elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 06-08-2013 23:38:15

draganford
elproger
Registrovan: 13-09-2010
Komentari: 422

Audi a4 2007

wauzzz8e28a087601  potreban oe broj za izduvnu bregastu I klackalice

Offline

#2 07-08-2013 07:24:05

MN026
elproger
Iz: Smederevo
Registrovan: 19-01-2009
Komentari: 2,197

Re: Audi a4 2007

slovna oznaka motora.......
najverovatnije da imas u blizini,u mladenovcu na izlazu prema topoli ...covek rastura audije samo novijeg godista...

Offline

#3 07-08-2013 09:18:41

draganford
elproger
Registrovan: 13-09-2010
Komentari: 422

Re: Audi a4 2007

iz italijanske saobracajne oznaka motora BPW  1968CC 103KW partikularni filter.   motor je 8v ili 16v ?

Offline

#4 10-08-2013 13:31:13

draganford
elproger
Registrovan: 13-09-2010
Komentari: 422

Re: Audi a4 2007

motor je 8 ventila 103kw   2007 god  . I navodno im je mana bregasta. dobija detonacije u usisnoj grani  I dijagnostikovana je bregasta I hidropodizaci. koliko je ovo tacno  neznam uglavnom delovi su kupljeni .

Offline

#5 10-08-2013 14:54:58

MN026
elproger
Iz: Smederevo
Registrovan: 19-01-2009
Komentari: 2,197

Re: Audi a4 2007

verovatno je sa dpf-om i ukenja ih ulje 5w30 koje italijani obozavaju da sipaju zbog cene-od 20e pa navise a kojeneprija ni njihovom ni nasem podnevlju-temperaturi
zato grci rade sa10w40 ili redje 5w40 a ipak u klasi 507.00
ja licno radim sa 5w40 koje preporucujem svojim pacijentima a na stanju uvek ima i 5w30

Offline

Korisnik koji je napisao "Hvala" za ovaj komentar: DS9

#6 12-08-2013 10:33:03

DS9
elproger
Iz: Beograda
Registrovan: 20-11-2012
Komentari: 143

Re: Audi a4 2007

MN026 napisao:

verovatno je sa dpf-om i ukenja ih ulje 5w30 koje italijani obozavaju da sipaju zbog cene-od 20e pa navise a kojeneprija ni njihovom ni nasem podnevlju-temperaturi
zato grci rade sa10w40 ili redje 5w40 a ipak u klasi 507.00
ja licno radim sa 5w40 koje preporucujem svojim pacijentima a na stanju uvek ima i 5w30

Boldovao sam interesantan deo.
U klasi - može da se odnosi na nekakav kvalitet ulja, u smislu da je ono npr. proizvedeno od kvalitetnog baznog ulja ili da ima moderniji paket aditiva (kao što mugu [a ne moraju] biti ulja iz neke druge viskozne gradacije)

Ali da neko motorno ulje iz viskozne gradacije 10W-40, pa i 5W-40  zadovoljava traženi VW 507.00 - to jedostavno nije tačno.

VW je tako definisao 507.00 normu, da ona obuhvata isključivo (mid SAPS) ulja iz 5W-30 viskozne gradacije. I pri tome samo ulja onih proizvođača kojima je VW izdao sertifikat.

Aktuelni spisak tih ulja (evropsko tržište) je na ovom linku
a nekome može biti interesantno što je na spisku npr.  kruševačko ulje, na čijem se sajtu može videti kako izgleda skenirano odobrenje izdato od VW.

Druga je priča to da bi pod određenim uslovima za dati motor možda i primerenije bilo ACEA C3 ulje iz visk. gradacije 5W-40 (moglo bi da bude) koje takođe svojim nižim sadržajem SAPS neće prebrzo ubiti DPF, a možda će duže očuvati npr. bregastu. Ili to da je VW možda definišući adekvatnu normu motornog ulja - možda previše produžio servisni interval za određena vozila, pa onda neke serije istih vrlo trpe zbog toga.

Kao i to da je nekoga više briga za delove motora, nego za DPF pa mu tura ulje za koje zna da će pre da ubije DPF, ali da će možda delovi motora ostati očuvani - pod uslovom da se klijent i ne drži propisanog intervala zamene. tj. ukoliko dođe ranije na servis jer će tipično dobiti ulje manje kvalitetne osnove koje bi trebalo ranije i zameniti.

