elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 15-01-2010 18:59:15

macak
Član
Iz: Beograd
Registrovan: 05-01-2010
Komentari: 4

Stilo 1.6 16v ASR failure,Loose connection

Ljudi pomagajte!!! Imam veliki problem sa autom koji ne mogu da resim vec par meseci. Evo o cemu se radi: upalim auto i nakon kratkog vremena mi signalizira ASR failure i cim se to dogodi odmah mi izbaci Loose connection. Nekad se to dogodi i odmah kada dam kontakt,znaci pre nego sto ga upalim. Tada mi obrtaljka padne na nulu kao kada je auto ugasen,a on ustvari nastavi normalno da radi,osim sto malo izgubi snagu. Kazaljka za temperaturu takodje padne,a upali lampicu pored kazaljke kao da je prokuvao. Upali se ona lampica kao neki zuti trougao i lampica za ulje. Tokom voznje on uspostavi kontakt pa sve funkcionise normalno,pa opet izgubi i sve tako nebrojeno puta. Ponekad upali i lampice za ABS i servo,ali se one ubrzo i ugase. Primetio sam da kad mu dam jaci gas na nekih 5-6 hiljda on dobije konekciju i nastavi da radi normalno malo duze nego obicno,samo ostane upaljena lampa za ASR. Cistio sam i prskao sprejem sve zive dzekove u motornom prostoru. Nisam dirao onu kutiju sa osiguracima pored akumulatora. Bio sam kod jednog elektronicara i on mi je rekao,onako napamet bez pregleda vozila da je verovatno problem u instalaciji,da neka zica nije dobra i da treba da se zameni. I kaze da treba sva instalacija da se pretrese pa da se vidi. Ja sam bio voljan da mi to uradi,ali naravno on nema vremena za to i odbije da radi. Nadam se da ce mi neko sa foruma pomoci nekim savetom kako da resim ovo. Unapred hvala

Offline

#2 15-01-2010 19:33:15

elservis
elproger
Registrovan: 05-06-2009
Komentari: 172

Re: Stilo 1.6 16v ASR failure,Loose connection

Druže prvo na dijagnostiku oèitaj greške pa tek onda dalje jer ovako i vidovnjak je nemoæan.

Offline

#3 16-01-2010 02:11:12

floyd
elproger
Iz: Kragujevac
Registrovan: 03-12-2009
Komentari: 56

Re: Stilo 1.6 16v ASR failure,Loose connection

Kad bi napisao u profilu odakle si mozda bi i mogli da ti pomognemo,

Offline

#4 21-01-2010 16:55:41

macak
Član
Iz: Beograd
Registrovan: 05-01-2010
Komentari: 4

Re: Stilo 1.6 16v ASR failure,Loose connection

evo ja dodao lokaciju u profil pa se nadam da cete sad moci da mi pomognete.pozdrav

Offline

#5 16-03-2010 10:40:43

g-tomic
Član
Registrovan: 16-03-2010
Komentari: 8

Re: Stilo 1.6 16v ASR failure,Loose connection

cao svima evo druze da ti se i ja pridruzim imam stilo 1.6.16v,2001g,imam istu zubobolju sa asr noot conection i tada mi se auto ugasi u voznji moram da stanem pa da vratim kljuc sacekam 10 sek.palim i vozim ali mislim da to nije resenje.Inace zovem se Goran i iz okoline Kovina sam a isao sam na diag.u Pozarevac u autozoki-ponistili ljudi gresku i kazu vozi kada sam dosao blizu kuce auto se ugasi.Inace nema pravila nekada radi i po 10.dana ne prijavi gresku a nekada 5.puta na dan.Ako neko ima prakse oko toga i dobro je potkovan znanjem neka javi da se ne sankam bez veze da dodjem i pogledamo u cemu je problem da pronadjemo gde je izgubljena ta Velicanstvena konekcija jer radim u mnogo ozbiljnijoj firmi pa nadjemo gresku na masini a sta je ovo sa fiatovim strucnjacima i nasim diagnosticarima svaka im cast mene bi bilo sramota da na ovakvim glupostima gubim poverenje u fiata koga vozim 15.g.mislio sam na fiata tipa1.4 .Pa molim sve voljne i postene majstore da se jave da resimo ovaj problem pa da javimo Fiatu.spa.kako da to bojle rese .Pozdrav svima.

Offline

#6 17-03-2010 00:07:27

DJ Rhinno
elproger
Iz: Vel.Kladuša
Registrovan: 12-03-2010
Komentari: 38

Re: Stilo 1.6 16v ASR failure,Loose connection

Joj kolega pa ode ti daleko.Fiat ne šljivi nikoga GLOBALNO a kamoli da mu neko sa strane sugeriše gdje su propusti.Evo jedno iskustvo,možda pomogne.MB E klasa 290 TD problem sa ABS-om,zna se ugasiti motor kada se pojavi greška na ABS tj.upali se lampica abs-a.Kvar otklonjen prelemljavanjem hladnih lemova na nizu kontrolnih releja u zajednièkom kuæištu i sa zaj.ploèicom,koji se nalazio kod hrpe ECU-a na desnoj strani vozila.Probaj pregledati i ti nešto od tih stvari pa se èujemo tu.Pozz.

Offline

#7 11-10-2010 06:08:36

Dacha
elproger
Iz: Bg
Registrovan: 22-02-2009
Komentari: 78

Re: Stilo 1.6 16v ASR failure,Loose connection

Greska o kojoj diskutujete se nalazi u samom motornom kompjuteru IAW5NF.Moze se popraviti sa spesijalnim alatima i naravno neko ko to zna da uradi kvalitetno.

Offline

#8 05-12-2010 02:06:46

leopard
Expert
Iz: Dubrovnik
Registrovan: 08-01-2009
Komentari: 849

Re: Stilo 1.6 16v ASR failure,Loose connection

Pozdrav,

Kod fiata je česta boljka oksidacija kontakata , usljed čega dolazi do gubitka komunikacije po CAN magistrali i tada dolazi do njihovog isključenja jer se isti prijavljuju na samom startu tj.davanjem kontakta. Za početak ( prije rastavljanja ECU-a ) nebi loše bilo otpojiti sve konekcije ( ECU,ABS ,Table te releje u motornom i unutar kabine)prešpricati ih kontakt sprejom te vratit nazad. Čest uzrok ovakvih boljki je oksidacija releja ECUa. (engine menagment i terminal releja).

Prije ovog skidanja potrebno je otpojiti negativni pol akumulatora a isto tako voditi računa da imaš kodnu karticu od radia ako je bude tražio.

Offline

Board footer