elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 14-05-2009 18:59:11

dhghfg
Član
Iz: slovenija
Registrovan: 20-04-2009
Komentari: 1

Vag k+can commander

Bog!

Ima ko iskustva sa ovim uređajem?
Ja sam danas dobio jednu repliku originalnog kabla (verzija programa je 1.4), kojega sam naručio na eBayu.
Problem je u tome da nisam znao šta bom stvarno dobio i još neznam šta sam dobio, ali sam riskirao jer original kabel počne pri 600€!
Ali iako mi ne radi kako treba ovo ne može biti samo neka kutija sa nekoliko integrisanih kola, jer ima prodavač više od 500 pozitivnih ocjena. 

Da opišem moj problem...
U sam kabel sam na CD-u dobio driverje, VAG K+CAN COMMANDER 1.4 i VWTOOL.
Driverji niso bili pravi ali pošto ovaj kabel bazira na FTDI čipu san driverje dobio na njihovoj web stranici. Prvo sam inštalirao VWTOOL koji sasvim dobro radi, ali VAG COMMANDER ne. Sam program nima SETUP fajla tako da se pokrene direktno sa CD-a ili sa mape na disku compjutera. Za djelovanje rabi i neki RCMicroDogSetup.dll fajl, kojega u nekim drugim verzijama ovog programa nema.
OK nakon što inštaliram driverje i stavim kabel na jednaki port u DEVICE MANAGER-ju i u samom programu, i nakon stavim povezavu na K line (jer mi je auto SEAT leon 2000), neče da otvara povezavu sa ni jednu elektronsku jedinicu u vozilu, osim sa 07 Kombi - šta bi trebala biti elektronska jedinica od INSTRUMENT CLUSTER. Ali ni ovdje nema mogučnosti nešta raditi jer su svi gumbovi na ljevi strani onemogučeni.

Još danas trebam ovaj kabel kušati i na AUDIju koji je u CAN-u i ako još ovdje neče raditi onda sam se nasamario.

Offline

#2 14-05-2009 21:48:26

avtotronic
elproger
Iz: Maribor
Registrovan: 21-03-2009
Komentari: 351

Re: Vag k+can commander

1,4 commander clon neèe radit na Audi preko Can.Za can ti je bolje opcija 5.1 ako govorimo o klonovima.
Inaèe ne oèekivaj previ¹e od 1,4 jer ima veliko bugova, sve ¹ta radi¹ radi maximalno oprezno.
Sad se veè prodava 2.5 koji je bolji od 1.4 I iza¹la je veè verzija 3.0 ako govorimo o clonovima k+can.

Offline

#3 15-05-2009 00:43:37

smt
elproger
Registrovan: 06-03-2009
Komentari: 76

Re: Vag k+can commander

e ja ga koristim dosta i ima dosta mana taj 1.4.e sad radi can na audiu ali ne na svima recimo a8 2008 kilometrazu sam uradio za minut a a8 2006 nisam mogao i nisam mogao ni fabiu 2006 cripto.sto se tice drivera ne trpi nista sto zauzima adrese com portova recimo bluetooth

Offline

#4 15-05-2009 10:49:32

dhghfg
Član
Iz: slovenija
Registrovan: 20-04-2009
Komentari: 1

Re: Vag k+can commander

verzija 2.5 je jako skupa i na eBayu sam našao samo 2 primjera.
postoji i nekoliko domaèih prodavaèa kao ovaj  ali neznam dali nije ovo još viši nateg jer kablovi izgledajo sasvim isti (ista kutija isti CD), samo so 5 puta skupiji.
Treba mi ovaj kabel samo za igranje, nemam namjeru sa njim zaraðivati, ali opreznosti nikad nije previše.

Šta se tièe driverja i portova kao što je rekao SMT, neznam šta da tu više radim. Posto ovaj kabel bazira na FT232R USB UART èipu sam driverje downloadal sa njigove stranice i kabel je uspešno inštaliran i stavljen na COM port broj 2.
Stvarno ne razumem šta da oko toga više radim. Ako mi kabel radi sa VWTOOL programom, onda ne znaèi ovo da je komunikacija OK, ili se varam?

