elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#26 05-11-2012 02:13:00

LuxBih
Expert
Iz: Luxembourg
Registrovan: 29-02-2012
Komentari: 1,290

Re: Cd pezo 307 model no.psarcd 100-02 vdo rd3-01 mogucnost deblokade

dadovb napisao:

Ok, kaži mi kakav je to emulator cd changer-a (kako izgleda), jel se on isto kopča gdje i changer ili ....? Više bi mi i odgovaralo da se može MP3 slušati, koristio sam jedno vrijeme onaj player koji ide u upaljač (utikač) ali nije mi ni blizu kvalitetan zvuk, pa sad moram nešto riješavati, da mogu normalno slušati muziku a da pri tom ne moram često mijenjati cd-ove!  Pozd

Ovisno koja je godina kod tebe taj pezo ima par razlicitih rijesenja ali postoji taj emulator i to ne jedan, od jeftinijih do skupljih rijesenja. Neki imaju cak i opciju pustanja muzike putem bluetooth sa mobitela a pjesme vidis na displayu od auta i mjenjas sa volana preuzimas pozive itd... ali su zara skupi. Dok ovi normalniji sa cijenom imaju normalne opcije sd card aux in usb slot... i pritome takodjer vidis pjesme na displayu kao da je cd. I da ukljucuje se u uticnicu od changera. Naravno da poslije instalacije opcije se sa pps-om moraju ukljuciti da bi proradilo. Primjer cu ti zakacit.


A ugradjivanje originalnog changera, tehnologije koja je manje vise prevazidjena... ja nebi. Ja u svom autu imam originalni changer koji sam koristio prvih mjesec danja posjedovanja auta i kasnije je lego dyniavin ;D
pozz

Zadnja izmjena od LuxBih (05-11-2012 02:16:30)


_____________________________

Offline

#27 05-11-2012 12:04:06

dadovb
elproger
Iz: BiH
Registrovan: 07-07-2009
Komentari: 188

Re: Cd pezo 307 model no.psarcd 100-02 vdo rd3-01 mogucnost deblokade

LuxBih napisao:
dadovb napisao:

Ok, kaži mi kakav je to emulator cd changer-a (kako izgleda), jel se on isto kopča gdje i changer ili ....? Više bi mi i odgovaralo da se može MP3 slušati, koristio sam jedno vrijeme onaj player koji ide u upaljač (utikač) ali nije mi ni blizu kvalitetan zvuk, pa sad moram nešto riješavati, da mogu normalno slušati muziku a da pri tom ne moram često mijenjati cd-ove!  Pozd

Ovisno koja je godina kod tebe taj pezo ima par razlicitih rijesenja ali postoji taj emulator i to ne jedan, od jeftinijih do skupljih rijesenja. Neki imaju cak i opciju pustanja muzike putem bluetooth sa mobitela a pjesme vidis na displayu od auta i mjenjas sa volana preuzimas pozive itd... ali su zara skupi. Dok ovi normalniji sa cijenom imaju normalne opcije sd card aux in usb slot... i pritome takodjer vidis pjesme na displayu kao da je cd. I da ukljucuje se u uticnicu od changera. Naravno da poslije instalacije opcije se sa pps-om moraju ukljuciti da bi proradilo. Primjer cu ti zakacit.


A ugradjivanje originalnog changera, tehnologije koja je manje vise prevazidjena... ja nebi. Ja u svom autu imam originalni changer koji sam koristio prvih mjesec danja posjedovanja auta i kasnije je lego dyniavin ;D
pozz

Tako i ja razmišljam, fabrički je prevaziđen još prije 5 godina, kod mene je peug 307 2004 god., radio je orginal fabrički (clarion), pa sad ne znam da li je can ili van ako to ima veze za emulator ( u karakteristikama piše: multipleks can van)? Kaži mi s kojom markom emulatora (ako) imaš dobro ili loše iskustvo? Ne bih sad nešto papreno a nit džabana, nešto srednje bi bilo po mjeri! Pozdrav i hvala na savjetima!

Offline

#28 05-11-2012 15:47:07

LuxBih
Expert
Iz: Luxembourg
Registrovan: 29-02-2012
Komentari: 1,290

Re: Cd pezo 307 model no.psarcd 100-02 vdo rd3-01 mogucnost deblokade

Neznam ja sta ti mozes naci i kupiti, ali bitno je samo da odaberes za odgovarajuci box za odgovarajuci radio. Progooglaj malo i pogledaj malo na ebay sve ces naci. Sve potrebne pojmove imas u postu.

