elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 15-09-2009 21:43:04

carclima
Član
Iz: djurdjenovac Slavonija.hr
Registrovan: 30-04-2008
Komentari: 0

Clio 2 imo problem

Molim postovane clanove ako imaju kakvu ideju...

auto u problemu je klio2 iz 2002  motor 1,4 16V   sa kompom  IAW 5 NR2.C2...

imam 2 kljuca jedan je otprije riknio a ovaj je danas umro..obzirom da sam vec imao takav auto sa kljucevima u problemu bio bi najsretniji da immo iskljucim..

komp. je hibridna tehnika pa mi malo jebeno da experimentiram  ako ima netko rijesenje ili ideju odakle krenuti jer nisam imao ovak komp.na stolu nikad prije..


Pozdrav!

Offline

#2 16-09-2009 19:01:32

alldecode
Expert
Iz: EU, HR, SB
Registrovan: 29-12-2008
Komentari: 1,492

Re: Clio 2 imo problem

jesi siguran da su kljuèevi riknuli?

Dali u kljuèevima ima ampula ili je zavojnica na ploèici od daljinskog?

Offline

#3 16-09-2009 21:08:09

carclima
Član
Iz: djurdjenovac Slavonija.hr
Registrovan: 30-04-2008
Komentari: 0

Re: Clio 2 imo problem

alldecode napisao:

jesi siguran da su kljuèevi riknuli?

Dali u kljuèevima ima ampula ili je zavojnica na ploèici od daljinskog?

2002  zavojnica .....imo led blinka i to brzo..dakle kljuc....i ne sjecam se klia sa ampulom..

uspio sam napraviti 1 kljuc..zavojnica od jednog kljuca na onaj drugi...kojem je voda sjebala integric.. auto je OK...


kod tih auta ako ti imo lampica trajno svijetli onda nije kljuc nego sustav neispravan ili nema napajanje..jako cesto je u kurcu onaj srednji od 3 releja koji su na kosacu u kucistu koje je na vozacevu blatobranu..tada immo lamp svjetli kad das kontakt a sporo blinka dok kljuca nema....ako led nervozno brzo blinka onda je kljuc..e da zavojnica treba imati oko 35 oma..moja je imala 23 i neradi...valjda nema dovoljno struje da pogura kroz 23 oma...na 35 sve je OK

uglavnom auto pali i sve je a immo off ne postoji za taj c2..ili ga bar ja nisam nasao..a ima me na forumima ko dreka u vinogradu

ipak uvjek pogledaj tu grupu releja na blatobranu..zaborave slozit poklopac pa uleti voda u kontakte i eto problema..

pozdrav !

Hvala na pokazanoj dobroj volji !!!!

Offline

#4 16-09-2009 21:41:03

alldecode
Expert
Iz: EU, HR, SB
Registrovan: 29-12-2008
Komentari: 1,492

Re: Clio 2 imo problem

Ma volje men nikad nefali.

Nego sad cemo mi to riješit.
Ovako.

Ima Clio s ampulom, to su ti noviji e sad neznam od koje godine, 2004 možda.
Trebaš iz BSI proèitat mem 93c46 mislim i poslat mi, a ja ti mogu, tj moj kolega napravit ampulu koju staviš umjesto zavojnice.

Jer ubiti ta elektronika ima 2 funkcije, daljinski i immo kod. Kad skineš zavojnicu daljinski i dalje radi a na njeno mjesto ide ampula nova, a tako ti je u novim kljuèevima.

Pozz

Offline

#5 16-09-2009 23:29:42

carclima
Član
Iz: djurdjenovac Slavonija.hr
Registrovan: 30-04-2008
Komentari: 0

Re: Clio 2 imo problem

alldecode napisao:

Ma volje men nikad nefali.

Nego sad cemo mi to riješit.
Ovako.

Ima Clio s ampulom, to su ti noviji e sad neznam od koje godine, 2004 možda.
Trebaš iz BSI proèitat mem 93c46 mislim i poslat mi, a ja ti mogu, tj moj kolega napravit ampulu koju staviš umjesto zavojnice.

Jer ubiti ta elektronika ima 2 funkcije, daljinski i immo kod. Kad skineš zavojnicu daljinski i dalje radi a na njeno mjesto ide ampula nova, a tako ti je u novim kljuèevima.

Pozz

da ovo si u pravu...zavojnica je za immo..antena daljinca je samo 'nacrtana' na plocici..ma krenio sam ja to skidat i izvadio bsi tamo je 93c66 ok to seeprog procita ali u TMP programu spominju transponder koji nitko od kolega "kljucara" nije imao na lageru..e onda krenuh popraviti kljuc i uspjelo je ..

tako sa izbacivanjem zavojnice smo radili na onim modelima daljinaca kod klia gdje je baterija u kucistu samo daljinca ovdje je baterija na samo plocici daljinca i to je neki noviji sistem koji eto nisam dosada imao a musterija navalio jer treba mu auto ..zato sam i dernio jer u bilom kojem servisu dovezi auto i cekaj barem 10 dana dok oni nabave kljuc..e  a ja moram isti dan..za bijedni 1000 kn...

moram se malo skolovat oko tih kljuceva bit ce tu zive frke na reno autima..nitko nema toliko problema kao oni..

pozdrav!

Offline

#6 16-09-2009 23:32:42

alldecode
Expert
Iz: EU, HR, SB
Registrovan: 29-12-2008
Komentari: 1,492

Re: Clio 2 imo problem

1000 kn što si presložio kljuè?

u al podera covjeka.

