elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#26 11-01-2010 00:45:56

mirkel
elproger
Registrovan: 10-01-2010
Komentari: 39

Re: Golf v brisaci

Prvo moraš provjeriti u elektronici stuba upravljaèa(16) da li ima signal sa ruèice brisaèa a takoðe i u elektronici mreže(9), ispitati lin provodnik na otpor (prekid) od konektora mot. brisaèa do elektronike mreže kratki spoj s masom ili plusom (šema u ELSA-i) stalno napajanje na mot. brisaèa cca 12V, položaj prekidaèa haube motora i gepeka i ako je sve OK zamijeniti motoriæ pr.brisaèa.  Ako ste u moguænosti pomoæu osciloskopa ispitati LIN bus!

Offline

#27 11-01-2010 00:50:57

koyot
Expert
Iz: Kladanj, BiH
Registrovan: 18-07-2009
Komentari: 2,995

Re: Golf v brisaci

je napisao skrivenu poruku za korisnika: gojic.elektro



atm tuning
electronic key

------------------------

Offline

#28 11-02-2010 01:15:17

drz
elproger
Iz: Srbija
Registrovan: 16-05-2009
Komentari: 948

Re: Golf v brisaci

Ne znam sta na kraju bi sa brisacima ali i mene zanima jer imam slican problem, samo se radi o skodi octaviji 2005.g. Brisaci (ima samo prednje) ne rade, u cent. el. ima vec pomenutu gresku 02071 - komunikacija. U mernim blokovima vidim da ne dobija komande sa rucice brisaca, a kada zadam komandu preko diag, brisaci i dalje ne rade. Covek vec bio kod majstora, rekli mu da je crk'o motor brisaca, kupio nov i on ne radi. Inace, ima naknadno ugradjene xenon sijalice vec par meseci.

Offline

#29 11-02-2010 01:43:24

B Electronic
Expert
Iz: Novi Pazar,Srbija
Registrovan: 17-10-2009
Komentari: 1,036

Re: Golf v brisaci

Takodje problem kod golf 5 sa motorom brisaca koji je vec 2 puta menjan u roku od 2 meseca,otvarao oba motora i sve je perfektno i uredno.Auto ima ugradjene ksenone i kad motor crkne ne radi paljenje ksenona na otkjucavanje auta,kad se otkaci motor brisaca ili stavi novi ksenoni rade na otkljucavanje.Stavljen i treci motor ali dokle ce niko ne zna.Hteo sam sa preko ispravnog motora na popravljam neispravam al coveku se zurilo i nije hteo da ceka.

Pa kad nece nek kupuje motore brisaca svaka 2,3 meseca smile

Offline

Board footer