elprog forum

auto dijagnostika, auto dijagnostički alati, autodijagnostički programi, autodijagnostika

Trenutno niste prijavljeni. Za prikaz svih foruma potrebna je registracija.

#26 11-04-2010 17:15:37

bokki
elproger
Iz: Prijedor
Registrovan: 11-03-2010
Komentari: 34

Re: Objasnjenja i definicije

autogimi napisao:

ja mislim da ako resio da radi ovaj posao da mu se pomogne da ide u pravim putem jer svako ima potrebu za necega zto ne zna pa mora negde pitati i dobiti neku informaciu. pozdrav

I ovo neshvatam,ako je rjesio da se bavi ovim poslom treba mu pomoci.Znaci ko god bi htio da radi ovaj posao treba mu pomoci ? Pa ja cu za par min naci kod sebe 100 ljudi koji bi htjeli ovo raditi ? Ja koliko znam forum nije skola,vec je uvijek bio mjesto gdje strucnjaci razmjenjuju licna iskustva i pomazu jedni drugima u rjesavanju problema.

Offline

#27 13-04-2010 23:30:37

automotonik
Član
Iz: Novi Sad
Registrovan: 28-03-2010
Komentari: 13

Re: Objasnjenja i definicije

onog ko pita ne treba mu pomoci, ako zeli da radi ovaj posao pod hitno mu podmetnuti nogu, nauciti ga pameti i kazati kad budes strucan javi se, kad se javi posto si strucniji od njega obavezno ga unizavati ako se kojim slucajem desi da pita neku banalnost. svak ovde po nesto nauci, i laik i strucnjak. ode tema u off


1.ko drugom jamu kopa umori se
2.nicija nije do zore gorela
3.sve u svoje vreme

Offline

#28 13-04-2010 23:58:52

autogimi
elproger
Iz: skopje
Registrovan: 04-03-2009
Komentari: 371

Re: Objasnjenja i definicije

bokki napisao:
autogimi napisao:

ja mislim da ako resio da radi ovaj posao da mu se pomogne da ide u pravim putem jer svako ima potrebu za necega zto ne zna pa mora negde pitati i dobiti neku informaciu. pozdrav

I ovo neshvatam,ako je rjesio da se bavi ovim poslom treba mu pomoci.Znaci ko god bi htio da radi ovaj posao treba mu pomoci ? Pa ja cu za par min naci kod sebe 100 ljudi koji bi htjeli ovo raditi ? Ja koliko znam forum nije skola,vec je uvijek bio mjesto gdje strucnjaci razmjenjuju licna iskustva i pomazu jedni drugima u rjesavanju problema.

kolega bokki ako neki  x  kolega je mehanicar  elektricar idr a nema praksu sa elektronikom a hoce to da radi jer tehnika unapreduje sfaki dan zasto da ne mu se pomogne i uputit na pravi put jer niko nije se rodio pametan.
ja ne kazem da forum je skolo zavisi ko kako sfata za nekog je i fakultet. jer ovde naucis neke stvari sta ne bi ucio ni u fakultet i to mozda od neko sa osnovnom skolo.ja sam za da se pomogne na kolegi koi im je to struka.ja se izvinjavam al ne mislim nikoga navredivati samo kazem moje mislenje. pozdrav

