elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 26-12-2009 23:39:35

DAMJAN1990
Član
Iz: Niksic
Registrovan: 26-12-2009
Komentari: 6

Renault Laguna 1.8 RXE 94 god problem paljenja

Pozdrav svima, posjedujem Renault Lagunu 1994 godiste 1.8 RXE 64 KW savrseno me sluzi ali imam problem sa paljenjem

Problem se sastoji u sledecem: Kada upalim auto i pustim ga da se zagreje dolazi do naglog gubitka obrtaja (tj. nakon dodavanja gasa)
i auto se ugasi i narednih 15,20 do 30 minuta nema sanse da ga mogu upaliti samo vergla i to je to. Nakon tih 20-30 minuta auto upali kao i prvi put kao mina i zatim ista prica. Da li bi me neko mozda znao posavjetovati i reci mi sta da radim ukoliko je imao slicnih iskustava.

Da ga vodim kod majstora nema sanse zato sto sam ga vec 2 puta i zamijene mi osnovne djelove i opet ista prica.

Unaprijed zahvalan

Zadnja izmjena od DAMJAN1990 (26-12-2009 23:39:55)

Offline

#2 27-12-2009 11:55:38

drekawac
elproger
Registrovan: 14-11-2009
Komentari: 153

Re: Renault Laguna 1.8 RXE 94 god problem paljenja

jer je isla na dijagnostiku?

Offline

#3 27-12-2009 14:55:04

DAMJAN1990
Član
Iz: Niksic
Registrovan: 26-12-2009
Komentari: 6

Re: Renault Laguna 1.8 RXE 94 god problem paljenja

nije nikako , a nisam siguran koliko bi to pomoglo

Offline

#4 27-12-2009 15:09:51

MN026
elproger
Iz: Smederevo
Registrovan: 19-01-2009
Komentari: 2,197

Re: Renault Laguna 1.8 RXE 94 god problem paljenja

ma odresi kesu,nemoze da popravljas auto preko neta.ovo sluzi kao opste uputstvo za soliste ali nikako ili niko nemoze da ti odgovori na tvoje tek tako pitanje jer moze da se navede ,,mali milion ,,razloga za takvo ponasanje
mogu da vode polemiku-razgovora ljudi koji radfe taj posao stalno i razmenjuju iskustva i imaju sa cime da rade a ti svojim zadnjim odgovorom pitas nesto nagjluplje sto je moguce.da dijagnostika netreba nebi je ni pravili-ona omogucava laksu potragu za problemom koji nemora da bude i kvar isamim skracenjem gubitka vremena spasava ti i dzep.

Offline

#5 27-12-2009 15:49:37

DAMJAN1990
Član
Iz: Niksic
Registrovan: 26-12-2009
Komentari: 6

Re: Renault Laguna 1.8 RXE 94 god problem paljenja

Slazem se svaka cast, hvala. Ali sam postavio ovaj problem zato sto sam predpostavio da je neko od forumasa vec imao isti problem i da mi odprilike da smjernicu sta da radim.

Offline

#6 27-12-2009 16:52:13

oliver
Expert
Iz: SRBAC-RS
Registrovan: 24-01-2009
Komentari: 2,124

Re: Renault Laguna 1.8 RXE 94 god problem paljenja

Pa vjerovatno je neko imao takav problem, ali nemora znaèit da æe kvar biti na istom mjestu na istom dijelu . Auto se može gasiti i gubiti snagu zbog puno stvari, a kopèanjem na dijagnostiku æeš eliminisati dosta stvari ili možda odma naæi šta je kvar. Ovako æe te ljudi vjerovatno upuæivati na pogrešne stvari i samo æe te koštati više para, živaca i vremena nego da si odma odvezao nekom majstoru koji to može riješiti. I nemogu nikako shvatiti da majstori nemogu riješiti a kao ti æeš popraviti preko interneta. Vozi to nekom ali ko može riješiti, slažem se da ima dobri i loši majstora ali i ti možeš birati nemoraš voziti onom ko æe te zajebat.

