elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 12-02-2010 20:05:55

ksc
Član
Registrovan: 24-01-2010
Komentari: 20

307 2.0 HDI TURBO

moja 307 2.0 hdi 2003 god pominati 126.000 prije juce sam video da je popustio malo ulje iz turbine.
a danas sam primjetio da ujutro im malo vize bjeli cad, i to malo duze dok masina potpune ne zagrije,i mirisa malo iz tog cada.
sta treba i kako da dejstvujem.
isto za 200-300km potrsio mi je i 1 l antifriza, a nisam primetio da tece negdje vode.

Offline

#2 12-02-2010 20:17:21

ksc
Član
Registrovan: 24-01-2010
Komentari: 20

Re: 307 2.0 HDI TURBO

isto sam zaboravio da, prije 1 god ili malo manje sam tjunirao softverski bez chipa.
uvjek koristim ulje total 9000 i menjam na 8000km sa svi filtera.

Zadnja izmjena od ksc (12-02-2010 20:19:51)

Offline

#3 12-02-2010 20:51:44

launch
elproger
Iz: Beograd
Registrovan: 10-12-2009
Komentari: 415
Website

Re: 307 2.0 HDI TURBO

Uradi test izduvnih gasova i vidi da li ima CO2 u sistemu za hladjenje pa ce ti sve biti jasno.

Pozdrav,
Bojan


Zastitimo decu u saobracaju

Offline

#4 13-02-2010 18:18:18

ksc
Član
Registrovan: 24-01-2010
Komentari: 20

Re: 307 2.0 HDI TURBO

poz,
bio sam danas po majstorima i nisdam uspeo naci gdje da uradim taj test izduvnih gasova u skoplju, al to sto mi trosi vodu, majstor sta radi pezo i citroien kazao mi je da 100% trebam smjeniti diktun glave i da poramnin glavu.
a za turbinu sta tece ulje ili ako je to dijagnoza, jel tece samo kad je upaljeno vozilo, video sam danas da gore ima jednu crevu iz kapak glace taj sta je unutra prema okulumatoru sta poveziva siroku crevu turbine, taj mi je labavo.
a kola ide super brza je i nista se ne primjecuje, samo na auspuh neki cudan miris i malo bjeli cad.
da smjenim diktun glave ili da je vozim jos ovako, koliko je stetno da se ovako vozi, i sta da uradim!

Offline

#5 16-02-2010 11:29:21

ksc
Član
Registrovan: 24-01-2010
Komentari: 20

Re: 307 2.0 HDI TURBO

launch napisao:

Uradi test izduvnih gasova i vidi da li ima CO2 u sistemu za hladjenje pa ce ti sve biti jasno.

Pozdrav,
Bojan

poz
bio sam danas u teknicki i uradio test izduvnih gasova  je ok-tako su mi kazali, ne razumijem ove brojke jer nije razumljivo ali ovako je:
k.max 2.50
sirina poj. max 0.50
mj.varij.
br. k.max
1    0.97
2    0.32
3    1.39

sred. varij. 0.89   OK
sirina poj   1.07  OK

Vizuelna kontrola OK

Ukupni rezultat
NIJE PROSAO
bio sam i prije u servis i rekli su mi ka 100% je ditun glave.

sma trebam i mogu uraditi!

Offline

#6 16-02-2010 15:50:28

launch
elproger
Iz: Beograd
Registrovan: 10-12-2009
Komentari: 415
Website

Re: 307 2.0 HDI TURBO

Dihtung glave se nemenja tako sto lepo tebe saslusaju (iz price je najverovatnije to) ali ima pravilo kako se to proverava. Uradi se test propustljivosti cilindra, onda imas alat sa hemijom koji se stavi na posudu rashladne tecnosti i upali se motor. Ukoliko hemija promeni boju iz plave u zelenu kod benzinca ili iz plave u zutu kod dizela onda je dihtung otisao 100%. Cista hemijska reakcija gde hemija reaguje na CO2 u rashladnom sistemu. Testom propustljivosti cilindra isto se tacno odredi gde i koji cilindar ili izmedju kojih cilindara je otisao dihtung ili nesto drugo.

