elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 02-09-2023 17:39:11

micod
elproger
Iz: Sokolac
Registrovan: 11-12-2010
Komentari: 84

Hyundai santa fe 2013

Potrebna mi je pomoć, naime od skoro sam vlasnik Santa fe,2013, 145kw,DM,D4HA motor,4x4,automatik full oprema ali imam jedan problem koji me dovodi do ludila. Auto ne prijavljuje nikakve greške znači sve je ok samo što po nekad zatrza  i to kad krenem uz nagib na nekih 1500 do 2200 obrtaja. Da napomenem prošle godine sam uradio reparaciju turbine u Užicu, a servis u Sarajevu stavio nov EGR ventil, dizne u Šapcu  u servisu Boss pregledao i sve ok. Znači trzanje se isključivo dešava kad krenem uz brdo i kad držim gas na jednakom broju  obrtaja i on pocinje ničim izazvan dizati
i spuštati obrtaje otprilike (50do100) i tako cima sve dok mu ja ne stisnem gas i to trzanje nestane i nastavi normalno ici. Na zvaničnoj dijagnostici u servisu u Sarajevu sve je ok. Nema grešaka koje ukazuju na kvar bilo čega.Molio bih vas ako negdje ima dobar majstor za Hyundai vozila ili majstor koji je spreman da ovo pregleda da mi javite da ga mogu kontaktirati. Hvala svima  koji uzmu učešće u ovoj temi i pozdrav za sve članove sa ovog foruma. P.S. Ako bi neko od zainteresovanih želio da mu pošaljem video gdje se vidi to cimanje samo nek pošalje emai ili viber broj. HVALA

Zadnja izmjena od micod (03-09-2023 09:35:13)

Offline

#2 05-10-2023 23:15:43

micod
elproger
Iz: Sokolac
Registrovan: 11-12-2010
Komentari: 84

Re: Hyundai santa fe 2013

Samo da javim svima koji budu imali ovakav i slican problem sta je bilo u pitanju na mom autu, naime bio je zacepljen dpf filter i on je pravio velike probleme, znaci egr i dpf softverski ugaseni auto skroz drugo ide super i hvala bogu da sam i to zavrsio. Pozdrav svima

Offline

Board footer