04-2009
Komentari: 180
Website

Re: Početničko pitanje

I BSI ne moze da se upari ako je iz drugog auto nista bez eprom programatora smile.

Offline

#4 10-06-2011 15:44:15

hepeek
Član
Registrovan: 23-04-2011
Komentari: 14

Re: Početničko pitanje

e sad ja bih kupio ovu, dali je moguce da je ovo originalna , gledam malo po netu i vidim da ima i nekih kineskih, po cemu ih razlikovati
npr

Offline

#5 10-06-2011 15:59:38

raven_sk
elproger
Iz: Sisak
Registrovan: 10-05-2008
Komentari: 739

Re: Početničko pitanje

brisi linkove, kose se s pravilima foruma, dobices ban prije nego sto 6 upit postavis


U jednoj kapljici vode ima vise savrsenstva nego u svim strojevima koje je covjek izmislio.
Titula je ono sto ostane nakon sto covjek zaboravi sve sto je naucio u skoli.

Albert Einstein

Offline

#6 10-06-2011 16:06:11

acom
Administrator
Registrovan: 20-04-2008
Komentari: 3,955
Website

Re: Početničko pitanje

@hepeek: Procitaj pravila foruma, kao sto kolega rece, svako postavljanje linkova na komercijalne stranice nije dozvoljeno,
admin.

hepeek napisao:

e sad ja bih kupio ovu, dali je moguce da je ovo originalna , gledam malo po netu i vidim da ima i nekih kineskih, po cemu ih razlikovati
npr


---> Neznanje je veliki izvor hrabrosti ! <---

Offline

#7 10-06-2011 19:32:52

hepeek
Član
Registrovan: 23-04-2011
Komentari: 14

Re: Početničko pitanje

izvinjavam se, mislio sam da su samo piratski zabranjeni

Offline

#8 10-06-2011 23:39:26

internet majstor
Expert
Iz: Zrtvi TurboFolka
Registrovan: 29-01-2010
Komentari: 2,053

Re: Početničko pitanje

treba i znati osnove mehanike ako ti lexia javi gresku sensor radilice nije sinhronizovan sa sensorom bregaste kako to reprogramirat osim da zazuces rukave i razvalis pola auta nosace traverzne i sl da ga dovedes na tacke paljenja i poslije ponistis greske...nemoj da trazis bolje hleb od pogace radi to sto znas a nama ostavi da se patimo...evo sad gledam ima momaka koji dizu windovse i reistalaciju za 5e nemoj da se dozvolis drug da i nama nas poso ubijas sa prekovremenim radom sa strane kako ti rece...


@)).....

Offline

#9 11-06-2011 00:14:58

Eli&Elvis
elproger
Iz: S.Most BiH
Registrovan: 16-12-2008
Komentari: 2,091
Website

Re: Početničko pitanje

reuf napisao:

treba i znati osnove mehanike ako ti lexia javi gresku sensor radilice nije sinhronizovan sa sensorom bregaste kako to reprogramirat osim da zazuces rukave i razvalis pola auta nosace traverzne i sl da ga dovedes na tacke paljenja i poslije ponistis greske...nemoj da trazis bolje hleb od pogace radi to sto znas a nama ostavi da se patimo...evo sad gledam ima momaka koji dizu windovse i reistalaciju za 5e nemoj da se dozvolis drug da i nama nas poso ubijas sa prekovremenim radom sa strane kako ti rece...

davno je jos Oilver rekao veterinaru i ja bih malo da telim krave.

Offline

#10 11-06-2011 00:56:43

npero
elproger
Iz: Bajmok
Registrovan: 16-04-2009
Komentari: 180
Website

Re: Početničko pitanje

Inace iz licnog iskustva mnogo je laksi hleb od programiranja nego od ovog. Ako imas posla ko programer, administrator drz se ti tog mogu lepe pare tako da se zarade a da ruke ne umastis.

Offline

Board footer