elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 08-01-2010 11:26:27

topsy
Član
Registrovan: 08-01-2010
Komentari: 16

Megane 1.5 dci check injection!

Imam megane 1.5 dci 2004 god.Auto mi  pri mjenjanju brzina iz više u nižu ili obrnuto odjedamput kao da æe zagušiti motor ,a onda nakon par sekundi trzne i krene dalje.Vozio sam ga u ovlašteni servis na dijagnostiku gdje su rekli da je možda instalacija ili potenciometar na papuæici gasa.Promjenjen potenciometar i bilo je dobro dva tjedna otišao sam reklamirati u servis,oni su ga opet spojili na dijagnostiku koja je pokazivala da je sve u redu.Naknadno je moj mehanièar skužio da je problem u konektoru koji ulazi u potenciometar(tamo gdje žice ulaze u konektor).Èovjek je otišao u ovlašteni servis u blizini njegove radionice pitati šta da se radi.Oni su mu dali nekakav alat da stisne te žice i rekli da æe biti sve ok.U tom servisu su prije mjenjali instalaciju.Bilo je tisuæu kilometara sve ok i opet se poèelo dogaðati s time daa mi sad javlja poruku check injection i upali lampicu servis.Auto je spojen na dijagnostiku u servisu i ne pokazuje nikakvu grešku oni bi mjenjali instalaciju koja doðe 9600 kn + ruke 200 kn.Zanima me da li je neko veæ imao taj problem i kako ga je riješio?

Offline

#2 08-01-2010 23:55:56

schuba
elproger
Registrovan: 25-01-2009
Komentari: 654

Re: Megane 1.5 dci check injection!

Trebaš se spojit na dijagnostiku, i oèitavat signal sa pedale gasa za vrijeme vožnje. Tako èeš barem znat da li te tlaèi pedala ili nešto drugo.

Offline

#3 09-01-2010 00:41:47

008
elproger
Iz: Dubrovnik
Registrovan: 10-05-2008
Komentari: 705

Re: Megane 1.5 dci check injection!

vidi da upali lampicu od motora a na aparatu nema greske prica ti ne drzi vodu .........garant.....
kojom dijagnostikom radite?
ovdje je izgleda jasno da je problem na instalaciji do potenciometra pedale........
kod clia je problem vazda u konektoru pricvrscenom  uz papucicu kumplunga a ne na samom potenciometru......
kako rijesiti? lemilo ,toplinski buzir.........ako treba naci konektor sa nesto kabla i prilemiti........
kod renoa to nemoze mjenjaju cijeli segment instalacije....cifra boli glava......nista cudano........
kazu ako konektor otkopcas i ukopcas vise puta postaje rizican.......u renolovom alatu prob-lampa ne postoji..........

Offline

#4 09-01-2010 12:31:32

topsy
Član
Registrovan: 08-01-2010
Komentari: 16

Re: Megane 1.5 dci check injection!

Dijagnostika u ovlaštenom servisu (Renault Spam-Zagreb),a kod mehanièar laptop i nekakva jedinica koja ide u konektor od auta i to sve povezano bežièno.A ovo sam krivo napisao  dijagnostika oèitava grešku na kompu od auta(pokazuje koliko se puta upalila lampica check injection).Elektrièar me u Baotiæu zvao da vidim šta piše na laptopu.Njemu pokazuje da je instalacija ok od konektora do kompa isto kao i potenciometar.Frend mi radi u Baotiæu i on na kraju pitao šta da se radi (DALI SU MU ODGOVOR TREBA PRELEMITI).Èovjek me naruèio 22.12.2009 i na kraju mi isti elektrièar govori da se to ne radi da bi se auto mogao zapaliti.Èovjek me odkantao sam tak.008 Expert fala ti na odgovoru ljepo æu si naæi jebeno dobrog elektrièara koji æe uzeti u ruke (lemilo,toplinski bužir...) i napraviti posao kako treba.Ako treba otiæi i na auto otpad naæi isti takav konektor sa nešto žice pa nek èovjek radi.Javim šta je napravljeno.

                                                                                                                                                Fala još jednom!

Offline

#5 11-01-2010 22:09:35

topsy
Član
Registrovan: 08-01-2010
Komentari: 16

Re: Megane 1.5 dci check injection!

Kao što rekoh da æu se javiti.Jutro otišao kod elektrièara i èovjek odradio posao.Maknuo stari konektor i direktno se spojio sa žicama na potenciometar s tim da je dodao 10 cm žice i na drugom kraju se spojio sa drugim konektorom na instalaciju i sad šljaka.Cifra 250 kn,a gospoda u ovlaštenom servisu bi mjenjali inst.i dignuli jebene novce.

Offline

Board footer