Jednostavno rečeno, upotreba bilo kog ulja iz 5W-40 i 10W-40 viskozne gradacije kod motora za koje je VW propisao ulje po 507.00 normi - je potpuno odstupanje od preporuke proizvođača. Eventualno bi, kao što rekoh, moglo da se istrpi odstupanje time što se koristi 5W-40 ACEA C3, ali u tom slučaju se mora skratiti i interval zamene. Prosto rečeno, pitanje je da li se uopšte nešto dobija.

Takođe za one koji smatraju da će na visokim spoljnjim temperaturama (do 50 C) deblje ulje bolje očuvati motor - sledi pitanje: Da li će nižu temperaturu imati manje ili više tećljivo ulje. Zbog odgovora na ovo pitanje - sa 5W-30 će se bolje hladiti motor nego sa 5W-40. Jedini rezon za upotrebu debljih ulja (od preporučenih) je - kod nekog leša koji je počeo da prekomerno troši motorno ulje.

Mislim, bar je kod VW 507.00 stvar vrlo jasna. Ko hoće da ima mirniju dušu neka skrati propisani interval zamene za npr. trećinu. A mogao bi i da koristi neko od ulja koje je za VW domaće, tj nemačko, jer su sasvim kvalitetna. Ima ih, i to vrlo. (pogledati gornji spisak)

To što grci rade - mani ga se Mito (i da se čovek prekrsti s` obe ruke). Osim ako nisu dobili od VW neku internu preporuku za tako nešto u navedenim motorima - što bi tek bio biser.

Zadnja izmjena od DS9 (12-08-2013 10:49:05)

Offline

#7 12-08-2013 10:55:54

MN026
elproger
Iz: Smederevo
Registrovan: 19-01-2009
Komentari: 2,197

Re: Audi a4 2007

tako je bila prica da nepostoji 10 w40-505.01 samo 5w30 ili5 w40  pa se ucutalo.......prvo se prodaje najskuplje dok suvozila jos nova....posle im je svejedno
ja imam na lageru 507-5w40...... i to uzimam na bure ustvari svo ulje koje uzimam je na bure
proizvodjac je iz norveske.

Offline

Korisnik koji je napisao "Hvala" za ovaj komentar: DS9

#8 12-08-2013 14:58:38

DS9
elproger
Iz: Beograda
Registrovan: 20-11-2012
Komentari: 143

Re: Audi a4 2007

Norveško kršteno (mislim, dobro) ulje - dakle (gotovo sigurno) Statoil

Pa se lepo vidi da nemaju ni jedno u viskoznoj gradaciji 5W-40 koje zadovoljava VW 507.00

LazerWay TDI 5W40

LazerWay C3 5W-40

LazerWay 5W-40

PRO Synthetic 5W-40

PRO Synthetic C 5W-40


al` zato, kako i treba, imaju ulje za produžene intervale novijih VW sa DPF (među svim 5w30icama samo ovo zadovoljava navedenu VW 507 normu)

LazerWay LL 5W30

I na buretu, kao i na tarabi može neko da napiše šta hoće. Voleo bih da znam koji je to distributer koji prodaje 5W40deseticu kojoj je nalepio da zadovoljava VW 507. (da je neko tipično 5W30 moglo bi mnogo lakše da prođe, naravo uz skraćivanje servisnog intervala, mada je i ti striktno gledano vrlo kvarno) 

Doduše, u trgovini se rade i mnogo gore stvari, posebno u trgovini i distribuciji maziva.

A što se priče tiče, zavisi ko priča, i šta priča.
VolksWagenove preporuke za upotrebu motornih ulja u njihovim motorima su možda i najjasnije i najkonkretnije među proizvođačima automobila.

