elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 12-04-2009 00:52:06

nenandi
Gost

BMW E30 324td ne radi broj obrtaja motora

BMW E30 324td ne radi broj obrtaja motora.
Sat radi proban na drugom vozilu.
Odakle dolazi signal broja obrtaj?
hvala

#2 27-04-2009 23:50:57

sabitvw
Gost

Re: BMW E30 324td ne radi broj obrtaja motora

dolazi iz motorne elektronike tj. sa senzora radilice u mot. ele. pa u tablu
provjeri vezu ecu tabla

#3 02-05-2009 22:12:32

carclima
Član
Iz: djurdjenovac Slavonija.hr
Registrovan: 30-04-2008
Komentari: 0

Re: BMW E30 324td ne radi broj obrtaja motora

nenandi napisao:

BMW E30 324td ne radi broj obrtaja motora.
Sat radi proban na drugom vozilu.
Odakle dolazi signal broja obrtaj?
hvala

hey to mi je bio najbolji auto koji sam imao u zivotu...

imas u ladici 2 kompa..taho signal je iz gornjeg(nesjecam se oznaka)..uglavnom ako imas esitronic sa arhivom tamo ti je kompletna sema..bez seme nemoj ni mislit da ces to naci..

bila je tek jedna serija tih motora koji su signal uzimali sa W izvoda na alternatoru..pa provjer ako je to taj stariji onda ti u alternator idu 2 male zice i 1 debela..

ali mislim da tih starih motora vise nema na tockovima..ja prodah moj sa 760 400 km.(novija verz.).i sad se vozim u yapanskoj igracki hondi hrv..koja je to pusiona

cim dodem do para kupit cu opet stari bmw.

Offline

#4 13-02-2010 13:49:28

ante24
Član
Registrovan: 13-02-2010
Komentari: 1

Re: BMW E30 324td ne radi broj obrtaja motora

carclima napisao:
nenandi napisao:

BMW E30 324td ne radi broj obrtaja motora.
Sat radi proban na drugom vozilu.
Odakle dolazi signal broja obrtaj?
hvala

hey to mi je bio najbolji auto koji sam imao u zivotu...

imas u ladici 2 kompa..taho signal je iz gornjeg(nesjecam se oznaka)..uglavnom ako imas esitronic sa arhivom tamo ti je kompletna sema..bez seme nemoj ni mislit da ces to naci..

bila je tek jedna serija tih motora koji su signal uzimali sa W izvoda na alternatoru..pa provjer ako je to taj stariji onda ti u alternator idu 2 male zice i 1 debela..

ali mislim da tih starih motora vise nema na tockovima..ja prodah moj sa 760 400 km.(novija verz.).i sad se vozim u yapanskoj igracki hondi hrv..koja je to pusiona

cim dodem do para kupit cu opet stari bmw.

Koliko kilometara-sigurno znate sve mane i na što treba pazit,pa ako nije teško da to i napišete!?!,pošto ja namjeravam kupit bmw 324td 1990god sa 220 000km

Offline

#5 13-02-2010 18:04:03

carclima
Član
Iz: djurdjenovac Slavonija.hr
Registrovan: 30-04-2008
Komentari: 0

Re: BMW E30 324td ne radi broj obrtaja motora

ante24 napisao:
carclima napisao:
nenandi napisao:

BMW E30 324td ne radi broj obrtaja motora.
Sat radi proban na drugom vozilu.
Odakle dolazi signal broja obrtaj?
hvala

hey to mi je bio najbolji auto koji sam imao u zivotu...

imas u ladici 2 kompa..taho signal je iz gornjeg(nesjecam se oznaka)..uglavnom ako imas esitronic sa arhivom tamo ti je kompletna sema..bez seme nemoj ni mislit da ces to naci..

bila je tek jedna serija tih motora koji su signal uzimali sa W izvoda na alternatoru..pa provjer ako je to taj stariji onda ti u alternator idu 2 male zice i 1 debela..

ali mislim da tih starih motora vise nema na tockovima..ja prodah moj sa 760 400 km.(novija verz.).i sad se vozim u yapanskoj igracki hondi hrv..koja je to pusiona

cim dodem do para kupit cu opet stari bmw.

