elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 11-12-2009 00:29:32

rimano
elproger
Iz: Tuzla
Registrovan: 14-05-2009
Komentari: 155

Sta iskljuciti sa sigurnosnim prekidacem

Pozdrav svima interesuje me koji sklop bi bilo najsigurnije iskljuciti  a da se auto nemoze upaliti, stim da naravno to iskljucene nesmije prouzrokovati neki problem na auto ukoliko bi se kontak uspostavio ili auto pokusalo upaliti bez ukljucivanja tog sklopa.
Pravim dodatni alarm koji se biti povezan na postojeci. U slucaju da se aktivirao orginalni alarm ili da je kontakt uspostavljen bez verifikacije sa bezicnom rfid karticom moj alarm ce preko mobitela koji ce biti u kolima dojaviti mi da je alarm aktiviran.
Alarm je gotovo pa zavrsen, medjutim jos neznam sta mogu isljuciti da bi onemogucio paljenje auta.
Znam da mnogi gase pumpu od goriva ali to mi je previse poznat metod.
Posjedujem pezoa 307 2.0 hdi.

Offline

#2 14-02-2010 16:40:52

soneM
Član
Iz: novi sad
Registrovan: 16-10-2009
Komentari: 16

Re: Sta iskljuciti sa sigurnosnim prekidacem

druze dovoljan ti je taj alarm jel on i ovako sluzi da zadrzi postenog da se ne predomisli a ko hoce da ga ukrade ukrasce ti ga,po meni je mnogo bolje ugraditi alarm + mali GPS uredjaj negde u auto.dok on misli o alarmu gps radi svoje...

Offline

#3 14-02-2010 17:10:49

Bacha
elproger
Iz: Beograd
Registrovan: 04-01-2010
Komentari: 0

Re: Sta iskljuciti sa sigurnosnim prekidacem

Covek je postavio pitanje pre 2 meseca i vise se ne oglasava,verovatno se opredelio za nesto.
Mene interesuje taj tvoj GPS,pod uslovom da ne mislis na gprs koji mozes ostaviti na prvom drvetu okacenom na granu.Ako znas nesto vise reci mi koliko je pretplata za godinu dana i koji su ostali uslovi.
Napisite ljudi odakle ste,ima nas iz cele EX Juge a nisu svuda isti uslovi.
Ovo sto se nudi po Srbiji je uglavnom sve GPRS  a to se olako resava da se vise nikada ne pojavi u prijemu.

Offline

#4 14-02-2010 23:28:33

rimano
elproger
Iz: Tuzla
Registrovan: 14-05-2009
Komentari: 155

Re: Sta iskljuciti sa sigurnosnim prekidacem

Opredijelio sam se ja, pravim svoj alarm ne toliko zbog kradja koliko zbog licne satisfakcije, te da ukoliko mi npr. neko razbije staklo ili slicno da odmah imam dojavu da se nesto desilo.
Do sada je alarm bio u fazi testiranja i nadogranje sada ga konacno finalno sklapam, ali jos uvijek neznam sta da iskljucim na autu smile
Nece ti ni GPS  kao ni GPRS nesto puno pomoci, dovoljno je da ti neko dodje sa gsm gps blokerom i ta zastita pada u vodu.
Negdje sam procitao dobar fazon, lik je ugradio dva gps lokatora, auto mu je ukradeno a lopovi su pronasli samo jedan gps lokator i mislili su da je stvar rijesena, medjutim brzo su uhvaceni

Offline

#5 15-02-2010 01:08:10

Eli&Elvis
elproger
Iz: S.Most BiH
Registrovan: 16-12-2008
Komentari: 2,091
Website

Re: Sta iskljuciti sa sigurnosnim prekidacem

prekini mu struju na ECU izvuci prekidac i dobro ga sakrij, ali stavi neki kvalitetan prekidac da te se na gasi u voznji, to je jedan od nacina.

Offline

#6 15-02-2010 01:24:01

exxl
elproger
Iz: USK, Bosnia & Herzegowina
Registrovan: 24-02-2009
Komentari: 487

Re: Sta iskljuciti sa sigurnosnim prekidacem

ma dobro gps/gprs mislim da je glupost stavljat u auto....sveijedan imalo pametan lopov ce sa sobom ponijet i gprs blocker kojeg mozes nabavit sad trenutno na svakom cosku....tako da je to jedna od najslabijih zastita....

