elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 01-02-2013 19:40:51

scorpyon
elproger
Iz: Belgija
Registrovan: 14-04-2012
Komentari: 55

Autoboss PC-MAX SPX

zdravo ljudi evo da se umjesam u dijagnostiku ! znate me i citali ste o meni cime se bavim- mehanika,karoserija i elektrika,ali elektrika mi je slabija tacka.
kao hobi bavim se preprodajom auta (naravno sa mojim popravkama da bih sto bolje prodao auto)

odlucio sam da ulozim malo para u moje znanje elektrike i elektronike jer se povremeno dosta novca da za dijagnostiku kvarova i popravke pa ce isplativije biti ako ja posjedujem to znanje makar 50% !

po naslovu vidite koji je dijagnosticki aparat u pitanju (Autoboss PC-MAX SPX)
vece informacije mozete imati na ovom linku -

naravno da i moje ucenje nesto kosta pa sam odlucio da upisem kurs jer dijagnostika nije mala stvar.

najvise sto me zanima je sta sta ljudi koji znaju misle o ovome aparatu ! ?????

bio bih mnoooogo zahvalan kada bi neko nesto napisao i uveo me malo u ovu pricu !


B.N.B. 100x N.Z.S.M.A.

Offline

#2 02-02-2013 09:30:57

stratos
Expert
Iz: Novi Sad
Registrovan: 01-09-2010
Komentari: 1,687

Re: Autoboss PC-MAX SPX

Neznam ništa o ovom uređaju, ali mi je ovaj praktičniji, a nije mnogo skuplji

Offline

#3 02-02-2013 11:01:37

scorpyon
elproger
Iz: Belgija
Registrovan: 14-04-2012
Komentari: 55

Re: Autoboss PC-MAX SPX

sigurno da je prakticniji ! nije u pitanju cena nego mi je mnogo jednostavnije raditi na lap-topu nego na tom monitoru . samo zbog toga sam vise za ovaj aparat. e jedino sto neznam kakve su funkcije . cini mi se da i jedan i drugi po ovim spiskovima imaju odlicne vrste poslova koje mogu odraditi. makar mislim da funkcije valjaju ili se mozda varam jer sam pocetnik u tome. bas bih volio da neko ko zna oko toga stavi neki komentar sto se tice funkcija . hvala


B.N.B. 100x N.Z.S.M.A.

Offline

#4 02-02-2013 16:23:49

stratos
Expert
Iz: Novi Sad
Registrovan: 01-09-2010
Komentari: 1,687

Re: Autoboss PC-MAX SPX

Hm, za te spiskove koje prave trgovci...nebih se izjašnjavao. Najviše volim lično iskustvo ili mišljenje nekoga ko ga koristi.
Eto, savko ima svoje favorite. Ja radim uglavnom na laptopu ali često mi je praktičnije kada radim sa skenerom koji ima svoj displej (ili kako bih to već rekao).
Nadam se da će se javiti neko ko će imati kakvu pametnu info za tebe i nas.

Offline

#5 02-02-2013 19:53:50

scorpyon
elproger
Iz: Belgija
Registrovan: 14-04-2012
Komentari: 55

Re: Autoboss PC-MAX SPX

dobro ti spiskovi su fabricki i ovi po zapadu kao ovaj prodavac gde razmisljam da kupim nema razlog da nesto mjenja jer jaki su kao firma i nevjerujem da bi zezali musterije pogotovo belgijance i holandjane. mada opet ko zna ! a naravno da je licno iskustvo najbolje ! nadam se i ja da ce neko ko radi sa dijagnostikom ostaviti makar misljenje o ovom aparatu ako ne nesto vise ! svima bi bilo od pomoci a meni trenutno i najvise .


B.N.B. 100x N.Z.S.M.A.