Offline

#29 14-04-2010 00:02:55

Bacha
elproger
Iz: Beograd
Registrovan: 04-01-2010
Komentari: 0

Re: Objasnjenja i definicije

Ma ne budi na kraj srca..........
Samo napred,uèi,pokaži volju a za pomoæ se ne sekiraj.
Možda je bolje prvo savladati rad sa diag.ureðajima,pa polako na elektroniku.
Pusti sad immo off i kilometražu,to veæ radi puno ljudi,ima pravih majstora,teško je to stiæi......
Treba puno para i znanja.
Uzeti neku dijagnostiku,nauèiti posao sa njom,zatim sledeæa,tebi kao mehaièaru ne treba ništa više.
Svoj posao æeš raditi dobro,brzo a kad ti zatreba elektonièar,imaš uvek nekoga u blizini ko æe pomoæi.
Na kraju,platiš da èovek uradi svoj deo posla,bez uvrede,obezvreðen je to posao,košta ko ciganska  ..........
Ono što je skupo,ovde na forumu radi 10-ak ljudi,i vidi se to po postovima a svi oni su ti ponudili pomoæ.
Oni nisu samo veliki majstori veæ i veliki ljudi...
NJihova oprema košta po 15ak i više hiljada eura,godine iskustva..............To se teško stiže.
Zato,nastavi mehaniku,pomozi se diagnostikom.
Poèni od jeftinijih modela,ubrzo æeš sam kupovati sve bolje i bolje..............

Offline

#30 14-04-2010 00:07:59

nina996
elproger
Iz: Leskovac
Registrovan: 01-05-2009
Komentari: 702

Re: Objasnjenja i definicije

Bacha napisao:

Ma ne budi na kraj srca..........
Samo napred,uèi,pokaži volju a za pomoæ se ne sekiraj.
Možda je bolje prvo savladati rad sa diag.ureðajima,pa polako na elektroniku.
Pusti sad immo off i kilometražu,to veæ radi puno ljudi,ima pravih majstora,teško je to stiæi......
Treba puno para i znanja.
Uzeti neku dijagnostiku,nauèiti posao sa njom,zatim sledeæa,tebi kao mehaièaru ne treba ništa više.
Svoj posao æeš raditi dobro,brzo a kad ti zatreba elektonièar,imaš uvek nekoga u blizini ko æe pomoæi.
Na kraju,platiš da èovek uradi svoj deo posla,bez uvrede,obezvreðen je to posao,košta ko ciganska  ..........
Ono što je skupo,ovde na forumu radi 10-ak ljudi,i vidi se to po postovima a svi oni su ti ponudili pomoæ.
Oni nisu samo veliki majstori veæ i veliki ljudi...
NJihova oprema košta po 15ak i više hiljada eura,godine iskustva..............To se teško stiže.
Zato,nastavi mehaniku,pomozi se diagnostikom.
Poèni od jeftinijih modela,ubrzo æeš sam kupovati sve bolje i bolje..............

I ovo je velicina covecnosti i ljudskosti,necu komentarisati drugu stranu.pozdrav


Pirke

Offline

#31 14-04-2010 00:08:59

oliver
Expert
Iz: SRBAC-RS
Registrovan: 24-01-2009
Komentari: 2,124

Re: Objasnjenja i definicije

E ovo je pravi prijateljski odgovor i savjet, potpuno se slažem

Bacha napisao:

Ma ne budi na kraj srca..........
Samo napred,uèi,pokaži volju a za pomoæ se ne sekiraj.
Možda je bolje prvo savladati rad sa diag.ureðajima,pa polako na elektroniku.
Pusti sad immo off i kilometražu,to veæ radi puno ljudi,ima pravih majstora,teško je to stiæi......
Treba puno para i znanja.
Uzeti neku dijagnostiku,nauèiti posao sa njom,zatim sledeæa,tebi kao mehaièaru ne treba ništa više.
Svoj posao æeš raditi dobro,brzo a kad ti zatreba elektonièar,imaš uvek nekoga u blizini ko æe pomoæi.
Na kraju,platiš da èovek uradi svoj deo posla,bez uvrede,obezvreðen je to posao,košta ko ciganska  ..........
Ono što je skupo,ovde na forumu radi 10-ak ljudi,i vidi se to po postovima a svi oni su ti ponudili pomoæ.
Oni nisu samo veliki majstori veæ i veliki ljudi...
NJihova oprema košta po 15ak i više hiljada eura,godine iskustva..............To se teško stiže.
Zato,nastavi mehaniku,pomozi se diagnostikom.
Poèni od jeftinijih modela,ubrzo æeš sam kupovati sve bolje i bolje..............