Offline

#7 27-12-2009 23:34:27

Dajan2008
Expert
Iz: Istra
Registrovan: 07-10-2008
Komentari: 1,329

Re: Renault Laguna 1.8 RXE 94 god problem paljenja

Vozi to kvalitetnom majstoru, onom koji èe se pozabaviti dijagnostikom i definiranjem kvara a ne mijenjanjem najèešæih fora. Zatraži da se ne naplati ono što nije pokvareno, na to imaš pravo. Ako je problem npr. u bobini ne može ti majstor naplatiti pumpu goriva ako je sa starom i novom potpuno ista situacija. A kad naðeš majstora u kojeg možeš imati povjerenja obavezno 10% napojnice, pokaži da ga cijeniš, jer je kvalitet teško naæi i tu treba ulagati.
Pozdrav smile

P.S. nemoj raditi klasiènu grešku, odeš kod 1. majstura, on zamijeni 1 dio, platiš a auto radi isto. Ti nezadovoljan odeš kod drugog, isprièaš mu iskustvo s 1. majstorom, on zamijeni 2. dio, platiš a auto i dalje ne šljaka, odeš treæem majstoru, isprièaš kako su te prošla dva zeznula, ovaj ti zamijeni paletu dijelova, plaèaš cifru a auto i dalje luduje zajedno sa vlasnikom...
Ne vidim ti u profilu odakle si, ali da piše možda bi se mogao obratiti nekom od majstora na ovom forumu, naroèito neèeš pogriješiti ako se daš u ruke nekom iz Expert tima, to je moja topla preporuka.

Zadnja izmjena od Dajan2008 (27-12-2009 23:43:03)

Offline

#8 28-12-2009 00:44:48

DAMJAN1990
Član
Iz: Niksic
Registrovan: 26-12-2009
Komentari: 6

Re: Renault Laguna 1.8 RXE 94 god problem paljenja

Iz Crne Gore sam , iz Nikšiæa ovdje nema mnogo majstora koji bi znali šta nije u redu a autodijagnostiku za moj Renault Lagunu ima samo 4-5 majstora u èitavu Crnu Goru, a istu malo ko zna da iskoristi kako treba. Hvala vam svima na savjetima sa kojima se slažem 100% i to æu i da uradim èim uspjem naæi pravog majstora. Nekolika su me veæ opelješila a ništa napravila, èak šta više jedan mi je naplatio zamjenu sveæica i razvodne kape a kada sam ja prije neki dan vidio da ona nije ni mijenjana veæ samo skinuta i vraæena došlo mi je da uhhhhhhhhhh da vam ne prièam.
U svakom sluèaju hvala puno i nadam se da æe se naæi barem neko ko æe konaèno uspjeti da mi riješe ovu dusu

Offline

#9 28-12-2009 00:58:56

oliver
Expert
Iz: SRBAC-RS
Registrovan: 24-01-2009
Komentari: 2,124

Re: Renault Laguna 1.8 RXE 94 god problem paljenja

Ajde uradi bar dijagnostiku pa se javi ako ništa neriješiš, jebiga ispade kao da smo te otjerali a sve u najboljoj namjeri. Pozdrav Crnoj Gori.

Offline

#10 28-12-2009 23:46:29

carclima
Član
Iz: djurdjenovac Slavonija.hr
Registrovan: 30-04-2008
Komentari: 0

Re: Renault Laguna 1.8 RXE 94 god problem paljenja

DAMJAN1990 napisao:

Iz Crne Gore sam , iz Nikšiæa ovdje nema mnogo majstora koji bi znali šta nije u redu a autodijagnostiku za moj Renault Lagunu ima samo 4-5 majstora u èitavu Crnu Goru, a istu malo ko zna da iskoristi kako treba. Hvala vam svima na savjetima sa kojima se slažem 100% i to æu i da uradim èim uspjem naæi pravog majstora. Nekolika su me veæ opelješila a ništa napravila, èak šta više jedan mi je naplatio zamjenu sveæica i razvodne kape a kada sam ja prije neki dan vidio da ona nije ni mijenjana veæ samo skinuta i vraæena došlo mi je da uhhhhhhhhhh da vam ne prièam.
U svakom sluèaju hvala puno i nadam se da æe se naæi barem neko ko æe konaèno uspjeti da mi riješe ovu dusu

