elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 25-07-2009 22:40:06

dinorog
elproger
Registrovan: 07-03-2009
Komentari: 1

Problemi sa mijenjaèem Peugeot 307

Pozdrav svima, i molim vas ako mi ko može pomoæi, vozim Peugeot 307, HDI , 2.0 , karavan,2003,  i dosad nisam imao problema, ali danas... . U toku vožnje , iako je sve besprijekorno funkcionisalo, mijenjaè kao da je ispao iz ležišta samo sam mogao ubaciti u treæu i vižše, u prvu brzi i drugu nikako, i da sve bude kako treba, morao sam malo iæi uzbrdo , i lamela mi je zadimila podobr, tako da sam i nju vjerovatno spržio.  Dakle pitanje, šta bi moglo biti ovo kod mjenjaèa, i koliko košta lamela za zamjenu, u Sarajevu. Hvala svima, P.S. , ovo auto supruga koristi, ja sam ga samo danas koristio, i... gotov sam ako ga na vrijeme ne napravim.

Offline

#2 26-07-2009 09:41:12

sasaznas
Član
Iz: Bijeljina
Registrovan: 26-05-2009
Komentari: 30

Re: Problemi sa mijenjaèem Peugeot 307

pogledaj da li je stradao koji nosac  a ne vjerujem da si lamelu spalio na tako kratkoj relaciji jer ona kad se spali mnogo smrdi da bi ti to osjetio odmah  , imas servis koji drzi reli vozac Suad Hota neznam tacno gdje raspitaj se malo

Offline

#3 31-07-2009 16:39:26

Eight
elproger
Iz: Tuzla
Registrovan: 29-07-2009
Komentari: 188
Website

Re: Problemi sa mijenjaèem Peugeot 307

Slicno se i meni desilo ja sam mislio da sam podrobio mjenjac a ustvati imas ne znam kako da kazem kao sipke koje povezuju rucicu i mjenjac jedna kontorlise desno lijevo pomjeranje a druga naprjed nazad rucice mjenjaca. Tebi je vjerovatno spala ona koja kontrolise desno lijevo pomjeranje rucice tako da si mogao ubacit u 3 i 4 samo. Uglavnom ako je ovo upitanju mozes lahko rijesiti samo pogledaj na mjenjacu odakle se otkacilo sta i samo vrati na mjesto

Offline

Board footer