elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 22-12-2012 18:42:26

scorpyon
elproger
Iz: Belgija
Registrovan: 14-04-2012
Komentari: 55

Prolem CB gepek

zdravo narode. nije me bilo malo duze,ali evo tu sam opet.

laguna 2 privilege je u pitanju. otvaranje gepeka CB

imao sam nedavno problema sa suvozacevim vratima jer brava nije zakljucavala , ali je otkljucavala i to sam pre neki dan podmazao i razradio. sad je sve ok , ali mi se pojavio novi problem - gepek !
kada sam sredjivao suvozaceva vrata sigurno sam u kratkom periodu 30-40x zakljucao i otkljucao e od sledeceg dana ne mogu da otvorim gepek. ima tamo onaj pipak za otvaranje u slucaju kvara i otvorio sam,rasturio,provjerio sve  i svi kontakti su ok, brava radi kada se spoji direktno na 12v ali nece da radi kada se pritisne ono dugme. eto onog kvara koji me nervira. jutros kao za inat ono radi skroz normalno,a evo malopre opet nece da radi. i kablovi su provjereni onde na spoju gepeka sa krovom jer zna da tu bude prekinut kabal ali nije. da li neko zna sta moze jos da bude ? da nije slucajno neka centrala ili neki relej ako to postoji za gepek. uglavnom sva ostala vrata rade. ako znate sta bi jos moglo da bude napisite da znam gde se to nalazi da bih mogao da skinem sam i zamenim. hvala ljudi.


B.N.B. 100x N.Z.S.M.A.

Offline

#2 23-12-2012 21:19:35

vladopg
elproger
Iz: podgorica
Registrovan: 26-12-2010
Komentari: 139

Re: Prolem CB gepek

pa ako ti radi kad dovedes struju ynaci hvali ti tamo na bravi napajanje ya mikro prekidac koje ja mislim dolayi iy UCH

Offline

#3 23-12-2012 21:55:34

Spidi
elproger
Iz: Kragujevac
Registrovan: 13-08-2012
Komentari: 66

Re: Prolem CB gepek

Možda se razlabavilo motorče pa ne može da otključa bravu to jest šeta u svom ležištu.

Offline

#4 23-12-2012 23:56:32

scorpyon
elproger
Iz: Belgija
Registrovan: 14-04-2012
Komentari: 55

Re: Prolem CB gepek

struja mi ne dolazi uopste- tj pokazuje samo 5.2v da dolazi do motorceta !!! cudno znaci da ga nemoze pokrenuti. struja ne dolazi ni do prekidaca a ni do motora sem ovo 5v. nesto je ispred toga u pitanju a ja ne znam nista sta se nalazi pre toga. citao sam negde gde sam naletio o ovome UCH ali ne kontam sta je to i gde se nalazi. cini mi se ispod volana, ali sta je to - neki kompjuter koji regulise ili neki relej. dal zna neko jes se nalazi ispod volana da ne rasturam bzvz a njega nema ispod. a sto se tice motorceta njega sam izvadio komplet iz one plastikice i probao na 12v radi. nisam spajao na dzek 12v jer sam se bojao da nesto ne prespojim posto na dzeku idu 4 kablica. hvala ljudi


B.N.B. 100x N.Z.S.M.A.

Offline

#5 24-12-2012 00:50:33

Sasa1980
Expert
Iz: Lausanne
Registrovan: 01-05-2012
Komentari: 1,157

Re: Prolem CB gepek

Nemoze to tako,dovedem struju! Moras prvo diagnostiku pa parametre! Probaj ga aktivirati preko diagnostike!


Bosch KTS 570

Offline

#6 04-01-2013 21:31:18

scorpyon
elproger
Iz: Belgija
Registrovan: 14-04-2012
Komentari: 55

Re: Prolem CB gepek

problem rjesen ! hvala na savjetima ljudi ! problem je bio u losijem spoju UCH ! hvala i dobro mi ostajte.


B.N.B. 100x N.Z.S.M.A.

Offline

Board footer