ma uvjek me ovakve price naljute....nemoze ti niko uzet tvoje pare a da nije napravio posao..dakle ako si dao auto jer ne radi kako treba i ja ti za popravak uzmem 100 eu on sutra ima isti problem ..ja OCEKUJEM da mi ga vratis i kazes alo majstore vidi ne valja..nema tu ljutnje bar ne kod mene..svi smo ljudi svi zajebemo nekad..ne uvjek namjerno..prema tome ili cu ti popravit ono za sto sam uzeo onih 100 eu sa pocetka price ili ti vratiti tvoje novcice i odvest te na kafu i ispricati se jer ja to neznam napravit..desi mi se to 2-3 puta godisnje..

nastupi ko covjek i opisi problem ..opisi i povjest bolest..prosle pokusaje popravka da zna majstor sto si pokasavao..i kao sto kaze kolega kad te oderem (a smijem jer znam sto svi oni prije neznaju) dodaj gore za pivu bar da vidim da cijenis sto sam se potrudio..

zasto takvima uzmem malo vise nego inace..pa eto da ih naucim gdje zivi majstor koji je skup jer ZNA sto radi..

e sad drugi je padez sto je tvoj auto "94 dakle moze imati puno stvari koje su van tolerancija a tesko je od prve pogodit koja je kriticna za tvoju situaciju..
ja bi krenio sa mjerenjem tlaka goriva..oprao dizne..diagnoza motronika..iako upalio bi lampicu greske da je problem na motroniku..no opet 94 je bila daleko jakooo.. i normalno nemogu reci koliko ce kostati popravak treba se to malo preispitati...pa se cujemo kad budem imao procjenu popravka..a ti reces jel idemo u to ili nemas love da se odradi kako treba..

P.S kod par tih starijih francuza problem za neuredan ler je potenciometar grla..

Pozdrav!

Offline

#11 31-12-2009 15:18:21

DAMJAN1990
Član
Iz: Niksic
Registrovan: 26-12-2009
Komentari: 6

Re: Renault Laguna 1.8 RXE 94 god problem paljenja

sada ga ne mogu upaliti uopste samo vergla sad

Offline

#12 31-12-2009 16:45:03

oliver
Expert
Iz: SRBAC-RS
Registrovan: 24-01-2009
Komentari: 2,124

Re: Renault Laguna 1.8 RXE 94 god problem paljenja

Vidi dolazili gorivo do motora i izmjeri pritisak

Offline

#13 31-12-2009 17:34:37

koyot
Expert
Iz: Kladanj, BiH
Registrovan: 18-07-2009
Komentari: 2,995

Re: Renault Laguna 1.8 RXE 94 god problem paljenja

ak nemas dobrog i sigurnog majstora ostaje ti samo ovlasteni servis


atm tuning
electronic key

------------------------

Offline

#14 31-12-2009 17:38:35

DAMJAN1990
Član
Iz: Niksic
Registrovan: 26-12-2009
Komentari: 6

Re: Renault Laguna 1.8 RXE 94 god problem paljenja

problem rijesen tj. pronadjen, prolem je sakriven bio u razvodnoj kapi koja je ne znam ni ja kako kondezovala unutar i nakon silnog kondezovanja grafiti su zardjali i onemogucili provod struje, to objasnjava zasto sam gubio snagu kada dodam gas naglo zato sto su u tom trenutku radile mozda samo 2,3 sveæice i onda se auto gasio, a nije mogao ni da se upali. Problem sam uspio ja da ustanovim i pronaðem. Hvala svima, odoh sad da kupim novu razvodnu kapu POZZZZZ svima i sreæna Nova godina

Zadnja izmjena od DAMJAN1990 (31-12-2009 18:28:55)

Offline

#15 03-01-2010 21:21:25

schuba
elproger
Registrovan: 25-01-2009
Komentari: 654

Re: Renault Laguna 1.8 RXE 94 god problem paljenja

Samo da dodam da ti taj auto nemože dijagnosticirat nitko ko nema Renault clip. Ništa drugo ne pali, jer procesor od tog auta radi na ISO8 protokolu koji je unikatan i vec pomalo zaboravljen. Inaèe ti je auto skroz OK.

Offline

Board footer