Zadnja izmjena od dhghfg (15-05-2009 10:49:53)

Offline

#5 15-05-2009 11:31:15

avtotronic
elproger
Iz: Maribor
Registrovan: 21-03-2009
Komentari: 351

Re: Vag k+can commander

Ako ti je 2.5 preskupi onda eksperimentiraj sa 1,4, ja ti mogu kazati, da ako se malo snalazi¹ mo¾e¹ puno toga uraditi sa ovim interfaceom.Ja sam ga upotrebljavao za immo off na edc 15, za pode¹avanje kilometra¾e, u tim situacijama je dobro, da ima¹ jo¹ koji drugi program kalkulator, tako da sa 1,4 samo izèita¹ eprom, ubaci¹ dump u kalkulator ga odradi¹ in vrati¹ natrag u instrument cluster, meni je to radilo bez problema sve preko obd porta.Èak sam fleshirao jedan EDC15 samo sam ga trebao izvaditi i odrati na bench-u, dok se eprom u motorni ECU jedinici mo¾e odraditi direktno preko OBD.
Evo jo¹ jedna zanimljivost, ovaj softwear za commander k+can 1,4 sam koristio i sa interfacom vag-com 409.1 koji ko¹ta 10 eur i isto sam odradio remap na motornom ecu (bench varijanta) i podesio kilometre na Audi sa Bosch RBx instrument cluster bez problema.

Offline

#6 15-05-2009 16:33:37

dhghfg
Član
Iz: slovenija
Registrovan: 20-04-2009
Komentari: 1

Re: Vag k+can commander

avtotronic napisao:

Evo jo¹ jedna zanimljivost, ovaj softwear za commander k+can 1,4 sam koristio i sa interfacom vag-com 409.1 koji ko¹ta 10 eur i isto sam odradio remap na motornom ecu (bench varijanta) i podesio kilometre na Audi sa Bosch RBx instrument cluster bez problema.

Praviš da si koristio onaj stari KKL OBDII to USB interfajs koji radi sa krekiranim vag com softverom?
I vag commander 1.4 program ti radi sa tim kabelom?

Ja imam i taj 10€ KKL kabel i ovaj 15€ vag k+can kabel ali radi mi samo prvi sa vag com 311 programom (crack za 409 radi ali se svaki put izbriše registracija).

Ali šta je moj problem je to da ne mogu otvoriti komunikacije sa motornim računalom ili bilo kojim drugim osim 07Kombi sa tim vag commanderjem. Za razumevanje gledaj prilozenu slicu.

Možda je hardware OK ali osobno nisam siguaran u prilozen software jer ne radi bez jednog dll fajla kojega nema u nekim drugim verzijama vag commandera. Možeš mi šaljiti tvoju verziju ovog softvera i driverje. Možda čem tako rešiti problem.
Stvarno ti čem biti zahvalan ako mi pomogneš oko toga, jer prodavač zatvrduje kao svi, da uređaj radi, i da mora da radi i meni.

Zadnja izmjena od dhghfg (15-05-2009 16:37:20)

Offline

#7 16-05-2009 22:52:14

octavia77
elproger
Iz: Knin
Registrovan: 28-12-2008
Komentari: 28

Re: Vag k+can commander

I meni bi trebao softver od comandera 1,4 sa crackom i drajverima ako netko ima bio bih mu zahvalan da stavi

Offline

#8 16-05-2009 23:18:35

itusun1
Član
Registrovan: 16-05-2009
Komentari: 2

Re: Vag k+can commander

Hej ljudi aj molim vas ako bi mi netko mogao poslati upustva za vag commander 1.4 jer kupija sam ga i sada neznam gdje bi  jer sam do sada radio samo sa vag com.Unaprijed zahvaljujem
I jos pitanje jeli se sa njiime mogu vracat kilometri na Audi A4 97 god

Offline

#9 17-05-2009 23:51:20

dhghfg
Član
Iz: slovenija
Registrovan: 20-04-2009
Komentari: 1

Re: Vag k+can commander

itusun1 napisao:

Hej ljudi aj molim vas ako bi mi netko mogao poslati upustva za vag commander 1.4 jer kupija sam ga i sada neznam gdje bi  jer sam do sada radio samo sa vag com.Unaprijed zahvaljujem
I jos pitanje jeli se sa njiime mogu vracat kilometri na Audi A4 97 god

Bog!