Offline

#32 14-04-2010 01:02:49

obd-mkd
elproger
Iz: Makedonija
Registrovan: 12-04-2010
Komentari: 124

Re: Objasnjenja i definicije

Forum je izvor na znanja tu se moze dociti do neprocenlivih informacija (ako se ima neko prethodno znanje) ja sam prijatno iznenadzen od ovaj forum sta ima dosta informacije i je vrlo pregledan i jednostavan-Bravo!!! Novi sam smile ali imam znanje od ove obalsti dan u dan se vise i vise. Pozdravjam komentar ispod. 

Bacha napisao:

Ma ne budi na kraj srca..........
Samo napred,uèi,pokaži volju a za pomoæ se ne sekiraj.
Možda je bolje prvo savladati rad sa diag.ureðajima,pa polako na elektroniku.
Pusti sad immo off i kilometražu,to veæ radi puno ljudi,ima pravih majstora,teško je to stiæi......
Treba puno para i znanja.
Uzeti neku dijagnostiku,nauèiti posao sa njom,zatim sledeæa,tebi kao mehaièaru ne treba ništa više.
Svoj posao æeš raditi dobro,brzo a kad ti zatreba elektonièar,imaš uvek nekoga u blizini ko æe pomoæi.
Na kraju,platiš da èovek uradi svoj deo posla,bez uvrede,obezvreðen je to posao,košta ko ciganska  ..........
Ono što je skupo,ovde na forumu radi 10-ak ljudi,i vidi se to po postovima a svi oni su ti ponudili pomoæ.
Oni nisu samo veliki majstori veæ i veliki ljudi...
NJihova oprema košta po 15ak i više hiljada eura,godine iskustva..............To se teško stiže.
Zato,nastavi mehaniku,pomozi se diagnostikom.
Poèni od jeftinijih modela,ubrzo æeš sam kupovati sve bolje i bolje..............


"Hoces, neces"

Offline

#33 14-04-2010 19:51:45

bokki
elproger
Iz: Prijedor
Registrovan: 11-03-2010
Komentari: 34

Re: Objasnjenja i definicije

Bacha napisao:

Ma ne budi na kraj srca..........
Samo napred,uèi,pokaži volju a za pomoæ se ne sekiraj.
Možda je bolje prvo savladati rad sa diag.ureðajima,pa polako na elektroniku.
Pusti sad immo off i kilometražu,to veæ radi puno ljudi,ima pravih majstora,teško je to stiæi......
Treba puno para i znanja.
Uzeti neku dijagnostiku,nauèiti posao sa njom,zatim sledeæa,tebi kao mehaièaru ne treba ništa više.
Svoj posao æeš raditi dobro,brzo a kad ti zatreba elektonièar,imaš uvek nekoga u blizini ko æe pomoæi.
Na kraju,platiš da èovek uradi svoj deo posla,bez uvrede,obezvreðen je to posao,košta ko ciganska  ..........
Ono što je skupo,ovde na forumu radi 10-ak ljudi,i vidi se to po postovima a svi oni su ti ponudili pomoæ.
Oni nisu samo veliki majstori veæ i veliki ljudi...
NJihova oprema košta po 15ak i više hiljada eura,godine iskustva..............To se teško stiže.
Zato,nastavi mehaniku,pomozi se diagnostikom.
Poèni od jeftinijih modela,ubrzo æeš sam kupovati sve bolje i bolje..............

To sam i htio reci,a ne objasnjavati coveku sta je dump i immo off,a nema ni dijagnostiku,niti se sam potrudio da na netu nesto sam nadje.Neka se bar malo sam namuci,i ako je mehanicar bez bilo kakve elektronske opreme,neka kupi prvo bar dijagnostiku,pa onda dalje.Kad kupi dijagnostiku pa nesto zapne svako strucniji ce ovdje tada da pomogne.Postoji neki redoslijed,nemoze se preko noci nauciti sve.