Offline

#6 02-02-2013 21:24:52

MN026
elproger
Iz: Smederevo
Registrovan: 19-01-2009
Komentari: 2,197

Re: Autoboss PC-MAX SPX

znas i mnogo  jace dijagnostike napisu da rade svasta pa kad im pristupis vidis da to nijebas tako
relativno mlad brend nastao od otpustenih-otislih inzinjera ,mislim iz lancha, tako da su i karakteristike po onome sto sam cuo slicne
ako ti prave demonstraciju snagu ces videti po testiranju na vozilima marki kao sto su bmw,mb,opel......a ne vw,ford,.....ako njih neradi dobro onda bolje predji na lancha iako ja nisam njegov ljubitel
a najbolje je da nadjes-raspitas se ko vec ima takav pa da vidis ,uzivo,,

Zadnja izmjena od MN026 (02-02-2013 21:25:33)

Offline

#7 02-02-2013 22:01:51

LuxBih
Expert
Iz: Luxembourg
Registrovan: 29-02-2012
Komentari: 1,290

Re: Autoboss PC-MAX SPX

Ma uzimas pomalo namjenske stvari jeftinije je, po koji klon pa onda za koju godinu dalje. Od univeralnih najbolji  su Bosch i Texa ali niko nije prvo kupio njih nego smo se svi ucili i ubijali jeftinije stvari. Ti za te pare mozes uzeti PPS Clip VCDS i npr Autocom koje bi tebi za pocetako poprilicno zatvorili krug, a ostane ti para pa kasnije se skontas sta ti jos treba ondosno sta radis. To je samo moje misljenje.

Pozz


_____________________________

Offline

#8 02-02-2013 23:56:34

scorpyon
elproger
Iz: Belgija
Registrovan: 14-04-2012
Komentari: 55

Re: Autoboss PC-MAX SPX

ljudi stavili ste interesantne komentare! mislim sa ste me podobro poremetili u glavi ! MN026 jel znas ili mislis da je ovo Autoboss od inzenjera lanchie ? pa fabrika je u engleskoj i imaju jak sajt ! autoboss.uk  - mozes ga posjetiti. nebih rekao da su italijani ! ovaj tvoj komentar da su njihovi inzenjeri me je poodobro poremetio ! Lux i ja sam razmisljao o ovim sitnijim da njih polako uzimam ali iskreno sve na kraju dodje na isto ! stim sto ce me sigurno skuplje doci posiljka 10x sitnije dijagnostike a one se svedu kao ova jedna ! nisam pametan ali sam sve blize da uplatim za ovaj aparat! moracu kontaktirati nekoga ko se bas razumije u ovaj autoboss ! jedino ako se ovde javi neko ko je koristio taj aparat !


B.N.B. 100x N.Z.S.M.A.

Offline

#9 03-02-2013 00:38:09

gonza
Expert
Iz: svilajnac
Registrovan: 07-12-2009
Komentari: 1,008

Re: Autoboss PC-MAX SPX

Launch i lancia nemaju vezu s vezom


ako je zena imenica, onda je ljubavnica zamenica smile

Offline

#10 03-02-2013 00:50:09

scorpyon
elproger
Iz: Belgija
Registrovan: 14-04-2012
Komentari: 55

Re: Autoboss PC-MAX SPX

dobro a sta je onda "lancha" sto je kolega napisao za sta sam dao svoj komentar ? sad me stvarno remetite totalnoooo ! ti sad napisa -launch i lancia- a ovaj kolega -lancha- nije valjda da trebam ponavljati moj prvi post u ovoj temi ????? pokusavam da dobijem sto vise informacija o dijagnostici ! novi sam u ovome i to me mnogo interesuje ! sto vise informacija to bolje ! sto vise pisete o ovoj mojoj temi to bolje ! prvenstveno za mene a i za mnoge druge ! hvala na komentaru jer najvjerovatnije sam ja prebacio na lanciu .

Zadnja izmjena od scorpyon (03-02-2013 00:52:22)


B.N.B. 100x N.Z.S.M.A.

Offline

#11 03-02-2013 01:16:42

misa015
elproger
Registrovan: 21-11-2010
Komentari: 719

Re: Autoboss PC-MAX SPX

launch u zargonu lanch,mali nesporazum

Offline

#12 03-02-2013 01:48:32

LuxBih
Expert
Iz: Luxembourg
Registrovan: 29-02-2012
Komentari: 1,290

Re: Autoboss PC-MAX SPX

scorpyon napisao:

Lux i ja sam razmisljao o ovim sitnijim da njih polako uzimam ali iskreno sve na kraju dodje na isto ! stim sto ce me sigurno skuplje doci posiljka 10x sitnije dijagnostike a one se svedu kao ova jedna ! nisam pametan ali sam sve blize da uplatim za ovaj aparat! moracu kontaktirati nekoga ko se bas razumije u ovaj autoboss ! jedino ako se ovde javi neko ko je koristio taj aparat !

