elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 18-06-2009 16:05:17

Dr.Nele
Član
Registrovan: 10-06-2009
Komentari: 4

Navigacija sa "našim" mapama??

Interesuju me vaša iskustva za naše mape u auto-navigacijama? Ima li u nekom autu korisna mapa za Balkan?
Hvala


Ko hoæe nešto da uèini, naðe naèin, ko neæe ništa da uèini, naðe opravdanje.

Offline

#2 27-06-2009 20:13:12

lovke
elproger
Iz: beograd
Registrovan: 01-05-2009
Komentari: 83

Re: Navigacija sa "našim" mapama??

za balkan ima ali nema srbije i crne gore sve ostalo ima ja imam lagunuzII sa fabrickom navigacijom i ima bosna, hrvacka,makedonija slovenija komplet je east europ imas na netu svasta zavisi koja je navigacija. pozz

Offline

#3 27-06-2009 23:25:10

imota
elproger
Iz: Hrvatska
Registrovan: 01-06-2009
Komentari: 18

Re: Navigacija sa "našim" mapama??

Ako postoji moguènost ubaci GARMINa ili I Go 8.
Rade odlièno i postoje naše ceste.

Offline

#4 28-06-2009 22:59:17

Dr.Nele
Član
Registrovan: 10-06-2009
Komentari: 4

Re: Navigacija sa "našim" mapama??

imota napisao:

Ako postoji moguènost ubaci GARMINa ili I Go 8.
Rade odlièno i postoje naše ceste.

U sta Garmina ili Igo druze? Pitao sam za navigacije "fabricke" u autima


Ko hoæe nešto da uèini, naðe naèin, ko neæe ništa da uèini, naðe opravdanje.

Offline

#5 02-07-2009 19:20:44

iverlin
elproger
Iz: medjimurje
Registrovan: 15-06-2009
Komentari: 53

Re: Navigacija sa "našim" mapama??

ima ti jedna mapa koja se zove adriaroute. tu u toj karti su ti Hrvatska,Slovenija,Bosna,Makedonija,Srbija. ali neznam ako ti radi na fabricki od auta.

Offline

#6 04-07-2009 20:16:51

lovke
elproger
Iz: beograd
Registrovan: 01-05-2009
Komentari: 83

Re: Navigacija sa "našim" mapama??

adriaroute je za garmin navigaciju nemoze u fabrcku navighaciju u autu

Offline

#7 09-07-2009 17:22:35

tango91
elproger
Iz: Split
Registrovan: 08-07-2009
Komentari: 483

Re: Navigacija sa "našim" mapama??

sto se tice navigacije koja je ugradena u aute to mozemo zaboriviti jos bar sljedecih 2-3 godine minimalmo jer mi spadamo u istocnu europu i velike kuce nemaju interes za nas mala kolicina automobila sa ugradenom navigaciom dok je na zapadu situacija nesto drugacija tamo puno vise auta ima vec ugradenu navigaciju kao standardnu opremu  i to im je u interesu

Offline

#8 20-11-2009 11:31:48

Barrichello
Član
Registrovan: 11-11-2009
Komentari: 7

Re: Navigacija sa "našim" mapama??

Evo torrent za Renault Carminat CNI1. 9 CD-a VDO Navteq 2009/2010. Benelux, Centralna Evropa, Istocna Evropa, Njemacka, Spanija, Italija, Skandinavija, Francuska, United Kingdom.

Zadnja izmjena od Barrichello (20-11-2009 11:32:51)

Offline

#9 01-12-2009 13:42:50

Barrichello
Član
Registrovan: 11-11-2009
Komentari: 7

Re: Navigacija sa "našim" mapama??

Na disku (link u mom predhodnom postu) za Istocnu Evropu nalaze se mape za Sloveniju i Hrvatsku. Nadam se da ce Navteq u naredne 2 god. uraditi mape za Bosnu, Srbiju i Crnu Goru. Za sada su valjda snimili samo vaznije magistrale i auto puteve (nema na disku).
Sto se tice mapa za navigacije u Renault vozilima mozete se informisati ovdje:

sta je novo izaslo, a diskovi za koje sam postavio link su ovi:


Kod mene (laguna II 2004, color screen) rade, samo treba pravilno narezati disk.

U vezi GPS uredjaja u Renaultu mozete se informisati ovdje:

doduse na Francuskom ali malo google translate i to je to. Ja sam za moju navigaciju sa ovog sajta skinuo update softwer-a (bio mi je NAV6 ver.1, a sada je NAV6 ver.2) i uspjesno sam updateovao softwer (opet je bitno pravilno narezati CD da bi ga navigacija prepoznala)

Offline

#10 14-12-2009 16:46:48

bora
Član
Registrovan: 14-12-2009
Komentari: 1

Re: Navigacija sa "našim" mapama??

da li neko zna kako i da li mogu da ubacim navigaciju u Audi A4 (2009. god). Ima MMI .
Unapred hvala svima

Offline

#11 17-12-2009 13:57:37

staklar
Član
Registrovan: 31-10-2009
Komentari: 5

Re: Navigacija sa "našim" mapama??

za "fabricke" uredjaje neposotji ni jedna mapa koja pokriva ovaj region detaljno. NAVTEQ je firma koja radi karte za sve proizvodjace navigacija i kad odete na njihovu stranicu mozete da vidite pokrivenost pojedinih podrucja npr.