Offline

#34 15-04-2010 00:13:43

Eli&Elvis
elproger
Iz: S.Most BiH
Registrovan: 16-12-2008
Komentari: 2,091
Website

Re: Objasnjenja i definicije

bokki napisao:
Bacha napisao:

Ma ne budi na kraj srca..........
Samo napred,uèi,pokaži volju a za pomoæ se ne sekiraj.
Možda je bolje prvo savladati rad sa diag.ureðajima,pa polako na elektroniku.
Pusti sad immo off i kilometražu,to veæ radi puno ljudi,ima pravih majstora,teško je to stiæi......
Treba puno para i znanja.
Uzeti neku dijagnostiku,nauèiti posao sa njom,zatim sledeæa,tebi kao mehaièaru ne treba ništa više.
Svoj posao æeš raditi dobro,brzo a kad ti zatreba elektonièar,imaš uvek nekoga u blizini ko æe pomoæi.
Na kraju,platiš da èovek uradi svoj deo posla,bez uvrede,obezvreðen je to posao,košta ko ciganska  ..........
Ono što je skupo,ovde na forumu radi 10-ak ljudi,i vidi se to po postovima a svi oni su ti ponudili pomoæ.
Oni nisu samo veliki majstori veæ i veliki ljudi...
NJihova oprema košta po 15ak i više hiljada eura,godine iskustva..............To se teško stiže.
Zato,nastavi mehaniku,pomozi se diagnostikom.
Poèni od jeftinijih modela,ubrzo æeš sam kupovati sve bolje i bolje..............

To sam i htio reci,a ne objasnjavati coveku sta je dump i immo off,a nema ni dijagnostiku,niti se sam potrudio da na netu nesto sam nadje.Neka se bar malo sam namuci,i ako je mehanicar bez bilo kakve elektronske opreme,neka kupi prvo bar dijagnostiku,pa onda dalje.Kad kupi dijagnostiku pa nesto zapne svako strucniji ce ovdje tada da pomogne.Postoji neki redoslijed,nemoze se preko noci nauciti sve.

ovo ste u pravu 100 %

Offline

#35 21-04-2010 22:45:09

ugar
Član
Registrovan: 14-03-2010
Komentari: 3

Re: Objasnjenja i definicije

bogami sam se ovdje svega nacitao.mehanikom se bavim jako dugo.sa elektronikom sam se vec odavno poceo susretati.medjutim kod nas je problem uvijek bio taj sto se do potrebnih informacia jako tesko stizalo.gotovo nemoguce.i onda smo svi gledali u te nekakve elektronicare kao u nekava cuda.stvarno citajuci sad ovo ovdje nikako ne mogu da shvatim zasto i zbog cega ljudi kriju stvari jedne od drugih.kad su i sami to morali nauciti od nekoga.ili oni to nama hoce da kazu kako su samo oni ti koi su bogom dani da samo oni to mogu i smiju da znaju.
ali i dalje mislim da je ovo jedan jako dobar forum,i nadam se da ce mu se pridruziti jos mnogo onih koi zele nesto vise da nauce i onih koi ce da podjele svoja iskustva stecena radom.

Offline

#36 21-04-2010 23:30:28

vulep
elproger
Registrovan: 05-03-2009
Komentari: 1,256

Re: Objasnjenja i definicije

I da znas da su na ovom forumu daleko najbolji ljudi koji nisu nadmeni kao neki na drugim forumima

Offline

#37 22-04-2010 00:34:07

Bacha
elproger
Iz: Beograd
Registrovan: 04-01-2010
Komentari: 0

Re: Objasnjenja i definicije

vulep napisao:

I da znas da su na ovom forumu daleko najbolji ljudi koji nisu nadmeni kao neki na drugim forumima

Pridružujem se.
Èak i kada se malo zezamo,Acom odmah briše poruke i deli kartone.
Onda smo dobri do prve prilike.
Nema razloga nepomoæi èoveku,kolegi,svi smo mi tražili i veruj mi,i danas tražimo,pomoæ.
Malo je iritantno kad provališ da se èovek uèlani na forum,traži savet koji puno vredi veæ u prvom postu.
Ili traži odmah proceduru za immo off??????????????
Takve uglavnom,manje više otkaèimo.
Ostalima,skoro uvek neko od èlanova pomogne.