Kad čovek u restoranu naruči juneći biftek treba to i da dobije, a ne krmenadlu ili ramstek - po sistemu "ma ovo ti je bolje", ili još gore po sistemu "šta on zna kakva je razlika - kad je i meni a i ostalima isto"

Zadnja izmjena od DS9 (12-08-2013 15:23:14)

Offline

#9 12-08-2013 22:13:21

nina996
elproger
Iz: Leskovac
Registrovan: 01-05-2009
Komentari: 702

Re: Audi a4 2007

Druze da pitam,jel radis sa uljima ili iz hobija si se informisao.poz


Pirke

Offline

Korisnik koji je napisao "Hvala" za ovaj komentar: DS9

#10 13-08-2013 01:30:09

DS9
elproger
Iz: Beograda
Registrovan: 20-11-2012
Komentari: 143

Re: Audi a4 2007

Hvala na pitanju.
Ne radim sa uljima. ako misliš na nekakvu trgovinu, niti imam ikakav ekonomski interes od njih. Da radim, verovatno bih ćutao k`о zaliven. A i brojao pare od razlike na kvalitetu ulja koje sam uvezao i navodnog kvaliteta pod kojim sam ih prodao.
Čak šta više nisam ni imao pojma niti me je interesovalo čemu služe automativni fluidi - dok relativno skoro nisam nabavio auto. Ali ako čovek ima iskustvo u nekim drugim oblastima koje se vrlo tiču npr. hemije ili je npr. morao na faksu da polaže osnove koje se tiču viskoznosti (a što je vrlo bitna osobina maziva), onda mu je mnogo lakše da prati ključne činjenice koje se tiču maziva.

A stvar je, i ako u samoj osnovi vrlo komplikovana pa je tema par naučnih oblasti (tribologija, tribohemija...) - poprilično pojednostavljena  za korisnike maziva, tj. servise, mehaničare i na kraju krajeva vozače.

Proizvođači automobila dadoše tabele pa samo treba ispoštovatii šta piše u njima (neki su u tome vrlo dvosmisleni, ali to nije slučaj sa VW). Kao nekakva "nezavisna" kontrola postoje i udruženja na svetskom nivou (ACEA, API, SAE, ILSAC, JASO...) koja takođe propisuju norme, pa onda i uz poštovanje njihovih normi neće biti bitne greške.

Suština konkretnog slučaja se ogleda u dilemi gotovo svih onih koji razlikuju specifikacije ulja. A to je "Da li je 5W-30 ulje (koje usled toga što ne treba prerano da ubije DPF - ima manju koncentraciju antihabajućih aditiva čiji produkti najviše ubijaju DPF) dovoljno sposobno da očuva delove motora za propisani servisni interval?"

I kakav bi mogao da bude odgovor na to pitanje? Pa mogli bi razni. Al`među njima ima i takvih nakon kojih bi sledio zaključak: "Sad ću ja da smislim bolju varijantu nego što je tim inženjera (i to kakvih!) smislio, pa ću da turam motorno ulje koje se propisivalo i pre dvadeset godina. Nećete da me prevarite!"

Voleo bih da vidim tog Grka koji je za novog audija sa DPF  smislio da mu sipa 10W40. 
`oće li od toga da bude nešto audiju? Pa najverovatnije ništa loše kratkoročno, osim što će da počne da mu se buni dpf na oko 70,000 umesto na 150,000 - i što bi npr. turbina takvog motora trebala da se podmazuje značajno kvalitetnijim uljem, a ne da se ulazi u rizik od gomile naslaga koje bi  manje termički stabilno ulje kontinuiranim korišćenjem moglo da ostavi u motoru.

Ako se zna da je napravljen propust sa npr. bregastom, pa cela serija ima taj problem - je l` treba da se pripomogne da i ostalo vrisne pre vremena?

Gore dadoh one linkove do tehničkih specifikacija ulja samo kao ilustraciju da jedna ozbiljna kompanija (kao što je npr. Statoil) ima čitavu serjiu ulja u istoj viskoznoj gradaciji od kojih je svako malo više primerenije nekim određenim konstrukcijama motora (tj. zahtevima proizvođača) A inače nema baš takvih mnogo po svetu.  I pri svemu tome, za konkretan zahtev tj. VW 507, kao gotovo ni za koje druge zahteve (jer su ostali poprilično širi, pa ih mogu zadovoljiti nekoliko ulja) ovi imaju jedno jedino ulje.

