elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 20-01-2010 22:59:41

gojic.elektro
elproger
Iz: Stanari _ Doboj,BIH
Registrovan: 22-11-2009
Komentari: 110

Klima uredjaj

pozdrav kolege,narucio sam uredja za punjenje klima iz italije. rodjak je nasao delphiev efematic plus za 1000 eura,star 2 godine. pa me zanima kakvo je vase misljenje o tom aparatu.

Offline

#2 21-01-2010 00:57:56

Eli&Elvis
elproger
Iz: S.Most BiH
Registrovan: 16-12-2008
Komentari: 2,091
Website

Re: Klima uredjaj

provjeri samo kako sa njim preko granice jer traze na granici da opema se samo uvozi preko firmi koje uvoze opremu, da si znao ja prodajem ekotehnix talijanski automatski aparat vaga sa kocnicom star dvije godine  baza vozila dopunjena krajem 2009 godine, servis filtera uradjen u 08/2009 boca 10 kg.  kao nov. Ja sam kupio jos jedan aparat iste marke sa vecom bocom da mogu puniti autobuse i taj mi vise ne treba, platio sam ga prije 2 godine 4000 eura sad bi ga prodao cca 1900 eura, sve je u kompletu uv lampa naocale itd. ako je neko zainteresovan od ostalih kolega moze upit na e-mail.

Zadnja izmjena od eli (21-01-2010 01:38:42)

Offline

#3 21-01-2010 15:34:14

carclima
Član
Iz: djurdjenovac Slavonija.hr
Registrovan: 30-04-2008
Komentari: 0

Re: Klima uredjaj

gojic.elektro napisao:

pozdrav kolege,narucio sam uredja za punjenje klima iz italije. rodjak je nasao delphiev efematic plus za 1000 eura,star 2 godine. pa me zanima kakvo je vase misljenje o tom aparatu.

neznam kako je kod tebe ..no kod nas neces dobit lako dozvolu sa rad sa tim..ili ces morat nekome platiti da ti odradi papirologiju..zbog rekuperatora plina..i koliko taj uredaj zadovoljava ekoloske propise..kod nas su to gadno poostrili..

inace delphi je jak dobavljac za djelove autoklima pa vjerojatno znaju kako napraviti i dobar alat..ja u to nebi sumnjao..vidi samo gdje ces nabaviti filter freona,pa odma uzmi jedan da imas na lageru jer mozda je gore jos originalni..

Offline

#4 21-01-2010 16:15:55

bsa
elproger
Registrovan: 28-11-2009
Komentari: 267

Re: Klima uredjaj

Malo je diskutabilno kupovina takvih ureðaja polovnih iz više razloga:
-koliko god on tebi delovao kao nov nemože nikako biti iz razloga ko je taj aparat tamo opsluživao tj ko je bio operater majstor.
-drugo moraš znati barem nešto više tehnièki podataka o njemu kao na primer koja boca i kapacitet,da li ima koènicu vage,koliko vaga ima,tolerancija grešenja vage,kalibracija,zadnji servis i šta je raðeno,rikaveri kapacitet,vakum pumpa kapacitet......
-uvoz ti je najbolje da se razmontira delimièno i na crnjaka da uðe pošto spada u kategoriju robe koja podleže drugaèijim normama carinjenja ali pošto naša carina nije baš upuæena može i da ti proðe.
-stanica je inaèe pouzdana za rad pod uslovom da je opsluživalo pravo lice,cena za jednu polovnu stanicu od dve do tri godine nije ni malo korektna obzirom da kod nas sada koštaju oko 2000e nove i to odliène stanice.
-baza podataka isto nebitna stvar što se tièe update sve imas na raznim auto datama tako da se neoptereæuješ da plaæaš takve stvari...
-matematika je da ti treba 40 klima puta 30e da servisiras da je otplatiš

za više informacija možeš putem e-maila da mi se obratis isto si dobio od carclima dobar savet pošto je kod njih to mnogo rigoroznije nego kod nas koji smo samo potpisnici montrealskog sporazuma i još uvek kaubojština....

Offline

#5 21-01-2010 16:58:00

dmilano2
elproger
Iz: Mostar
Registrovan: 24-11-2009
Komentari: 158

Re: Klima uredjaj

Slažem se u potpunosti kolega mi je ljetos na slièan naèin kupio Beisbarta iz Njemaèke sve kao novo doðe auto puko kiler što smo vidjeli kasnije a on kaže da je izvukao 400 grama.Mislim da mu je još i danas na servisu, zato nikada ne uzimaj nešto dok se ne provjeri jer samo te može boliti glava

Offline

#6 21-01-2010 17:54:55

bsa
elproger
Registrovan: 28-11-2009
Komentari: 267

Re: Klima uredjaj

imam dosta iskustva sa stanicama pošto svake godine uglavnom kupujem novu i to drugog prozvoðaèa i mogu ti dosta pomoæi.
Od silne automatike koje prave da se ne ložiš na tu prièu lièno volim najviše da radim peške,garantujem ti da se najbolje i dijagnosticiraju kvarovi....sve ostalo je šarena laža....bitni su dobri manometri i dobra vaga.

