elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 31-05-2012 23:55:30

IVAN_
elproger
Registrovan: 13-09-2010
Komentari: 76

Univerzalna dijagnostika

Evo razmišljam da uzmen Multi-Diag ?? iskustva i dal ima netko na forumu da mogu od njega uzet? hvala

Offline

#2 01-06-2012 01:20:45

mb73
Expert
Iz: Brcko-BiH
Registrovan: 12-09-2011
Komentari: 3,176

Re: Univerzalna dijagnostika

nije los,vjerujem da je sa dupunama update odlican sobzirom da kod mene nije update-ovan never od 2006 a vecinu vozila odlicno radi al ne moze sve,ja ga koristim da pokriva rupe,recimo koreance,nemam namjensku jos za fiata i forda a actia tu uskace,uglavnom jednostavna je za radit i kod mene ne radi "can".moj ti je savjet da nema razloga da ne kupis ako imas lovu za nju.

Offline

#3 01-06-2012 11:41:10

MN026
elproger
Iz: Smederevo
Registrovan: 19-01-2009
Komentari: 2,197

Re: Univerzalna dijagnostika

imam ja,mozda je i za prodaju,original,kod nas kupljen.dopune kad hoces kod ovlascenog.program iz 2010.za vise na pp

Offline

#4 27-08-2012 23:08:37

heyco
elproger
Iz: Slovenija
Registrovan: 26-08-2012
Komentari: 52
Website

Re: Univerzalna dijagnostika

Ako još nisi ništa kupio do sad,mogao bi i ja reči,da je sa poslednjim softverom 1-2012 i int. dopunama dosta solidan tester za upotrebu nekog mehaničara,koji radi vozni park raznih marki vozila.Dobro pokriva i komercialna vozila,kojih je sve više u upotrebi.Lp

Offline

#5 11-10-2012 17:12:13

samuraj
Član
Registrovan: 19-07-2010
Komentari: 2

Re: Univerzalna dijagnostika

Pozdrav, izvinjavam se unaprijed sto cu ovdje da nastavim temu.Posto je vezano za prethodni tekst, koliko uopste ima posla sa univerzalnim auto dijagnostikama, za sva vozila?Razmisljam da kupim sebi univerzalnu dijagnostiku (novu) za putnicki i teretni program. Sad da li bi mi se isplatilo da je uzmem i koliko uopste posla ima s njom...? Lp

Offline

#6 11-10-2012 17:19:25

oliver
Expert
Iz: SRBAC-RS
Registrovan: 24-01-2009
Komentari: 2,124

Re: Univerzalna dijagnostika

Kako moisliš koliko ima posla s njom, pa valjda ti znaš najbolje koliko ćeš imati posla sa njom, koja auta radiš , šta još imaš od dijagnostika najviše od toga zavisi

Offline

#7 11-10-2012 17:38:07

samuraj
Član
Registrovan: 19-07-2010
Komentari: 2

Re: Univerzalna dijagnostika

Kao sto sam napisao kupujem novu auto dijagnostiku univerzalnu za sav putnicki i teretni program, novu uzimam, kompletnu auto dijagnostiku za starija i novija auta, kamione, autobus.... sve sto se moze prikopcati na dijagnostiku...

Offline

#8 11-10-2012 17:51:12

predingli
Expert
Iz: Križevci, Hrvatska
Registrovan: 24-12-2008
Komentari: 2,785

Re: Univerzalna dijagnostika

Uzalud kupovati ako ne znaš osnove,  jel to za svaštarenje po parkiralištima i gašenje lampica naivcima ili ciljano za posao ?


Ne pitaj me ono što ne znam smile !

Offline

#9 11-10-2012 18:31:30

AP-klima
elproger
Iz: okolica ZG
Registrovan: 26-08-2011
Komentari: 599

Re: Univerzalna dijagnostika

nisi napisao koja uni -dijagnostika  te zanima, dijagnostika koja radi baš sve teretne i osobne automobile i autobuse mislim da nema ,ima koje dobro pokrivaju većinu ali odvojeno plačaš softver za teretne i osobne  automobile ,za to treba imati puno posla da otplatiš samo dijagnostiku, pogledaj malo temu "kojim dijagnostikama rade kolege" pa češ vidjeti da  neki imaju 2-3 univerzalne i mnogo namjenskih dijagnostika i opet nešto fali da bi sve pokrivali sva vozila