Koliko kilometara-sigurno znate sve mane i na što treba pazit,pa ako nije teško da to i napišete!?!,pošto ja namjeravam kupit bmw 324td 1990god sa 220 000km

ma na koju foru tako malo km ????? mane ? pa pricamo o bmw to nema mane...ja sam ti samo imao fobiju o pregrijavanju jer sam vidio jako puno tih motora unistenih iskljucivo pregrijavanjem..dakle vodena pumpa svakih 50 tkm nova.bez obzira valjala ona ili ne.kvacilo nisam mjenjao na tom autu nikad..ima onaj dvostruki zamasnjak..mozes s njim pristojno divljat i kad je uredan ide bez problem do 210 ..moj je bio edc motor mislim da je i taj tvoj ..kugle prednje na ramenima mjenjao nekoliko puta..kocnice uvjek mjenjao komplet sve diskove na svakih 150tkm   plocice ovisi koliko divljas..prezivio sudar sa passatom iz96..pasata odvukli na otpad ubio ga..ja se odvezao kuci zdrobljene maske i farova,rubovi blatobrana pomotani..haubu nisam ostetio..druga prometna sin udario u sierru  bocno..ubio sierru osla na otpad  sin se dovezao kuci..al kad dojde zima kupi si yugo da se ne jebes sa zadnjim pogonom..moj je bio slozen do jaja..klima svi prozori webasto..apsolutno sve sto smo znali slozili smo na taj auto..prodao kolegi ..jos je u pogonu..i da prodan prosle godine za 2600 eu  auto iz 88 god.eto znas u kakvom je stanju..

na sto paziti ..obzirom da ima 1 220 000 km vjerovatno smotana glava pumpa umorna diferencijal zvrci..obavezno izmjerite kompresiju jer za popravak tog motora trebas oko 16 000 kn u djelovima ..ako je kompresija OK onda bi trebalo sve biti u redu od krupnih stavki..sitnica ima al se rjesavaju jeftino..
prvi znak umornog motora je da se pomakla radilica i kad se zagledas pod haubu tamo gdje je remenica radilice jako blizu remenici vod.pumpe..ispravan razmak je do 2 mm  e kad se dodiruju i lagano zvoncaju znaci nemas vise lezaj u bloku jer je dvostruki zamasnjak razbio taj lezaj i pogurao radilicu unutar bloka..vidio na nekoliko tih motora..jako skupo

ako ces radit kocnice samo ATE djelovi..sve drugo je pusiona na tom autu..tockovi idu do 16 iako je najbolja njegova 14 originalna felga..ako ides sa 16 nejde sira od 215/45 jer ce zapinjat za rub i previse zvoni ..

Pozdrav!

Offline

#6 13-02-2010 19:13:36

predingli
Expert
Iz: Križevci, Hrvatska
Registrovan: 24-12-2008
Komentari: 2,785

Re: BMW E30 324td ne radi broj obrtaja motora

Kaj se tièe motora, ja imao 524 td, isti motor kao u 324 td, neuništiv, jedina mana da glave pucaju ako ostane bez vode, jako alergièan motor na manjak vode, kaj sam mu ja radio, gume ne da je vrtio veæ cestu kopao, podvozje praktièno neuništivo, bar na 5-ici osim kugli, dan danas mi žao tog auta, jedina mana mu je velika potrošnja, ali 6 cilindara je u pitanju, pa sad koji 6-tak ne troši ?


Ne pitaj me ono što ne znam smile !

Offline

#7 13-02-2010 22:23:45

carclima
Član
Iz: djurdjenovac Slavonija.hr
Registrovan: 30-04-2008
Komentari: 0

Re: BMW E30 324td ne radi broj obrtaja motora

predingli napisao:

Kaj se tièe motora, ja imao 524 td, isti motor kao u 324 td, neuništiv, jedina mana da glave pucaju ako ostane bez vode, jako alergièan motor na manjak vode, kaj sam mu ja radio, gume ne da je vrtio veæ cestu kopao, podvozje praktièno neuništivo, bar na 5-ici osim kugli, dan danas mi žao tog auta, jedina mana mu je velika potrošnja, ali 6 cilindara je u pitanju, pa sad koji 6-tak ne troši ?

gle sigurno tocna potrosnja idemo na more (pasman) zena vozi tamo putujemo skoro cjeli dan  proracun kaze 7,3 sjecam se tocno ..

idemo kuci ja vozim ..pun nam k...c mora i izlezavanja potrosnja oko 12

dakle pedala gasa je najbolji uredaj ako si za stednju...

predingl:da to je taj motor i u petici je taman za trojku malo i prevelik ali bas sam volio glupiranja sa tim autom..

nema tu na podvozju aluminija i plasticnih kugli sve kvrge zeljeza..nekako misli da cu potrazit nesto ocuvano u njem.pa kuckat brojke na nekoj domacoj krami..

samo ga cuvat od pregrijavanja i to je sve  glava  iz komada pa se lako izbaci ak ga pregrijes..ali zvuk 6-aka na 4000 nemos uporedit sa nicim..
jbg.sad vozim totalnu kontru.. hondu 1600 bemzin..zuji ko mlincic za kavu

Offline

Board footer