Vidi sa Npr nepostoji nista sto radi pezo i citr bolje od lexie, a ni renoa od clipa, bmw od icom-a, mercedesa od stara. Istina univerzalac radi sve navedene marke, ali kad dodje do trenutka da se uzmu para da se uradi nesto ozbiljno vecina njih nemoze. Texa i Bosch jako dobro pokrivaju neke stvari ali nije na nivou namjenske... Opet ovo je samo moje misljenje iz moje pozicije i iskustva i kako sam ja uradio.

pozz


_____________________________

Offline

#13 03-02-2013 09:51:22

MN026
elproger
Iz: Smederevo
Registrovan: 19-01-2009
Komentari: 2,197

Re: Autoboss PC-MAX SPX

boos ti je kineski uredjaj,i nema veze sto je kineski ako radi sta i kako treba
i lanch je kineski i ljudi ga hvale/da nedodje do zabune ja pisem kako citam-izgovaram/
pa na engleskim sajtovima mozes naci sta hoces i neznaci uopste da su stvari engleske

Offline

#14 03-02-2013 09:57:35

MN026
elproger
Iz: Smederevo
Registrovan: 19-01-2009
Komentari: 2,197

Re: Autoboss PC-MAX SPX

razlika izmedju univerzalca i namenskih,narocito u pocetku rada sa dijagnostikama i kod ljudi kod kojih dolaze malo ,,slabija vozila,, ,je to sto namenske dijage za svaki brend vozila moras da podizes sistem a uni jednom podignut sistem je spreman za sve brendove
necu da pominjem posto to svi znaju da unidijag nemoze da zameni nijedan namenski
drugo-namenski,pojedini,zahtevaju samo svoje racunare-laptopove,pc,tablete.....

Offline

#15 03-02-2013 10:14:11

stratos
Expert
Iz: Novi Sad
Registrovan: 01-09-2010
Komentari: 1,687

Re: Autoboss PC-MAX SPX

unidijag nemoze da zameni nijedan namenski
drugo-namenski,pojedini,zahtevaju samo svoje racunare-laptopove,pc,tablete.....

Auuu, ja tek sad vidim gde grešim...uopšte ne pijem tablete kada radim sa namenskim smile
Ne zameri!

Offline

#16 03-02-2013 13:11:11

sanac.bo
elproger
Iz: 4scratch (zagreb)
Registrovan: 23-01-2011
Komentari: 690
Website

Re: Autoboss PC-MAX SPX

@scorpyon
pozz kolelga i poštovanje
vidim da ste novi u ovom sportu
svakako bih vam preporučio da ne kupujete ama baš ništa dok prvo ne odradite neki tečaj, ili dva ili više
jer ako sada kupite neki uređaj, tko zna da li če to uopče odgovarati potrebama posla
trebate znati po meni ono najvažnije, šta čete raditi od dijagnostike
-jer za samo čitanje-brisanje grešaka u motornom komp dobar je več i elm uređaj kao univerzalac
druga bitna stvar koja vozila čete raditi,   euro, japance, amero, pretežno talijane, pretežno švabe ili ???
dakle kad napravite neki tečaj, uđete u osnove dijagnostike, odlučite modele vozila, onda se kupuje uređaj
polako sa parama da se ne bace


..sjeti se da svetkuješ dan subotnji
šest dana radi i obavljaj sav svoj posao
a sedmi dan je subota,poćinak posvećen Jehovi...