Što samo znači da to nije nešto što se može olako prenebregnuti pa da mu se nalazi zamena - nego da to treba striktno ispoštovati. Nije to neki motor čija servisna knjižica kaže ACEA A3/B3 pa će da istrpi i da mu sipaš od mušterije koja vozi na gas a bolesnički menja na 5000 km (što i nije tako loše, bar neće džabe da se baci neiskorišćeno ulje)

Sportisti se danas ozbiljno trkaju sa 5W-30 u svojim mašinama, a ja ću da se mislim da li je pretanko? Popravljam/vozim auto od 20000e a neću da mu uzmem kanticu ulja od 50 evra, koja mi dođe i jeftino sa obzirom na koliko treba da se menja.

***

Inače, izvinjavam se za prilično udaljivanje od teme - nadam se da su konkretnom audiju već rešeni problemi zbog kojih su traženi delovi

Zadnja izmjena od DS9 (13-08-2013 01:43:51)

Offline

#11 13-08-2013 09:09:27

draganford
elproger
Registrovan: 13-09-2010
Komentari: 422

Re: Audi a4 2007

problem na audiju nije jos resen.sa popravkom se startuje posle  posle odmora jer se auto nalazi u italiji. neisp[ravnost bregaste je konstatovana bez otvaranja motoro uz napomenu da je to ucestala boljka ovog motora. bregasta kupljena je FAI automotive UK  vrlo jeftino 110eura jer nikakvu drugu nisam mogao da nadjem.

Offline

#12 13-08-2013 09:18:59

nina996
elproger
Iz: Leskovac
Registrovan: 01-05-2009
Komentari: 702

Re: Audi a4 2007

Svaka ti cast lepo si sve objasnio ali samo si izostavio da proizvodjaci ne savetuju istu viskoznost ulja za skandinaviju i mediteran


Pirke

Offline

Korisnik koji je napisao "Hvala" za ovaj komentar: DS9

#13 13-08-2013 09:50:11

MN026
elproger
Iz: Smederevo
Registrovan: 19-01-2009
Komentari: 2,197

Re: Audi a4 2007

druze jeste u pitanju statoil,za koga malo njih zna pa sam smatrap da ga nevredi pominjati i njegov drugi brend
sto se tice grka'pa da ti kazem pravo nisu oni izmislili ulja vectamo imas ulja-vrsta koje neces naci nigde u eu pa ni po katalozima  a pravi ih bp usvojoj najvecoj rafineriji u eu tako da ako oni stoji iza toga .........sta pise na tarabi moze da pise sta oces..bp je bp
ka sto  imas automobila recimo kod vw ili fiata koje neces naci na njihovom sajtu a imas ih u pripoizvodnji po nekim zemljama,kao sto imas tipova motora koje imas samo u pojedinim zemljama a opet ih neces naci u bilo kakvim zvanicnim katalozima ........tako je isa drugim stvarima pa i uljima
i  lepljenje etiketa ostavi za buvljak a ne zvanicne uvoznike....ja nisam uvoznika kupujem samo od proverenih i do sada nisam imao problema a posebno sa dpf-om kod vw anjega uglavnom i radim dosta dugo
najveci problem imam savozilima iz ovlascenihservisa i to gde je sipan castrol 5 w30 507 ..........zasto neznam........vec na 120-150k........bregaste ihidropodizaci i zaprljanost dpf-a.......ne crkavanje

Offline

Korisnik koji je napisao "Hvala" za ovaj komentar: DS9

#14 13-08-2013 09:54:00

draganford
elproger
Registrovan: 13-09-2010
Komentari: 422

Re: Audi a4 2007

ovaj a4 je presao 140000km sto je stvarno malo za ovu vrstu kvara

Offline

Korisnik koji je napisao "Hvala" za ovaj komentar: DS9

#15 13-08-2013 11:21:17

DS9
elproger
Iz: Beograda
Registrovan: 20-11-2012
Komentari: 143

Re: Audi a4 2007

nina996 napisao:

Svaka ti cast lepo si sve objasnio ali samo si izostavio da proizvodjaci ne savetuju istu viskoznost ulja za skandinaviju i mediteran


To jeste generalno tumačenje, i to najčešće starijih preporuka (većine evropskih proizvođača).
Ali treba imati u vidu, da se to najpre odnosi na viskozitet hladnog ulja, a ne na viskozitet na radnoj temperaturi. Naravno da pri tome mislim na motore novijih konstrukcija i njihova preporučena ulja.
Kao što rekoh, kod VW 507 je sve jasno - ako se traži da se to sipa, to mora da ispoštuje i servis u Grčkoj isto koliko i u Švedskoj. Dakle 5W30 koje zadovoljava VW 507 i nema drugo (niti druge visk. gradacije - bar za sada)

Ta ulja nisu kao većina drugih - već su izrazito kvalitetna (a zato i nisu jeftina) pa im neće smetati ni da se prže u Grčkoj. Tamo će samo brže da se zagreju, a konstrukcija motora će ih hladiti i držati na bezbednoj temperaturi po motor.

