elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#1 25-03-2010 00:10:43

Nike
elproger
Registrovan: 21-08-2009
Komentari: 471

Clio 1.2 2003.g. ne pali nakon sudara

Pozdrav kolege,

imam veliki problem, sa Cliom.  2003.g.  Code motora: D7F726     motorna : SIRIUS 32N

Naime, imao je sudar, aibegovi su iskocili.

Instalacija prilikom sudara nije ostecena. Limar je uradio automobil, ali auto ne pali.

Gori imobilizer lampica i samo vergla bez javljanja motora.

Na dijagnostici je bilo dosta gresaka koje su pobrisane i sada javlja samo airbegove, sto je i logicno jer su iskocili. Komp airbaga je zakljucan nakon sudara. MIL lampica motorne elektornike se nakratko upali prilikom davanja kontakta, a zatim ugasi.

Na dijagnostici BSI javlja da je code kljuca ocitan ali da nije prihvacen.  U motornu elektorniku nije moguce uci. U Elektroniku aibaga mogu uci ali ne mogu nista pobrisati jer pise da je zakljucana nakon sudara.

Sa njegovim kljucem moguce je otkljucati i zakljucati automobil daljinski. 

Sumnjao sam da motorna elektronika nema napajanje, ali nigdje ne mogu naci pinout za nju.  Otkrio sam samo na jednom mjestu da ima stalno napajanje sa akumulatora bez davanja kontakta. Na ostalim pinovima nisam uspio otkriti napajanje prilikom davanja kontakta.

Automobil je navodno uvezen slupan i na elektronici i instalaciji nisu radeni nikakvi zahvati ranije (po izjavi vlasnika).


Dali mi neko moze pomoci barem sa pinoutom motorne elektronike ili dati smjernice, jer se sad samo vrtim u krug.....


Unaprijed hvala!

Offline

#2 25-03-2010 00:22:37

DJ Rhinno
elproger
Iz: Vel.Kladuša
Registrovan: 12-03-2010
Komentari: 38

Re: Clio 1.2 2003.g. ne pali nakon sudara

Za pinout neka ti posluži uputstvo od Renault decoding tool-a.Pozz.

Offline

#3 25-03-2010 00:27:22

autoservis-edo
elproger
Iz: V.Gorica
Registrovan: 01-07-2009
Komentari: 1,187

Re: Clio 1.2 2003.g. ne pali nakon sudara

malo je glupo ali jesi li pogledao da ti nije odradio onaj sok-salter koji se nalazi cini mi se na vozacevoj muldi.....ako je on iskljucio normalno da nemozes upaliti auto.....

mozda ti ovo pomogne.....

Zadnja izmjena od autoservis-edo (25-03-2010 00:33:07)

Offline

#4 25-03-2010 00:29:50

Bacha
elproger
Iz: Beograd
Registrovan: 04-01-2010
Komentari: 0

Re: Clio 1.2 2003.g. ne pali nakon sudara

autoservis-edo napisao:

malo je glupo ali jesi li pogledao da ti nije odradio onaj sok-salter koji se nalazi cini mi se na vozacevoj muldi.....ako je on iskljucio normalno da nemozes upaliti auto.....

U pravu je Edo,on prekida masu ka benyinskoj pumpi.

Offline

#5 25-03-2010 01:06:43

krpic
elproger
Iz: Zagreb
Registrovan: 08-10-2009
Komentari: 177

Re: Clio 1.2 2003.g. ne pali nakon sudara

mislim da bi trebao prvo popraviti airbagove( chrash datu) jer sam cini mi se negdje citao da airbag blokira u slucaju sudara auto da nemoze zapaliti... mozda to nije kod tog clia ali znam da za neke aute ima tako nesto sigurno

Offline

#6 25-03-2010 01:09:18

Nike
elproger
Registrovan: 21-08-2009
Komentari: 471

Re: Clio 1.2 2003.g. ne pali nakon sudara

Nije glupo!  Odmah sam pomislio na taj prekidac, ali kad dovedem napon na relej koji ide ka pumpi ona proradi.

Dakle nije taj vod prekinut.  A pokusavao sam i ostaviti napajanje pumpi da radi pa verglati, ali opet nista...


