elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 18-02-2009 19:05:55

Aston
elproger
Iz: Sarajevo
Registrovan: 18-02-2009
Komentari: 60

Daewoo Lanos 1.3L

Pozdrav,

Imam problem sa imobilajzerom, a od svega što mi treba imam samo dobru volju.

Auto upalim samo kada zavojnicu sa brave bliže primaknem kljuèu, a ni to neæe svaki put.
 
Neznam da li je do kljuèa ili do brave pošto imam samo jedan kljuè.

Probao sam nešto èitati sa programom u attachment-u ali samo lupa neke gluposti.

Hvala,

Zadnja izmjena od Aston (18-02-2009 19:11:48)


Šuti i trpi moj Abide.

Offline

#2 18-02-2009 20:46:25

acom
Administrator
Registrovan: 20-04-2008
Komentari: 3,955
Website

Re: Daewoo Lanos 1.3L

Mozes li izvaditi chip iz kljuca ?


---> Neznanje je veliki izvor hrabrosti ! <---

Offline

#3 19-02-2009 11:24:23

Aston
elproger
Iz: Sarajevo
Registrovan: 18-02-2009
Komentari: 60

Re: Daewoo Lanos 1.3L

Pokušao sam ali je zaliven nekom epoksidnom smolom.Raèunao sam i na tu opciju da skinem immo i zalijepim ga za zavojnicu, a narezao bi obiène kljuèeve i palio auto.


Pokušao sam elektroniku spojiti na stolu prema šemi iz pdf dokumenta, i tasterom odglumit start (30* okrenut kljuè) ali na K liniji ne izlazi ništa (mjerio osciloskopom).

Neznam da li ECM(Electronic control modul tj.ECU ali ga u dokumentu tako zovu) mora poslati neki upit imobilajzeru kao npr. ima li oèitan kljuè u buffer-u ili imo mora sam poslati kod po k liniji ?

Postoji li za ovaj auto neko rješenje kako uraditi Immo disable ?


Šuti i trpi moj Abide.

Offline

#4 21-02-2009 08:35:03

maxcombor
Član
Iz: Bor
Registrovan: 14-02-2009
Komentari: 7

Re: Daewoo Lanos 1.3L

Ajde sad da ne tupim , pa skini celu zavojnicu zalepi takodje ceo kljuc u istu (naravno prvo narezi obican) pa sve to sakrij ili ti strpaj ispod volana ,obicno sam ovo radio kod pojedinih pezoa ,inace
slucaj se desava kada prelazni kondenzator koji pusta signal kroz zavojnicu oslabi ili pobrljvi pa sam krena da izigrava zavojnicu, Ili je shirm u  kabli los , vidjao sam u toku rasklapanja nekih stranaca da su im dodatno obmotavali kablu do prstena alu folijom. Iz znatizelje a i pomalo zajedljivo sam skinuo na jednom i auto stvarno nije hteo da vidi kod, Glupo ili Smesno zar ne.

A sto se tice pravljenja immo emmulatora neznam koliko si vican u programiranju microcontrolera.

Zadnja izmjena od maxcombor (21-02-2009 09:00:55)

Offline

#5 23-02-2009 13:06:32

Aston
elproger
Iz: Sarajevo
Registrovan: 18-02-2009
Komentari: 60

Re: Daewoo Lanos 1.3L

maxcombor napisao:

Ajde sad da ne tupim , pa skini celu zavojnicu zalepi takodje ceo kljuc u istu (naravno prvo narezi obican) pa sve to sakrij ili ti strpaj ispod volana ,obicno sam ovo radio kod pojedinih pezoa ,inace
slucaj se desava kada prelazni kondenzator koji pusta signal kroz zavojnicu oslabi ili pobrljvi pa sam krena da izigrava zavojnicu, Ili je shirm u  kabli los , vidjao sam u toku rasklapanja nekih stranaca da su im dodatno obmotavali kablu do prstena alu folijom. Iz znatizelje a i pomalo zajedljivo sam skinuo na jednom i auto stvarno nije hteo da vidi kod, Glupo ili Smesno zar ne.

A sto se tice pravljenja immo emmulatora neznam koliko si vican u programiranju microcontrolera.

Elektronikom u širem smislu se bavim više od pola svoga života, a pošto mi je svrha da na ovom forumu razmjenim znanje i korisne stvari moram da ispravim jednu grešku.

Maxbor hvala na pomoæi, i želim da te ispravim iz razloga što ne postoji kondenzator niti stanje kondenzatora kada se on ponaša kao zavojnica.Sluèaj "prelazni kondenzator" isto nije objašnjen kako bi trebao, ali da napomenem nije problem u tome. Sa RFID ureðajima imam dosta iskustva poèevši od samogradnje èitaèa sa EL4905 kolom, i pisanjem decode i crc rutine za EL400x protokole, HITAG i dr.

Rješenja koja su mi predložena (drži vodu dok majstori odu) nisu u mom stilu.

Pošto sam otvorio post IMMO EMULATOR nastavljam pod tom temom, a ovu možemo završiti na ovome pošto sam došao do odgovora koji su mi trebali.


Šuti i trpi moj Abide.

Offline

#6 24-02-2009 05:10:30

maxcombor
Član
Iz: Bor
Registrovan: 14-02-2009
Komentari: 7

Re: Daewoo Lanos 1.3L

Obzirom da  tvoje poznavanje elektronike cenim jer sam citao tvoje postove <u najboljem smislu > , mislim da se moras sloziti samnom da kond zajedno sa zavojnicom odredjuje reznu freq sto  sam i mislio samim tim ako on odredjuje donju granicu rezne freqvencije ,sta se desava s`njim kad promeni svoju vrednost? Sto inace nije cudo kod smd elemenata u toku pregrevanja.

Inace predhodni moj post je bio iz najbolje namere "da prezimis zimu pa na leto eto zanimacije sa immo-ima" Pozdrav Aston

Offline

Board footer