elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 31-10-2011 01:00:38

raven_sk
elproger
Iz: Sisak
Registrovan: 10-05-2008
Komentari: 739

Rough road sensor

jednom prilikom ne tako davno mi je dosao jedan punto na dijagnostiku, veli zemska da se vozila po nekom selu i upalila se lampica

na dijagnostici je samo u ecu-u iscitao "rough road sensor" ne sjecam se punog opisa greske, bilo je to davno, moze li netko poblize objasniti o cemu se radi

surfao sam po stranim forumima i vise manje mi je jasno kako dolazi do greske, ali koja je svrha uopce biljeziti takvu gresku?

pozdrav


U jednoj kapljici vode ima vise savrsenstva nego u svim strojevima koje je covjek izmislio.
Titula je ono sto ostane nakon sto covjek zaboravi sve sto je naucio u skoli.

Albert Einstein

Offline

#2 28-11-2011 22:49:31

kiki_vg
Član
Registrovan: 28-11-2011
Komentari: 6

Re: Rough road sensor

obiljezio je samo da je doslo do prekida.. i to je to.. wink
u ecu-u je ostala greska jer komp nemre sam brisati gresku.. -

Offline

#3 28-11-2011 22:52:21

stratos
Expert
Iz: Novi Sad
Registrovan: 01-09-2010
Komentari: 1,687

Re: Rough road sensor

Šta se tu prekinulo? Ako može malo detaljnije objašnjenje,hvala.

Offline

#4 28-11-2011 23:17:19

kiki_vg
Član
Registrovan: 28-11-2011
Komentari: 6

Re: Rough road sensor

taj senzor bi trebo biti senzor od abs-a.
a rave_sk kaze da se zenska vozila po selu.. mozda je naisla na vodu ili na blato, dosla necistoca na senzor abs-a i tu napravila prekid te je zato i zapamtilo gresku.

Offline

#5 29-11-2011 00:30:45

leopard
Expert
Iz: Dubrovnik
Registrovan: 08-01-2009
Komentari: 849

Re: Rough road sensor

Pozdrav,
Nisam siguran ali koliko znam neka vozila u sklopu ESP-a imaju ugrađene senzore koji su vjerojatno registrirali nemogućnost zadržavanja stabilnost vozila usljed čega komp prijavljuje grešku sistema. Kada se pobriše greška sve bude u redu...

Offline

#6 29-11-2011 00:33:16

stratos
Expert
Iz: Novi Sad
Registrovan: 01-09-2010
Komentari: 1,687

Re: Rough road sensor

Ovd nije slučaj sa greškom u ESP nego u ECU. A nije izgleda ni sa ABS-om.

na dijagnostici je samo u ecu-u iscitao "rough road sensor" ne sjecam se punog opisa greske

Kanda je nešto drugo u pitanju,samo šta?

Zadnja izmjena od stratos (29-11-2011 00:35:06)

Offline

#7 29-11-2011 00:46:50

raven_sk
elproger
Iz: Sisak
Registrovan: 10-05-2008
Komentari: 739

Re: Rough road sensor

ma trkeljaju bezveze samo da nakupe postove..... Lijepo je na internetu objasnjeno sta tocno detektira sam ecu kad iznaci tu gresku, ali meni nije jasno koja je svrha toga,da splasi korisnika auta da dodje u servis????


U jednoj kapljici vode ima vise savrsenstva nego u svim strojevima koje je covjek izmislio.
Titula je ono sto ostane nakon sto covjek zaboravi sve sto je naucio u skoli.

Albert Einstein

Offline

#8 29-11-2011 00:50:18

stratos
Expert
Iz: Novi Sad
Registrovan: 01-09-2010
Komentari: 1,687

Re: Rough road sensor

,da splasi korisnika auta da dodje u servis????

Ovaj put si bio kreativniji od mene smile


ma trkeljaju bezveze samo da nakupe postove....

Vidiš da ih podstičem wink


koja je svrha uopce biljeziti takvu gresku?

Iskren da budem,nemam pojma a ni ne češe me nešto da znam. Konstruktor sistema je nešto zamislio,samo je zaboravio da objasni šta... Fiat... Koji će mu kodna greška za neispravan upaljač? Sigurno je isti razlog po sredi!

Zadnja izmjena od stratos (29-11-2011 00:54:18)

Offline

#9 29-11-2011 01:38:23

MN026
elproger
Iz: Smederevo
Registrovan: 19-01-2009
Komentari: 2,197

Re: Rough road sensor

ajd da se i ja uljucim mada je zastarela tema ali vidim da ima puno nejasnoca oko ove greske i ovog senzora.mogu ga imati i vozila sa abs-om i bez njega .konkretno ako ga zelite videti imate najbolji prikaz i objasnjenje u izitroniku za ladu nivu sa euo3 i4 motorima i sluzi da obezbedi podatak o poprecnom-levo,desno-potersu,uzdrmanosti vozila a u cilju stabilizacije rada motora.moguce da ga kao podatak koristi i abs kod vozila koja ga imaju.taj senzor sam video samo kod nive i jednog fiata ali sad se nesecam kojeg
i meni je bilo zanimljivo da znam cemu sluszi jer sam ga prvi put video kod moje nive koju sam uzeo novu ali nisam znao sta je i cemu sluzi pa sam prvo naso objasnjenje u ladinom tehnickom-servisnom uputstvo a zatim u  boschu.
cudo od auta ta lada ....

Offline

Board footer