elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 11-03-2012 18:10:32

astambura
elproger
Iz: Prnjavor
Registrovan: 05-11-2010
Komentari: 762

Savjeti oko plina

Nedavno sam poceo da se bavim ugradnjom auto gasa (AC Stag oprema)

Imam uputstva od ac stag ali bi volio da cujem iskustva pravih znalaca,znaci najvise me interesuje necin podesavanja mapa poslije autokalibracije i da li je idealan pocetni mnozilac od 1do 1,2 koji pada oko 1 ???

Koliko se on iz tih granica smije podesavati u voznji da bi se mape poklopile ??? (Imao sam slucajeva da mape poklopim na taj nacin ali auto nema dovoljno plina i ne ponasa se dobro i pali gresku potpuno otvorenih dizni,a ovo me bas buni jer se to desava u primjeru kad je mnozilac poslije autokalibracije bio 1,1 a zadnji tacno 1 znaci diznu vise ne smijem povecavati) ????

Evo jednog primjera :
U pitanju je honda hr-v 1.6 77kw 01god.


dizne su 2,2 pritisak 1 bar.

Poslije sam stavio dizne 2,0 pritisak 1bar i poslije autokalibracije dobio ovo :

Znaci mnozilac je na 1,1 a zadnji na tacno 1,vremena dizni na leru su u granicama ideale ali me zanima zasto ostatak mape ovoliko udstupa jer diznu vise ne smije povecavati,cak bi ju mogao jos smanjivati

Poslije korekcije mape u voznji dobio sam ovo :



Zanima me da li je dozvoljeno ovoliko podesavanje mnozioca i da li postoje neke granice koliko se on moze podesavati?

Takodje me zanima kako da odredim koji senzor je odgovarajuci za temperaturu gasa (da li postoji neko pravilo u postotcima koliko bi trebao biti nizi od temperature isparivaca)?

Temperaturu isparivaca mi je lako odrediti jer u podatcima vozila nadjem na koliko stepeni pali ventilator i po tome odredim koji je senzor na isparivacu (na ovoj hondi ventilator pali na 95c a tako pokazuje i senzor na isparivacu)

Izvinjavam se na ovolikom postu ali mi iskreno nisu jasni neki detalji jer nemaju logiku pa bi molio one koji zele da mi malo pojasne par ovih nedoumica koje sam naveo u postu jer se ovim poslom planiram baviti i ubuduce...
Odgovori mogu i na pp ili majl: astambura@gmail.com

HVALA !


Nemam sve sto volim,al volim sve sto imam!

Offline

#2 14-03-2012 02:05:19

milan89
elproger
Iz: Nis
Registrovan: 05-01-2012
Komentari: 27

Re: Savjeti oko plina

Super si ustelovao auto. Sve si odradio kako treba. Samo mnogo se opterecujes sitnicama. Sto se tice senzora temperature isparivaca i gasa on se odredjuje na osnovu otpora tj. postoje nekoliko vrste senzora, razlikuju se po izgledu i po otporu. Na nekima pise oznaka a na nekima ne.

Offline

#3 14-03-2012 02:26:15

astambura
elproger
Iz: Prnjavor
Registrovan: 05-11-2010
Komentari: 762

Re: Savjeti oko plina

Bas me i interesuju te sitnice,stroga pravila i granicna odstupanja,jer je to vrlo bitno i dosta pomaze mada ne mora uvijek da se drzi toga,kao sto je u svakom poslu....ali treba znati sve o onom sto radis,inace sam po malo perfekcionista i znam da to u danasnje vrijeme i nije neki +  smile to za senzore znam i sam ali sam mislio kako ih odrediti prema oznakama u programu kad ne pise na njima....
A podesavanje mnozioca ne vjerujem da je bas zadovoljavajuce nacinom i izgledom u ovom mom slucaju (ali drugacije nije moglo)

Zadnja izmjena od astambura (14-03-2012 02:27:54)


Nemam sve sto volim,al volim sve sto imam!

Offline

Board footer