elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 09-10-2013 11:55:34

jure
elproger
Iz: èanjevo
Registrovan: 30-07-2009
Komentari: 71

Selespeed alfa 147 pomagajte

Dali je netko popravljao selespeed alfa 147?
Navedeni auto će me ubiti fizički i psihički!
Imam u servisu Alfu 147 sa selespeed,. Prije cca 2 mjeseca počeli su problemi sa selespeed mjenjačom. Prvo se dešavalo da mu u vožnji ubaci u ler i pumpa stalno vrti, skinuo bi klemu na akomulatoru natrag ju spojio i sve uredu vozi dalje, grešaka nije bilo vjerovatno zbog odpajanja akomulatora. Ostao je auto kod mene vozio sam ga dva dana meni se desilo isto spojio diagnostiko greška je bila senzor van kalibracije. Napravio sam kalibracije i sve je bilo uredu narednih cca mjesec dana. Onda se opet počelo nešto blesirat greška rele motora pumpe (stvarno je bio nagoren kontakt u releu), zamijenili smo rele i sve u redu cca  3-4 tjedna. Sada je sljedeće kada se polako vozi oko 60-80 km na sat počme treperit na displeu di piše u kojoj je brzini najčešće se to desi u zavoju ili po neravninama na cesti. U tom trenutku ako ide prešaltat počmu ventili od šaltanja šteketat (lupkat) i ne može promijeniti, a ako čeka da prestane blinkat displei i kad opet svijetli normalno šalta bez problema(grešaka nema nikakvih). Vozio sam se jedan cjeli dan i nije mi se to dogodilo niti jednom, bez veze sam išao popodne sa tom alfom do dućana i dogodoli se i meni, dok je to teko škrebetalo "divljalo" spojio sam dagnostiku i nema grešaka, samo sam u paramerima vidi da je tlak cca 9-12 bara varirao a pumpa se nije gasila. Odpojio sam klemu natrag ju spoio, ukopča pumpu nabije pritisak oko 55 bara i sve radi normalno. Nekada to ponovi u sat vremena 5 puta nekada par dana nema problema.

Pomagajte drugovi oću da se ubijem zbog nje............147


I nogon u guzicu je korak naprid. (rekao je mauce tung).  smile

Offline

#2 09-10-2013 18:05:30

MN026
elproger
Iz: Smederevo
Registrovan: 19-01-2009
Komentari: 2,197

Re: Selespeed alfa 147 pomagajte

e, druze pa zbog kante da se ubijes,gurni to djubre pod drvo par dana i zaboravi na njega.posle toga pridji poslu bez nervoze
provera instalacije posto nemas gresku,luftovi-pre i posle kalibracije,pritisak kad se pumpa ugreje..........i bez nervoze

Offline

#3 09-10-2013 19:13:25

stratos
Expert
Iz: Novi Sad
Registrovan: 01-09-2010
Komentari: 1,687

Re: Selespeed alfa 147 pomagajte

Imao identican slucaj, ali ga nisam resavao jer nisam mogao da resim za cenu kao sto bi i jugov menjac, tako da nisam mnogo proucavao. Izgleda da im je to manje-vise karakteristican problem.
Bas me zanima sta je problem jer se nadam da ces ga resiti.

Offline

#4 09-10-2013 19:52:28

kalimero
elproger
Iz: zagreb
Registrovan: 14-06-2010
Komentari: 346

Re: Selespeed alfa 147 pomagajte

pritisak ti ne valja,najvjerovatnije ti je riknula membrana u bombi,ista ti je ko i u stilu,a cifra je oko 1000kn,pogledaj da u sistemu nije atf ide ti tutela.

Offline

#5 09-10-2013 23:33:48

jure
elproger
Iz: èanjevo
Registrovan: 30-07-2009
Komentari: 71

Re: Selespeed alfa 147 pomagajte

pritisak ti ne valja,najvjerovatnije ti je riknula membrana u bombi,ista ti je ko i u stilu,a cifra je oko 1000kn,pogledaj da u sistemu nije atf ide ti tutela


U sistemu je atf, jer ga vlasnik nadoljeva (netko mu je rekao da može ići atf). I ja sumljam na membranu u kopezatoru tlaka. Dali slučajno znaš koliko smije varirati tlak u trenutku šaltanja? Mislim da ima prevelike oscilacije.

