elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 23-01-2022 00:12:49

alme94
elproger
Iz: Tesanj
Registrovan: 06-07-2018
Komentari: 144

BMW F10 3.0d

Pozdravljam,

naime ova bembara je neka bolesljiva pa reko da vidim ima li joj oporavka big_smile
bila je na servisu, radjen je motor i sada se ne ponasa normalno .. kad se auto ugrije, krene stucati kao da ce se ugasiti, pa nadodje i sve tako..kad dodas gas, zakresti u motoru bas jako,cesto doda i sam sebi gas ..
eh sada, oni su mijenjali senzor pritiska raila, egr nov stavljen .. mijenjali su zato sto je auto izbacivalo greske raznorazne medjutim opise greski niko nije citao, nisu gledali ni parametre nego ako se vidi da je permanent greska od egra, mijenjaj ga .. s obzirom da sam danas ga gledao i zaboravio da slikam greske, bilo je za rail pressure sensor graduated signal, bacao je i supply voltage 1...

ono sto me najvise zanima a to je, kad sam gledao parametre, poredio sam actual i spec od rail pressurea, na leru actual ima razilazenja cak nekad bude i 0 bar - na trenutak ... a pod gasom zna biti na actual 300 na spec 600, pa actual 700 a spec je vec poceo da pada pa se razidju podosta .. otprilike nula je kad i zakresti sto po mojoj logici tad mu zafali goriva a u cilindru bude zraka i zato se i desi,  smjesa je osiromasena gorivom a afr ratio je totalno izasao van svih granica ... s obzirom da su mijenjali senzor pritiska raila, da li je moguce da visokotlacna pumpa ne moze da dobavi pritisak? moram napomenuti da se ovo desava kad se auto ugrije ... dizne su ispitane i uradjene, adaptacije su resetovane od rail senzora i od EGRa....

hvala puno i izvinite sto ja to na dugo i na siroko ali imam potrebu da kazem sve sto mislim da bi bilo potrebno za opis problema

edit

sad sam malo jos istrazivao i izgleda da su i u njih kao i u vagena pumpe problematicne tj. imaju problema s tim da se materijal ljusti i zezne citav sistem, a s obzirom da je ovaj momak vec uradio dizne, kontam valjda bi taj majstor rekao da je vidio metal u njima ... ko zna .. moram u pon. provjeriti i kakva je dobavna pumpa iz rezervoara i kolko ona baca, trebala bi oko 4 bara ? hvala jos jednom ...

Zadnja izmjena od alme94 (23-01-2022 00:32:05)

Offline

#2 23-01-2022 13:32:08

leopard
Expert
Iz: Dubrovnik
Registrovan: 08-01-2009
Komentari: 849

Re: BMW F10 3.0d

Pozdrav,
Imaju oni problema i sa senzorom tlaka dobavne pumpe.

Offline

#3 23-01-2022 15:56:52

acom
Administrator
Registrovan: 20-04-2008
Komentari: 3,955
Website

Re: BMW F10 3.0d

Prvo pitanje je koliko ima dobavnih pumpi ?


---> Neznanje je veliki izvor hrabrosti ! <---

Offline

#4 23-01-2022 20:59:51

Nemo26
elproger
Iz: NRW Deutschland
Registrovan: 08-11-2017
Komentari: 6

Re: BMW F10 3.0d

Ja bi pogledao izmjerio prvo krug niskog tlaka goriva, do visokotlacne pumpe , pa onda ako je on u redu presalto bi se na visokotlacnu pumpu, eventualno injektori da ne mogu zadrzat tlak. Probaj pratit parametre tlaka goriva, da li pada tlak momentalno nakon sto ugasis auto (injektori ne drze) ili postepeno. Mozes probat pogledat endoskopom u cilindar ako ima mjesta da ga gurnes, al iskreno ako je krug niskog tlaka dobar ja bi to sve poskido i na ispitnu masinu poslo.

Offline

#5 08-02-2022 22:58:16

alme94
elproger
Iz: Tesanj
Registrovan: 06-07-2018
Komentari: 144

Re: BMW F10 3.0d

Pozdrav, problem je rijesen. Auto je uvezen iz DE i vjerovatno je neko gore upisivao nesto u ecu, da li klapne ili nesto sl. ne znam bas jer nismo imali prilike probati ga ispravnog ( dosao je sa mehanickim problemom ). Problem je rijesen kad se uradio egr off dpf off klapne off na originalnoj mapi. Proradio je ujedno i start stop koji nije radio. Ko bi rekao ..

Offline

#6 19-02-2022 12:52:35

Nemo26
elproger
Iz: NRW Deutschland
Registrovan: 08-11-2017
Komentari: 6

Re: BMW F10 3.0d

Boze sacuvaj yikes

Offline

Board footer