Vezano za analizu gasova ovo mi nije jasno sto si napisao, potrebno je vrednosti HC (hidro-karbonati), CO (ugljenmonoksid), O2 (kiseonik), CO2 (ugljen-dioksid), NOx (azotni oksidi) iz tih parametara moze se dosta toga zakljuciti, da li ima vode u sistemu, kakvo je sagorevanje, kakva je smesa itd...
Zato sam i rekao da je najbolje da se urade ovi testovi jer tako dolazis do 100% zakljucaka, a na pogadjanje moze da bude glava ili dihtung glave, a sta ako nije???


Zastitimo decu u saobracaju

Offline

#7 16-02-2010 17:18:37

autogimi
elproger
Iz: skopje
Registrovan: 04-03-2009
Komentari: 371

Re: 307 2.0 HDI TURBO

launch napisao:

Dihtung glave se nemenja tako sto lepo tebe saslusaju (iz price je najverovatnije to) ali ima pravilo kako se to proverava. Uradi se test propustljivosti cilindra, onda imas alat sa hemijom koji se stavi na posudu rashladne tecnosti i upali se motor. Ukoliko hemija promeni boju iz plave u zelenu kod benzinca ili iz plave u zutu kod dizela onda je dihtung otisao 100%. Cista hemijska reakcija gde hemija reaguje na CO2 u rashladnom sistemu. Testom propustljivosti cilindra isto se tacno odredi gde i koji cilindar ili izmedju kojih cilindara je otisao dihtung ili nesto drugo.

Vezano za analizu gasova ovo mi nije jasno sto si napisao, potrebno je vrednosti HC (hidro-karbonati), CO (ugljenmonoksid), O2 (kiseonik), CO2 (ugljen-dioksid), NOx (azotni oksidi) iz tih parametara moze se dosta toga zakljuciti, da li ima vode u sistemu, kakvo je sagorevanje, kakva je smesa itd...
Zato sam i rekao da je najbolje da se urade ovi testovi jer tako dolazis do 100% zakljucaka, a na pogadjanje moze da bude glava ili dihtung glave, a sta ako nije???

kolega a kako se zove ta hemija i gde se prodaje jel treba neki poseban alat za to

Offline

#8 16-02-2010 17:44:24

dadovb
elproger
Iz: BiH
Registrovan: 07-07-2009
Komentari: 188

Re: 307 2.0 HDI TURBO

launch napisao:

Dihtung glave se nemenja tako sto lepo tebe saslusaju (iz price je najverovatnije to) ali ima pravilo kako se to proverava. Uradi se test propustljivosti cilindra, onda imas alat sa hemijom koji se stavi na posudu rashladne tecnosti i upali se motor. Ukoliko hemija promeni boju iz plave u zelenu kod benzinca ili iz plave u zutu kod dizela onda je dihtung otisao 100%. Cista hemijska reakcija gde hemija reaguje na CO2 u rashladnom sistemu. Testom propustljivosti cilindra isto se tacno odredi gde i koji cilindar ili izmedju kojih cilindara je otisao dihtung ili nesto drugo.

Vezano za analizu gasova ovo mi nije jasno sto si napisao, potrebno je vrednosti HC (hidro-karbonati), CO (ugljenmonoksid), O2 (kiseonik), CO2 (ugljen-dioksid), NOx (azotni oksidi) iz tih parametara moze se dosta toga zakljuciti, da li ima vode u sistemu, kakvo je sagorevanje, kakva je smesa itd...
Zato sam i rekao da je najbolje da se urade ovi testovi jer tako dolazis do 100% zakljucaka, a na pogadjanje moze da bude glava ili dihtung glave, a sta ako nije???