Offline

#7 15-02-2010 02:52:50

rimano
elproger
Iz: Tuzla
Registrovan: 14-05-2009
Komentari: 155

Re: Sta iskljuciti sa sigurnosnim prekidacem

eli napisao:

prekini mu struju na ECU izvuci prekidac i dobro ga sakrij, ali stavi neki kvalitetan prekidac da te se na gasi u voznji, to je jedan od nacina.

Za prekid strujnog kola korisit cu relej  kojeg ce upravljati mikrokontroler, samo me interesuje dali ja napajanje na ECU uvijek prisutno ili samo kad je  kontakt uspostavljen(trenutno nisam u mogucnosti da to provjerim zbog hladnoce i padavina).
Koliko bi bi bilo sigurno da napravim uredaj tako da dozvoli paljenje auta ali da ugasu ECU nakon 30 sec, da li bi time mogao prouzrokovati neki kvar

Zadnja izmjena od rimano (15-02-2010 02:57:24)

Offline

#8 15-02-2010 03:05:25

markusvb
elproger
Iz: Vrnjacka Banja
Registrovan: 21-06-2009
Komentari: 199

Re: Sta iskljuciti sa sigurnosnim prekidacem

postavi  negde da se ne moze dati kontakt ili da ne moze da anlasuje dok ne procita rfid.

Offline

#9 15-02-2010 14:06:38

launch
elproger
Iz: Beograd
Registrovan: 10-12-2009
Komentari: 415
Website

Re: Sta iskljuciti sa sigurnosnim prekidacem

eli napisao:

prekini mu struju na ECU izvuci prekidac i dobro ga sakrij, ali stavi neki kvalitetan prekidac da te se na gasi u voznji, to je jedan od nacina.

Blokada kao predlog je dobra, ali iz iskustva znam da to moze i da ti sprzi ECU.
Dovoljno je da oslabi kontakt na releju i dalje se zna, povuce struju itd... Sretao sam se da je to upravo sprzilo ECU i zato nepreporucujem. Obzirom da se to radilo u ovlascenim servisima na novim vozilima, nakon toga su sva vozila povukli i ispravljali blokade, odnosno nisu ih vise ni stavljali.
Vezano za GPRS ili GSM kao sto kazu kolege bespotrebno, svaki lopov to ima jer je dostupan svima za male pare.
Ako vec mislis da ga zastitis po meni ti je pametnije dodatno ugradi neku od mehanickih blokada npr.Klin ili zeder.
Auto se nezasticuje od lomljenja stakla, kradje aparata i dr. vec da ga neovezu.
Mada neznam ni dali imas potrebe za toliko zastita obzirom da Peugeot nije na meti lopova


Zastitimo decu u saobracaju

Offline

#10 16-02-2010 00:43:05

Eli&Elvis
elproger
Iz: S.Most BiH
Registrovan: 16-12-2008
Komentari: 2,091
Website

Re: Sta iskljuciti sa sigurnosnim prekidacem

ma nece sprziti nista govorim i ja iz iskustva, ako se bojis taviti na ecu prekini dovod goriva, imas milio mogucnosti budi mastovit, izmjesti obd uticnicu dovedi 12+na postojecu uticnicu itd.itd.

Zadnja izmjena od eli (16-02-2010 00:43:44)

Offline

#11 16-02-2010 01:35:30

launch
elproger
Iz: Beograd
Registrovan: 10-12-2009
Komentari: 415
Website

Re: Sta iskljuciti sa sigurnosnim prekidacem

To je bolje i ja sam to radio, prekid goriva


Zastitimo decu u saobracaju

Offline

#12 16-02-2010 15:06:15

markusvb
elproger
Iz: Vrnjacka Banja
Registrovan: 21-06-2009
Komentari: 199

Re: Sta iskljuciti sa sigurnosnim prekidacem

da da dovedi 12+ na obd i odvezi u neki servis da rade dijagnostiku smile

Offline

#13 16-02-2010 15:33:51

Eli&Elvis
elproger
Iz: S.Most BiH
Registrovan: 16-12-2008
Komentari: 2,091
Website

Re: Sta iskljuciti sa sigurnosnim prekidacem

markusvb napisao:

da da dovedi 12+ na obd i odvezi u neki servis da rade dijagnostiku smile

heheheheh nisam bas tako mislio kolega moj, rekao sam mu od odvede uticnicu za dijagnozu na drugo mjesto o cemu naravno treba da kaze mehanicaru kad ga kopca.