A starije  preporuke, (dakle ne samo VW-ove) koje su obuhvatale klimatske razlike su uzimale u obzir tadašnje konstrukcije motora (i njihove tolerancije) kao i tadašnja ulja.

Mislim, generalno si u pravu (da se uzimaju u obzir i klimatski faktori), ali se ovde radi o motoru za koji je proizvođač predvideo ulje iz jedne jedine viskozne gradacije. Dakle tu nema izbora. Ako neko napravi bilo koji drugi izbor - manje ili mnogo krši preporuku proizvođača.

Ako je taj konkretan audi prošao npr. 200,000 km, i pri tome mu je sređen/ukinut dpf - čak i može da ispadne korektno (i bolje) ako mu se pažljivo izabere neko pogodnije ulje iz 5W-40 gradacije, kako to navodi da čini serviser na čiji sam post inicijalno reagovao.

Ali, onda treba naglasiti da je to dobro (samo) za taj konkretan slučaj - ali ne i da je to dobra generalna praksa, i nešto što se može učiniti svakom motora koji zahteva VW 507.

Draganford kada bude zamenio bregastu može da ima u glavi dva suprotna izbora.

1. Sipaću mu (neko tamo dobro) 5W40, jer je 5W40 deblje na radnoj temperaturi, pa će ono duže da mi očuva  motor, jer deblje ulje (kao) bolje štiti motor (a posebnu vrljavu mu bregastu)

2. Sipaću šta proizvođač kaže da treba. 

Onaj koji učini izbor pod 2. može u glavi da ima i da nisu blesavi oni koji smatraju da nekakvo ulje čija je viskoznost na radnoj temperaturi oko 12 cSt (spram oko 14 cSt kod 5W-40) može sasvim da zaštiti dugoročno delove motore. Na kraju krajeva, konkurencija za relativno slične konstrukcije motora već koristi ulja čija je viskoznost i oko 10 cSt.

Mislim, sa današnjim motorima i preporučenim im uljima - prenebregavanje sastava ulja (čitaj paketa aditiva) i svođenje njegove funkcionalnosti isključivo na viskoznost je potpuno uprošćavanje (i negiranje) rezultata naučnih istraživanja iz mašinskih oblasti.

Zašto - jer debljina uljnog filma može poprilično da varira (tipične vrednosti su od 100 mikrona do stotih delova istog, ali se tu takođe radi o nekoliko podslojeva koji su različite strukture tj. hemijskog sastava. Onaj najtanji, sastavljen usled prisustva antihabajućeg aditiva (čitaj ZDDP i srodni) je poslednja ali i najključnija zaštita.

Taj koji ima u glavi da se više sati trka i loži sa dizelom koji je konstruisan sa DPF - je omašio vozilo koje je izabrao za tako nešto. Jer ne haba današnje motore sa današnjim preporučenim uljima visoka radna (i spoljašnja) temperatura - nego prekomerno opterećenje motora koje tu temperaturu dugoročno prebacuje.

Ako su u VW sračunali šta i kako treba da bude konstruisano i podmazano za određeni motor, pa im je od nekog proizvođača stigla serija bregastih koje to ne zadovoljavaju - vrlo je diskutabilno da se problem rešava nepropisanim uljem. Jer, možda onda počne da se prebrzo haba sve ostalo, a što je kud&kamo skuplje.

