elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 05-12-2009 11:08:59

pecirepi
elproger
Iz: Kiseljak BiH
Registrovan: 18-11-2008
Komentari: 308

Audi A6 2005 god. component security

Pozzimam problem sa audijem i sa MMI interface-om u njemu tj cd playerom. Crko je stari pa sam uzeo novi tj polovan na ebayu i moram ga ugraditi u auto ali moram nekako component security upisati u njega i vin tj broj sasije. Mislio sam ja to izvesti sa starog ali je problem u tome sto ovaj star je pobudalio u voznji i resetovao se na tvornicke postavke i kodiranje mu na nuli pa tako da je aktivirala se security protection sto znaci da se neslaze u njemu component security a vjerojatno ni vin. Ocitao sam eeprom i flash iz starog mmi-a i eeprom iz novog mmi-a pa me zanima dali tko se sreo i to vec radio. Dli se moze sa vag k+can commanderom 1.4 ocitati i upisati jer ima nekih opcija. Hvala.

Offline

#2 06-12-2009 04:00:01

Code-servis
elproger
Iz: Pecigrad
Registrovan: 13-10-2009
Komentari: 40

Re: Audi A6 2005 god. component security

Druze moj,ja i moj kolega smo imali problemna A8 ista godina.Kod starog MMI je bio problem sto je ublokirao komunikaciju i nije vidio radio,displey,cd.Probali sve i svasta i rezultat 0 bodova.Nov dio preskup a pase i od A6 jer ovaj nema TV.Rijesenje nasli u Zagrebu, kupili za 5000 kuna polovan i kad smo ga postavili i dalje ne radi nista i dalje problem komunikacija sa diagom.Veli da se mora kod Novosela u ovlasten servis i oni upisu broj sasije.I tako mi razgovaramo a auto vani otkljucan ugasen motor i kljuc u dzepu.Nakon 15 minuta stavimo kljuc u bravu i prordi sve cak i ton na zvucnike sto je nemoguce dok se ne upise vin.Provjerim vin kad tamo pase broj sasije.E
sad kako je do tog doslo neznam ali nas Novosel nije vidio a auto sad normalno radi i nikakvih gresaka.A taj servis kaze da je moguce jer je dio sa Test vozila iz Njemacke i nema broj sasije.Pa sad od kud  je pokupio vin neznam?Pozdrav i uzivaj u radu.


Licemjerstvo je bolest svake zajednice. To je bolest koja ruši sve ispred sebe ne birajuæi samo pojedince nego društva u cijelosti........

Offline

#3 06-12-2009 22:40:49

pecirepi
elproger
Iz: Kiseljak BiH
Registrovan: 18-11-2008
Komentari: 308

Re: Audi A6 2005 god. component security

vidi druze ovaj uredjaj mora sloziti component security code i vin pa tako da mi nije jasno sta bi moglo biti u tvom slucaju ali u ovome moram uskladiti to dvoje. imam vag can commader i vag k+can commander pa me zanima dali je moguce s njim jer nisam nikada to radi o

Offline

#4 06-12-2009 23:33:32

MN026
elproger
Iz: Smederevo
Registrovan: 19-01-2009
Komentari: 2,197

Re: Audi A6 2005 god. component security

trebalo bi da moze ali moras da znas i  7cifreni kod e sad to comander tvoj treba da cita pa ga onda prebacis-iskalkulises kao sto jemluluc objasnio

Offline

#5 07-12-2009 13:16:29

pecirepi
elproger
Iz: Kiseljak BiH
Registrovan: 18-11-2008
Komentari: 308

Re: Audi A6 2005 god. component security

jesuli sad ovo nagadjanja ili stvarno je netko provjerio jer moram da idem do auta nekih 45 minuta pa ako nebude radilo onda mi je malo bad.

Offline

Board footer