Offline

#14 16-02-2010 16:07:43

rimano
elproger
Iz: Tuzla
Registrovan: 14-05-2009
Komentari: 155

Re: Sta iskljuciti sa sigurnosnim prekidacem

eli napisao:

ma nece sprziti nista govorim i ja iz iskustva, ako se bojis taviti na ecu prekini dovod goriva, imas milio mogucnosti budi mastovit, izmjesti obd uticnicu dovedi 12+na postojecu uticnicu itd.itd.

Prekid goriva mi je padao na pamet, prepostavljam da elektroventil trebam staviti nakon filtera goriva jer u njega moze stati sigurno pola litra goriva a sa tom kolicinom moze se otici i preko 5km pa  onda lopov na miru moze detektovati "kvar" smile
Dali postoji jos neka "zaliha" goriva  poslije filtera (npr u pumpi)?

Offline

#15 16-02-2010 18:39:48

launch
elproger
Iz: Beograd
Registrovan: 10-12-2009
Komentari: 415
Website

Re: Sta iskljuciti sa sigurnosnim prekidacem

rimano napisao:
eli napisao:

ma nece sprziti nista govorim i ja iz iskustva, ako se bojis taviti na ecu prekini dovod goriva, imas milio mogucnosti budi mastovit, izmjesti obd uticnicu dovedi 12+na postojecu uticnicu itd.itd.

Prekid goriva mi je padao na pamet, prepostavljam da elektroventil trebam staviti nakon filtera goriva jer u njega moze stati sigurno pola litra goriva a sa tom kolicinom moze se otici i preko 5km pa  onda lopov na miru moze detektovati "kvar" smile
Dali postoji jos neka "zaliha" goriva  poslije filtera (npr u pumpi)?

Prijatelju sta pricas,

iz najboljih namera ti savetujem da odes do nekog ko se u to mnogo bolje razume dok nisi sam sebe zapalio zajedno sa autom. Posle toga ga sigurno niko nece ukrasti.


Zastitimo decu u saobracaju

Offline

#16 16-02-2010 21:16:09

markusvb
elproger
Iz: Vrnjacka Banja
Registrovan: 21-06-2009
Komentari: 199

Re: Sta iskljuciti sa sigurnosnim prekidacem

launch, lepo si ga savetovao. covek bi ladno fizicki prekidao dotok goriva.
po meni je najbolje da prekine negde kontakt bravu.... sad mi pade na pamet ako prekine automat anlasera da moze na gurku da se upali smile  po meni kontakt, da se ne zeza covek puno a ako dobro sakrije lopov bi morao da se pomuci da nadje relej a lopov koji provali takvu homemade zastitu svaka mu cast smile

Offline

#17 16-02-2010 21:40:23

drz
elproger
Iz: Srbija
Registrovan: 16-05-2009
Komentari: 948

Re: Sta iskljuciti sa sigurnosnim prekidacem

Lopov profesionalac nakon davanja kontakta/verglanja, ako auto nece da upali, odmah zna sta je prekinuto u cilju blokade i sigurno za vrlo kratko vreme moze dovesti potrebno napajanje tamo gde treba. Onaj koji se specijalizuje za odredjeni tip vozila poznaje bolje instalaciju nego oni sto su je isprojektovali. A sto se releja tice, nista ti ne znaci to sto ces ga sakriti. Mozes ga staviti u gepek, ali ako si napravio prekid kod brave, tamo ce se prespojiti zice, a gde je relej to lopova uopste ne zanima.

Offline

#18 16-02-2010 22:10:58

rimano
elproger
Iz: Tuzla
Registrovan: 14-05-2009
Komentari: 155

Re: Sta iskljuciti sa sigurnosnim prekidacem

launch, bio sam u ovlastenom servisu kada sam nesto popravljao na autu i pitao sta bi najbolje, prvo nisu imali pojma pa onda su rekli da prekinem napajanje na pumpi u rezervaru, meni se cini da auto moze upaliti i bez te pumpe jer i ako ne sacekam da pumpa odradi svoje auto ce upaliti
Na koji nacin si mislio da prekinem dovod goriva, da prekinem napajanje glavne pumpe za gorivo ili nesto drugo?
Mislio sam takodje i na automat alnasera ali kao sto kolega kaze moze se upaliti na guranje pa sam odustao od toga.
Sta mislite o tome da  kada se da kontakt bez rfid verifikacije prvo sirena alarm a zatim nakon 30 sec da se prekine kontak prema bravi. Bilo bi jos bolje da se prekine kontak 30 sec nakon paljenja motora ali  mrsko mi je novu plocicu praviti.