Na kraju, a i onako nisam baš imao nameru da toliko širim sve ovo - ne mislim da se treba držati proizvođačkih specifikacija kao pijan plota (čak šta više sasvim sam sklon da poštujem alternativna rezonska rešenja - čitaj generalne preporuke ACEA koje), ali bih u ovom konkretnom slučaju to činio jedino ako bih u rukama imao nekakvo saoštenje ili napomenu od zvaničnika VW. Iz jednostavnog razloga što je VW vrlo konkretan.
Da se npr. radi o Citroenu ili Pgt. (tj. PSA) čije su proizvođake preporuke za podmazivanje (nekih) motora napisane tako da vam treba tim pravnika da bi ste rastumačili šta su hteli da kažu, i još konzilijum psihijatara da bi vas smirio kako ne bi ste dobili nervni slom jer vam i ovlašćeni servisi sasvim dokumentovano rokaju polusintetiku 30,000 km (jer je PSA propisala da i tako [kretenski] može) - onda bi priča bila sasvim drugačija.

A i biće napisana - kada se neko taličan bude javio (u PSA podforumu) pa bude prijavio, kako mu je vrisnula turbina na (određenim) 1.6 hdi a sasvim se držao proizvođačkih preporuka. Mislim i proizvođača motora, a i proizvođača preporučenog mu brenda maziva.

***
@MN026

Nećeš ni da imaš problema sa 5W40 koje sipaš svojim klijentima, posebno ako je statoilovo. Jer, efekat u razlikama  sastava ulja se kod motora odražava dugoročno. Većina tvojih klijenata ti dođe na 10,000-15,000 km da im promeniš ulje - i mogu samo da pevaju od sreće šta im sipaš, pogotovo kad bi tek znali šta umeju drugi koji to isto rade da im sipaju. Ali je ovde stvar vrlo jasna - 507 i nijedno drugo.

Naravno da si u pravu da BP pravi i po nešto što nije u katalogu (i Modriča je svojevremeno imala ugovor sa BP-om), ali kad im se pogledaju specifikacije čak i oni što jesu u katalogu - lepo se vidi da za zapadnu evropu ide (malo) drugačije ulje nego nego za one prema jugu. Al` ne tiče se to (neposredno) viskoziteta nego manje kvalitetnog baznog ulja.
Ni (takođe) veliki Statoil neće sigurno u svoje buriće sipati a kamo li deklarisati ulje koje bi mu dalo negativnu reputaciju. Jer, jednostavno 5W40 viskozna gradacija i VW 507 ne mogu zajedno.
A da je njihova (neka od) 5W40ica kvalitetna - pa recimo da bih se pre kladio na njih na našem tržištu, nego na neke jače- Al` bez laboratorijskih analiza sve je manje ili veće nagađanje.

Zadnja izmjena od DS9 (13-08-2013 11:53:37)

Offline

Korisnik koji je napisao "Hvala" za ovaj komentar: koyot

#16 13-08-2013 12:31:28

SDI_racer
elproger
Registrovan: 21-12-2011
Komentari: 752

Re: Audi a4 2007

draganford napisao:

wauzzz8e28a087601  potreban oe broj za izduvnu bregastu I klackalice

Motor je BPW  08.10,2007

Bregasta 038 109 101 AH

Klackalice ?!

Misliš na one od PD elemenata?

Te ne postoje kao rezervni dio, ide komplet s osovinom itd.

Offline

#17 13-08-2013 14:37:17

draganford
elproger
Registrovan: 13-09-2010
Komentari: 422

Re: Audi a4 2007

Bregasta 038 109 101 AH  po ovom broju oe bregasta kosta 101643 din ili oko 900eur  dali je moguce?  fai uk 110 eur?

Offline

#18 13-08-2013 19:33:26

DS9
elproger
Iz: Beograda
Registrovan: 20-11-2012
Komentari: 143

Re: Audi a4 2007

Pa, izgleda da si dobio informaciju nazvavsi neki od ovlašćenih VW servisa, pa su ti dali cenu za nov VW original.

Na alibabi se vidi - kinezi štancuju i tačno te bregaste. Kad se naruči na 100 kom, cena je 50ak dolara za komad. Onda možda i ne čudi što se pojedinačno nude za oko 100 do 200 evra.

Možda ti bude od pomoći, mislim informativno, evo par tridova na pojedinim forumima - opisuju probleme i raspravljaju o bregastoj po istom kataloškom broju. Naravno da je u celoj stvari najinteresanntnije pogađanje o uzroku ovako nečeg.





Na ovom nemackom sajtu, cena 290 evra. Ako dobro shvatam daju garanciju godinu dana, al se nešto mislim da će toliko i kineske da izdže.



