elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 11-10-2009 12:16:39

rimano
elproger
Iz: Tuzla
Registrovan: 14-05-2009
Komentari: 155

Slab pritisak turbine

Pozdrav, interesuje me odgovor na slijedece pitanje.
Ukoliko pretpostavimo da je EGR ventil zaglavljen u otvorenoj poziciji (konstantno vraca ispusne plinove u usis) da li turbina treba da nabija pritisak kao i kada je ERG ventil ispravan?

Imam Pezoa 307 2002 2.0 HDI 110HP sa FAP filterom, u toku voznje odjednom je izgubio snagu, tako da je ubrzavanje skroz lose. Auto se ne gusi i ide normalno , jedini problem predstavlja ubrzavanje.
Nakon brisanja gresaka koje sam ja prouzrocio CPU ne registruje greske. Primjetio sam da pritisak u crijevu koje vodi iz interkulera nije kao prije, a vazduh koji izlazi iz njega nije cist vec ima cadji u sebi.
MAF sensor i senzor pritiska turbine su ispravni.
Na forumima sam pronasao dosta slucajeva gdje auto izgubi snagu kada se ERG zaglavi u otvorenom polozaju ali neznam da li turbina i dalje treba da nabija pritisak kako i ranije.

Offline

#2 18-10-2009 23:11:42

rimano
elproger
Iz: Tuzla
Registrovan: 14-05-2009
Komentari: 155

Re: Slab pritisak turbine

Mozda nekome pomogne. Kvar je pronadjen. Napuklo je crijevo od solenoidnog ventila do wastegate aktuatora pa se wastegate nije mogao zatvoriti.
Slab vakum je mogao prouzrokovati da se EGR nemoze zatvoriti na leru pa je to moguci razlog zbog cega auto pusi na crijevu iz interkulera.
Cim budem imao vremena skinut cu to crijevo da vidim kakva je sada situacija.

Offline

Board footer