elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 16-11-2009 01:05:05

BUCO
Član
Registrovan: 16-11-2009
Komentari: 6

LAGUNA 1.9 DCI

Molim vas za odgovor ako tko zna ili je imao sl.problem.Naime radi se o LAGUNA 1.9DCI,120KS,2004GOD.
Na 2000 O/min pème trokirati ne pre jako i dimiti bijelo,smrdi ne sagorena nafta.Na leru radi dobro i nakon 2000 O/min isto dobro.Iz tog razloga reparirani injektori meðutim stvar je ista.Ima i stalnu grešku SENZOR TURBO PUNJENJA,SENZOR PRITISKA TURBO PUNJENJA NA CIJEVI JE ISTO NOV.Opis greške na CLIP-u je problem u sukladnosti tj.povezanosti izmeðu tlaka turbo punjenja i atmosferskog tlaka.Greška je prisutna odmah po kontaktu i pali lanpicu na tabli.

Offline

#2 03-12-2009 05:49:31

zsebal11
elproger
Iz: Hrvatska,Lièko-Senjska, Otoèac
Registrovan: 03-12-2009
Komentari: 16

Re: LAGUNA 1.9 DCI

Brat mi ima Lagunu i ubili smo se, njima je turbina bolest. Baš i nije veselo skidati je a mi smo je dvaput skidali, posebno obrati pozornost na šelnu koja drži rebrastu cijev gore pri ispuhu ako budeš skidao. Ako malo pušta zapalit æe ti žice ispod nje, vidio sam ih nekoliko takvih. Ne bih da ureknem ali izgleda mi 90% da æeš skidati turbinu. Ukoliko nekome rikne turbina nije dovoljno zamjeniti je veæ se MORA skinuti usisna grana  oèistiti i naslage ulja u njoj i èitavom usisu. Kažem ispatila nas je, nakon dugo muke jedan majstor iz servisa Renault nam preporuèio da se obavezno skida usisna grana kad se mjenja turbo. Laguna vozi i danas, brat je obožava, nabavio je dijagnostiku za nju i danas je prodao RAV4 a nju ostavio. Zna biti stvarno zaguljena( kartica, sjetla u kabini, brava gepeka, turbo,i gadne su borbe dok je ne upoznaš. Kad postanem punopravi èlan mislim da æu moæi pomoæi oko nabavke polovnih djelova i kvarova iz vlastitog iskustva. Cijeli život vozim Opel i nije me ni jedan toliko patio ali na kraju kupit æu Lagunu. Ljubav nije prava ako ne boli.

Offline

#3 04-12-2009 00:16:21

avtotronic
elproger
Iz: Maribor
Registrovan: 21-03-2009
Komentari: 351

Re: LAGUNA 1.9 DCI

Potpunu se sla¾em sa kolegom zsebal11, u toj situaciji baci pa¾nju i na katalizator, u najgadnoj situaciji bolje da se prebije.
Dobro je i ispitati radnju AGR ventila i da se dobro izèisti!

Offline

Board footer