elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 21-03-2010 22:07:40

doee
elproger
Iz: tuzla
Registrovan: 03-01-2010
Komentari: 160

Propeler na hladnjaku pežo 307???

prilikom normalne vožnje na ravnoj otvorenoj cesti temperatura na instrument tabli se kreæe izmeðu 80 i 90 stepeni, a takoðe i u gradskoj vožnji ne prelazi 90 stepeni,meðutiom juèe sam vozio na veæem usponu, 1 i 2 brzinom i primijetio sam da mi temeratura raste.vozio sam nekih 5 minuta i kada je temperatura otišla preko 90 stepeni (pola skale) odnosno do prve slijedeæe crte odmah sam stao i izašao iz auta pogledao propeler na hladnjaku, meðutim on je mirovao-nije se ukljuèio!!! da li se je trebao upalit propeler i na kojoj se temperaturi on uopæe pali i gdje se nalazi termoprekidaè za taj propeler?ako ima neko da mi da kakav savjet prije odlaska u servis...hvala unaprijed.

Offline

#2 21-03-2010 22:42:03

gonza
Expert
Iz: svilajnac
Registrovan: 07-12-2009
Komentari: 1,008

Re: Propeler na hladnjaku pežo 307???

ne treba ti savet sve ce ti reci u servisu... taj auto nema termo prekidac vec ide preko senzora t. to je prosto proveriti, tako da... teraj ga u servis bez brige, mi prijatelji preko neta mozemo ti reci sta i kako proveriti ali ne i popraviti(mislim preko neta;). zato pravac servis. mogao si i staviti koji motor je u pitanju, mada uglavnom njima termostat otvara na 90stepeni tako da ventilatori ukljucuju malo kasnije


ako je zena imenica, onda je ljubavnica zamenica smile

Offline

#3 21-03-2010 22:42:45

predingli
Expert
Iz: Križevci, Hrvatska
Registrovan: 24-12-2008
Komentari: 2,785

Re: Propeler na hladnjaku pežo 307???

Najbolji savjet koji možeš dobiti je da odeš u bilo koji servis koji se bavi mehanikom !
Ako ne znaš gde se nalazi termoprekidaè, èemu služi termostat, kad se pali propeler, kad se pali 1. a kad 2. brzina  i gde stoji koji dio i sliène stvari onda èemu da ti neko da savjet ? Odeš mehanièaru u kojeg imaš povjerenja i sve 5 !
Veæini èlanova ovdje je veæ muka od davanja banalnih savjeta, evo od sada se i ja pridružujem njima, nemoj krivo shvatiti ali kad budeš postavio neko kompliciranije pitanje dobit æeš i odgovor.


Ne pitaj me ono što ne znam smile !

Offline

#4 21-03-2010 22:44:33

Bacha
elproger
Iz: Beograd
Registrovan: 04-01-2010
Komentari: 0

Re: Propeler na hladnjaku pežo 307???

Normalno je sto si se uplasio,dobro je sto si stao da se ne pregreje ali u servis ces morati kako bi proverili kada se i dali se pali ventilator.

Offline

#5 21-03-2010 22:53:59

doee
elproger
Iz: tuzla
Registrovan: 03-01-2010
Komentari: 160

Re: Propeler na hladnjaku pežo 307???

predingli napisao:

Najbolji savjet koji možeš dobiti je da odeš u bilo koji servis koji se bavi mehanikom !
Ako ne znaš gde se nalazi termoprekidaè, èemu služi termostat, kad se pali propeler, kad se pali 1. a kad 2. brzina  i gde stoji koji dio i sliène stvari onda èemu da ti neko da savjet ? Odeš mehanièaru u kojeg imaš povjerenja i sve 5 !
Veæini èlanova ovdje je veæ muka od davanja banalnih savjeta, evo od sada se i ja pridružujem njima, nemoj krivo shvatiti ali kad budeš postavio neko kompliciranije pitanje dobit æeš i odgovor.

nisam mislio nikoga da maltretiram sa pitanjem,...veæ sam napisao da tražim samo kakav savjet "prije odlaska u servis",...neznam gdje se nalazi termo prekidaè, ali znam šta mu je funkcija, znam i èemu služi termostat, tj. nisam majstor ali nisam ni potpuni laik,...ništa onda...hvala puno...

Offline

#6 21-03-2010 23:16:39

oliver
Expert
Iz: SRBAC-RS
Registrovan: 24-01-2009
Komentari: 2,124

Re: Propeler na hladnjaku pežo 307???

Taj auto nema nikakav termo prekidaè,tjeraj nekom ko zna nešto više

Offline

#7 21-03-2010 23:19:24

doee
elproger
Iz: tuzla
Registrovan: 03-01-2010
Komentari: 160

Re: Propeler na hladnjaku pežo 307???

oliver napisao:

Taj auto nema nikakav termo prekidaè,tjeraj nekom ko zna nešto više

uredu, hvala ti...pozzz

Offline

#8 22-03-2010 20:15:20

doee
elproger
Iz: tuzla
Registrovan: 03-01-2010
Komentari: 160

Re: Propeler na hladnjaku pežo 307???

evo ovako pa da završim sa tim a možda nekome bude od koristi informacija više...
danas poslije posla pravac servis, isprièam tamo momku sve kao što sam i ovdje spomenuo u prvom postu i momak donese aparat za mjerenje temperature, prikopèa ga za hladnjak i èeka da poraste temperatura.nakon par minuta na aparatu je pokazalo 94 stepena i momak kaže da se propeler NE pali jer je veæ "trebao" da se upali na ovoj temperaturi.to je saopæio glavnom majstoru u servisu i on mu reèe da ponovo spoji aparat, upali auto i da èeka još, odnosno do 105 stepeni. momak je spojio i èekao još par minuta, u stvari pri temperaturi cca. 97 - 98 stepeni propeler se je "ukljuèio", radio kratko vrijeme i temperatura je vrlo brzo pala na 90 stepeni. majstor mi je saopæio da je sa propelerom sve u redu i da mogu da vozim bez problema. toliko, pozzzzzz

da..., zaboravi reæi da je majstor rekao da nema termoprekidaè veæ da je sve preko senzora povezano sa kompjuterom i na taj naèin reguliše temp.

evo još da dodam preciznu informaciju koju sam maloprije dobio od jednog prijatelja iz RH. ona glasi...

PEUGEOT 307 2,0 HDI, 66 KW, 2002. Ventilator na hladnjaku se pali kada motor dostigne temperaturu od 96°C . Vaše vozilo nema termoprekidaè na hladnjaku nego ECT senzor na glavi motora. Opasna temperature za motor je iznad 110°C . Normalna temperatura je do 98°C .

Zadnja izmjena od doee (22-03-2010 23:11:38)

Offline

Board footer