elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 04-11-2009 22:33:21

staklar
Član
Registrovan: 31-10-2009
Komentari: 5

Fabia sdi 1.9 2001. god

Do neki dan sam imao problema jer je auto gubio snagu u toku voznje. Kvar je "rijesen" ali sam htio jos koji savjet od ovog foruma. Da pojasnim problem:
U toku voznje sve cesce mi je auto gubio snagu (pri ravnomjernoj brzini, auto uspori a onda naglo prokine i vrati se u normalu). Ispocetka se to javljalo rijetko da bi na kraju to bilo sve cesce. Auto sam odvezao na servis i tamo su mi dijagnosticirali kvar na kompjuteru.
Greska:
19559
motor zaklopke usisne cijevi-V157
kvar
povremeno

Dio mi nisu zamjenili jer nisu imali na stanju, a i savjet je bio da probam naci polovan dio jer je nov po prilicno skup(njihova cijena je bila oko 370 eura).
Dan poslije servisa kvar se "pogorsao", pocelo je nesto da lupa( kad izgubi snagu) a sutra vec to lupanje je prestalo i nije se vise ni pojavilo.
U pokusaju da nadjem polovan dio, jer navodno, po kataloskom broju tog dijela, trabao sam samo naci bilo koji sdi motor od 95-te i mladji. dosao sam u kontakt sa jednim majstorom. Taj majstor je bio skeptican kad sam mu rekao sta trazim, jer je rekao da taj dio ili radi ili ne radi i da je razlog nesto drugo. Dao sam mu da pogleda i na kraju je covjek rijesio problem tako sto je skinuo crijevo sa  EGR ventila i auto se vratilo u normalu. Poslije toga je ukljucio dijagnostiku (VAG-COM) i poslije reseta gresaka, greske nije bilo. Auto sada ide dobro, pratim potrosnju, nikakvih promjena nema. Procitao sam na forumima masu komentara gdje su ljudi zablindirali taj EGR I voze auto bez njega.
Zaboravio sam napomenuti da je taj majstor konstatovo da taj EGR na mom motoru stalno radi(a on misli da se egr treba paliti samo povremeno). Zamolio sam ga da probamo to sve poskidati i ocistiti ali on kaze da vjerovatno ne bi nista rijesili jer je navodno "puko kvar" na tom sistemu :-)

volio bih malo vaseg vremena za moj problem
hvala

Offline

#2 05-11-2009 08:23:45

staklar
Član
Registrovan: 31-10-2009
Komentari: 5

Re: Fabia sdi 1.9 2001. god

Ljudi ima li kakav komentar...nisam valjda djaba pisao :-)

Offline

#3 05-11-2009 10:31:28

oliver
Expert
Iz: SRBAC-RS
Registrovan: 24-01-2009
Komentari: 2,124

Re: Fabia sdi 1.9 2001. god

Pa ili blokiraj egr ili mijenjaj, ako je dobro tako vozi neko vrijeme pa onda skopèaj auto na komp. da se vidi da tu nema još neki problem.Zdravo

Offline

Board footer