Offline

#38 22-04-2010 01:43:45

d@do
elproger
Registrovan: 03-11-2009
Komentari: 38

Re: Objasnjenja i definicije

vulep napisao:

I da znas da su na ovom forumu daleko najbolji ljudi koji nisu nadmeni kao neki na drugim forumima

Sa ovim se slažem u potpunosti kad su u pitanju domaæi forumi vezani za ovu tematiku. A mislim da je i Bacha u postu iznad rezimirao suštinu svega i dodao bih još jedno: "Nije znanje znati, veæ je znanje znati (i htjeti) znanje drugom dati"
Pozdravi
P.S. Ono što je interesantno je da se uopšte ne bavim temama sa foruma (skroz sam iz druge branše) ali eto svakodnevno pratim dešavanja jer se može proèitati dosta interesantnih stvari a i sam forum zraèi pozitivnom energijom i sve dok bude takav i postojaæe.

Zadnja izmjena od d@do (22-04-2010 01:45:31)

Offline

#39 22-04-2010 15:54:47

domi
Član
Registrovan: 14-04-2009
Komentari: 26

Re: Objasnjenja i definicije

Evo i ja pratim ovu prièu od poèetka i vidim da još ima ljudi koji ne žele ili ne znaju dati informacije koje su nam(mislim na sebe) potrebne. Buduèi da kao uèenik za automehanièara u školi nisam imao ni k a kamoli komp neke stvari kao K i L Line nismo ni èuli još manje vidili a igrom sluèaja ako si bio u nekoj društvenoj firmi kao nauènik nisi ni mogao od svog majstora to nauèiti. U principu naš je najveèi problem šta nemamo literature za poèetnike koja bi doslovce prstom pokazala šta je šta u osnovi da bi se nakon toga ljudi mogli dalje razvijati. Mislim da je jako žalosno kad želiš nešto nauèiti onda ti se kolege smiju i omalovažavaju umjesto da pomagaju. Da ne bi krivo shvatili elektronièari nije meni cilj kao automehanièaru da popravljam elektronièke djelove nego da znam èemu šta služi i kako se šta zove.

Pozdrav svim znalcima i neznalicama koji žele uèiti !!!

Zadnja izmjena od domi (22-04-2010 16:15:55)

Offline

#40 23-04-2010 21:33:29

markusvb
elproger
Iz: Vrnjacka Banja
Registrovan: 21-06-2009
Komentari: 199

Re: Objasnjenja i definicije

ajde ja sam ucio u skoli iz knjige koju je pisao Jozef Dekanj (jos mu nisam ime zaboravio), mislim ,to je bilo smesno a vidim ni ovi momci sto sad idu za autoelektronicare u mojoj bivsoj skoli nisu daleko odmakli od te knjige:)  ko hoce da uci ima dosta na netu knjiga na engleskom a i u workshopu je super objasnjeno kako radi sta od senzora, aktuatora i sl.

Offline

#41 24-04-2010 10:14:34

domi
Član
Registrovan: 14-04-2009
Komentari: 26

Re: Objasnjenja i definicije

Da bude nešto jasno ako si u školi uèio njemaèki koji nisi imao od koga nauèiti koji i ono što si znao zaboravio radi slabog korištenja pa onda ti proèitaj literaturu na engleskom. Znaèi nama treba osnove i šire na domaèem jeziku recimo za pohvalu knjiga elektronika automobila od Radovana Marina. Preko nam u susjedstvu imaju dosta prevedenih knjiga do kojih jednostavno ne stigneš jer su rasprodane.

Offline

Board footer