Koliko sam ja razumio kolega je spomenuo da je HDI motor,tj. dizel, na njihovom testu izduvnih gasova se ne mjere te vrijednosti koje si spomenuo, te vrijednosti se mjere na oto motorima, na dizelima se mjeri kolièina èaðavosti,to ti je ova srednja vrijdnost koju je kolega napisao!
Pozdrav

Offline

#9 16-02-2010 20:44:10

predingli
Expert
Iz: Križevci, Hrvatska
Registrovan: 24-12-2008
Komentari: 2,785

Re: 307 2.0 HDI TURBO

Da ovo su mjere za dizel i to je OK, tu nema problema, a ovo koje je kolega launch napisao su vrijednosti za benzinske motore


Ne pitaj me ono što ne znam smile !

Offline

#10 17-02-2010 01:59:02

launch
elproger
Iz: Beograd
Registrovan: 10-12-2009
Komentari: 415
Website

Re: 307 2.0 HDI TURBO

UPS, izvinjavam se. MOJA GRESKA
nisam obratio paznju da je dizel, sad vidim da je pise hdi. Ja video samo 2.0 pa prepostavio da je benzinac.

Da to je onda OK.

Uradi onda jos test propustljivosti cilindra i ovo za CO2. Moze da bude i da pusta mali hladnjak sto kod Peugeota hoce to sto ti trosi tecnost.
Prvo ti savetujem test na CO2 u sistemu hladjenja jer za test propustljivosti treba hrabrost majsotra i musterije, mislim da znate zasto?
Ako je dihtung meni je do sada nepogresivo pokazivao

Ja sam uzeo od Leitenberga od Alles iz Nis

Zadnja izmjena od launch (17-02-2010 02:22:24)


Zastitimo decu u saobracaju

Offline

#11 17-02-2010 21:40:51

ksc
Član
Registrovan: 24-01-2010
Komentari: 20

Re: 307 2.0 HDI TURBO

launch napisao:

UPS, izvinjavam se. MOJA GRESKA
nisam obratio paznju da je dizel, sad vidim da je pise hdi. Ja video samo 2.0 pa prepostavio da je benzinac.

Da to je onda OK.

Uradi onda jos test propustljivosti cilindra i ovo za CO2. Moze da bude i da pusta mali hladnjak sto kod Peugeota hoce to sto ti trosi tecnost.
Prvo ti savetujem test na CO2 u sistemu hladjenja jer za test propustljivosti treba hrabrost majsotra i musterije, mislim da znate zasto?
Ako je dihtung meni je do sada nepogresivo pokazivao

Ja sam uzeo od Leitenberga od Alles iz Nis

ovako.ja sam iz skoplje, i ovdje smo malo slablji sa mehanicare, i ja se ne bavim i se ne razumem puno, al bilo sam nekoliko put au neke majstore i NIKO ne spomenja ove testove i pitao sam kako ja mogu biti siguran dal je diktun ili nije, a on kaze" za da budes siguran trebamo otvoriti, to je jedino. drugo kaze da iz prakse 2.0 hdi motore imaju manu sa diktune i zato je siguran ovoliko.
a ako imas nesto da mi kazes sta tacnije da trazim i da kupim za tu hemisku reakciju ako ja mogu sam to da uradim onda kazi i savetuj me, a sta je u tome rizicno uopce ne razumem te.
ipak hvala

