elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 19-03-2009 12:18:33

vasa
Član
Iz: Beca
Registrovan: 08-03-2009
Komentari: 16

Pezo 406 2,1 td

cao drustvo!
imam od skora pezo 406 2,1 td proizvedenog 1996 god.
Imam jedan problem auto lepo upali medjutim u fazi zagrevanja motora dok ne zagreje na radnu temperaturu desava se da na leru krene sam da doje gas izmedu 1000-2000 obrtaja varira jedno 10-15 sekundi i smiri se a u voznji se isto desi da doda gas pa moram da nagazim kvacilo i on se smiri posle 10-15 sekundi.kada se zagreje imam osecaj kao da kad pustim gas on zadrzi par sekundi pa ga spusti na ler.Saovim modelom se prvi put srecem pa bi mi pomoc dobro dosla.Inace auto ima LUKAS elektronsku pumpu koja je pre godinu i po remontovana u lukas servisu.Greski u sistemu nema niti je upaljena neka lampa.
ja sam malo trazio po stranim forumima i oni kazu da najcesci kvar je da pumpa negde vuce vazduh i da ne moze da izvrsi regulaciju ubrizgavanja. takodje na internetu ima set dihtunga koji je 50e.dali je neko imao ovaj problem?
UNAPRED HVALA !!!!!!!!

Offline

#2 22-03-2009 21:36:38

vasa
Član
Iz: Beca
Registrovan: 08-03-2009
Komentari: 16

Re: Pezo 406 2,1 td

jel ima neko ideju ili ne

Offline

#3 22-03-2009 22:10:58

zeljolaki
Član
Registrovan: 03-03-2009
Komentari: 6

Re: Pezo 406 2,1 td

pogledaj jeli ti bos pumpa dobro ucvrscena,posebno obrati paznju na zadnji seraf,ako njega nema pumpa vibrira u voznji i regulator sam dodaje gas...lici mi da je to posto se smiri kad stisnes kvacilo..

Offline

#4 16-11-2009 15:19:04

Rubiroza
Član
Registrovan: 16-11-2009
Komentari: 2

Re: Pezo 406 2,1 td

Cao Vaso,
imam isti auto, samo 1998., i problem sam resio tako sto sam lukasovu pumpu zamenio bosovom (tako da gas vise nije elektronski) jer od ove stare nije moglo nista da se uradi, a nova mi je trajala godinu dana i pocela da zeza. Nemam resenje za tvoj problem osim da se klonis ovog tipa motora jer ga svi kude, a delovi su dosta skuplji i redji u odnosu na 1.9. Kazu da su ih ubacivali u P605 kao test motore i da se nisu bas pokazali. Dal zbog loseg odrzavanja prethodnog vlasnika ili nedostatka srece ja sam za dve godine , racunajuci i polugeneralnu, dao izmedju dve i tri hiljade evra na odrzavanje i muka mi je vise od ovog auta. Ne zelim da pljujem po pezou, ciji sam ljubitelj, vec po ovom motoru i prethodnom gazdi. Nadam se da ti ovim negativnim komentarima nisam odmogao vec samo upozorio na mogucnosti. Mozda ces ti ipak bolje proci, a ako krene da zeza pravo na pijacu. Pozdrav. Uzgred zna li neko gde ima creva za ovaj auto jer ne mogu nigde da ih nadjem?

Offline

Board footer