Na par auta sam stavljo YATOUR od nekih 6 komada 5 je radilo perfekt.

pozz

Zadnja izmjena od LuxBih (05-11-2012 15:47:40)


_____________________________

Offline

#29 08-11-2012 01:22:51

alfa156sarajevo
elproger
Iz: Sarajevo, BiH
Registrovan: 21-04-2012
Komentari: 448
Website

Re: Cd pezo 307 model no.psarcd 100-02 vdo rd3-01 mogucnost deblokade

LuxBih napisao:

Neznam ja sta ti mozes naci i kupiti, ali bitno je samo da odaberes za odgovarajuci box za odgovarajuci radio. Progooglaj malo i pogledaj malo na ebay sve ces naci. Sve potrebne pojmove imas u postu.

Na par auta sam stavljo YATOUR od nekih 6 komada 5 je radilo perfekt.

pozz

slazem se sa kolegom LuxBih.
yatour (digital music mp3 player) je sasvim ok za te pare i daje sasvim ok zvuk...


Ljubav je slijepa, ali je brak iskustvo koje otvara oči...

Offline

#30 24-12-2012 00:14:00

korisnik
elproger
Registrovan: 12-12-2010
Komentari: 116

Re: Cd pezo 307 model no.psarcd 100-02 vdo rd3-01 mogucnost deblokade

Nemoj da kupujes saržer.Ja ga imam i baciću ga i staviti policu na kraju.Nebrojeno puta se kvario a i sada je neispravan.Strani forumi dosta hvale tzv "aux emulatore"...Imas za vecinu vozila...nešto poput ovoga...


Što gušća šuma to bolji Tarzan! ;-)

Offline

#31 30-07-2013 19:55:43

dadovb
elproger
Iz: BiH
Registrovan: 07-07-2009
Komentari: 188

Re: Cd pezo 307 model no.psarcd 100-02 vdo rd3-01 mogucnost deblokade

Pozdrav kolege, kažite mi iz iskustva (koje imate), jel moguće i izvodljivo da na svojoj peug 307 umjesto fabričkog cd-a (clarion) RD3 stavim fabrički RD4 (koje je ugrađivan u zadnjoj generaciji 307 2005-2006 god.), zanima me da li je izvodljiva takva opcija i jesu li potrebne ikakve dodatne prepravke itd.? Nudi mi kolega po povoljnoj cijeni takav cd radio sa org šanžerom, pa sam u dilemi! Svaka pomoć ili savjit mi je dobrodošao.

Offline

#32 31-07-2013 14:06:19

npero
elproger
Iz: Bajmok
Registrovan: 16-04-2009
Komentari: 180
Website

Re: Cd pezo 307 model no.psarcd 100-02 vdo rd3-01 mogucnost deblokade

big_smile prepravke koje bi to zahtevalo, za zamenu BSI, BSM, AirBag centrala, ablender, displej... i jos po nesto, instalacija prepravke konektora i ozicenja. Jednostavnije ti je drugi auto pa prebacis svu instalaciju i module u kompletu ovako ce te boleti glava dok ne prodjes kroz sve seme i nenadjes sta su modifikovali.
Za taj auto ako hoces MP3 dve opcije jedna emulator cd changera ili ti zamena RD3 sa RT3 radijom naravno moras zameniti i displej. RT3 sa softverom 5.5x pusta MP3.

Offline

#33 31-07-2013 14:37:31

dadovb
elproger
Iz: BiH
Registrovan: 07-07-2009
Komentari: 188

Re: Cd pezo 307 model no.psarcd 100-02 vdo rd3-01 mogucnost deblokade

npero napisao:

big_smile prepravke koje bi to zahtevalo, za zamenu BSI, BSM, AirBag centrala, ablender, displej... i jos po nesto, instalacija prepravke konektora i ozicenja. Jednostavnije ti je drugi auto pa prebacis svu instalaciju i module u kompletu ovako ce te boleti glava dok ne prodjes kroz sve seme i nenadjes sta su modifikovali.
Za taj auto ako hoces MP3 dve opcije jedna emulator cd changera ili ti zamena RD3 sa RT3 radijom naravno moras zameniti i displej. RT3 sa softverom 5.5x pusta MP3.

U prevodu nema računa to raditi, zato sam i pitao da znam kako stoje stvari. smile:)  hvala na odgovoru.

Offline

#34 13-07-2014 02:51:14

pacedinki
Član
Iz: Prokuplje
Registrovan: 13-07-2014
Komentari: 8

Re: Cd pezo 307 model no.psarcd 100-02 vdo rd3-01 mogucnost deblokade

Da li je moguce u 206 u koju je trenutno  VDO RD3-00 ubaciti bilo koji fabricki Clarion ili VDO MP3 koji se ubacivao u kacnije modele? Da li i za mene isto vazi zamena BSI i ostalog sto je reko @npero?

Offline

Board footer