Offline

#17 03-02-2013 15:37:57

scorpyon
elproger
Iz: Belgija
Registrovan: 14-04-2012
Komentari: 55

Re: Autoboss PC-MAX SPX

naravno da ce kurs da se odradi ! takav mi je plan. nema sta da se odlucuje koje cu automobile. zivimo u evropi i najvise se rade i voze evropske marke. posebno svabe i francuzi su najzanimljiviji. to je vec rjeseno i nista posebno necu da radim. mislio sam posto radim karoseriju,limariju,mehaniku da i to ubacim ! razna auta dolaze pa zasto onda da te ljude ispustam da idu kod drugih majstora kada i ja mogu da izbrisem greske npr. airbags,senzori,aktivacija necega... djavole ostale kao i pronaci neki drugi kvar koji se desava. nebih ja nista duboko sa tom dijagnostikom. znaci ono normalno,standardno sto se desava na automobilima. mislis kolega da bi se bacile pare ako bih uzeo ovaj aparat pre kursa ? imam za ovaj aparat update slobodan tako da sve nove podatke mogu ubaciti ako se on i ranije uzme. mislim da nebih trebalo nista da se izgubi sto se tice podataka i aparata ako 5-6 mjeseci ranije uzmem to. a iskreno da ti kazem i za ovaj kurs sto sam gledao moras posedovati svoju opremu ako zelis to posebno da savladas. inace oni u toj skoli imaju aparate za obucavanje ali sigurno da bi bilo bolje ako bih ja posjedovao licno svoj koji cu koristiti na kursu i posle taj isti aparat u svom poslu. hvala na komentarima ljudi.


B.N.B. 100x N.Z.S.M.A.

Offline

#18 03-02-2013 16:33:35

sanac.bo
elproger
Iz: 4scratch (zagreb)
Registrovan: 23-01-2011
Komentari: 690
Website

Re: Autoboss PC-MAX SPX

ne, je moj definitivan odgovor
zašto?
jer je poprilično skup a nema dvokanalni osciloskop
važnost dvokanalnog osciloskopa češ znati cijeniti kad uđeš malo dublje u dijagnostiku
moj izbor za univerzalce je recimo bosch kts sa 2ch scope,
ima ih rabljenih povoljnih tako da bi ti još i ostalo $$$ a imao bi zvjer za dijagnostiku

ne pišem ti ovo da te odgovorim od kupovine,
nego da posvetiš malo pažnje i na osciloskop
jer pazi, doći če ti neki auto koji ne pali, ili loše radi
izbaci ti dijagnostika grešku P0320 P0335 P0340 i sl.
takve senzore moraš provjeravati pomoču osciloskopa
buduči da autoboss to nema, trebaš kupiti nekakav osciloskop
a zašto kad to sve možeš dobiti u paketu sa nekim kts uređajem
kts ima precizan scope, koji če pomoči kod analize

vidječemo još šta če ti reči ljudi koji koriste kts

Zadnja izmjena od sanac.bo (03-02-2013 16:34:07)


..sjeti se da svetkuješ dan subotnji
šest dana radi i obavljaj sav svoj posao
a sedmi dan je subota,poćinak posvećen Jehovi...

Offline

#19 03-02-2013 16:44:07

scorpyon
elproger
Iz: Belgija
Registrovan: 14-04-2012
Komentari: 55

Re: Autoboss PC-MAX SPX

ok ! reci mi dal mozes naci neki link i postaviti ali ako ima nemacka,holandija,belgija...  daj makar tacan naziv tog nekog dobrog univerzalnog KTS - a da probam naci i ako odlucim da imam link za kupovinu. ne polovan nikako ! ako vec pocinjem neka bude sve po ps-u ! ali naravno zelim i da bude original a ne kako sam citao ima ovih (kineskih) pa kasnije necu moci odraditi update preko sajta. imaju ovi kojima je dozvoljeno 4 puta godisnje update na sajtu gde se kupi, a i ovaj gore navedeni autoboss ima stalni update. to me isto dosta zanima da se posle ne zezam i trazim po netu programe da bih ubacio u aparat. hvala ti na trudu i pomoci ! nadam se da ce jos dobrih predloga i komentara da se postavi ! dobri ste drugari ! svaka cast.

PS .  naravno da me najvise zanima aparat koji se kopca na lap-top ! nebih onaj sa touchscreen i sa monitorom. ne znam zasto ali jednostavnije mi je raditi na kompu-  znam da je ovaj manji i prakticniji ali bih ipak za lap-top.

Zadnja izmjena od scorpyon (03-02-2013 16:48:00)


B.N.B. 100x N.Z.S.M.A.

Offline

#20 03-02-2013 16:58:27

scorpyon
elproger
Iz: Belgija
Registrovan: 14-04-2012
Komentari: 55

Re: Autoboss PC-MAX SPX

ne nisam u stanju da nadjem nista od ovoga. ima izbacuje mi neki kts-670 ali ne pise da ima osciloskop i izbacuje neke jeftine- cak nema ni informacije i spiskove koje aparat odradjuje. ! cifra slicna ovom autoboss .
plus je na EBAY-u prodaja a to mi se ne svidja jer kako sam vec napisao necu moci da se konektujem za update...