U principu stanicu imam iz razloga najviše da bi mogao da naplatim posao,frigomehanièari znaju celu prièu...

Zadnja izmjena od bsa (21-01-2010 19:17:52)

Offline

#7 21-01-2010 21:42:35

carclima
Član
Iz: djurdjenovac Slavonija.hr
Registrovan: 30-04-2008
Komentari: 0

Re: Klima uredjaj

bsa napisao:

imam dosta iskustva sa stanicama pošto svake godine uglavnom kupujem novu i to drugog prozvoðaèa i mogu ti dosta pomoæi.
Od silne automatike koje prave da se ne ložiš na tu prièu lièno volim najviše da radim peške,garantujem ti da se najbolje i dijagnosticiraju kvarovi....sve ostalo je šarena laža....bitni su dobri manometri i dobra vaga.

U principu stanicu imam iz razloga najviše da bi mogao da naplatim posao,frigomehanièari znaju celu prièu...

a nemoj tako....kad musterija vidi da si izvukao cjeli televizor da mu ubacis nesto plina odma mu lakse ostaviti 50 E..

kako bez stanice popraviti klimu na A4 koji je dosao nakon cetvrtog punjenja plina a klima i dalje neradi? pa ljepo izvadis 2470 grama (da 2,5 Kg) i odradis posao opet za 50 eu..(to mi je bio rekorder prosle godine)

stanicu valja imati ..i ja bi svakako za pocetak predlozio neku poluatomatsku..dakle da ima vagu da zaustavi plin kad dojde do zadane kolicine..sto jacu vakum pump..  ove full automatske su za benzinske pumpe i vulkanizere jer kako su poceli i oni ce punit plin u klime..

ja sam bas zadovoljan starim mag.marelli (mmf nesto) svake godine novi filter i deri..prosle godine sam dodao mali hladnjak kao kondenzer prije ulaska plina na vagu i odradi po vrucem danu po 15-tak auta a da se ne pregrije plin u boci na vagi,dok mi waeco pravi problem vec nakon 3-4 auta koji dojdu vruci sa ceste..a ja zagorac(porjeklom) nema boga da ispustim gram plina van ..


za gojic =  ima li kod tebe predstavnistvo za delphi ?

pozdrav !

Offline

#8 22-01-2010 02:08:28

Eli&Elvis
elproger
Iz: S.Most BiH
Registrovan: 16-12-2008
Komentari: 2,091
Website

Re: Klima uredjaj

gojic.elektro napisao:

pozdrav kolege,narucio sam uredja za punjenje klima iz italije. rodjak je nasao delphiev efematic plus za 1000 eura,star 2 godine. pa me zanima kakvo je vase misljenje o tom aparatu.

Dodji druze kod mene ja sam ti blizu da vidis ovaj aparat sto ja prodajem znaci nije sarena laza vec aparat prva liga. Jer ovaj aparat sto ja prodajem ima za njega servis u Sarajevu i danas sutra ako sta zatreba ima.

Offline

#9 25-04-2013 02:16:04

Nikola123
Expert
Iz: Zrenjanin
Registrovan: 18-08-2009
Komentari: 942
Website

Re: Klima uredjaj

Ima li ko od kolega da koristi acs 651 ili 751 bosch, kakva su iskustva, trebam uzeti za koji dan, dvoumim sam se za launch value 200 ili ovo


Press F13 for IQ Test now !

Offline

#10 25-04-2013 08:54:25

zlukic
Expert
Iz: varvarin
Registrovan: 14-04-2009
Komentari: 829

Re: Klima uredjaj

Bolja je texa....


best regards!

Offline

#11 25-04-2013 23:38:03

aleksandar71
elproger
Iz: kacareva
Registrovan: 04-07-2010
Komentari: 55

Re: Klima uredjaj

Kupi bilo sta sto mozes da odrzavas i za koje imas delove kod nas pocev od filtera itd.Meni su za robinair za dopunu baze podataka trazili 180e na sajmu automobila tako da razmisli dobro.Nije da reklamiram ali imas u Bgd ariazone odlicna stanica i danas sutra sve od delova ako nesto zaskripi

Offline

#12 27-04-2013 00:13:29

Nikola123
Expert
Iz: Zrenjanin
Registrovan: 18-08-2009
Komentari: 942
Website

Re: Klima uredjaj

uzeo acs 651 videcemo kako ce se pokazati


Press F13 for IQ Test now !

Offline

#13 27-04-2013 14:05:18

MN026
elproger
Iz: Smederevo
Registrovan: 19-01-2009
Komentari: 2,197

Re: Klima uredjaj

sigurno mu nece nista faliti

Offline

Board footer