Offline

#10 11-10-2012 19:26:13

dizel servis
elproger
Iz: PRIJEDOR
Registrovan: 10-01-2010
Komentari: 318
Website

Re: Univerzalna dijagnostika

samuraj napisao:

Kao sto sam napisao kupujem novu auto dijagnostiku univerzalnu za sav putnicki i teretni program, novu uzimam, kompletnu auto dijagnostiku za starija i novija auta, kamione, autobus.... sve sto se moze prikopcati na dijagnostiku...

prijatelju nepostoji takva diagnostika koja moze sve,svaka ima svoje prednosti i mane ako trazis univerzalca onda zavisi koja vozila najcesce radis pa po tome sebi trazis univerzalaca a za sve rupe koje ti on ne odradi uzimas namenske diagnostike i odmah da ti kazem otvoreno ovo u sta se upustas je RUPA BEZ DNA Pozzzzz

Offline

#11 11-10-2012 20:21:17

commander
Expert
Registrovan: 01-04-2009
Komentari: 511

Re: Univerzalna dijagnostika

Hrabar si zaista...:lol:

Offline

#12 11-10-2012 20:31:20

jabuka
elproger
Iz: Zadar
Registrovan: 28-03-2010
Komentari: 1,304

Re: Univerzalna dijagnostika

samuraj napisao:

Kao sto sam napisao kupujem novu auto dijagnostiku univerzalnu za sav putnicki i teretni program, novu uzimam, kompletnu auto dijagnostiku za starija i novija auta, kamione, autobus.... sve sto se moze prikopcati na dijagnostiku...

prijateljski ti preporučujem da ne kupuješ još ništa,po pitanju koje si postavio vidljivo je da si još daleko od dijagnostike tj. da si još na početku.
Prođi neke seminare pa će ti biti jasnije što ti treba

Offline

#13 12-10-2012 15:08:12

oliver
Expert
Iz: SRBAC-RS
Registrovan: 24-01-2009
Komentari: 2,124

Re: Univerzalna dijagnostika

Dijagnostika koja radi sve, hmm bilo bi dobro kad bi postojala takva, a i kad bi postojala sigurno bi bila jeftina smile

Offline

#14 22-10-2012 20:34:36

grga
elproger
Iz: Petrinja HR
Registrovan: 25-01-2009
Komentari: 112

Re: Univerzalna dijagnostika

takva još nije napravljena niti će ikad biti  a ti moraš dobro razmisliti šta ti treba koja vozila radiš pa onda prvo neki jeftiniji uni da skontaš osnove i to uni sa tehničkom podrškom jer ti treba za početak moglo bi ti se dogoditi da ti se kolege više ne javljaju na tel jer ćeš ih svako malo zvati i pitati kako ide ovo kako ide ono za to ti je bitna tehnička podrška da imaš koga nazvati kad nešto zajebeš ovo nije ništa zlonamjerno ili da te odgovaram od toga nego samo naprijed i svremenom ćeš nadoći uz puno muke i truda  pozzz.

Offline

#15 22-10-2012 23:29:10

heyco
elproger
Iz: Slovenija
Registrovan: 26-08-2012
Komentari: 52
Website

Re: Univerzalna dijagnostika

Dobro ti kaže kolega grga.Iz vlastitih iskustava mogu ti reči,da pokušaš određenu testnu aparaturu prvo  dobiti za neki test za više dana i upotrebiti je na više različitih vozila.Pa sigurno znaš,koja češ vozila najviše raditi - za test pokušaj nači takva.Ne kupuj alata,ako za njega nema stručnog suporta,odnosno od prodavača,koji samo želi prodati uređaj.Često češ imati neki sitni detajl,kod koga če ti moči pomoči samo netko,ko umje raditi sa takvom spravom,odnosno dobro poznaje princip dijagnostike na vozilima.Prije kupovine saznaj,koliko te godišnje stoji softver,dali se alat "zaključava" i da ti netko ne želi "uvaliti" neku stariju aparaturu,koja se ne proizvodi više.Ako se odlučiš,da kupiš takvu aparaturu,shvatit češ,da trebaš za rad na najnovijih vozilima puno adaptera,koji koštaju ponešto,a neke stvari uopšte ne rade.Neki novi softveri u budučnosti neče imati potporu za starije VCI hardvere - npr. actia atal, texa axone 2000 isl.Puno sreče i dosta hrabrosti kod kupovine " Diagnosegerät für alles".

Offline

Board footer