Offline

#12 18-12-2009 19:04:25

koyot
Expert
Iz: Kladanj, BiH
Registrovan: 18-07-2009
Komentari: 2,995

Re: Navigacija sa "našim" mapama??

oprezno sa tim mapama mogao bi neko ostat bez ionog sto vec ima ,ima odredjena procedura za updejt kod audi-a mmi .


atm tuning
electronic key

------------------------

Offline

#13 20-12-2009 20:05:49

staklar
Član
Registrovan: 31-10-2009
Komentari: 5

Re: Navigacija sa "našim" mapama??

zarkic napisao:
staklar napisao:

za "fabricke" uredjaje neposotji ni jedna mapa koja pokriva ovaj region detaljno. NAVTEQ je firma koja radi karte za sve proizvodjace navigacija i kad odete na njihovu stranicu mozete da vidite pokrivenost pojedinih podrucja npr.

a za audi??

probaj na ovoj stranici

Offline

#14 04-02-2010 02:46:46

segal
Član
Iz: Sarajevo
Registrovan: 03-02-2010
Komentari: 4

Re: Navigacija sa "našim" mapama??

zdravo ,

imam fabricku carminat navigaciju  u laguni 2001god. imam  oginalan cd evrope al balkana nigdje!  skinuo sam tone cd-ova przio na svim brzinama i nisam nigdje uspio pronaci onu sto mi treba    tj. da ima mape BIH.   jedina korisna stvar koju sam postigao je da sam uradio update verzije.
cini mi se da ovdje ima korisnih linkova al ih nazalost nemogu vidjeti .  jel ima neko vremena i dobre volje da mi pomogne da dodzem do pravog CD-a ?

Offline

#15 06-02-2010 02:50:13

gidra
Član
Iz: Doboj Republika srpska BiH
Registrovan: 20-06-2009
Komentari: 15

Re: Navigacija sa "našim" mapama??

To sam i ja ganjao za jednog kolegu ali nisam nasao, tek kada su ubacili dvd u ta auta su pocele neke verzije sa nasim zemljama

Offline

#16 06-02-2010 02:53:00

skyline-GTR
Moderator
Iz: Bosanska Krupa / BiH
Registrovan: 28-04-2009
Komentari: 1,885

Re: Navigacija sa "našim" mapama??

segal napisao:

cini mi se da ovdje ima korisnih linkova al ih nazalost nemogu vidjeti .  jel ima neko vremena i dobre volje da mi pomogne da dodzem do pravog CD-a ?

1.upoznaj se pravilnikom foruma bit ce ti sve jasno
2.neguraj svasta u nju da se nebi kasnije kajao


UCOT - Universal Code Off Tool

Offline

#17 16-02-2010 20:50:35

dejanilic
Član
Registrovan: 27-09-2009
Komentari: 12

Re: Navigacija sa "našim" mapama??

Barrichello napisao:

Na disku (link u mom predhodnom postu) za Istocnu Evropu nalaze se mape za Sloveniju i Hrvatsku. Nadam se da ce Navteq u naredne 2 god. uraditi mape za Bosnu, Srbiju i Crnu Goru. Za sada su valjda snimili samo vaznije magistrale i auto puteve (nema na disku).
Sto se tice mapa za navigacije u Renault vozilima mozete se informisati ovdje:

sta je novo izaslo, a diskovi za koje sam postavio link su ovi:


Kod mene (laguna II 2004, color screen) rade, samo treba pravilno narezati disk.

U vezi GPS uredjaja u Renaultu mozete se informisati ovdje:

doduse na Francuskom ali malo google translate i to je to. Ja sam za moju navigaciju sa ovog sajta skinuo update softwer-a (bio mi je NAV6 ver.1, a sada je NAV6 ver.2) i uspjesno sam updateovao softwer (opet je bitno pravilno narezati CD da bi ga navigacija prepoznala)

Kako da pravilno narezem disk? Probao sam update ali mi ne prepoznaje CD.

Offline

#18 08-05-2010 12:33:57

ivicasakic
Član
Registrovan: 08-05-2010
Komentari: 1

Re: Navigacija sa "našim" mapama??