Ovde dole - 350 evra

Zadnja izmjena od DS9 (13-08-2013 19:51:38)

Offline

#19 14-08-2013 08:02:12

MN026
elproger
Iz: Smederevo
Registrovan: 19-01-2009
Komentari: 2,197

Re: Audi a4 2007

probaj kod SZM u novomokroluskoj ,engleska,proizvodjac AE Hepolite

ne da necu da imam problema sa 5w40 jer verujem u sertifikat ine zato sto na sebi ima 507
inace u serisnim upitstvima vw je bila preporika za koriscenje  ulja505.01 zamotore koji su trosili ulje u garantnom roku ,i po 2l na 1000km,  koji su trosili 507 i imali dpf---2007-8
servisno uputstvo neces naci nigde zvanicno jer jeto interni cirkular
zato ostavi ono sa tarabe sa strane jer ima puno stvari kao i posebnih programa koji su druguma slabo poznati
zar stvarnomislis da ono sto ces procitati kao opste uputstvo samotako funkcionise,kad bi samo znao sta ovlasceni dobijaju kao servisna uputstva -intrna papobi sa nogu
zar stvarno mislis da kad vw,'ilineko drugi, da preporuku da koristi ulje castrol to je najbolje za taj auto.....to se favorizuju odredjeni proizvodjaci i njihovi proizvodi jer recimo seat zaiste motore favorizuje repsoil,bentli-vw grupa marlli.
generalno---trenutno se najvise Zaradjuje na uljima gradacije 0 ili 5w30 bez obzira na specifikacije i proizvodjaca

Zadnja izmjena od MN026 (14-08-2013 08:03:09)

Offline

#20 14-08-2013 09:59:31

draganford
elproger
Registrovan: 13-09-2010
Komentari: 422

Re: Audi a4 2007

imali neko ideju zasto su hidropodizaci crne boje.ja do sada nikad nisam video daje podizac cnre boje

Offline

#21 14-08-2013 10:10:51

DS9
elproger
Iz: Beograda
Registrovan: 20-11-2012
Komentari: 143

Re: Audi a4 2007

To je nekoliko različitih stvari koje pominješ. 
Gore sam već naveo da striktnu upotrebu ulja određene norme može anulira interno saopštenje proizvođača - a to jeste cirkular koje pominješ. Ali, to je gašenje požara - a ne njegova preventiva. Šta drugo i da savetuju, kad je neko (u projektovanju/proizvodnji) već omanuo.

Takođe, sa aspekta klijenta koji je kupio isti taj audi u zemljama (npr. u sad) gde je uobičajeno da se radi analiza izrabljenog (i novog) ulja - servis koji bi u garantnom roku sipao bilo šta izvan propisane norme bi zatvorio isti zbog troškova izgubljene sudske parnice.

Rekoh već da nećeš da imaš problema, i to iz nekoliko razloga. Prvi je što je razlika kod navedene norme najpre u produženom intervalu zamene (te je njegov sastav tome prilagođen). A nećeš da imaš problema jer niko od tvojih klijenata neće angažovati advokate koji će dokazivati da je u motor sipana viskozna gradacija koja odstupa od propisane. Da li se na svim motorima tvojih klijenata odnosi cirkular, pa da im se svima sipa isto ulje?

U vezi brendovskog favorizovanja uljara od strane VW (ili bilo kog drugog proizvođača automobila) ne znam gde si video da na tome insistiram. Smisao svega što sam napisao je upravo suprotan - a to se lako vidi po tome što sam još u prvom komentaru dao VW-ov spisak preporučenih 507 ulja.

Po tome je sasvim jasno da bar što se VW tiče, on i ne insistira bitno na nekom brendu i da je za razliku od ostalih proizvođača vrlo otvoren, tj. da ga najprostije rečeno, zanima samo ispunjenje (s njegove strane) propisanih normi.

