elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 07-05-2014 23:03:25

all_in_one
elproger
Iz: Rocevic
Registrovan: 22-03-2009
Komentari: 209

Problem sa GTI farovima

Zdravo kolege,

imam problem sa farovima, svijetla su mi razbacana sa strane, sredine fakticki i da nemam i ne moguce je voziti auto po mraku, slabo se bas vidi i ne dozvoljava voznju brzu od 40 na sat!

Okretao sam sijalicu unutra, ali malo samo sam dobio poboljsanja.

Bivsi vlasnik se zalio na farove isto i terao je kod elektricara, ali uzaludno, nesto je aman prepravljao unutra skroz lemio i imam utiska d aje malo i upropastio ih.

To su bixenoni imaju klapnu znaci u socivu.

Ostalo je jos samo socivo znaci da se ustima, to je ja mislim posao odraditi pa nisam se na njih bacio odmah.

Evo slike kako izgledaju farovi tj. u kom polozaju leze sociva.

Meni je totalno ovo po mom misljenju pogresno da ovako stoje sociva posto pogledajte i sami da ima rupa oko njih.
Valjda oni trebaju skroz da se uguraju i da nema nikakve supljine oko njih.

Nisam imao dodira sa ovim farovima, puni su motorica unutra za klapnu itd , pa sad i proceduru za ova sociva i opremanje , pa s toga reko da pitam kolege za misljenje.

Evo slike.

Lijevi far:



Desni far




pozdrav i hvala

Zadnja izmjena od all_in_one (07-05-2014 23:05:12)

Offline

#2 07-05-2014 23:13:04

Audi
elproger
Iz: Modrica
Registrovan: 14-03-2014
Komentari: 49

Re: Problem sa GTI farovima

Kolega sto se tice sociva meni na slikama uopste ne stoje kako bi trebala, a jesi gledao diagnostikom da li mozes da uradis podesavanje snopa svijetlosti. ja nisam nikada to radio ali misli da sam vidjeo da ima ta opcija za bixenone.

Offline

Korisnik koji je napisao "Hvala" za ovaj komentar: all_in_one

#3 07-05-2014 23:17:22

all_in_one
elproger
Iz: Rocevic
Registrovan: 22-03-2009
Komentari: 209

Re: Problem sa GTI farovima

nisam gledao druze na dijagnostici imam autocom pa cu pogledati sutra, mada sumnjam da ce ista uspjeti posto farovi i nisu spojeni kako treba , fakticki gori lampica na instrument tabli da je silica pregorila, a to je do farova sto nisu skopcani adekvatno ranije

Sta ostali kazu, svacije misljenje dobro doslo

Zadnja izmjena od all_in_one (07-05-2014 23:17:46)

Offline

#4 07-05-2014 23:29:18

clico2
elproger
Iz: petrovac
Registrovan: 20-01-2009
Komentari: 161

Re: Problem sa GTI farovima

Voleo bih znati, radoznao sam kako diagom podesiti snop Svetlosti i to Autocom-om ?????

Audi napisao:

Kolega sto se tice sociva meni na slikama uopste ne stoje kako bi trebala, a jesi gledao diagnostikom da li mozes da uradis podesavanje snopa svijetlosti. ja nisam nikada to radio ali misli da sam vidjeo da ima ta opcija za bixenone.

Offline

#5 08-05-2014 14:40:29

all_in_one
elproger
Iz: Rocevic
Registrovan: 22-03-2009
Komentari: 209

Re: Problem sa GTI farovima

Sta ostale kolege kazu u vezi polozaja projektora?

Offline

#6 08-05-2014 16:40:17

stratos
Expert
Iz: Novi Sad
Registrovan: 01-09-2010
Komentari: 1,687

Re: Problem sa GTI farovima

Zazor mora da postoji zbog podesavanja projektora. Dal' je ovo konkretno ispravan zazor ili treba manji ili veci, ja neznam.
Kako izgledaju projektori? Znaju da se zasene pa slabo svetle...

Offline

Board footer