Kako se narezuje pravilno

Offline

#19 11-05-2010 21:06:08

cubica
Expert
Iz: Ivanjica Srbija
Registrovan: 17-09-2009
Komentari: 882

Re: Navigacija sa "našim" mapama??

meni nista nije jasno, cuo sam se sa jednim likom iz Audijevog servisa i kaze mi da postoje mape za nas teren za moju Navi Plus na A6 yikes 
Jel ko jos sta nacuo?? Da ne bi bilo da lupam i nasumice pricam, zvao sam i tako mi je receno...
Kako da mi hackeri, lameri, spameri i ostala gamad to ne znamo?? big_smile
pozz,
cublamer big_smile


Doktor specijalista za elektroniku

Offline

#20 12-05-2010 01:23:45

skyline-GTR
Moderator
Iz: Bosanska Krupa / BiH
Registrovan: 28-04-2009
Komentari: 1,885

Re: Navigacija sa "našim" mapama??

a kako to spammeru elproga da nisi pitao doticnog gospodina za koji vise info??nego nas patis ovda big_smile


UCOT - Universal Code Off Tool

Offline

#21 12-05-2010 13:00:36

cubica
Expert
Iz: Ivanjica Srbija
Registrovan: 17-09-2009
Komentari: 882

Re: Navigacija sa "našim" mapama??

pa ako mislis na ovoga iz servisa..sledece pitanje me kosta 240evra za original a 150 za reckan CD i mora da se za reckani CD ide direkt kod njega da se apdejtuje valjda preko GPSa big_smile pa mi pomalo nestalo pitanja...nesto me grlo izdalo u momentu big_smile
Zato sam mislio jel neko vec prosao ovaj stadijum pa onda da nesto spamnemo, hacknemo, cracknemo, lamnemo, recnemo i to...  big_smile
A da nemas ti nesto mozda slucajno ti upalo u komp??? big_smile

pozz,
cuby


Doktor specijalista za elektroniku

Offline

#22 15-07-2010 21:29:46

Barrichello
Član
Registrovan: 11-11-2009
Komentari: 7

Re: Navigacija sa "našim" mapama??

Izvinjavam se sto kasnim sa odgovorom na pitanje kako narezati diskove za navigaciju. Nadam se da ce nekome posluziti ovo zakasnjelo objasnjenje.
Rezanje iso fajlova: (Isti je postupak za rezanje DVDa i CDa) Ako imas instaliran Nero program, kliknes dva puta lijevim klikom na iso fajl i trebalo bi da ti se otvori Nero Burning ROM. Podesis brzinu rezanja na najmanju mogucu koja ti se nudi u opcijama i stavis kvacicu ispred natpisa "Finalize disk(No further writing possible!)". Kliknes na Burn i to je to.
Ukoliko ti ne otvara direktno u Nero burrning ROMu, klikni jednom desnim klikom na iso fajl, izaberi opciju Open with i u ponudjenim programima izaberi Nero burrning ROM ili Image Files (sve zavisi sta ce ti racunar ponuditi). Ako ih nema u ponudjenom spisku klikni na Choose Program (nalazi se u istom prozoru koji dobijas kada kliknes na Open with, ispod ponudjenih programa) i u novom prozoru u spisku programa klikni jednom lijevim klikom na Image Files pa strikiraj kvadratic ispred natpisa "Always use the selected program....." i klikni na OK. Sad bi trebalo da ti ga otvori u Nero Burning ROMu i svaki sledeci put bi trebalo da ga otvara kada kliknes dva puta lijevim na iso fajl.
Iso fajl je u stvari spakovan sadrzaj CDa ili DVDa i kada bi samo njega narezao navigacija ga ne bi prepoznala. Kada ga ovako rezes kao sto sam ti napisao on se na narezanom disku raspakuje i disk dobije naziv kao sto je na orginalnom da bi ga navigacija prepoznala.

Offline

#23 16-07-2010 10:13:31

Voja Electronic
elproger
Iz: Beograd Srbija
Registrovan: 23-01-2010
Komentari: 97
Website

Re: Navigacija sa "našim" mapama??

Jedna od mogucih kombinacija do sada je da se postavi Black Box u gepek i da se lepo i kulturno poveze sa monitorom navigacije na video ulaz ...u zavisnosti koja je navigacija u pitanju. U tom slucaju se u stvari gleda video signal navigacije koja je u gepeku na monitoru vaseg uredjaja ugradjenog na fabrickom mesto.
RGBHV signal , S video, Y Cb/Pb Cr/Pr, Composite su signali na ulazu u navigaciju gde s emoze uz pomoc odgavarajuceg interfejsa prikljuciti ili  preimenovati signal iz nase navigacije iz gepeka. u nekim slucajevima postoji IR extender pa uz pomoc malog daljinskog upravljaca u obliku dzoga komadujete navigaciji u gepeku a koju gledate na kokpitu vaseg auta. Resenje i nije tako lose obzirom da jos 3 godine ni jedna auto industrija nece ubaciti mape naseg podrucja.
U vise navrata  ugradili smo i uredjaje marke Caska koji imaju identican oblik kao i vasa navi a  poseduju sve moguce luksuzne opcije svega sto zamislite. Nedostatak ovog uredjaja je relativno los izbor laserskog citaca i cesta nekompatabilnost sa Can protokolima u autu ( primeceno kod Opela problem sa gasenjem svetal prilikom vadjenja kljuca iz auta).
U svakom slucaju uz pomoc " stapa i kanapa" moze se napraviti da i vama radi navigacioni uredjaj u okvirima postojeceg ili novomontiranog navi sistema.
Uvek postoji stari dobri Garmin pa  drzac pa na tablu smile

BST RGDS

VE

Offline

Board footer