@autoservis-edo:

Hvala za shemu, sada ce mi biti lakse dalje....

Offline

#7 25-03-2010 01:11:17

Nike
elproger
Registrovan: 21-08-2009
Komentari: 471

Re: Clio 1.2 2003.g. ne pali nakon sudara

krpic napisao:

mislim da bi trebao prvo popraviti airbagove( chrash datu) jer sam cini mi se negdje citao da airbag blokira u slucaju sudara auto da nemoze zapaliti... mozda to nije kod tog clia ali znam da za neke aute ima tako nesto sigurno

Toga se i bojim.    Ali mi je cudno sti immobilizer lampica gori kad nista nije dirano od elektronike, dakle sve je od tog auta.

Offline

#8 25-03-2010 01:18:52

Nike
elproger
Registrovan: 21-08-2009
Komentari: 471

Re: Clio 1.2 2003.g. ne pali nakon sudara

DJ Rhinno napisao:

Za pinout neka ti posluži uputstvo od Renault decoding tool-a.Pozz.

Hvala prijatelju!!!

Offline

#9 25-03-2010 01:43:40

carclima
Član
Iz: djurdjenovac Slavonija.hr
Registrovan: 30-04-2008
Komentari: 0

Re: Clio 1.2 2003.g. ne pali nakon sudara

Nike napisao:
krpic napisao:

mislim da bi trebao prvo popraviti airbagove( chrash datu) jer sam cini mi se negdje citao da airbag blokira u slucaju sudara auto da nemoze zapaliti... mozda to nije kod tog clia ali znam da za neke aute ima tako nesto sigurno

Toga se i bojim.    Ali mi je cudno sti immobilizer lampica gori kad nista nije dirano od elektronike, dakle sve je od tog auta.

Alo Nike pa pricamo o francuskom autu ??tu nista nije cudno..ne promjenis akumulator na vrijeme i on zaboravi na kod..mislim da diagom u motornu neces ni moci uci dok se ne otkljuca..tilt prekidac za pumpu ne bi imao veze sa ovim slucajem.jer i sam kazes da   " code kljuca ocitan ali da nije prihvacen"  prema tome vrtis se oko kljuca/bsi motorni ecu za sada ostavi na miru..

to bi bio klio2 ? onaj daljinac koji ima bakteriju ucvrscenu na plocici samog daljinca ?

imas li cime proci kodiranje kljuceva?

Offline

#10 25-03-2010 02:08:23

Nike
elproger
Registrovan: 21-08-2009
Komentari: 471

Re: Clio 1.2 2003.g. ne pali nakon sudara

Nemam. sad   Na diagu pise da su prijavljena dva kljuca. Drugog nemam niti se moze doci do njega. Sad ne znam jeli to taj kljuc na koji ti mislis, ovaj ima samo jedno dugme na samom kljucu i jednu ledicu. Nije mi ga se dalo otvarati jer bez problema otkljucam auto na dugme.

Kontam, mozda zato sto nemam sva napajanja na ECU motora, BSI nece da ugasi immo lampicu, jer ne moze uspostaviti komunikaciju sa ECU, a i kako ce upalit ako nema sve napone....

De mi reci zasto mislis da je isklucivo problem u BSI?  Ja sam razmisljao na nacin da ECU nema napajanje pa je tu problem. Sad ne znam jeli on code pri davanju kontakta gleda samo u BSI ili i u ECU?  Probao sam raskaciti ECU potpuno pa videjti sta kaze dijag , ali ponovo gori immo i kaze isto " code ocitan ali nije prihvacen"  Kontam da ne ceka i informaciju iz ECU, a ja mozda nemam napajanje....

Sad kad imam pinout ECU-a sutra odmah prvo provjeravam napajanja, pa idem dalje. Javim vam sta se desavalo dalje....

EDIT  25.3.2010.

Problem rijesen! Nedostajalo je napajanje, kako sam i predpostavio, ali nisam imao pinout.

Hvala svima za pomoc, a posebno  @autoservis-edo i DJ Rihno koji su mi poslali shemu.


Jos jednom hvala svima, stojim na raspolaganju ako kome sta mogu pomoci.

Zadnja izmjena od Nike (25-03-2010 20:50:27)

Offline

Board footer