Offline

#12 18-02-2010 00:34:16

launch
elproger
Iz: Beograd
Registrovan: 10-12-2009
Komentari: 415
Website

Re: 307 2.0 HDI TURBO

Rizicno je za test propustljivosti.
Kod benzinaca se radi tako sto se izvade svecice, klip dovede u GMT i imas manometre za test propustljivosti. Kod Dizela skidas grejace e tu je frka, kod nekih vozila hoce taj grejac da pukne i onda nastaje zezanje. Onda trebao, netrebao skidas glavu.
Zato kazem prvo CO2 jer tu je posao 1min. E sad, to mislim da kosta negde oko 120eur sa bocicom tecnosti. Ja je koristim nekih 4god ako ne i duze i nikad se nisam zeznuo. Dosta ljudi dodje da urade taj test kada treba da kupe auto, i nemoraju da slusaju price prodavca.
Ako si mehanicar to bi trebao obavezno da imas jer nije neka investicija a mnogo dobra stvar.
Tecnost kao tecnost nije samo do nje, potreban je i onaj alat. Nemam vecu sliku da vidis bilo bi ti jasno zasto treba.

Sve to stoji sto kazes i tacno je sto majstor kaze da imaju problema ne samo 2.0 nego i 2.2hdi.

Zadnja izmjena od launch (18-02-2010 00:35:49)


Zastitimo decu u saobracaju

Offline

#13 18-02-2010 06:09:01

ksc
Član
Registrovan: 24-01-2010
Komentari: 20

Re: 307 2.0 HDI TURBO

launch napisao:

Rizicno je za test propustljivosti.
Kod benzinaca se radi tako sto se izvade svecice, klip dovede u GMT i imas manometre za test propustljivosti. Kod Dizela skidas grejace e tu je frka, kod nekih vozila hoce taj grejac da pukne i onda nastaje zezanje. Onda trebao, netrebao skidas glavu.
Zato kazem prvo CO2 jer tu je posao 1min. E sad, to mislim da kosta negde oko 120eur sa bocicom tecnosti. Ja je koristim nekih 4god ako ne i duze i nikad se nisam zeznuo. Dosta ljudi dodje da urade taj test kada treba da kupe auto, i nemoraju da slusaju price prodavca.
Ako si mehanicar to bi trebao obavezno da imas jer nije neka investicija a mnogo dobra stvar.
Tecnost kao tecnost nije samo do nje, potreban je i onaj alat. Nemam vecu sliku da vidis bilo bi ti jasno zasto treba.

Sve to stoji sto kazes i tacno je sto majstor kaze da imaju problema ne samo 2.0 nego i 2.2hdi.

hvala.
sad te vise razumem,al izbora nemam jel ovdje u skoplju nezna dal ima neko takav aparat i ostalo, a promjena diktuna , ramnenje i gumicke kosta ce mi oko 120 eur-150 eur koplet. mada nemogu da sacekam i da kupim po 3 eur svaki 2 dana antifriz.
i tako auto mi treba i vozim ga preko 10.000 km mjesecno.
ipak hvala ti puno o sve druze.
a drugo pitanje, sta mi preporuces o turbinu. i ona tece mi malo ulje, rekli su mi da u grcku popravleje kosta od 300-500 eur, jos neznamo sta tacnije je jer sama turbina ili nesto drugo oko turbine.
koj izbor imam ako je turbina i sta mi preporuces?

Offline

#14 18-02-2010 11:17:43

predingli
Expert
Iz: Križevci, Hrvatska
Registrovan: 24-12-2008
Komentari: 2,785

Re: 307 2.0 HDI TURBO

launch napisao:

Rizicno je za test propustljivosti.
kod nekih vozila hoce taj grejac da pukne i onda nastaje zezanje. Onda trebao, netrebao skidas glavu.
.

Ne treba skidati glavu, ima alat za vaðenje grijaèa !


Ne pitaj me ono što ne znam smile !

Offline

#15 18-02-2010 12:28:56

launch
elproger
Iz: Beograd
Registrovan: 10-12-2009
Komentari: 415
Website

Re: 307 2.0 HDI TURBO

Znam u pravu si, on se zajedno prodaje i sa navojima koje kasnije stavis ali ako nemaju za proveru CO2 cisto sumljam da imaju alat za vadjenje grejaca.


Zastitimo decu u saobracaju

Offline

Board footer