elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 10-02-2010 21:28:45

pezo206cc
Član
Registrovan: 10-02-2010
Komentari: 4

Peugeot 206 cc potrebno par saveta

Procitao sam sve postove koji se odnose na pezo 206cc ali nisam u njima prepoznao svoj problem...pa resih da ga izlozim jer mi se jako svidjaju odgovori ljudi za koje smatram da znaju i zele da podele svoje znanje sa drugima
Moj je 1.6 benzinac 110ks 2001 godiste,60000km prave kilometraze,nije iz uvoza kupljen je ovde u Beogradu nov i pre nego sto odem u ovlasteni servis zanima dali mogu dobiti odgovore na pitanja koja me muce
1u upustvu jasno pise da se motor pali bez dodavanja gasa  i tako je i radio ali u poslednje vreme ujutro moram ga po 4-5 puta da palim dok ne sastavi,a kad pocne da radi radi nemirno i sam dodaje broj obrtaja i smanjuje od 900 do 1000,kad se zagreje ti simptomi nestaju i normalno radi skoro da se ne cuje i kad stanem na semaforu ne gasi se ali povremeno promeni broj obrtaja,kad tako radi imam problema sa kretanjem pa se plasim da ne pokvarim nesto od kvacila...u visim brjevima obrtaja se normalno ponasa i dobro vuce...
2.kad dam kontakt pre paljenja i u toku kad upalim motor kazaljka za ulje ode do kraja gore i tako ostane jedno izvesno vreme nekih pola minuta i onda se normalno vrati nazad i pokazuje normalno temperturu ulja,to nisam ranije primetio da se desava da li je to normalno ili se itu nesto pokvarilo
3.kad naglo zakocim tad mi se upali svetlo u kabini i cuje se kratak piskav zvuk nekog alarma,sta je to da li je povezano sa uljem motora ili kocnica ili...sta vec
molio bih za odgovor ako neko zna da mi objasni nesto od ovih problema,jer me jako zanima koliko su to veliki kvarovi da se psihicki pripremim za odlazak u servis
Pozdrav i izvinite ako sam preopsiran

Offline

#2 10-02-2010 23:11:08

kiredelcevo
elproger
Iz: Delcevo
Registrovan: 19-01-2010
Komentari: 443
Website

Re: Peugeot 206 cc potrebno par saveta

Kaci ga na dijagnostiku,i onda da vidime!

Offline

#3 16-02-2010 00:05:02

Zalac
elproger
Iz: Zagreb
Registrovan: 24-01-2010
Komentari: 71

Re: Peugeot 206 cc potrebno par saveta

Evo ukratko da ti probam pomoci:
1. Trebalo bi mozda samo ocistiti leptir usisa jer se na njemu zna skupiti dosta garezi, pa onda steka i nema dovoljan protok pogotovo na nizim okretajima. Moguce je da i davac tlaka usisa malo zeza.
Ali pazi sad ovo:
2. To je vec znak da imas problem sa akumulatorom, znaci ima dovoljno snage da pokrene motor ali u trenutku paljenja dolazi do velikog pada napona i elektronika podivlja, sto bi objasnilo i one probleme sa losim radom motora nakon paljenja. Svejedno bi i nakon zamjene akumulatora bilo dobro ocistiti onaj leptir usisa.
3. Taj piskutav zvuk i kupe svjetlo koje blinka su upozorenja za otvorena vrata u voznji. Po meni je prvenstveno problem u bravi gepeka, sto naravno ne iskljucuje i neku drugu bravu vrata. Kad naglo zakocis vozilo ponire prema naprijed sto je dovoljno da se neka od vrata pomaknu i signaliziraju da su otvorena. Obicno takve probleme imaju auti koji su par puta bili na krovu, boku i ko zna u kojim jos kombinacijama, k tome jos tvoj je i CC...


Citroen. Creative technologie. Moš' mislit.

Offline

#4 16-02-2010 01:17:29

autoservis-edo
elproger
Iz: V.Gorica
Registrovan: 01-07-2009
Komentari: 1,187

Re: Peugeot 206 cc potrebno par saveta

pa zar ta kazaljka prilikom paljenja ne pokazuje kolicinu ulja u motoru.....i zato ide do kraja ako je ulje na max-u i onda nakon paljenja mjeri temperaturu ulja?

Offline

#5 16-02-2010 23:32:37

pezo206cc
Član
Registrovan: 10-02-2010
Komentari: 4

Re: Peugeot 206 cc potrebno par saveta

hvala svima na odgovorima,super ste sto znaci da nije velik kvar,pokusacu to da ocistim pa se javljam sta je bilo,i za ovo blinkanje sam i sam uocio da kad slabije zatvorim gepek da hoce da blinka,he he sad ga malo jace tresnem pa ne blinka vise
P.S. ovo za davac tlaka usisa jel se to odnosi na senzor za ler gas ili je nesto drugo

Offline

#6 16-02-2010 23:53:20

marsher
elproger
Iz: Skopje
Registrovan: 05-01-2010
Komentari: 470
Website

Re: Peugeot 206 cc potrebno par saveta

nesto drugo


"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the the universe."-Einstein

Offline

#7 17-02-2010 14:13:58

apodpecan
elproger
Registrovan: 31-07-2009
Komentari: 50

Re: Peugeot 206 cc potrebno par saveta

samo da potvrdim galeba 2. kazaljka ide do kraja jer pokaže razinu ulja i kasnije prelazi u mjerenje temperature. Treba skinuti klapnu gasa i oèistiti od gareži kako je veæ prije navedeno, a regulator protoka zraka nije kao klasièni senzor vode ili ulja

Offline

#8 19-02-2010 17:24:37

pezo206cc
Član
Registrovan: 10-02-2010
Komentari: 4

Re: Peugeot 206 cc potrebno par saveta

Pezo cc radi besprekorno...
Prvo zelim da se zahvalim svim na korektnoj pomoci jer dijagnoza koju je dao Zalac je u potpunosti tacna...kad sam skinuo crevo od usisa kod leptira doziveo sam sok,pravo cudo je kako je uopste radio na leru kad je bio totalno zagaravljen,kad sam skinuo leptir pazljivo sam sve ocistio mekom pamucnom krpom ,malo je potrajalo ali nisam hteo da koristim nesto drugo da ne bih napravio ogrebotine...sve sam vratio na svoje mesto i kad sam hteo da upalim motor ...on nece,uopste ni da kvrkne,skinem poklopac od akumulatora kad minus pol totalno olabavjen...i tu je Zalac bio u pravu kad je posumnjao na akumulator kad sam steguo klemu auto je upalio bez problema radi ko  satic...ostaje jedino da pitam da li bi bilo dobro da ipak dam dizne na ultrazvuk ili da sipam samo neki aditiv za ciscenje istih i li da ne diram nista...pa vozi misko,
tema moze da se zatvori problem resen,jos jednom hvala drugari

Offline

Board footer