elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#26 10-03-2016 15:24:21

mario.k
elproger
Registrovan: 16-12-2008
Komentari: 192

Re: Astra g 14xe 2001g ne prima gas

Tema se malo otegnula,ima puno komentara koji se ne čitaju,pa se neka pitanja duplaju kao npr. provjeri fazu motora.Pa nije valjda da neznam složit na tom motoru fazu.Mislim da u mojem prvom pitanju piše što je sve provjeravano,a i više od toga.

Evo nove informacije:prije tri dana nalijali smo liqvimolijev aditiv za čiščenje ventila,promijenili ulje u motoru,dobro ispuhali auto na autoputu,i sad radi skoro savršeno,ali zna malo štrecnut kad se doda naglo gas.Dijagnoza je skidanje glave.Auto je radio malo kilometara,vozila žena,i pitanje je kako je to i prije radilo.
Stranka odvezla auto,ako će se skidati glava,javim obavezno kakvo je stanje.Inače prvo sam sumnjao na glavu ili softversku grešku,zato smo nosili komp na provjeru.

Još jedamput hvala svima na komentarima.

Offline

Korisnik koji je napisao "Hvala" za ovaj komentar: djurkic ljubisa

#27 11-03-2016 00:52:37

alexa2406
Expert
Iz: Srbija Kragujevac
Registrovan: 25-10-2013
Komentari: 1,060
Website

Re: Astra g 14xe 2001g ne prima gas

mario.k napisao:

Kod prvog paljenja,auto normalno upali i prima gas.Nakon otprilike 30 sekundi kod dodavanja gasa ne prima gas i puca na usis.Na leru radi normalno,uvožnji jedva ide.
provjeren ispuh ,bobina,svječice,ožičenje do bobine,napajanje,pritisak goriva,kompresija,senzor bregaste,radilice,komp bio na provjeri.

baca greške p0300,p0301,prekid izgaranja.

Radi se o tome da je kolega mjenjao zupčasti,napravio probnu vožnju i bilo je sve OK.auto je došao sa upaljenom lampicom kontrole motora,greška egr.
I sad najveća glupost je ta da je on poništio grešku i tvrdi da je tad počeo problem.

Ja mu pomažem otkloniti kvar ali nemam više ideje,već mi svašta pada na pamet.

jeli prijatelju pa sta pise ovde u prvom postu da nisi ti mebjao zupcasti,a sada ispade da si ti radio pa ko je ovde lud sada svi se trudimo da ispisemo ti sad pametujes nesto i kao ponavljaju se postovi sto si lagao onda.....sto istinu nisi rekao

Zadnja izmjena od alexa2406 (11-03-2016 00:56:19)


drvena kajla je zakon

Offline

#28 11-03-2016 01:44:23

mario.k
elproger
Registrovan: 16-12-2008
Komentari: 192

Re: Astra g 14xe 2001g ne prima gas

Aleksa,akosam rekao da znam valjda promijeniti zupčasti ,ne znači dasam ja ga ja prvi mijenjao,a naravno da sam ga ja kasnije prekontrolirao,jer sam ija sumnjao na fazu.Ovo za laganje je već javno vrijeđanje.

alexa2406 napisao:
mario.k napisao:

Kod prvog paljenja,auto normalno upali i prima gas.Nakon otprilike 30 sekundi kod dodavanja gasa ne prima gas i puca na usis.Na leru radi normalno,uvožnji jedva ide.
provjeren ispuh ,bobina,svječice,ožičenje do bobine,napajanje,pritisak goriva,kompresija,senzor bregaste,radilice,komp bio na provjeri.

baca greške p0300,p0301,prekid izgaranja.

Radi se o tome da je kolega mjenjao zupčasti,napravio probnu vožnju i bilo je sve OK.auto je došao sa upaljenom lampicom kontrole motora,greška egr.
I sad najveća glupost je ta da je on poništio grešku i tvrdi da je tad počeo problem.

Ja mu pomažem otkloniti kvar ali nemam više ideje,već mi svašta pada na pamet.

jeli prijatelju pa sta pise ovde u prvom postu da nisi ti mebjao zupcasti,a sada ispade da si ti radio pa ko je ovde lud sada svi se trudimo da ispisemo ti sad pametujes nesto i kao ponavljaju se postovi sto si lagao onda.....sto istinu nisi rekao

Offline

#29 11-03-2016 03:50:14

alexa2406
Expert
Iz: Srbija Kragujevac
Registrovan: 25-10-2013
Komentari: 1,060
Website

Re: Astra g 14xe 2001g ne prima gas

Jeste javno sam ti rekao da si lazov iiiiii...ocekujes da me zabrane kazne
pa druze sam si sebe demantovao prvi post i poslednji kada si sam rekao valjda znam da uzupcim motor pa ko tu laze,a da li znas da zupcis u to ti se ne mesam....i ne diskutujem...sa srecom

a procitaj dobro moje postove sto sam ti napisao...u vezi faze

Zadnja izmjena od alexa2406 (11-03-2016 03:52:48)


drvena kajla je zakon

Offline

#30 11-03-2016 09:29:01

mario.k
elproger
Registrovan: 16-12-2008
Komentari: 192

Re: Astra g 14xe 2001g ne prima gas

Tu ima stvarno,dobrih i kulturnih majstora,koji ne vrijeđajui znaju se ponašati ,netrebam ih nabrajati to se odmah vidi.Mislim kad netko dobije status experta da bi ako ima neko znjanje trebao imati i malo kulturei .
Još jedamput kad sam rekao da znam promjenit zupčasti ,trebao sam napisat da ga znam prekontrolirat.

Na kraju gadi mi se ta rasprava sa tobom.ja stvarno više ne mislim učestvovat na ovom forumu,a acom bi trebao malo postrožit kriterije ponašanja.

Offline

#31 11-03-2016 09:36:22

acom
Administrator
Registrovan: 20-04-2008
Komentari: 3,955
Website

Re: Astra g 14xe 2001g ne prima gas

@alexa2406 & @mario.k:

Momci stanite malo na loptu i udahnite zraka koji put, pa lagano u komentarisanje. Ovo je primjer sta sve moze nastati usljed loseg sporazumijevanja, mario.k u netacnom izrazavanju/opisu a alexa po zustroj reakciji. Zamolio bih vas da ne ulazite u rasprave koje se konkretno ne ticu problematike.
Hvala!


---> Neznanje je veliki izvor hrabrosti ! <---

Offline

Board footer