B.N.B. 100x N.Z.S.M.A.

Offline

#21 03-02-2013 18:56:51

kalimero
elproger
Iz: zagreb
Registrovan: 14-06-2010
Komentari: 346

Re: Autoboss PC-MAX SPX

imaš kts 530 540 itd,po meni jedan od najboljih testera zbog podrške,samo je dosta skup update.

Offline

#22 03-02-2013 22:15:31

mario.k
elproger
Registrovan: 16-12-2008
Komentari: 192

Re: Autoboss PC-MAX SPX

ne treba njemu osciloskop,davite čovjeka i on vas.ako je kakav majstor sam će si odabrati neki uređaj.
googl je njegov najveći prijatelj.

Offline

#23 05-02-2013 02:17:42

scorpyon
elproger
Iz: Belgija
Registrovan: 14-04-2012
Komentari: 55

Re: Autoboss PC-MAX SPX

kalimero svi znamo da je update dosta skup ! pa cak i ja kao pocetnik videm cjenovnik ! u svakom slucaju hvala ti ! ja pokusavam neke novije modele da nabavim i da naucim na njima !

mario.k a zasto bih bez osciloskopa uzimao !? (retoricko pitanje) ne znam ni sam nisam svjestan dal da jurim neki aparat od par hiljada ili od par stotina!!! ti cini mi se nisi citao komplet ovu temu !!!! ja sam pocetnik koji zeli da pocne sa dijagnostikom ! - jednostavno gubim musterije saljuci ih kod drugog kurajbera i oni uzimaju pare umjesto ja da uzimam pare ! kako je prijatelj sanac.bo rekao najbolji je aparat BOSch ! i upravu je ! !   a sada mene interesuje i tvoje misljenje i misljenje drugih ljudi  ! ? dal valja taj aparat platiti 3500e plus 1000e godisnje za pretplatu ? sta mislite ljudi ?

meni to izgleda mnogo uprkos tome sto je to najbolji aparat ! ja nisam profesionalac nego sam tek pocetnik u tome- tj. zelim da postanem pocetnik !!! jednostavno ne zelim da gubim musterije koji poprave branik i haubu kod mene a za reset air-baga idu kod drugog koji im uzme para koliko i ja za moju muku !!!  pa cini mi se da valja uloziti par hiljada ali opet to mozes vratiti povremeno ! ne znam !


RADO BIH DA SAM U STANJU OVE GLUPOSTI I SITNICE SAM DA ODRADIM a ne da ih saljem kod drugih majstora! ali opet ne daju mi se tolike pare da radim sa dijagnostikom ! nisam ni sam svjestan !


B.N.B. 100x N.Z.S.M.A.

Offline

#24 05-02-2013 02:22:55

LuxBih
Expert
Iz: Luxembourg
Registrovan: 29-02-2012
Komentari: 1,290

Re: Autoboss PC-MAX SPX

Pa i nemoze se bas resetovat diagnostikom ta "airbag greskica" poslije branika i haube ako je ostala crash data. Na vecini auta se mora ocistiti crash data, a to se neradi diagnostikom...


_____________________________

Offline

#25 05-02-2013 02:39:12

scorpyon
elproger
Iz: Belgija
Registrovan: 14-04-2012
Komentari: 55

Re: Autoboss PC-MAX SPX

a cime se radi ako ne dijagnostikom ? pa onda mora direkt u fabriku po tebi ? ja da platim dijagnostiku 3500e a da nemogu izbrisati crash data mislim da nije logichno !

;((( hmmmmmmmmmmmmmmmm


stvarno nisam vise pametan ! rado bih da zadrzim te musterije , ali ovo mi sve vise i vise ide na mnogo komplikovano !

LuxBih i Sanac.bo vi ste do sada najstrucniji u ovim pisanjima za dijagnostiku ! ajde dajte neke prjedloge sta da radim , a da zadrzim musterije koji imaju problem na instrument tabli !!!! znaci samo lampice ! ajde da krenemo samo od lampica ! pa posle cemo vidjeti dal nesto i ispod haube ! pozdravljam vas sve i hvala vam sto pisete u vezi mojih problema!


B.N.B. 100x N.Z.S.M.A.

Offline

Board footer