elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 07-03-2014 15:53:53

tango91
elproger
Iz: Split
Registrovan: 08-07-2009
Komentari: 483

Citroen Xsara Picasso

Bok

Imam problem s ovim autom,mučim se vec neko vrijeme i nikako da dodjem do kraja,pa evo sad cu opisati situaciju,naime ušla je voda u BSI modul i pobucala podatke(nije pokazivao koliko vozilo ide km na sat,nije pokazivao gorivo,nije pokazivao temperaturu i km su skočili),izvadio sam taj njegov BSI,očistio,sredio,stavio ga u nevino stanje i probao konfigurirati i nije prošlo jednostavno nema komunikaciju s njime,našao sam drugi BSI potpuno identičan i po hardware-u i software-u i ostalim svim brojevima koji su na naljepnici,njega sam stavio isto u nevino stanje i uredno ga konfigurirao i sve je prošlo bez ikakvih problema,no međutim sad mi ne rade dvije stvari a to su temperatura vode i gorivo mi ne pokazuje,greške sam čitao sa Lexia-om i u instrument tabli ima grešku "stalni poremećaj temperature vode" i "Stalni poremećaj EOBD ili ECU",a u Bsi modulu ima grešku "Stalni poremećaj mjerač goriva dvije žice u kratkome spoju, otvoreni krug".
Zvao sam prijatelja u ovlaštenome dal on moze preko interneta povući podatke za taj auto pa da ih usnimi i probao je al ga stalno odbija i nije ih mogao upisati jer sam sumljao mozda da nije konfiguracija dovršena kako treba,jer ima nekih stavki koje su na francuskome a kako ja francuski ne znam pa onda neka ih on automatski povuče po br. šasije.
Eh sad mene muči jel mu jos nesto u konfiguraciji nije kako treba ili je negdje dalje problem ? mozda u instrument tabli jer je netko dirao instrument tablu?
Zna ponekad izgubiti komunikaciju s Instrument tablom ( i kad ima komunikaciju svejedno ne radi temperatura i gorivo).
Izludio sam više jer ne znam vise jel nesto i dalje problem s BSI-om,tablom,instalacijom ili šta.....
ECU uredno vidi temperaturu motora.
Auto je benzinac.

Pa eto ako ima ko kakvi savjet ...prijedlog ...bio bi zahvalan

Pozz

Offline

#2 08-03-2014 00:20:09

koyot
Expert
Iz: Kladanj, BiH
Registrovan: 18-07-2009
Komentari: 2,995

Re: Citroen Xsara Picasso

moze biti i sat mozes staviti drugi za probu
ali dobro provjeri djekove od bsi prvo


atm tuning
electronic key

------------------------

Offline

#3 08-03-2014 00:43:17

Maybach_
elproger
Iz: Sweden
Registrovan: 17-08-2013
Komentari: 597

Re: Citroen Xsara Picasso

Mislim da ti nije dobra konfiguracija u BSI-u probaj da jos malo procacakas oko konfiguracije...


Sto nemas u vuglu potrazi na googlu!

Offline

#4 08-03-2014 11:33:58

Kele
Expert
Iz: RS,Sonta,Apatin
Registrovan: 09-04-2010
Komentari: 1,373

Re: Citroen Xsara Picasso

je napisao skrivenu poruku za korisnika: tango91


Zadnja izmjena od Kele (08-03-2014 11:35:17)

Offline

Board footer