5W40 jeste trenutno najprimenjljivija viskozna gradacija - i njeno bure jeste gotovo najbolja stvar koju većina servisa može da drži. Mogao bi čovek prvo da kupi bure tog ulja, pa da tek onda odluči koje će automobile da servisira i izgradi servis - pa će opet to sasvim da mu završi posao i dobro nahrani i njega i porodicu.
Jedino što nije po VW 507.


draganford napisao:

imali neko ideju zasto su hidropodizaci crne boje.ja do sada nikad nisam video daje podizac cnre boje

Verovatno nisi mene pitao, ali na jednom od onih linkova sa raspravama i fotografijama je dat i link do zamenskih hidropodizaca koji su crni, koliko sam na brzinu video. Mislim da je to pratilo neko .pdf saopštenje i da pominju problematične fabričke hidropodizače. Jasno se navodi da promena bregaste mora da prati i promenu hidropodizača inače će opet biti problema, al` to sigurno znaš daleko više od mene.

Zadnja izmjena od DS9 (14-08-2013 10:29:21)

Offline

#22 14-08-2013 12:34:52

DS9
elproger
Iz: Beograda
Registrovan: 20-11-2012
Komentari: 143

Re: Audi a4 2007

MN026 napisao:

najveci problem imam savozilima iz ovlascenihservisa i to gde je sipan castrol 5 w30 507 ..........zasto neznam........vec na 120-150k........bregaste ihidropodizaci i zaprljanost dpf-a.......ne crkavanje

Ovo je interesantan i bitan deo. Sigurno da je tako - s tim što su zaključci koji bi mogli da se izvedu iz ovoga razni. Ja sam verovatno među poslednjima na planeti koji bi branio strategije velikih naftaša, ali je veliko pitanje koliko bi npr. samo Castrol bio odgovoran za ovo, odnosno da se kaže da mu ne valja ulje (za istočnu evropu), ili da ne valja 5W-30 viskozna gradacija za te motore (tj. da je VW pogrešio), a možda najpre ne valja predugi servisni interval (isto moguća greška vw). Zato jeste vrlo bezbedno staviti 5W40 (svako će da završi, osim ordinarnog falsifikata), i jeste korektno što po svome iskustvu preporučuješ nešto svojim klijentima, a kako kažeš držiš i 5W-30 (pretpostavljam po 507), jer oni kod tebe mogu da biraju i njihove odluke njima padaju na dušu. Kod ovlašćenih, niti klijenti, niti servis treba da bira - već treba da se drži propisane procedure. O tome je, ako nisam bio jasan, bila moja reč. A to što je neko u tom lancu verovatno napravio ogromne propuste - hvala ti vrlo na informacijama.   

E da, nerealno je ocekivati da se posle 150,000 km neće javljati problem sa dpf. Ipak tu nije preporučeno ACEA C2 ulje koje je Low SAPS, već ono koje je mid SAPS. Ako ga motor troši pa još mora da se i značajno doliva onda je stvar sasvim jasna, jer elementi iz ulja ubrzano odu u dpf.
Ljudi na ovom forumu napraviše odličan posao od toga, a mnogi klijenti se nisu ni približili ulju po 507.

Zadnja izmjena od DS9 (14-08-2013 12:39:16)

Offline

#23 15-08-2013 08:45:12

draganford
elproger
Registrovan: 13-09-2010
Komentari: 422

Re: Audi a4 2007

ako je ulje problem zasto na istom motoru sa 16v ne crkavaju bregaste? Chrysler,dodge I jeep crd imaju ove motore sa 16 v  I osim povecane potrosnje ula nema nikakvih problema.koliko kostaju creva od intercoolera kod  vagena ? kod chryslera jedno kosta oko 250 eur sto je stvarno mnogo.

Offline

#24 15-08-2013 19:47:05

MN026
elproger
Iz: Smederevo
Registrovan: 19-01-2009
Komentari: 2,197

Re: Audi a4 2007

koje crevo,od turbine do traverzne?..to najcesce strada...
dva razlicita tipa motora a ne samo glava......
i to uglavnom strada na 2,0+dpf i retko na 2,0 a mnogo manje na 1,9...na ovaj drugi nikada nisam menjao,mislim na 1,9

Offline

#25 16-08-2013 13:45:44

SDI_racer
elproger
Registrovan: 21-12-2011
Komentari: 752

Re: Audi a4 2007

draganford napisao:

imali neko ideju zasto su hidropodizaci crne boje.ja do sada nikad nisam video daje podizac cnre boje

Ako je crni to je modificirani za PD motore i to je to šta ti treba  038 109 309 C.

Offline

Board footer