A neka, znanje se plaæa, hehe

pozz

Offline

#7 17-09-2009 17:21:06

carclima
Član
Iz: djurdjenovac Slavonija.hr
Registrovan: 30-04-2008
Komentari: 0

Re: Clio 2 imo problem

alldecode napisao:

1000 kn što si presložio kljuè?

u al podera covjeka.

A neka, znanje se plaæa, hehe

pozz

a nije to bilo za znanje ..gle kod mene vec godinama u radnji visi cijenik..izgleda ovako


RADNI SAT MAJSTORA     100 KN  samostalni rad majstora..

RADNI SAT MAJSTORA    200 KN  ako musterija gleda i ometa

RADNI SAT MAJSTORA   350 kn  kad musterija pomaze..


ovaj je i previse pomagao  trebalo je biti i vise al nemogu brate sramota  cut ce me neko


a i bas volim kad sam 5 majstor u redu koji pokusava upalit neku skalameriju..


Pozdrav!

Offline

#8 17-09-2009 17:53:05

predingli
Expert
Iz: Križevci, Hrvatska
Registrovan: 24-12-2008
Komentari: 2,785

Re: Clio 2 imo problem

carclima napisao:
alldecode napisao:

1000 kn što si presložio kljuè?

u al podera covjeka.

A neka, znanje se plaæa, hehe

pozz

a nije to bilo za znanje ..gle kod mene vec godinama u radnji visi cijenik..izgleda ovako


RADNI SAT MAJSTORA     100 KN  samostalni rad majstora..

RADNI SAT MAJSTORA    200 KN  ako musterija gleda i ometa

RADNI SAT MAJSTORA   350 kn  kad musterija pomaze..


ovaj je i previse pomagao  trebalo je biti i vise al nemogu brate sramota  cut ce me neko



a i bas volim kad sam 5 majstor u redu koji pokusava upalit neku skalameriju..


Pozdrav!

Kolega,jel mogu dobiti autorska prava za ovaj cjenik ?
Prava stvar ! Ha Ha

Zadnja izmjena od predingli (17-09-2009 17:54:57)


Ne pitaj me ono što ne znam smile !

Offline

#9 17-09-2009 18:35:38

carclima
Član
Iz: djurdjenovac Slavonija.hr
Registrovan: 30-04-2008
Komentari: 0

Re: Clio 2 imo problem

predingli napisao:
carclima napisao:
alldecode napisao:

1000 kn što si presložio kljuè?

u al podera covjeka.

A neka, znanje se plaæa, hehe

pozz

a nije to bilo za znanje ..gle kod mene vec godinama u radnji visi cijenik..izgleda ovako


RADNI SAT MAJSTORA     100 KN  samostalni rad majstora..

RADNI SAT MAJSTORA    200 KN  ako musterija gleda i ometa

RADNI SAT MAJSTORA   350 kn  kad musterija pomaze..


ovaj je i previse pomagao  trebalo je biti i vise al nemogu brate sramota  cut ce me neko



a i bas volim kad sam 5 majstor u redu koji pokusava upalit neku skalameriju..


Pozdrav!

Kolega,jel mogu dobiti autorska prava za ovaj cjenik ?
Prava stvar ! Ha Ha

ma znas sta ima musterija kad je i ovih 350 malo......ljudi samo kopirajte..vecina mojih kolega ima neku takvu varijantu mog cijenika...

Offline

#10 17-09-2009 23:30:22

008
elproger
Iz: Dubrovnik
Registrovan: 10-05-2008
Komentari: 705

Re: Clio 2 imo problem

da se tu napravit kluc .........samo treba imati alat za to......

Offline

#11 18-09-2009 01:44:21

alldecode
Expert
Iz: EU, HR, SB
Registrovan: 29-12-2008
Komentari: 1,492

Re: Clio 2 imo problem

Cijenik je orginalan, hehe

Offline

#12 18-09-2009 12:32:12

Dajan2008
Expert
Iz: Istra
Registrovan: 07-10-2008
Komentari: 1,329

Re: Clio 2 imo problem

Dodajem svoj glas za standardizaciju navedenog cjenika, nijedna cifra nije previsoka ako je stranka unaprijed informirana i slaže se. smile

Offline

#13 18-09-2009 16:30:41

carclima
Član
Iz: djurdjenovac Slavonija.hr
Registrovan: 30-04-2008
Komentari: 0

Re: Clio 2 imo problem

008 napisao:

da se tu napravit kluc .........samo treba imati alat za to......

Ma jasno da se da napravit..samo pitanje je gdje nam je kraj u nabavi alatki...ja ti imam kolegu koji radi samo kljuceve i radnja mu je na 50 km od mene.tako da mi nepada napamet kupovati nista od te tehnike..e sad on ti ima mislim ad100  ali trenutno nije imao u cega upisati..za 7 -8 dana dolazi mu kljuc sa daljincem i nema potrebe skidati nista sa auta taj njegov ad100 (legalni) to odradi nekim svojim kodovima..

ja nemogu dat toliku lovu samo za taj uredaj...mozda kupim neku kinesku igracku za slicne akcije ali tamo ti moras znati kod ,pricamo o t300 ili mvp i takovim igrackama..

moj posao je autoelektronika i kupujem sve sto trebam za diag i malo kemije oko immo i tabli.... kljuceve srecom imam ovog frenda pa neka se on bavi svojim poslom i svi sretni..

meni je dovoljno da znam kako imo popraviti,zaobici ponekad,i upisati novi kljuc a neka ih pravi netko drugi..

Offline

Board footer