Zadnja izmjena od rimano (16-02-2010 22:14:49)

Offline

#19 17-02-2010 01:27:18

launch
elproger
Iz: Beograd
Registrovan: 10-12-2009
Komentari: 415
Website

Re: Sta iskljuciti sa sigurnosnim prekidacem

Prijatelju moj, nemoj mnogo gubiti vremena iskreno mislim da nemas potrebe. Nije auto toliko na meti lopova da bi se toliko zezao, znam da je svima nama ono sto imamo najvrednije ali njima se to neiplati da kradu, i oni imaju "troskove"
Mislio sam da prekines napajanje pumpe, ne napajanje gorivom vec strujom. Ali nemoj iskreno sam da radis, mozes vecu stetu da  napravis nego sto ces ustedeti. Te usluge su relativno male cene, ne potcenjujem nikoga nego ima tu dosta stvari na koje mora da se obrati paznja. Kolege koje su stavljali alarme znaju na sta mislim a neko ko se nije susretao sa tim kasnije mozes imati problema. Sam sebi ces napraviti vece muke da ce jednom da ti se smuci i da sve to povadis i pobacas.
Sad si me podsetio na jednog sto je svake nedelje dolazio da mu se stavlja po jedna blokada, na mercedesu. Od mehanickih tada je imao lavlju kandzu, klin, one smejurije oko volana, za papucicu gasa i auto je kupio sa blokadom kocnica onom na kljuc. Od elektronskih je imao alarm sa 3 blokade, pa je na te iste blokade na raznim mestima stavljao skrivene prekidace. To je bila smejurija kada ostavi auto negde i pocne sve to da skida, dok skine sve te mehanicke blokade onda krece sa onim prekidacima ko u avionu protokol dok upali. Posle 3 meseca je dosao i trazio da mu se sve to skine jer mu je vise bio pun .... svega, ma neka ga ukradu nemogu vise da se mucim i da budem rob auta.

Nemoj stvarno komlikovaati sebi zivot, ako ces vec da ga zastitis dovoljno je alarm + mehanicka blokada (klin ili zeder). To ce dovoljno da ih odbije jer sto ce se drndati oko toga kada ima hiljade drugih Pezoa koji nemaju nista od toga.

Pozdrav,
Bojan


Zastitimo decu u saobracaju

Offline

#20 17-02-2010 02:44:51

markusvb
elproger
Iz: Vrnjacka Banja
Registrovan: 21-06-2009
Komentari: 199

Re: Sta iskljuciti sa sigurnosnim prekidacem

ma prekini kontakt i miran si.

to ti je najsigurnije da ne zeznes nesto, a nije komplikovano i sakri lepo negde u tabli. Lopov kad vidi da mu ne ide i ako jos citac rfid bude lepo vidljiv dici ce ruke pre nego sto ista zapocne  a ako je bas uporan i zapao mu tvoj auto za oko dovesce kamion-dizalicu.

a sto se tice rfid, zanimljivo je to, razmisljao sam da napravim i ja nesto ali me je mrzelo, cak sam i razmisljao da napravim nesto na aktivaciju glasom... mislio sam da bi bilo zanimljivo ovim fensi momcima sto ne znaju sta ce sa parama a vole svoje automobile vise od devojaka smile

ali sve je ostalo na zamisli jer me je mrzelo da se zezam sa plocicama i mikro c. mada pre par dana instalirao sam tina industrial  pa bi mogao malo kad budem slobodan od ispitnog roka da skciram nesto i probam da napravim.

Zadnja izmjena od markusvb (17-02-2010 02:45:33)

Offline

#21 17-02-2010 11:07:21

rimano
elproger
Iz: Tuzla
Registrovan: 14-05-2009
Komentari: 155

Re: Sta iskljuciti sa sigurnosnim prekidacem

Ne razmisljam ja to tome hoce li mi neko auto ukrasti ili ne i nisam tim opterecen kako ste me svatili, vec samo hocu  da kao hobi nesto korisno da napravim.

rfid citac sam kupio preko ebaya za 8 funti, to me izaslo jefinije nego da kupujem dijelove i pravim rfid citac a moze momorisati 25 kartica, ostali dio kontrola i komunikacija sa mobitelom preko at komandi je uradjena sa mikrokontrolerom

Offline

Board footer