elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 13-08-2011 13:45:25

OPELS
elproger
Iz: Zepce
Registrovan: 04-03-2011
Komentari: 121

520d nece da upali

pozdrav

prije 2 dana ugasen auto i nakon par sati nece da upali. Dijagnostikom se nemoze uci u komp. motora sve ostalo moze i na tabli se ne pali na kontakru kontrolna lampica motora sto mi je dalo sumnju da nije ecu riknuo. pregledao pumpe ona itz rezervara baca, a ona na motoru ne, a posto je bila sumnja na ecu onda nije bilo ni signala iz istog i nije mogla pumpa ni bacati. Osiguraci isto svi pregledani sve ok. A kada sam pogledao u auto dati redi se o famoznoj Bosch VP44 kao u opela na 2.0 i 2.2 dti .

520d 2001 god. 100kw

hvala


nisam ja lud, vi ste samo ljubomorni sto glasovi ne pricaju sa vama

Offline

#2 13-08-2011 14:19:15

tomy.virje
Expert
Iz: HR
Registrovan: 10-04-2010
Komentari: 1,436

Re: 520d nece da upali

kojom dijagnostikom si se spajao i dali si sa orginalnim kablom ili si kapčio samo K liniju?? uzmi shemu iz autodate i direkt na konektoru vidi sve pluseve i mase za početak..

Offline

#3 13-08-2011 21:55:56

OPELS
elproger
Iz: Zepce
Registrovan: 04-03-2011
Komentari: 121

Re: 520d nece da upali

diagunom preko obd konektora, pisalo je  da ima verzija sa 16 pinskim i 20 pinskim konektorom i ako je ta da se poveze sa okruglim 20 pinskim ali ga nema nigdje sve sam pregledao ispod haube. ali nemoguce da se diagun nemoze povezat na ovaj ecu a da na sve ostalo ide pogotovo jer sam radio vec 10-ak bmw ova s njim bez ikakvih problema.

Ali sam zaboravio napisat da mi je uspjelo nekoliko puta povezivanje s ecu i dobijem identifikacijske podatke ecua, ali cim krenem na da citam greske kaze mi problem u komunikaciji s ecu provjerite dali je ukljucen kontakt...... nekad ide pa onda 5 puta ne ide i jednom sam cak uspio procitat i samo je bilo nesto na grijacima.

ali ono sto uopce ne pali lampicu motora na tabli me brine ni kad se uspijem spojiti na ecu

a u tablu normalno udje i nema nikakvih gresaka vezano za lampicu, samo javlja da je preslab napon ali to jer ga je vlasnik izvreglao do bola


nisam ja lud, vi ste samo ljubomorni sto glasovi ne pricaju sa vama

Offline

#4 13-08-2011 22:15:35

Kele
Expert
Iz: RS,Sonta,Apatin
Registrovan: 09-04-2010
Komentari: 1,373

Re: 520d nece da upali

Radi diagun taj auto odlicno.Imas sa leve strane u motornom odelenju do motorne pregrade belu kutiju u kojoj je smesten ecu.U njoj oko ecu-a ima gomila osiguraca i par releja.Proveri prvo njih.Ako ti auto ima 20-pinski konektor(okrugli u motornom delu),kaci se preko njega jer bolje prolazi komunikacija.Neki modeli imaju oba konektora.
Izvini,sad procitah da nemas okrugli konektor.

Zadnja izmjena od Kele (13-08-2011 22:17:05)

Offline

#5 13-08-2011 23:38:32

bmw vukovic
elproger
Iz: Banovci,Srbija
Registrovan: 26-12-2009
Komentari: 168

Re: 520d nece da upali

kod njih ima i okrugli i obd na okruglom ti je komunikacija za motor i menjac na pin 17 a sve ostalo na pin 20,19 je masa a 14 je plus ako nemas okrugli uzmi sa nekog otpada samo obd i poubadaj zice u okrugli i proveri napone napajanja i mase na motornom on ti je ispod haube iza desnog kosa ispod kutije filtera klime ima jedna velika kutija otvori je imas tu i jednu grupu osiguraca za motorni menadzment ili udji u menjac ako je automatik ili u asc pa vidi dali imaju komunikaciju sa motornim,probaj i da izdzekas asc modul desavalo se da on ometa komunikaciju.

Offline

#6 14-08-2011 16:00:36

admira.hu
Član
Registrovan: 08-11-2009
Komentari: 1

Re: 520d nece da upali

I ja sam imao isti takav problem sa BMW x3 2.0d prije par dana motor je verglao ali nije htjeo da upali.
isto tako nije bila upaljena lampica od motora na instument tabli i nismo se mogli spojit ni sa kojom dijagnostikom.
Na kraju smo provjerili releje u kutiji pored glavnog kočionog cilindra (tako je barem kob BMW x3)kad sam ga zamijenio auto je normalno upalilo.
Mislim da je to relej koji upravlja pumpom za gorivo.

Offline

#7 16-08-2011 21:39:23

OPELS
elproger
Iz: Zepce
Registrovan: 04-03-2011
Komentari: 121

Re: 520d nece da upali

vlasnica zvala svakih 20 min pita za auto jeli se nasao kvar, ja sumnjao na pumpu ili ecu. Isprva nisam nasao 20- pinski konektor ispod haube i nekako se sve zbrzalo nisam ga ni probao preko njega spojit kad ona dodje sa slepom i odveze auto drugom majstoru ( koji pretezito radi bmw ) jer joj hitno trebao auto a iz njemacke je. Ja kasnije zvao tog lika pitao ga za kvar kaze da se spojio iz 1. u ecu 8 gresaka- crkla pumpa.

popizdio neutral

ipak hvala na pomoci

Zadnja izmjena od OPELS (16-08-2011 21:39:41)


nisam ja lud, vi ste samo ljubomorni sto glasovi ne pricaju sa vama

Offline

Board footer