Koliko ja znam ima ovaj auto več OBDII konektor i milislim da bi se moglo učiniti to što hočeš, ali nisam sasvim uvjeren.
Šaljem ti manual u PDF obliki, ako je to šta ti treba. U suprotnem slučaju potraži nekog ko vodi obrazovanje u diagnostiki auta.

Offline

#10 17-05-2009 23:53:57

dhghfg
Član
Iz: slovenija
Registrovan: 20-04-2009
Komentari: 1

Re: Vag k+can commander

octavia77 napisao:

I meni bi trebao softver od comandera 1,4 sa crackom i drajverima ako netko ima bio bih mu zahvalan da stavi

ovo sam ja dobio na CDu uz kabel, ali meni radi samo sa instrument cluster i ništa više.

Offline

#11 18-05-2009 00:05:09

dhghfg
Član
Iz: slovenija
Registrovan: 20-04-2009
Komentari: 1

Re: Vag k+can commander

dhghfg napisao:
itusun1 napisao:

Hej ljudi aj molim vas ako bi mi netko mogao poslati upustva za vag commander 1.4 jer kupija sam ga i sada neznam gdje bi  jer sam do sada radio samo sa vag com.Unaprijed zahvaljujem
I jos pitanje jeli se sa njiime mogu vracat kilometri na Audi A4 97 god

Bog!

Koliko ja znam ima ovaj auto več OBDII konektor i milislim da bi se moglo učiniti to što hočeš, ali nisam sasvim uvjeren.
Šaljem ti manual u PDF obliki, ako je to šta ti treba. U suprotnem slučaju potraži nekog ko vodi obrazovanje u diagnostiki auta.

evo i uputstva u printscreen verziji

Offline

#12 18-05-2009 01:38:36

ZliZec
elproger
Iz: Beograd
Registrovan: 17-05-2009
Komentari: 28

Re: Vag k+can commander

itusun1 napisao:

Hej ljudi aj molim vas ako bi mi netko mogao poslati upustva za vag commander 1.4 jer kupija sam ga i sada neznam gdje bi  jer sam do sada radio samo sa vag com.Unaprijed zahvaljujem

I ja imam isti problem.Radio sam do sada sa VAG COM-om i starim Bosch KTS 300,a pre neki dan sam nabavio i VAG can commander 1.4 i OP-COM.Ako moze neko uputstvo za Can commander 1.4.Unapred hvala!

Offline

#13 03-06-2009 23:49:05

denist
Član
Registrovan: 03-06-2009
Komentari: 3

Re: Vag k+can commander

kod kabla VAG K+CAN COMMANDER 1.4 postoji problem sa drajverom. Ako se instalira na praznom racunaru sa tek podignutim sistemom radi bez problema. Na ostalim sistemima brljave drajveri. Ja sam trazio nove ali bez uspeha

Offline

#14 19-10-2009 14:19:48

SsForza
Član
Registrovan: 16-10-2009
Komentari: 3

Re: Vag k+can commander

Ni potrebe da pred instalacijo formatirate racunalnik - potrebno je samo izbrisati vse drajvere od ostalih kitajskih kablov, kot so VAG-COM kloni ipd. (v Device Manager/Show hidden devices)

Offline

#15 07-11-2009 22:22:39

Poreznik
elproger
Registrovan: 16-08-2009
Komentari: 56

Re: Vag k+can commander

Dali je moguæe sa tim interfaceom rješavati airag central ?
Kako je moguæe da postoji krekana verzija tog software-a koja radi i na kl interfaceu. Jel nema u njemu pic 18xxxx ???

Offline

#16 08-11-2009 23:56:26

elvis24
Član
Registrovan: 08-11-2009
Komentari: 4

Re: Vag k+can commander

Hej ljudi aj molim vas ako bi mi netko mogao poslati upustva za vag commander 1.4 jer kupija sam ga i sada neznam gdje bi  jer sam do sada radio samo sa vag com.
Bi li i ja mogo dobiti upustva Unaprijed zahvaljujem

Offline

Board footer