I evo nove situacije, auto je stajo cjeli dan ispred radione sada sam ga išao metnut u radionu da ga sutra ujutro počmem opet radit. Ubacio je u ler normalno, rikverc normalno (išao sam u rikverc cca 5m) Ponovno u ler i kada sam pomaknuo ručku na + nije ubacio u prvu nego u drugu ali sa zakašnjenjem. Ponovno sam ga ubacio u ler i pokušao u prvu međutim čujem da tri puta zaštekće i ubaci ponovno u drugu. ugasio sam auto i dao samo kontakt, ponovno ler ručica + tri puta zaštekće i ubaci u drugu, ponovno dam ručicu u + ponovno tri puta zaštekće i ubaci u 4, opet ručicu u + četiri puta zaštekće i ostaje u 4. Ručicu u neutral i ubaci u ler. Pokušao sam tako šaltat tri puta i uvijek isto. Izgubio je neparne brzine?? Znači ubacuje u rikverc, 2 i 4 brzinu. Prvu , treću i petu neće? Ostavio sam ga tako vani, sutra ujutro ću ga spojit ponovno na diagnostiku i vidjet dali sada ima kakvih grešaka.


I nogon u guzicu je korak naprid. (rekao je mauce tung).  smile

Offline

#6 09-10-2013 23:58:57

gonza
Expert
Iz: svilajnac
Registrovan: 07-12-2009
Komentari: 1,008

Re: Selespeed alfa 147 pomagajte

pisano je o tome, prelistaj malo,


ako je zena imenica, onda je ljubavnica zamenica smile

Offline

#7 10-10-2013 00:05:57

jure
elproger
Iz: èanjevo
Registrovan: 30-07-2009
Komentari: 71

Re: Selespeed alfa 147 pomagajte

pisano je o tome, prelistaj malo

Prelisto sam sve prije nego sam pitao za pomoć, našao sam di je pitanje da je procurilo ulje. a za tvoj odgovor mi piše skriveni dio odgovora pa ga nemogu pročitat.


I nogon u guzicu je korak naprid. (rekao je mauce tung).  smile

Offline

#8 10-10-2013 00:22:54

gonza
Expert
Iz: svilajnac
Registrovan: 07-12-2009
Komentari: 1,008

Re: Selespeed alfa 147 pomagajte


ako je zena imenica, onda je ljubavnica zamenica smile

Offline

#9 10-10-2013 11:17:07

jure
elproger
Iz: èanjevo
Registrovan: 30-07-2009
Komentari: 71

Re: Selespeed alfa 147 pomagajte

Gonza hvala ti,
Doduše to sam već vidio prije dva mjeseca kada sam prvi puta popravlju tu usranu alfu. Meni na ovoj alfi tlak nikada ne prelazi 55bara i u radu nikada ne padne ispod 45 bara, jedino nazovimo to da se javljaju "pikovi" prilkom šaltanja. Niski tlak od cca 9-12 bara se dogodi kad više neće da prešalta, ali imam osjećaj da tlak padne nakon neuspijelog šaltanja odnosno kao nemože prešaltat pa otvori nekakv sigurnosni ventil koji sruši tlak? neznam više sada ide na dizalicu i u kaomade dok ne nađem šta je. Bojim se da nije čak problem u samom mijenjaču, da nije kakva vica skrivljena.
I još nešto pošto mi se čini da imaš iskustva sa selesspidom, ima u parametrima neuspijeli broj ubacivanja u 1,2,3,4,5,R tu su prije pisali nekakvi brojevi, a sada je tu stalno 0?


I nogon u guzicu je korak naprid. (rekao je mauce tung).  smile

Offline

#10 10-10-2013 19:49:48

gonza
Expert
Iz: svilajnac
Registrovan: 07-12-2009
Komentari: 1,008

Re: Selespeed alfa 147 pomagajte

uhhh te menjace sam radio dok se to jos isplatilo, bilo je lepih para tad. Al sad taj posao vredi vise od cele alfe. al ajd ako hoces da se zezas... skini prvo ona dva aktuatora za saltovanje ( slika sto je dancho postavio, to su ona dva iznad bombe) imaju par gumica na njih koji znaju da prave takav problem. A mozda i ventili unutra glave. A mogao bi i instalaciju da procesljas. Uhhh takav menjac mi vise nece u garazu smile)))
i tek sad vidim da je atf u njemu??? ne znam koliko je to pametno!!!

Zadnja izmjena od gonza (10-10-2013 20:05:35)


ako je zena imenica, onda je ljubavnica zamenica smile

Offline

Board footer